"Bitwa o Anglię" (75 rocznica) - Wyniki

Konkurs rocznicowy z okazji Bitwy o Anglię.

Re: "Bitwa o Anglię" (75 rocznica) - Wyniki

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 1 października 2015, 13:53

Gdyby każda ocena była obiektywna, nie trzeba by było kilku sędziów, bo wynik byłby jak 2 + 2.
Jak widać przy subiektywnych ocenach, wyniki poszczególnych sędziów różnią się, i to jest normalne.
Mi brakowało większej skali oceny. Przy ocenie warsztatu punktacja 0-1-2 zawęża możliwość działania.
Wielki plusem warsztatów Krystiana są rewelacyjne zdjęcia i to pewnie one głównie rzutowały na ocenę.
Szkoda że poczułeś się zawiedziony. Raz na wozie, raz pod wozem. Jeśli będą kolejne edycje konkursów zapraszam jednak do udziału, może się poszczęści.
Kiedyś administracja rozważała temat : Wietnam od Francuzów do Amerykanów.
Pozwala to na szersze działanie również w innych dziedzinach poza lotnictwem.
Ja jestem ZA.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9933
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Reklama

modele polskich samolotów

Re: "Bitwa o Anglię" (75 rocznica) - Wyniki

Postprzez Darek Trzeciak » czwartek, 1 października 2015, 14:38

marco2607 napisał(a):Nawet tak ciekawy temat nie jest w stanie zmobilizować mnie do zapisania się na następną zabawę. :-/

Brak miejsca na pudle, żadnej laurki nawet bonu na karpia i choinkę...to ja też się z Wami już nie bawię :P
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 22:23
Lokalizacja: EPWA

Re: "Bitwa o Anglię" (75 rocznica) - Wyniki

Postprzez Arcturus » czwartek, 1 października 2015, 14:52

piotr dmitruk napisał(a):Kiedyś administracja rozważała temat : Wietnam od Francuzów do Amerykanów.
Pozwala to na szersze działanie również w innych dziedzinach poza lotnictwem.
Ja jestem ZA.


Każdy temat jest dobry, żeby coś rozgrzebać, ale przy Wietnamie jestem szczególnie na tak.
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 19:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: "Bitwa o Anglię" (75 rocznica) - Wyniki

Postprzez Cezarek » czwartek, 1 października 2015, 15:36

Wydaje mi się że jakkolwiek temat Wietnamu daje duże pole do popisu i wiele możliwości jest jednak nieco "oklepany".
Proponował bym w tym guście Koreę 1950-53 mając na mnogość maszyn i państw zaangażowanych. W dziale "latadeł" były by zarówno "śmiglaki" jak i "rury". Jest też (tak jak przy Wietnamie) pole do popisu dla "pancerki" jaki i dla towarzyszy z działu "marynistyki".
Obrazek
Avatar użytkownika
Cezarek
 
Posty: 116
Dołączył(a): środa, 30 stycznia 2013, 20:06

Re: "Bitwa o Anglię" (75 rocznica) - Wyniki

Postprzez dewertus » czwartek, 1 października 2015, 15:47

Cezarek napisał(a):Proponował bym w tym guście Koreę 1950-53".

Popieram :)
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 00:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Bitwa o Anglię" (75 rocznica) - Wyniki

Postprzez vollff » czwartek, 1 października 2015, 15:48

Z tej tabelki wynika ze zajalem III miejsce w skali 1/24 :)
Co jest nagroda za to miejsce?
vollff

Zimna Wojna 4
 
Posty: 57
Dołączył(a): środa, 17 lipca 2013, 12:22

Re: "Bitwa o Anglię" (75 rocznica) - Wyniki

Postprzez Daniel-Martola » czwartek, 1 października 2015, 16:29

Proszę o kontakt zwycięzców w sprawie przekazania nagród.

Pozdrawiam

Daniel Lachman
Sklep Modelarski Martola
02-594 Warszawa, ul.Bruna 34
tel. 664 960 380; 728 498 386; 22 8496916
http://www.martola.com.pl
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 22:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Bitwa o Anglię" (75 rocznica) - Wyniki

Postprzez Slash » czwartek, 1 października 2015, 16:39

marco2607 napisał(a):Co do organizacji i ocen to faktycznie lipa. Mnie szczególnie zadziwiły moje oceny warsztatu w stosunku do innych .

Kryterium było tak sformułowane, że w zasadzie mozna było sobie je interpretować jak się chciało. W mojej interpretacji wyglada to tak, że Twój warsztat ma słabiutkie fotki na których w zasadzie ciężko nawet ocenić model oraz za bardzo nie wyjaśnia ten warsztat sposobów w jaki budujesz swój model. Warsztat Krystiana jest lepszym SBS niż nie jeden artykuł w prasie modelarskiej. Jedynie na korzyść zgodności z oryginałem mógłby zadziałać Twój warsztat. Ale podobnie jak inni w wątku warsztatowym nie przedstawiłeś jakiejkolwiek podstawy dokumentacji dla ogółu modelu, jedynie rozwiązywane były kwestie wątpliwości co do pewnych detali konstrukcji.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 16:50

Re: "Bitwa o Anglię" (75 rocznica) - Wyniki

Postprzez malinowski » czwartek, 1 października 2015, 16:52

Nagrody od PWM zostaną ogłoszone jutro wieczorem. Dajcie nam chwilę;)

Daniel-martola dziękuję za u fundowanie dodatkowych nagród.
na warsztacie:
Obrazek
Avatar użytkownika
malinowski
 
Posty: 2190
Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 13:49

Re: "Bitwa o Anglię" (75 rocznica) - Wyniki

Postprzez Daniel iceman Gronowski » czwartek, 1 października 2015, 18:32

Dziękuję sędziom i pozostałym uczestnikom za wspólną zabawę. Cieszy liczba skończonych modeli i ich poziom.

Co do kryteriów oceny to następnym razem najlepiej by było podać na początku jakie będą. Przy kryterium jakie przyjęto w tym konkursie mogło przy odrobinie szczęścia być kilka pierwszych miejsc. Zachęcam też wszystkich do pracy nad swoim warsztatem foto. Doskonałym przykładem do naśladowania jest tutaj Mariusz, który robi teraz bardzo dobre zdjęcia, na których w końcu widać nakład pracy włożony w model.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Daniel iceman Gronowski

BoB 1 miejsce
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 09:23
Lokalizacja: Inowrocław

Re: "Bitwa o Anglię" (75 rocznica) - Wyniki

Postprzez Cezarek » czwartek, 1 października 2015, 19:07

W temacie "tematów" na przyszłość można rozważyć np. wojskowość południowoamerykańską. Mam na myśli zarówno Falklandy '82 jaki i resztę państw tego kontynentu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Cezarek
 
Posty: 116
Dołączył(a): środa, 30 stycznia 2013, 20:06

Re: "Bitwa o Anglię" (75 rocznica) - Wyniki

Postprzez HK1885 » czwartek, 1 października 2015, 19:15

Darek Trzeciak napisał(a):
Arcturus napisał(a):To jaki konkursik teraz machniemy?

Barbarossa 1941 8-)

Oooo... I to jest dobra myśl. :)
Avatar użytkownika
HK1885
 
Posty: 1912
Dołączył(a): wtorek, 25 czerwca 2013, 12:14

Re: "Bitwa o Anglię" (75 rocznica) - Wyniki

Postprzez hacz » czwartek, 1 października 2015, 20:12

A ja zaproponuję jakże zapomnianą, a zarazem ciekawą wojnę w Hiszpanii.

Tak na marginesie moja sugestia doboru kryteriów oceny przy następnym konkursie.
1 Temat "zgodność z oryginałem" można sobie spokojnie odpuścić, w konkursie było co najmniej kilka Hurricanów, a ja dalej pomimo podglądu na wyniki nie wiem jak one w rzeczywistości powinny wyglądać. :-/

2 Poszerzyłbym również zakres "jakość wykonania modelu" tylko 5 punktów to naprawę za mało.
Daniel swoją pracą generalnie odjechał i to mocno (pomijam teraz aspekty jakie ktoś ma podejście do modelarstwa) no i co w tabelce można by było powiedzieć ledwo ledwo na pierwszym miejscu. Może przez przypadek, a może tak wypadało tego ja nie wiem i w sumie nie chce wiedzieć.
To takie moje dywagacje ... . :mrgreen:

Kolegom gratuluję, fajnie aż tyle modeli udało się ukończyć, czekam na kolejną edycje.
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 18:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: "Bitwa o Anglię" (75 rocznica) - Wyniki

Postprzez Cezarek » czwartek, 1 października 2015, 21:03

hacz napisał(a):1 Temat "zgodność z oryginałem" można sobie spokojnie odpuścić, w konkursie było co najmniej kilka Hurricanów, a ja dalej pomimo podglądu na wyniki nie wiem jak one w rzeczywistości powinny wyglądać. :-/


W ten sposób możemy opuścić to forum i założyć nowe - "malarstwo i rzeźba współczesna"
Przecież modelarstwo to nie tylko pomalowanie uprzednio posklejanego obiektu.
Może się mylę, ale mi się zawsze wydawało że modelarstwo to poszukiwanie drogi do jak najbardziej wiernego odwzorowania oryginału. Jeśli wystarczy tylko skleić model i go pomalować bez próby (jaka ona by nie była) przedstawienia konkretnego egzemplarza sprzętu to darujmy sobie utrzymanie kształtu, określonej wersji czy schematu malowania.
To dobrze że było kilka Hurricanów, każdy z nich jest inny i to zadanie dla tego kto wykonuje dany model aby zadał sobie trud poprawnego sklejenia bryły z uwzględnieniem zmian poczynionych w czasie produkcji czy eksploatacji, dobrania poprawnych kolorów czy wykonania "zużycia eksploatacyjnego".
Obrazek
Avatar użytkownika
Cezarek
 
Posty: 116
Dołączył(a): środa, 30 stycznia 2013, 20:06

Re: "Bitwa o Anglię" (75 rocznica) - Wyniki

Postprzez Janbar » czwartek, 1 października 2015, 21:54

Z chęcią wchodzę w Hiszpanię lub Wietnam. Nic z tych okresów nie robiłem, a tak byłaby zachęta :)
Janbar

Animal Planet
 
Posty: 430
Dołączył(a): niedziela, 8 lutego 2015, 22:27

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do "Bitwa o Anglię" (75 rocznica)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości