Malowanie pędzlami

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Malowanie pędzlami

Postprzez RST » sobota, 31 października 2009, 01:26

Witam!

Przez kilka już dobrych dni nurtuje mnie pewien wątek. Otóż, mam wielką ochotę zająć się modelarstwem a konkretnie pojazdami cywilnymi. Jednak, nie mam wystarczających funduszy na kompresor i aerograf. Jestem jeszcze na utrzymaniu rodziców. Mógłbym poczekać aż uzbieram pieniądze (chociaż to trwałoby dosyć długo) albo poprosić szanowną rodzicielkę by kupiła mi cacuszko na Mikołaja... też musiałbym czekać.
Czekać nie chcę... mam już model, który dostałem od brata na urodziny.
Zastanawiam się cały czas czy nie mógłbym użyć do tego pędzli? Wiem, że efekt nie będzie tak powalający jak przy malowaniu aerografem ale czy istnieje możliwość położenia idealnie równej i gładkiej warstwy farby pędzlem?
Chciałbym karoserię pomalować TS'em, felgi również. Ale wnętrze oraz podwozie chciałbym wykonać pędzlami.

Czy jest to możliwe? A jeśli tak, to na co powinienem zwracać szczególną uwagę?

Pozdrawiam!
RST
 

Reklama

Re: Malowanie pędzlami

Postprzez lejgo_inc » sobota, 31 października 2009, 11:19

Miękki pędzel.
Mocno rozcieńczona farba, najlepiej z dodatkiem opóźniacza.
Wiele cieniutkich warstw.
Ostatnio edytowano sobota, 31 października 2009, 11:26 przez lejgo_inc, łącznie edytowano 1 raz
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Malowanie pędzlami

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » sobota, 31 października 2009, 11:25

lejgo_inc napisał(a):Myślę że do podstawowych kolorów pancerki nie jest wymagana jakaś ultra precyzja


...to oczywiście prawda, ale jak ma się do pytania?

RST napisał(a):mam wielką ochotę zająć się modelarstwem a konkretnie pojazdami cywilnymi

RST napisał(a):Chciałbym karoserię pomalować TS'em, felgi również


Obserwując japońskie tutoriale z budowy pojazdów cywilnych, które są w dużej ilości na jutjubie, zauważyć moża, że niezwykle często do malwania wykorzystują właśnie zestaw- spraye do powierzchni, nieliczne detale- pędzlem... Wielu radzi sobie bez aerografu. Przy 'cywilach' da się bez większego problemu.
Ostatnio edytowano sobota, 31 października 2009, 11:34 przez Kamil Feliks Sztarbała, łącznie edytowano 1 raz
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Malowanie pędzlami

Postprzez lejgo_inc » sobota, 31 października 2009, 11:26

Przeczytałem "pojazd" i sobie dodałem automatycznie "pancerny". Moja wina - już poprawiłem ;)
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości