Ściereczki ścierne Mr. Hobby

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Ściereczki ścierne Mr. Hobby

Postprzez Thalgonis » wtorek, 17 lipca 2018, 12:59

Hejka,
dostałem w prezencie takie coś (Mr.Hobby GT-58 Mr. Grinding Cloth (400/600/800) ) - fajne, wygodne, można bez problemu myć pod bieżącą wodą. Jednakże nie mogę się zorientować jak te cyferki odpowiadają naszym rodzimym papierom ściernym...
Oczywiście na opakowaniu są jedyne słuszne hieroglify, ale to i tak chyba nie miałoby znaczenia bo te japońskie oznaczenia są inne niż u nas...
Obrazek
Dwa, wstyd się przyznać, pochrzaniły mi się kolory tych ściereczek - o ile wyraźnie beżowa jest „grubsza” (czyli chyba to ta 800-ka) to już niebieska i żółta pomieszały mi się... Nie wyczuwam różnicy, która jest 400 a która 600...
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1384
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 17:51
Lokalizacja: Kalisz

Reklama

Re: Ściereczki ścierne Mr. Hobby

Postprzez pawel700 » czwartek, 19 lipca 2018, 20:17

Przy okazji tego tematu chciałbym się wtrącić z opinią o Mr. Laplos (Polishing cloth) 2400,4000.
Są do niczego, ziarenka odrywają się od ściereczki i powodują głębokie zarysowania.
Lepszy jest zwykły tani papier ścierny.
pawel700
 
Posty: 363
Dołączył(a): wtorek, 29 listopada 2011, 20:52
Lokalizacja: Kielce

Re: Ściereczki ścierne Mr. Hobby

Postprzez Tornado » poniedziałek, 30 lipca 2018, 20:16

Ja kupuje papiery ścierne firmy 3M i SIA ze sklepu Klakiernik. Jest to sklep z materiałami polerskimi dla lakierników samochodowych. Ale nieważne. Polecam te papiery szczególnie 3M.
Tornado
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa, 9 maja 2018, 11:25


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości