Mr.Masking Sol R

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Mr.Masking Sol R

Postprzez iras67 » piątek, 2 października 2009, 23:44

Na stronie dystrybutora:
http://www.gunze.pl/go/_info/?user_id=M-133&lang=pl
pisze tak "Najnowszy maskol Mr.Hobby tworzy po wyschnięciu cienką błonę, którą można dowolnie przycinać ostrym skalpelem. Idealny do szybkiego maskowania owiewek lub skomplikowanych kształtów kamuflażu...."
Obrazek
Ktoś z kolegów sprawdził to w praktyce? Szczególnie to :".... którą można dowolnie przycinać ostrym skalpelem"
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Reklama

Re: Mr.Masking Sol R

Postprzez Marcin Kuźniar » sobota, 3 października 2009, 07:35

Planowałem właśnie kupno tego maskolu. Jeżeli wcześniej nikt nic nie napisze na jego temat, to w poniedziałek wieczorem lub we wtorek napiszę jak wypadły testy. Podobnie (to znaczy jest możliwość przycinania maskolu po wyschnięciu)działa maskol Microscale, tylko że on nie nadaje się do maskowania przy malowaniu akrylami. MrMasking - na pewno tak.
pozdrawiam Marcin
----------------------
PZL-26 od podstaw - zaczynam
Avatar użytkownika
Marcin Kuźniar
 
Posty: 272
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 19:57

Re: Mr.Masking Sol R

Postprzez Marcin Kuźniar » wtorek, 6 października 2009, 22:12

No i jestem po pierwszych testach Mr.Masking Sol R. Ciąć po wyschnięciu faktycznie można, ale skalpel musi być ekstremalnie ostry - np. nowe ostrze do Olfy Ak3 - w przeciwnym wypadku krawędź cięcia ma zadziory. Maskol po wyschnięciu jest o wiele mniej elastyczny niż np. Humbroll czy Talens, ale bardziej elastyczny niż maskol Microscale. Nie jest przezroczysty (jak praktycznie przezroczysty Microscale) co ułatwia nakładanie. Maskowanie chropowatych, szorstkich powierzchni może być ryzykowne, bo silniej przywiera niż inne Maskole (np. Humbroll) - producent sugeruje użycie głównie do maskowania oszklenia. Nie śmierdzi amoniakiem, dłużej schnie niż te na bazie amoniaku.
pozdrawiam Marcin
----------------------
PZL-26 od podstaw - zaczynam
Avatar użytkownika
Marcin Kuźniar
 
Posty: 272
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 19:57

Re: Mr.Masking Sol R

Postprzez kugelblitz » środa, 4 listopada 2009, 13:38

No cóż, mogę tylko potwierdzić opinię przedmówcy. Nie bardzo się nadaje do roli maskola ogólnego zastosowania z racji swojej czepliwości. Zamaskowałem nim jakieś duperele przy Sdkfz 232 i nie dało się łatwo ściągnąć. Posiłkując się wykałaczką niestety uszkodziłem malowanie i musiałem poprawiać.

Niebawem przetestuję z owiewka (Raiden), powinno być lepiej i nie będę żałował wydanych pieniędzy
Popatrzcie na jamniczka, wyturlał się z koszyczka
Avatar użytkownika
kugelblitz
 
Posty: 216
Dołączył(a): środa, 4 listopada 2009, 11:24

Re: Mr.Masking Sol R

Postprzez lejgo_inc » środa, 4 listopada 2009, 20:03

Lepszy od revellowskiego, ale mnie nie przekonał. Z tym cięciem nożykiem.... faktycznie musi to być bardzo ostry nożyk.
Poza tym miałem spore problemy ze zdejmowaniem go z modelu, i mógłby schnąć krócej. Aplikator w postaci pędzelka w nakrętce jest średnio precyzyjny i szybko się zapycha zasychającymi farfoclami. Generalnie - pozbyłem się.
Humbrol był przyjaźniejszy w obsłudze; jak teraz mam okazję się przekonywać - Talens też.
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mr.Masking Sol R

Postprzez iras67 » środa, 4 listopada 2009, 22:18

Talensa cenię za cenę i jakość i chyba odpuszczę sobie pierwszy raz coś od Gunze ;o)
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Mr.Masking Sol R

Postprzez Bercik » czwartek, 5 listopada 2009, 00:23

A mi Talens, którego używałem dłuższy już czas i zawsze chwaliłem, ostatnio zeżarł Gunze H :shock: I jakiej tu chemii używać do tych farb? :-/
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Bercik
 
Posty: 878
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:03

Re: Mr.Masking Sol R

Postprzez kugelblitz » czwartek, 5 listopada 2009, 10:45

To może zadam ogólne filozoficzne pytanie wykraczające poza zakres wątku: jaki maskol na rynku jest obecnie najlepszy ?

Nadal stary, dobry Humbrol ?
Popatrzcie na jamniczka, wyturlał się z koszyczka
Avatar użytkownika
kugelblitz
 
Posty: 216
Dołączył(a): środa, 4 listopada 2009, 11:24


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości