Podkłady Citadel - opinie

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: Podkłady Citadel - opinie

Postprzez Eisspin » poniedziałek, 11 marca 2013, 18:14

Trochę odgrzeje temat. Czy ktoś się orientuje, gdzie w Warszawie można dostać Chaos Black od ręki?
Eisspin
 
Posty: 27
Dołączył(a): czwartek, 10 stycznia 2013, 12:16
Lokalizacja: Warszawa - Gdańsk

Reklama

Re: Podkłady Citadel - opinie

Postprzez Jiloo » poniedziałek, 11 marca 2013, 19:44

Sklep Games Workshop w Złotych Tarasach.
| keep-disco-evil |
Avatar użytkownika
Jiloo
 
Posty: 666
Dołączył(a): sobota, 19 listopada 2011, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podkłady Citadel - opinie

Postprzez Eisspin » środa, 13 marca 2013, 00:23

Dzięki. Trzeba się będzie wybrać do tej sodomii i gomorii :->
Eisspin
 
Posty: 27
Dołączył(a): czwartek, 10 stycznia 2013, 12:16
Lokalizacja: Warszawa - Gdańsk

Re: Podkłady Citadel - opinie

Postprzez Patterson » sobota, 27 lipca 2013, 15:34

Mam ostatnio problem z "Chaos Black". Jak dotąd zużyłem kilka puszek tego podkładu i zawsze sobie chwaliłem. Tymczasem nowo zakupione dwie puszki są jakieś dziwne. Nie kryje równo, kanty ostrych detali wypływają spod farby, sam podkład schnie dłużej, a po wychynięciu zostaje jakby odkurz - setki białych kropeczek.

Początkowo myślałem, że może źle wymieszałem, ale staranne wytrzęsienie puchy nie poprawiło sytuacji.
Podobny problem mam z puszką lakieru satynowego citadela, potrafi zrobić biały odkurz, a sama powierzchnia jest spękana.

Spotkał się może ktoś z czymś podobnym?
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podkłady Citadel - opinie

Postprzez Patterson » sobota, 27 lipca 2013, 21:11

Przeprowadziłem dziś serię testów, także w piwnicy, gdzie jest chłodno i niestety efekt był ten sam. Miałem do czego porównać, mam jeszcze "opary" ze starej puszki z zapasów i ta farba kładziona w identycznych warunkach co nowa zawsze daje idealną powłokę.

Powłoka po nowej jest niedokładna i albo głęboko matowa, albo nierówno błyszcząca i prostu źle kryje wodnistym jakimś płynem. Farba spływa z krawędzi i punktowo wysypują białe plamki.

Jestem naprawdę zdziwiony tymi ekscesami, z tego podkładu korzystam od lat, w tym czasie zużyłem kilkadziesiąt puszek i zawsze uważałem go za pewny produkt do najcenniejszych, od podstaw budowanych modeli, a tu taka przykra niespodzianka.
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podkłady Citadel - opinie

Postprzez Mikołaj » sobota, 27 lipca 2013, 21:54

Mam dokładnie tak samo. Ale ja dopiero zaczynam, to była moja pierwsza puszka - i pewnie ostatnia. Nawet się dziwiłem, dlaczego wszyscy tak zachwalają ten podkład...
Mikołaj
 
Posty: 411
Dołączył(a): sobota, 30 sierpnia 2008, 21:46
Lokalizacja: Łódź

Re: Podkłady Citadel - opinie

Postprzez uki761 » sobota, 27 lipca 2013, 22:05

Nie wypisuj bzdur kolego.
Może trafiłeś na jakąś feralną puszkę? Marcin pisze powyżej że pierwszy raz coś takiego się przytrafiło. Może jakaś felerna partia? Za długo leżały albo co? Ja będę go polecał bo nie ma nic lepszego i nigdy nie miałem żadnych kłopotów z nim pomimo tego co piszecie.
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
uki761
 
Posty: 1280
Dołączył(a): piątek, 28 maja 2010, 19:07
Lokalizacja: poznań

Re: Podkłady Citadel - opinie

Postprzez Mikołaj » sobota, 27 lipca 2013, 22:37

uki761 napisał(a):Nie wypisuj bzdur kolego.


Ja potwierdzam obserwacje Pattersona - czy to oznacza, że wypisuje on bzdury ?
A może, kolego uki761, warto pomyśleć, zanim napisze się coś pejoratywnego - nawet będąc świetnym modelarzem ?

Może trafiła się jakaś felerna seria producentowi, chyba warto o tym wiedzieć. Ja do tej pory byłem przekonany, że popełniam jakiś błąd przy nakładaniu, którego nie jestem w stanie wyeliminować - i zraziłem się do produktu. A teraz przynajmniej wiem, że powinno wystarczyć kupienie nowej puszki.
Mikołaj
 
Posty: 411
Dołączył(a): sobota, 30 sierpnia 2008, 21:46
Lokalizacja: Łódź

Re: Podkłady Citadel - opinie

Postprzez Rafal » sobota, 27 lipca 2013, 22:50

Mikołaj napisał(a):
uki761 napisał(a):Nie wypisuj bzdur kolego.


Ja potwierdzam obserwacje Pattersona - czy to oznacza, że wypisuje on bzdury ?
A może, kolego uki761, warto pomyśleć, zanim napisze się coś pejoratywnego - nawet będąc świetnym modelarzem ?

Może trafiła się jakaś felerna seria producentowi, chyba warto o tym wiedzieć. Ja do tej pory byłem przekonany, że popełniam jakiś błąd przy nakładaniu, którego nie jestem w stanie wyeliminować - i zraziłem się do produktu. A teraz przynajmniej wiem, że powinno wystarczyć kupienie nowej puszki.


A może masz wilgotność 100% i dlatego woda ci się skrapla w czasie malowania? A może masz wilgotność 0% i farba schnie w powietrzu tworząc odkurz? Jesteś w stanie na 100% powiedzieć, że to wina serii puszek Citadela? Ale tak z ręka na na sercu?
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09

Re: Podkłady Citadel - opinie

Postprzez Mikołaj » sobota, 27 lipca 2013, 23:48

I to jest sedno.
Oczywiście, że NIE sądziłem aby była to wina Citadela, tylko MOICH błędów w procedurze jego stosowania.
Ale jeśli podobne problemy ma ktoś o olbrzymim doświadczeniu, kto wie jak pracować Citadelem i zużył już wiele puszek bez problemów - to chyba to jednak jest wina tych konkretnych puszek Citadela , które można by np. reklamować w sklepie.

A tak na marginesie - jakie pomieszczenia przychodzą Ci na myśl z wilgotnością powietrza 100% - Palmiarnia ?
Mikołaj
 
Posty: 411
Dołączył(a): sobota, 30 sierpnia 2008, 21:46
Lokalizacja: Łódź

Re: Podkłady Citadel - opinie

Postprzez Rafal » niedziela, 28 lipca 2013, 00:01

Mikołaj napisał(a):A tak na marginesie - jakie pomieszczenia przychodzą Ci na myśl z wilgotnością powietrza 100% - Palmiarnia ?


Skrzynka pomiarowa na Lotnisku Chopina wczoraj np: http://www.wolframalpha.com/input/?i=hu ... +july+2013.

Od 2 do 4 w nocy było 100%. Co oznacza, że bez ruszania się z domu można mieć 100%.
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09

Re: Podkłady Citadel - opinie

Postprzez Patterson » niedziela, 28 lipca 2013, 00:16

Rafal napisał(a):
Mikołaj napisał(a):
uki761 napisał(a):Nie wypisuj bzdur kolego.


Ja potwierdzam obserwacje Pattersona - czy to oznacza, że wypisuje on bzdury ?
A może, kolego uki761, warto pomyśleć, zanim napisze się coś pejoratywnego - nawet będąc świetnym modelarzem ?

Może trafiła się jakaś felerna seria producentowi, chyba warto o tym wiedzieć. Ja do tej pory byłem przekonany, że popełniam jakiś błąd przy nakładaniu, którego nie jestem w stanie wyeliminować - i zraziłem się do produktu. A teraz przynajmniej wiem, że powinno wystarczyć kupienie nowej puszki.


A może masz wilgotność 100% i dlatego woda ci się skrapla w czasie malowania? A może masz wilgotność 0% i farba schnie w powietrzu tworząc odkurz? Jesteś w stanie na 100% powiedzieć, że to wina serii puszek Citadela? Ale tak z ręka na na sercu?



Robiłem test w pomieszczeniu i w piwnicy, żeby wykluczyć temperaturę. Próbne elementy malowałem też starym podkładem Citadela z zapasów i ten kładł się idealnie bez względu na warunki. Zresztą na przestrzeni lat zdarzało się mi malować w upale na tarasie i w zimie na śniegu, stojąc w oknie i zawsze powłoka była idealna. Pierwszy raz mam problem z tym podkładem.

Koledzy na innym forum sugerują wadliwą partię, może były źle przechowywane i się zwarzyły. Spróbuję zareklamować towar.
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podkłady Citadel - opinie

Postprzez Rafal » niedziela, 28 lipca 2013, 00:39

Myślę że odpowiedź jest tu: http://taleofpainters.blogspot.com/2012 ... range.html

Zmiana dostawcy połączona ze zmianą palety.
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09

Re: Podkłady Citadel - opinie

Postprzez Patterson » czwartek, 6 kwietnia 2017, 13:49

Pozwolę sobie odgrzać temat.

Jak pamiętamy kiedyś Chaos Black był rewelacyjny. Było to w czasach kiedy był w niebieskich puszkach, niestety po zmianie dostawców zaczęły się problemy z jakością. Nie będę się rozpisywał, bo wszystko jest w tym wątku.

Potem zmienili szatę na białe puszki i jakość była różna, zużyłem przez ostatnie lata około 6 puszek i generalnie nie było źle, ale, zdarzały się problemy i to nie był dawny, legendarny czarny podkład od Citadela.

Kupiłem puszkę z nowej dostawy, znowu zmienili szatę graficzną, teraz puszki są czarne i wyglądają tak:

Obrazek


Właśnie zrobiłem próbne psikanie i z przyjemnością stwierdzam, że stary Citadel powrócił :D

Świetna powłoka: cienka, satynowa, równo i świetnie kryje, jest sucha po 15 minutach. Nawet jak się przydarzy jakiś kleks, to samoczynnie farba się wygładza, nie zalewa detali.

Mam nadzieję, że to już stała jakość, a nie loteria puszkowa i miałem po prostu szczęście do dobrej puchy, ale naprawdę jestem bardzo zadowolony z nowej serii.
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podkłady Citadel - opinie

Postprzez iras67 » czwartek, 6 kwietnia 2017, 21:37

A ja zapytam czy ktoś testował ten "nowy" Chaos na metalu np.fototrawionkach jak to się trzyma . Kupiłem kiedyś po przeczytaniu tutaj że jest do tego najlepszy i ... kompletny zawód trzyma się słabo -łatwo uszkodzić. Puszka którą mam jest jasnoszara z żółtym napisem firmowym.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości