Problem z aero!!!

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Problem z aero!!!

Postprzez Saek » wtorek, 10 listopada 2009, 20:38

Witam,
mam problem z aerografem, z którym nie potrafię sobie poradzić. Proszę o pomoc!
Ogólnie sprawa wygląda następująco: po kilku latach zdecydowałem się na powrót do modelarstwa i z tej właśnie okazji postanowiłem sprawić sobie prezent/motywację w postaci aerografu. Kupiłem pseudoIwatę Profi AB-1004 0,2mm. No i zaczął się problem, ponieważ aerograf dmucha powietrzem, a farby (ani nawet zwykłej wody) nie pobiera! Problem jest bardzo podobny do tego przedstawionego w temacie viewtopic.php?f=76&t=3734 ale niestety mój aerograf nie ma tej zakrętki, która była tam problemem.
Po lekturze różnych forów aerograf dość dokładnie rozłożyłem i przeczyściłem, ale to nie pomogło. Igła jest prosta, dysza całkowicie drożna, nic nie jest zabrudzone żadnymi smarami fabrycznymi. Co więcej, jak podłączyć aero do kompresora i palcem zatkać wylot to w zbiorniczku pojawiają się bąbelki, więc przepływ jest! Ciśnienie też nie jest problemem, ponieważ próbowałem już chyba na każdym możliwym z zakresu 1,5-3 bara. Powietrze też zresztą nigdzie nie ucieka na złączkach ani na wężu. Zresztą aerograf dmucha jak się patrzy. Jednak nawet po wyciągnięciu igły nie pobierał wody (tutaj już tylko z wodą eksperymentowałem - szkoda farb!). Ale co najlepsze - jak odłączyć kompresor, "uszczelnić" papierem zbiorniczek i dmuchnąć, to woda z dyszy normalnie wylatuje!!! O co chodzi?????? Nie wiem czy ja coś źle robię, czy sprzęt się nadaje to reklamacji??
Będę wdzięczy za każdą pomoc!!
Pozdrawiam
Sławek
Saek
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek, 10 listopada 2009, 20:17
Lokalizacja: Jura

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Problem z aero!!!

Postprzez Macio4ever » środa, 11 listopada 2009, 14:31

Twój aero musi mieć jakąś śrubę, która blokuje oglicę aby można było ją odciągać spustem. Jeżeli nie ma nic i po odciągnięciu spustu nie cofa się iglica to może być właśnie taki efekt.

Po zatkaniu palcem, powietrze cofa się przez dyszę (iglica w dyszy nigdy nie jest idealnie szczelna) i w spostaci bąbelków pojawia się w zbiorniczku.
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z aero!!!

Postprzez Saek » środa, 11 listopada 2009, 14:38

Witam,
niestety to nie jest ten problem - iglica wychodzi całkowicie gdy odciągnąć spust. Poza tym dlaczego nawet po całkowitym wyciągnięciu iglicy powietrze nie bierze ze sobą farby/wody (a dysza jest drożna)???
Saek
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek, 10 listopada 2009, 20:17
Lokalizacja: Jura


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 64 gości