Revel AQUA COLOR - opinie

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Revel AQUA COLOR - opinie

Postprzez Robert P. » środa, 25 listopada 2009, 23:26

Czy ktoś miał styczność z tymi farbami? Warte to coś?
...cars that were like wild ferocious animals.
Avatar użytkownika
Robert P.
 
Posty: 1761
Dołączył(a): czwartek, 18 czerwca 2009, 21:08
Lokalizacja: Kraków, czasem Świętokrzyskie

Reklama

Re: Revel AQUA COLOR - opinie

Postprzez Andrzej Hołowacz » środa, 25 listopada 2009, 23:44

rObO87 napisał(a):Czy ktoś miał styczność z tymi farbami? Warte to coś?



Takie prostokątne pudełko ?

Jeśli tak to:

- badziewne pudełko, przynajmniej przy otwieraniu pierwszy raz - można się oblać, potem już jest lepiej, w środku jest coś w stylu głębokiej miseczki - wiec może się przydać do mieszania różności,
- akryl na bazie winylu,
- ja miałem do czynienia z białą - można powiedzieć, że pełna porażka - kolor jakby kość słoniowa, taki kremowo-biały, nie jak biel tytanowa,
- kiepskie krycie,

W sumie to kupiłem to raz i dałem sobie spokój.
Pozdrawiam
Andrzej Hołowacz

siara1939 napisał(a):Sklejaj sobie i moze za pare lat tez bedziesz mial paru pochlebcow, coby w Twoich warsztatach wypisywali achy i echy....A pozatym, jak Ci się tak tutaj nie podoba, to wiesz co mozesz zrobic, aby taka sytuacja Cie wiecej nie irytowala.
Avatar użytkownika
Andrzej Hołowacz
 
Posty: 385
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 01:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Revel AQUA COLOR - opinie

Postprzez Robert P. » środa, 25 listopada 2009, 23:58

Takie prostokątne pudełko ?

Tak.
akryl na bazie winylu

To źle? Na razie malowałem Gunze C.

ja miałem do czynienia z białą

kiepskie krycie

Przy białej jest to możliwe teoretycznie.

Mnie interesuje kolor zdecydowanie ciemniejszy - odpowiednik emalii nr 65 - zieleń Bundeswehry. Szukam zamiennika tej farby bo ten zestaw od Gunze jest zdecydowanie za ciemny. A z kolei emalia nr 65 ma odcień prawidłowy.
...cars that were like wild ferocious animals.
Avatar użytkownika
Robert P.
 
Posty: 1761
Dołączył(a): czwartek, 18 czerwca 2009, 21:08
Lokalizacja: Kraków, czasem Świętokrzyskie

Re: Revel AQUA COLOR - opinie

Postprzez erkamo » czwartek, 26 listopada 2009, 14:42

rObO87, takie zapytania owocuja zwykle odpowiedziami, ktorych autorzy kieruja sie wlasnymi doswiadczeniami, tudziez uprzedzeniami. Zwykle niewiele one daja, bo co modelarz to inna opinia. Zreszta jest to najzupelniej normalne :mrgreen: .

Przyklad modelarza z Niemiec, ktory malowal Revell-Aqua-mi i byl... :shock: zachwycony.

http://www.modellversium.de/galerie/8-flugzeuge-militaer-modern/4296-mcdonnell-douglas-f-4j-phantom-ii-hasegawa.html

http://www.modellversium.de/galerie/8-flugzeuge-militaer-modern/4991-general-dynamics-f-111c-hasegawa.html

Chyba musisz sam sprobowac i ocenic czy Ci odpowiadaja. :D
Podobno calkiem niezle pod pedzelek, pod aerograf, jak widac na obrazkach, chyba tez sie nadadza.
Osobiscie malowalem tym tylko raz, zolty kolor aerografem i wyszlo calkiem, calkiem.
Spotkalem sie juz z wypowiedziami, w ktorych nie pozostawiono suchej nitki na farbach Gunze :lol: , a jak nimi maluja niektorzy koledzy z forum, chyba sam wiesz. ;o)
Pozdrawiam

erkamo.

"...Protest Chin przyczyną rozwiązania ONZ, zadłużenie USA..., sprzedaż Alaski dla..." - Juliusz Machulski - wizjoner czy fantasta?
erkamo
 
Posty: 690
Dołączył(a): niedziela, 2 marca 2008, 23:56

Re: Revel AQUA COLOR - opinie

Postprzez JAcDK » czwartek, 26 listopada 2009, 23:48

erkamo napisał(a):Przyklad modelarza z Niemiec, ktory malowal Revell-Aqua-mi i byl... :shock: zachwycony.

Ciekawe ile Revell mu za to zapłacił :lol:. Ja osobiście kupie sobie ze dwie na próbę.
JAcDK
 

Re: Revel AQUA COLOR - opinie

Postprzez erkamo » sobota, 28 listopada 2009, 12:23

JAcDK napisał(a):Ciekawe ile Revell mu za to zapłacił :lol:. Ja osobiście kupie sobie ze dwie na próbę.

:mrgreen: Przypuszczam, że mniej więcej tyle, ile płacą Japończycy.
Zwykle problem polega na tym, czy chcemy udowodnić, że coś jest do chrzanu, czy też staramy się wyciągnąć z konkretnego produktu to, co w nim najlepsze ;o)
Wystarczy, że porównamy wypowiedzi naszego kolegi Andrzeja Hołowacza:
"kiepskie krycie"
i niemieckiego modelarza:
"Die Farben weisen eine hohe Deckkraft auf ... - "Farby wykazują wysoki poziom krycia"

żeby wszystko stało się jasne, a decyzja o ewentualnym zakupie, łatwiejsza :mrgreen: .
Pozdrawiam

erkamo.

"...Protest Chin przyczyną rozwiązania ONZ, zadłużenie USA..., sprzedaż Alaski dla..." - Juliusz Machulski - wizjoner czy fantasta?
erkamo
 
Posty: 690
Dołączył(a): niedziela, 2 marca 2008, 23:56

Re: Revel AQUA COLOR - opinie

Postprzez pikolo75 » czwartek, 21 stycznia 2010, 21:43

Mam już kilkanaście kolorów tego producenta więc coś już mogę na ich temat napisać. Generalnie farby te można spokojnie polecić. Czytając opinie na temat farb Revella można się dowiedzieć, że to jedna wielka katastrofa, a tak nie jest.

Moim zdaniem:
- przy odpowiednim rozcieńczeniu bardzo dobrze kryją i nie zostawiają smug.
- nieprawdą jest, że ścinają się przy rozcieńczaniu czym innym, niż tylko woda. Rozcieńczałem wódką i spokojnie można malować.
- woda jako rozcieńczalnik zachowuje się tak samo jak wódka, czyli rozcieńczam wodą.
- różne kolory mają różną gęstość, więc różnie się je rozcieńcza.
- ciężki temat w malowaniu powierzchni zamaskowanych maskolem. Nie udało mi się jeszcze zdjąć maskolu bez uszkodzenia farby :mrgreen:
- kolory jasne nie sprawiają problemu w kryciu. Np. kolor Hellgrau (nr 76) spokojnie kryje już przy drugiej warstwie.

Największą wadą tych farbek jest chyba (oprócz biednej palety) tylko cena. Ja płacę za nie 2 euro. Za tą cenę jest Gunze lub Tamiya.
Ja na razie przy nich zostaję ;o)
Avatar użytkownika
pikolo75
 
Posty: 28
Dołączył(a): niedziela, 6 grudnia 2009, 16:59
Lokalizacja: Słubice

Re: Revel AQUA COLOR - opinie

Postprzez pilex7 » wtorek, 26 stycznia 2010, 23:16

Andrzej Hołowacz napisał(a):- badziewne pudełko, przynajmniej przy otwieraniu pierwszy raz - można się oblać, potem już jest lepiej, w środku jest coś w stylu głębokiej miseczki - wiec może się przydać do mieszania różności,
- akryl na bazie winylu,
- ja miałem do czynienia z białą - można powiedzieć, że pełna porażka - kolor jakby kość słoniowa, taki kremowo-biały, nie jak biel tytanowa,
- kiepskie krycie,

W sumie to kupiłem to raz i dałem sobie spokój.


Pozwolę się nie zgodzić z przedstawioną tu opinią.

Pudełko otwiera się dość prosto przekręcając wieczko opakowania o około 45 stopni w lewo lub prawo (jest nawet rysunek). Trzeba też dość dużego samozaparcia żeby taką farbkę rozlać, ponieważ są one bardzo gęste (coś jak Vallejo MC)
Biały 05 Revell Aqua to taki sam kolor jak Revell Enamel, on właśnie taki jest (kość słoniowa) podobny w odcieniu do Gunze 316. Biel „tytanową” daje farbka nr 305.
Moim zdaniem kryją tak samo dobrze (lub źle) jak inne farbki modelarskie. Zresztą „krycie” jest pojęciem dość trudnym do zdefiniowania i bardzo subiektywnym. Tak jak przy innych producentach żółty i czerwony są kolorami trudniejszymi natomiast cała reszta często kryje po nałożeniu jednej warstwy aerografem.

Zaletą jest natomiast to że odpowiednie kolory serii Aqua i Enamel są takie same co czasami jest bardzo przydatne przy malowaniu modeli. Jak wspomniał pikolo75 bardzo dobrze maluje się nimi pędzelkiem (właśnie ze względu na konsystencję) i przy pewnej wprawie maluje się praktycznie „bez smug”. Do aerografu rozcieńczam wodą destylowaną z dodatkiem retardera.
Silver, Steel i Aluminium są bardzo drobne i też dają ładną powierzchnię.

Cena 2 euro, to nie jest zbyt wygórowana cena bo Revell Aqua ma pojemność 18ml a Gunze czy Tamiya 10ml.

Nie zachęcam nikogo do przechodzenia na te farbki, chciałem tylko zwrócić uwagę że na podstawie jednego doświadczenia z jedną farbką nie można wypowiadać tak generalnej opinii.
pilex7
 
Posty: 202
Dołączył(a): niedziela, 7 września 2008, 19:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Revel AQUA COLOR - opinie

Postprzez Robert P. » środa, 27 stycznia 2010, 12:37

Za jakiś miesiąc będę malował pewien model niedawno zakupioną farbą za pomocą aero. Wstawię fotki i wtedy się okaże co i jak z tym wynalazkiem. A jak by ktoś wiedział gdzie można jeszcze kupić te farbki, a zwłaszcza odpowiednik emalii 65 proszony jest o pilny kontakt :P
...cars that were like wild ferocious animals.
Avatar użytkownika
Robert P.
 
Posty: 1761
Dołączył(a): czwartek, 18 czerwca 2009, 21:08
Lokalizacja: Kraków, czasem Świętokrzyskie

Re: Revel AQUA COLOR - opinie

Postprzez pilex7 » środa, 27 stycznia 2010, 16:17

rObO87 napisał(a):Za jakiś miesiąc będę malował pewien model niedawno zakupioną farbą za pomocą aero. Wstawię fotki i wtedy się okaże co i jak z tym wynalazkiem. A jak by ktoś wiedział gdzie można jeszcze kupić te farbki, a zwłaszcza odpowiednik emalii 65 proszony jest o pilny kontakt :P


Nr 65 to kupowałem jakieś dwa lata temu w http://www.sklej.pl (wtedy to był jedyny sklep który miał te farbki).
Inne kolory zamawiałem na ebay.de lub modelsforsale.co.uk.

Poniżej jeszcze wykaz kolorów, których nie ma w wersji Aqua:
50 Light Blue
55 Light Green
61 Emerald Green
62 Sea Green
66 Olive Grey
80 Mud Brown
95 Bronze
312 Luminous Yellow
332 Luminous Red
362 Greyish Green
363 Dark Green
365 Patina Green
730 Orange Clear
731 Red Clear
752 Blue Clear
pilex7
 
Posty: 202
Dołączył(a): niedziela, 7 września 2008, 19:56
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości