Regulamin konkursu.

Konkurs rocznicowy z okazji Bitwy o Anglię.

Regulamin konkursu.

Postprzez malinowski » poniedziałek, 26 stycznia 2015, 15:22

Witajcie!

Z okazji przypadającej w tym roku 75 rocznicy Bitwy o Anglię chcielibyśmy zaproponować Wam konkurs. Pierwotnie był pomysł na projekt grupowy, jednak uznaliśmy w gronie administracji, ze temat jest na tyle ciekawy że warto go podciągnąć do rangi konkursu.

Regulamin:

Przewidziany jest podział na następujące kategorie:
1. skale 1/24, 1/32 i 1/35
2. skala 1/48
3. skala 1/72

Tematem prac są modele dowolnych obiektów związanych z Bitwą o Anglię. Zarówno samolotów, pojazdów, figurek dioram i co tam jeszcze dusza zapragnie. Dopuszczalne jest również wykonanie modeli współczesnych obiektów, kótre np swoiem okolicznościowym malowaniem nawiązują do Bitwy o Anglię.

Konkurs startuje 1 lutego i trwa do 15 września 2015 roku.

Udział w konkursie można brać z dowolną ilością modeli w dowolnych skalach tylko ważne aby nie był on zaawansowany w budowie - tzn. musi być pokazany warsztat a nie sam wynik końcowy więc najlepiej aby model był w stanie pudełkowym - dopuszcza się wycięcie elementów lub sklejenie niektórych drobnych podzespołów.

Na koniec konkursu przewidziane są nagrody. O nich informacje pojawią się później. Na pewno będzie jedna nagroda ufundowana przez Adminsitrację pwm'u i przyznana na zasadzie ankiety - każdy zarejestrowany użytkownik będzie mógł zagłosować.

Kryteria oceny:
Zgodność z oryginałem: 0-3
Jakość relacji warsztatowej: 0-2
Jakość wykonania modelu: 0-5
Razem mamy 10 pkt.
na warsztacie:
Obrazek
Avatar użytkownika
malinowski
 
Posty: 2190
Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 13:49

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Regulamin konkursu.

Postprzez Sherman » poniedziałek, 26 stycznia 2015, 16:36

Czy jeżeli mam samolot z częściami powycinanymi z ramek i wstępnie obrobionym wnętrzem na wysokości kabin pilota (zgrubnie zeszlifowane zestawowe ożebrowanie) to będzie się to jeszcze mieściło w niewielkim zaawansowaniu?
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 21:05

Re: Regulamin konkursu.

Postprzez Arcturus » wtorek, 27 stycznia 2015, 11:41

Sherman - skoro dopuszczalne jest sklejenie, to oszlifowanie chyba tym bardziej. Grunt to rozsądek, tak wg mnie. I tak większość konkursów na forum cierpi na niedobór niż nadmiar ukończonych modeli, więc chyba nie warto czepiać się szczegółów.
Ja zgodnie z deklaracją wchodzę z Hurrim w jakimś kanonicznym polskim malowaniu, ale z wyborem zestawu zaczekam na premierę Airfixa. W tym okresie na pewno będę też lepił Whirlwinda, który jest "pośrednio" związany z BoB (cytat z "Aircraft of the Battle of Britain" na wiki: "The British had a cannon-armed fighter coming into service, the twin-engined Westland Whirlwind, but problems with its engines and slow production meant it did not enter service until December 1940."), ale ponieważ nie był używany bojowo, to nie będę się z nim pchał na siłę do konkursu.
Straszna bieda w 1:32, niestety. Kontrowersyjny Emil od Eduarda, antyczny Spit Mk 1... Nie poszalejemy.
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 19:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: Regulamin konkursu.

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » wtorek, 27 stycznia 2015, 14:44

Też jestem za tym aby dopuścić model w takim stanie. W sumie to nie oceniany będzie czas ukończenia modelu ale efekt końcowy. A poniżej kolejne propozycje do wykonania dioram:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Co do skal większych to w każdym "pospolitym ruszeniu" było mało uczestników stąd dobre posunięcie aby połączyć je ze skalą 1/35 :)
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 16:29

Re: Regulamin konkursu.

Postprzez MIRO » wtorek, 27 stycznia 2015, 19:15

Arcturus napisał(a):Straszna bieda w 1:32, niestety. Kontrowersyjny Emil od Eduarda, antyczny Spit Mk 1... Nie poszalejemy.

Artur nie desperuj. Są jeszcze Bf 109 i 110 od Dragona, He 111 Revella, Ju 87 Hasegawy, Hurricane PCM i Fiaty Cr.42 i G.50 Silverwings i Special Hobby.
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 09:36
Lokalizacja: Opole

Re: Regulamin konkursu.

Postprzez Arcturus » wtorek, 27 stycznia 2015, 19:44

MIRO napisał(a):
Arcturus napisał(a):Straszna bieda w 1:32, niestety. Kontrowersyjny Emil od Eduarda, antyczny Spit Mk 1... Nie poszalejemy.

Artur nie desperuj. Są jeszcze Bf 109 i 110 od Dragona, He 111 Revella, Ju 87 Hasegawy, Hurricane PCM i Fiaty Cr.42 i G.50 Silverwings i Special Hobby.


To prawda, że są, ale to zwykle short runy, albo trudno dostępne i drogie rarytety, albo i jedno i drugie :) Na brak modeli generalnie nie narzekam, te które mam na oku wystarczyłyby pewnie na 5 lat dłubania.
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 19:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: Regulamin konkursu.

Postprzez dewertus » wtorek, 27 stycznia 2015, 21:33

Arcturus napisał(a):To prawda, że są, ale to zwykle short runy, albo trudno dostępne i drogie rarytety, albo i jedno i drugie

Masz jeszcze w cenie <100PLN nowego Spita Mk.IIA z Revella... Bardzo zacny model, a downgrade do Mk.IA nie powinien być zbyt trudny dla Ciebie :D
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 00:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Regulamin konkursu.

Postprzez Sherman » środa, 28 stycznia 2015, 14:04

Wolałem się upewnić ;o) Zatem ja się z chęcią dołączę z moim spitkiem.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 21:05

Re: Regulamin konkursu.

Postprzez Dominik » środa, 28 stycznia 2015, 16:00

Może by przesunąć datę końcową konkursu na 15 września, Dzień Bitwy o Anglię. Chciałbym wystartować ale mam tak mało czasu, że wątpię bym zdążył na 10 lipca.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 16:16

Re: Regulamin konkursu.

Postprzez Arcturus » środa, 28 stycznia 2015, 20:19

dewertus napisał(a):
Arcturus napisał(a):To prawda, że są, ale to zwykle short runy, albo trudno dostępne i drogie rarytety, albo i jedno i drugie

Masz jeszcze w cenie <100PLN nowego Spita Mk.IIA z Revella... Bardzo zacny model, a downgrade do Mk.IA nie powinien być zbyt trudny dla Ciebie :D


Myślałem o tym, ale robić Spitfire to jak słuchać disco polo :lol: Wolałbym jakiegoś dziwoląga... Ale sprawa warta jest zastanowienia.
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 19:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: Regulamin konkursu.

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » środa, 28 stycznia 2015, 21:01

Dominik napisał(a):Może by przesunąć datę końcową konkursu na 15 września, Dzień Bitwy o Anglię. Chciałbym wystartować ale mam tak mało czasu, że wątpię bym zdążył na 10 lipca.

W sumie lipiec to prawie początek wakacji- ludziska są zaganiani, w podróży lub pocą się w pracy. Wrzesień to już wyciszenie- można zasiąść i pooglądać ukończone modele. Ja jestem za nie wiem co na to Administracja ? ;o)
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 16:29

Re: Regulamin konkursu.

Postprzez macias13_84 » środa, 28 stycznia 2015, 21:13

Arcturus napisał(a):Myślałem o tym, ale robić Spitfire to jak słuchać disco polo :lol: Wolałbym jakiegoś dziwoląga... Ale sprawa warta jest zastanowienia.


Zatem nie bądź disco-polowcem zostań... gladiatorem :mrgreen:
Obrazek
http://www.raf.mod.uk/history/glostergladiator.cfm
http://www.raf.mod.uk/history/bobno247sqn.cfm
http://www.raf.mod.uk/history/bobno804sqn.cfm
Avatar użytkownika
macias13_84
 
Posty: 1700
Dołączył(a): czwartek, 26 kwietnia 2012, 10:59
Lokalizacja: Zabrze

Re: Regulamin konkursu.

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » środa, 28 stycznia 2015, 22:55

Wydawnictwo "Kagero" zrobiło prezent i do ściągnięcia są kolorowe profile maszyn z B o B :)
http://www.kagero.pl/index.php?option=com_phocadownload&view=file&id=2:top-colors-no-8-battle-of-britain-part-i&Itemid=716
Arcturus polecam undegroundowego Albacore Mk I ze Special Hobby. Jest tam malowanie maszyny zestrzelonej nad kanałem w 1940.
http://www.mojehobby.pl/products/Fairey-Albacore-Mk.I.html
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 16:29

Re: Regulamin konkursu.

Postprzez malinowski » czwartek, 29 stycznia 2015, 07:09

Dopóki konkurs nie wystartował termin może ulec zmianie. Nie widzę przeciwskazań.
na warsztacie:
Obrazek
Avatar użytkownika
malinowski
 
Posty: 2190
Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 13:49

Re: Regulamin konkursu.

Postprzez Arcturus » czwartek, 29 stycznia 2015, 09:35

Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a):Arcturus polecam undegroundowego Albacore Mk I ze Special Hobby. Jest tam malowanie maszyny zestrzelonej nad kanałem w 1940.
http://www.mojehobby.pl/products/Fairey-Albacore-Mk.I.html

Ciekawy underground, dzięki! NIe wiem czy odwago wystarczy. Na razie czekam na Hurriego, a później się zobaczy.
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 19:07
Lokalizacja: Chrobacya

Następna strona

Powrót do "Bitwa o Anglię" (75 rocznica)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości