Kolor spodu Beaufightera TF.X

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Kolor spodu Beaufightera TF.X

Postprzez cris » niedziela, 9 września 2018, 18:36

Witam
Czy ktoś z wtajemniczonych może mi doradzić , która z farbek Gunze będzie lepsza na spód Beaufighter TF.X ,,late'' z 489 RNZAF Sqn ( ten od Airfixa).
Do wyboru mam C26 ,lub C368 (zestawowy RAF) .
Może ktoś testował i ma rozeznanie który odcień odpowiada bardziej farbie oryginalnej.
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 19:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Reklama

Re: Kolor spodu Beaufightera TF.X

Postprzez KR77 » niedziela, 9 września 2018, 21:06

Weź pod uwagę efekt skali. W skali 1:3 - kolor zbliżony do oryginału, a w skali 1:72 - nieco jaśniejszy. Weź też poprawkę na temperaturę barwową źródła światła którego działaniem model zostanie poddany :mrgreen:
Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 14:07

Re: Kolor spodu Beaufightera TF.X

Postprzez cris » środa, 12 września 2018, 18:24

Ta jasne i jeszcze gradację pigmentu zmniejszoną do skali 1:72 -panu już dziękujemy, panie KR 77
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 19:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Kolor spodu Beaufightera TF.X

Postprzez KR77 » środa, 12 września 2018, 21:41

Przepraszam - nie mam jak porównać który odcień odpowiada bardziej farbie oryginalnej Beaufightera TF.X ;o)

Za młody jestem :mrgreen:
Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 14:07

Re: Kolor spodu Beaufightera TF.X

Postprzez potez » środa, 12 września 2018, 22:10

Akurat napisał z sensem. Jak zaczniesz, robić łewering to odcień się zmienia- ciemnieje. A do 72 trzeba baze rozjaśniać. Ja osobiście preferuję Xf-21 tamki. Jakiejkolwiek farby nie użyjesz ( akurat gunze to C368) nie ma znaczenia jeśli będziesz go potem ( i przedtem) cieniował i męczył. Natomiast czy to odpowiada oryginalnej farbie? A cholera wie, angole maja wątpliwości ...
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości