Jak zmontować hamulec wylotowy

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Jak zmontować hamulec wylotowy

Postprzez kugelblitz » niedziela, 24 stycznia 2010, 02:02

Czy istnieje jakiś patent na montaż małych wrednych fototrawionych elementów w hamulcach wylotowych luf toczonych (Aber, RB) ?

Konkretnie to potknąłem się na kwk 39/1 L60 Abera do Pumy w 1/35. Nie udało mi się dobrze przykleić tych fototrawionych pierścieni na końcu hamulca i pierścienia w środku. Kleiłem cyjanoakrylem. Wszystko było upaćkane klejem, a i tak wyszło niecentrycznie. Fakt że ta lufa jest stosunkowo mała, ale następny w kolejce jest Panzer IVJ i boję się że też spieprzę. Czy może powinno się te elementy lutować ?

Ja próbowałem nałożyć te kółka pęsetą po ich uprzednim pokryciu klejem, efekt był żałosny. Przyklejało się do pęsety, potem się wygięło. Tragedia. Może należy wziąć rurkę i nasunąć na miejsce docelowe. Nie jestem jakoś specjalnie niesprawny manualnie, musi być jakaś metoda.

Wszelkie rady mile widziane, jeżeli temat był już to proszę o link i wyrozumiałość - nie znalazłem :(
Popatrzcie na jamniczka, wyturlał się z koszyczka
Avatar użytkownika
kugelblitz
 
Posty: 216
Dołączył(a): środa, 4 listopada 2009, 11:24

Reklama

Re: Jak zmontować hamulec wylotowy

Postprzez Adam Obrębski » niedziela, 24 stycznia 2010, 13:07

Też miałem problem z moją pierwszą lufką i wklejaniu tych gwintów... zwłaszcza, że do RB nie ma instrukcji ;o)
Też kleiłem CA, a z tego co pamiętam najpierw zmajstrowałem do kupy te pierścienie, żeby w całości to wkleić w środek hamulca.
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak zmontować hamulec wylotowy

Postprzez Kuba P. » niedziela, 24 stycznia 2010, 21:26

Złożyłem kilka luf i hamulców o podobnej budowie jak te do Pz. IV J i nie miałem nigdy problemów.
Jeśli możesz, weź wrzuć zdjęcie i zaznacz co Cię martwi albo pokaż np. na aberowskiej instrukcji?
Jak mogę to Ci pomogę bo to się samo składa.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości