Podkłady Citadel - opinie

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: Podkłady Citadel - opinie

Postprzez Kuba P. » sobota, 17 października 2009, 01:02

sehr gut ale malujesz aerorafem a tu gadka o puszkach.
Ja też czasem natryskuję surfacera i jest fajnie ale puszka to puszka. Citadel Chaos Black.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Podkłady Citadel - opinie

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » sobota, 17 października 2009, 01:05

git. kiedy bedę odczuwał potrzebę kpna puszki, bez chwili zastanowienia sięgne po czarną cytadelę. ole mimo wszystko, wolę hareograf i to co można do niego wlać, niż spray.
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Podkłady Citadel - opinie

Postprzez Kuba P. » sobota, 17 października 2009, 01:08

ausgezeichnet, ale ja nadal wolę sobie prysnąć z puszki Ch.B. niż się za przeproszeniem pieprzyć w rozcieńczanie śmierdzielem surfacera, malowanie, czyszczenie itp.
Jakość powłoki porównywalna - puszka vs aero a kłopotu mniej i chyba Ch.B. mocniej się trzyma.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Podkłady Citadel - opinie

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » sobota, 17 października 2009, 01:12

możliwe, z chaode, styczności ie miałem. ale też nie demonizuję ejakulacji farby z aero i późnejszego predmuchania sprzętu acetonem; zajmuje to 2 minuty i dae większąprecyzję niż dysza puszki z farbą
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Podkłady Citadel - opinie

Postprzez Kuba P. » sobota, 17 października 2009, 01:15

rajt, citadelem jak maluję to po całości + 10 cm wkoło. Powierzchnia jest cacy ale globalnie :)
Aerografem można podmalować miejscami ale...z ósmej strony - podkład aplikowany precyzyjnie w jakieś miejsce?
Kto co lubi i jak lubi budować. Myślę, że to co napisaliśmy wystarczy.

Idę się wyspać :)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Podkłady Citadel - opinie

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » sobota, 17 października 2009, 01:23

podsumowując- jeśli spray, to tylko czarny chaos z cytadeli. jesli nie, to alternatyw jest wiele, w tym niekoniecznie specyfiki sprzedawane jako 'podkład'. ciesze się, ze jesteśmy zgodni w tej materii.
słodkich snów..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Podkłady Citadel - opinie

Postprzez draz » sobota, 17 października 2009, 02:43

Być może, jeśli mówicie o pancerce albo lotnictwie. Jeśli idzie zaś o cywile (tak, znowu o cywile) to nie ma opcji nakładania na czarny innego koloru niż czarny. Większość kolorów nakładać się na szary podkład, a jasne kolory na podkład biały. I jak już przy białym podkładzie jesteśmy, to Citadel jest do kitu. Ma słabe krycie. Nawet kilka warstw nie zakryje ciemnego punktu na jasnym tle. Dla białego podkładu z Tamiyi to żaden problem. Jeśli zaś o szare podkłady idzie, to Tamiya jest ok, Citadela nie miałem, ale miałem Valejjo i tego sobie ceniłem, choć przy nakładaniu wybaczał mniej niż Tamiya.
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Re: Podkłady Citadel - opinie

Postprzez wojtek_fajga » sobota, 17 października 2009, 08:02

Kamilu! Przykładaj większą wagę do pisowni w swoich postach!
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Podkłady Citadel - opinie

Postprzez Stratocaster » sobota, 17 października 2009, 08:41

Zawsze używałem surfacera 1200 i nakładałem go aerografem po rozcieńczeniu levelingiem. Od jakiegoś czasu używam Surfacera 1200 z puszki i powiem zupełnie szczerze (choć subiektywnie) nie widzę różnicy. A więc, jeżeli chodzi o podkład, stawiam na puszkę. Chaos Black kryje fantastycznie, rewelacyjnie odparowywuje i ma satynową powiechnię - to zalety. Śmierdzi przy tym gorzej od Gunze i pod jasne kolory - szczególnie żółty oraz czerwony - odradzam.
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Podkłady Citadel - opinie

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » sobota, 17 października 2009, 10:59

a mi, z kolei, surfacer kompletnie nie odpowiada jako podkład. daje zbyt śliską powierzchnię. ostatnio używam go, w zasadzie, jako jasnoszarej farby, do rozjaśniania brzegów
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Podkłady Citadel - opinie

Postprzez Adam Obrębski » sobota, 17 października 2009, 11:12

Kiedyś i ja chwaliłem się jaki mam substytut Chaos Blacka:
Obrazek
Zdjęcie świetne - wiem, ale spray sprawdza się ok. Jedynym minusem jest to, że tworzy mi w warsztacie "czarny pył" który po "podkładowaniu" przydałoby się wytrzeć :P
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Podkłady Citadel - opinie

Postprzez Czarny » sobota, 17 października 2009, 11:34

Używałem podkładów różnych producentów, Citadela, Vallejo, Gunze i innych. Najniżej z nich wszystkich oceniam Vallejo, ich biały kryje ładnie, trochę jakby wżera się w płyty poliestrowe zarówno lite jak i pienione, na "normalnym" plastiku z jakiego stworzone są modele nie próbowałem. Czarny i szary wydają się być stosunkowo grube, szarości użyłem raz robiąc Me-109F i stworzył i na powierzchni przedziwna fakturę podobną do tynku strukturalnego tyle że w miniaturze, w innym miejscu i innym razem położył się cudnie, sam nie wiem dla czego, zawsze staram się dobrze wstrząsnąć puszką.
Citadele są bardzo fajne i proste w użyciu starczają na długo, świetnie i cienko się kładą dając fantastyczny podkład ale np, co pamiętam jeszcze z malowania figurek do Warhammera vallejo dobrze się tych podkładów nie trzymają, nie tak dobrze jak citadele i często zdarzają się odpryski.
Najbardziej lubię używać pana podkłada gunze, szczególnie że maluje farbami tegoż producenta. Pan podkład (używałem 1000 rozmajonej rozcieńczalnikiem do farb serii C) daje fajną szarą powierzchnie na której wspaniale siadają farby i nieźle się ich trzymają. Nie zdarzyło się mi np. żeby odprysnęła mi farba czy odeszła z taśmą (i tamyi i malarską) czy maskami z folii oramask. Kupiłem niedawno PanaPodkłada w sprayu ale jeszcze nie miałem okazji go użyć.

Kamilu a w jakiej proporcji go mieszasz?
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Podkłady Citadel - opinie

Postprzez wojtek_fajga » sobota, 17 października 2009, 11:50

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):a mi, z kolei, surfacer kompletnie nie odpowiada jako podkład. daje zbyt śliską powierzchnię. ostatnio używam go, w zasadzie, jako jasnoszarej farby, do rozjaśniania brzegów


Kamilu! Bardzo proszę o rozpoczynanie zdania wielką literą i kończenie kropką.
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Podkłady Citadel - opinie

Postprzez anfel » poniedziałek, 19 października 2009, 16:03

Czyli grozumiem. że biały Citadel można śmiało kupować, a jego jakość jest akceptowalna, i jest dobrą tańszą alternatywą dla np Tamiyi. :)
anfel
 

Re: Podkłady Citadel - opinie

Postprzez kasprzyk » piątek, 23 października 2009, 19:14

Mogę to potwierdzić. Jak dotąd 3 modele zabezpieczałem tym podkładem. Najlepiej przetrzeć go papierem po wyschnięciu i ostrożnie psikać, żeby nie było zacieków. Ja jestem zadowolony.
Avatar użytkownika
kasprzyk
 
Posty: 235
Dołączył(a): sobota, 29 marca 2008, 14:48
Lokalizacja: Wrocław/Racibórz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości