Vallejo MODEL COLOR v PANZER ACES - pytanie.

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Vallejo MODEL COLOR v PANZER ACES - pytanie.

Postprzez gufel » poniedziałek, 30 listopada 2009, 11:23

Witam! Zwracam się do zorientowanych w temacie farb Vallejo. Chodzi mi o to czy rzeczone farby się czymś os siebie różnią. Tzn. czy jest np. tak jak różnica pomiędzy Model Colorem a serią AIR? Generalnie chodzi mi o to czy są to inne farby (drobniejszy pigment, lepsze krycie itp.) tak jak ma to miejsce np. w farbach Testorsa gdzie poza zwykłymi mamy serię Autehentic. Ja jak dotąd używam Vallejo Model Color i Air z serią PANZER ACES jeszcze nie miałem do czynienia. I tutaj nasuwa mi się drugie pytanie są one dedykowane pod pędzel czy do aero? Pzdr. Tymek "Gufel".
gufel
 
Posty: 127
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 11:18
Lokalizacja: Katowice

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Vallejo MODEL COLOR v PANZER ACES - pytanie.

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » poniedziałek, 30 listopada 2009, 11:33

z moich obserwacji wynika, że prócz dedykowanej palety kolorystycznej, PA niczym nie różnią się od MC
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Vallejo MODEL COLOR v PANZER ACES - pytanie.

Postprzez gufel » poniedziałek, 30 listopada 2009, 11:40

Dzięki - Kamil czyli można przyjąć, że jest to ta sama farba z inną naklejką?? Zakładam w takim razie, że feldgrau z MC jest to to samo co feldgrau z PANZER ACES??
gufel
 
Posty: 127
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 11:18
Lokalizacja: Katowice

Re: Vallejo MODEL COLOR v PANZER ACES - pytanie.

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » poniedziałek, 30 listopada 2009, 11:48

jeżeli brać pod uwagę czysto technizne aspekty, to faby te nie różnią się, natomiast jeżeli pytasz o barwę, to muszę cię zmartwić, PA to jednak inne odcienie. akurat własnie kwestię farb do niemieckich uniformów sprawdzałem, te z palety MC w żadnym razie nie pokrywają się odcieniami z kolorami z palety PA opisanymi jako dedykowane niemieckim mundurom
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Vallejo MODEL COLOR v PANZER ACES - pytanie.

Postprzez gufel » poniedziałek, 30 listopada 2009, 12:41

Dzięki Kamil, czyli farby te same a odcienie inne. No cóż kupimy kilka i zobaczymy. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam. Tymek.
gufel
 
Posty: 127
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 11:18
Lokalizacja: Katowice

Re: Vallejo MODEL COLOR v PANZER ACES - pytanie.

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » poniedziałek, 30 listopada 2009, 13:12

no też nie do końca- abstrachując od akademickich dysput na temat 'odcieni feldgrau' różne elementy i rodzaje umundurowania miały różne odcienie 'typowe'. bo inny bedzie kolor płaszcza podgumowanego, inny kolor płaszcza sukiennego, jeszcze inne odcienie będą miały uniformy gabardynowe czy drelichy.
nie mam w tej chwili farb pod ręką, więc numerów nie sprawdzę, ale dla przykładu, kolor opisany jako german uniform czy jakoś tak, z palety MC bardzo przypomina mi sławetny humbrolowski 111 (no moze odrobinę nieco ciemniejszy jest), z kolei jeden z 'feldgrałów' czy 'uniformów', który kupiłem sobie wybierajac z palety PA ma kolor bardzo pasujący mi na wspomniany płaszcz podgumowany lub spodnie
t
u możesz zauważyć różnice w odcieniach:

Obrazek

kurtka to niemiecki uniform rodem z MC, portki to PA
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Vallejo MODEL COLOR v PANZER ACES - pytanie.

Postprzez gufel » poniedziałek, 30 listopada 2009, 14:20

Kamil jak słusznie zauważyłeś odcieni mundurów (nie tylko niemieckich) mnogość ci ogromna - czyli trzeba kupić i posiadać żeby było więcej, i tak cytowany już feldgrau z palety MC jak również dokupić odcienie z palety PA. A co stać mnie :D więc sobie kupię. Poza tym w moim przypadku to i tak rozważanie dość akademickie gdyż cieniuję olejami i wtedy farby zmieniaja kolor i odcień - no cóż ale chęć posiadania jest silniejsza. Dzięki. Tymek.
gufel
 
Posty: 127
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 11:18
Lokalizacja: Katowice


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości