Zbiórka osób zainteresowanych tematem konkursu "Barbarossa"

Rocznicowy konkurs z okazji 75 rocznicy operacji Barabarossa

Re: Zbiórka osób zainteresowanych tematem konkursu "Barbaros

Postprzez Cezarek » wtorek, 6 października 2015, 18:41

Bez relacji warsztatowej to można wyciągnąć model z półki i też będzie uczestniczył w konkursie.
Proponowałbym zwiekszyć skalę przyznawanych punktów np. 0 - 10 aby sędziowie mieli wiekszą możliwość zróżnicowania ocen.
Ramy czasowe jak najbardziej. Barbarossa to temat z taką ilością możliwości że bez sensu jest ich wydłużanie.
W każdym razie piszę się z modelem najbardziej prozaicznym z prozaicznych w tym temacie - T-34.
Obrazek
Avatar użytkownika
Cezarek
 
Posty: 116
Dołączył(a): środa, 30 stycznia 2013, 21:06

Reklama

Re: Zbiórka osób zainteresowanych tematem konkursu "Barbaros

Postprzez Flyzloty » wtorek, 6 października 2015, 19:16

Cezarek napisał(a):Bez relacji warsztatowej to można wyciągnąć model z półki i też będzie uczestniczył w konkursie.

Warsztat być musi, ale nie brany pod ocenę końcową.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Image
Avatar użytkownika
Flyzloty

Zimna Wojna 2
 
Posty: 1285
Dołączył(a): sobota, 25 lutego 2012, 01:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Zbiórka osób zainteresowanych tematem konkursu "Barbaros

Postprzez Jarek Gurgul » wtorek, 6 października 2015, 20:25

Warsztat być musi. I powinien być oceniany, choć niekoniecznie jako najważniejsza część całości.

Procentowo rozłożyłbym to mniej więcej tak:
1. zgodność z oryginałem - 25% punktów z całości
2. jakość relacji warsztatowej - 25% punktów z całości
3. jakość wykonania modelu - 50% punktów z całości

...czyli na przykład max od każdego z sędziów równy by był:
1. zgodność z oryginałem - 10 pkt
2. jakość relacji warsztatowej - 10 pkt
3. jakość wykonania modelu - 20 pkt

Oczywiście to tylko luźna propozycja, bez nacisku na docelowe procenty. Chodzi tylko o ogólne proporcje.

Ważniejsze według mnie jest samo zachowanie oceny warsztatów, żeby "zmusić" siebie nawzajem do ich prowadzenia i do dzielenia się w nich postępami prac, dyskutowania, wymieniania informacjami. Od tego są takie miejsca, po to się tu spotykamy, a warsztat potrafi być nie raz nie mniej ciekawy i wciągający od najefektowniejszej galerii.

Bardzo lubię czytać warsztaty - pewnie nie ja jeden. Nie odbierajcie ich nam ;o).
Dlatego fajnie by było, żebyśmy jednak starali się pokazywać coś więcej, niż tylko kilka finalnych fotek.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6071
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zbiórka osób zainteresowanych tematem konkursu "Barbaros

Postprzez Aleksander » wtorek, 6 października 2015, 20:59

Ale jeśli ma być zgodność z oryginałem, to powinno być dołączone zdjęcie oryginału, albo przynajmniej plansza barwna, żeby było można się do czegoś odnieść - chyba, że mówimy o zgodności nie z oryginałem, a z "ogólnym trendem" - czyli odpowiednio ubrudzony zimą, okopcony i ubłocony latem itp
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 8012
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Zbiórka osób zainteresowanych tematem konkursu "Barbaros

Postprzez Daniel iceman Gronowski » wtorek, 6 października 2015, 21:00

To co zaproponował Jarek ma sens.

Słuchajcie, a może sporządzilibyśmy jakąś listę sprzętu, który łapałby się w ramach czasowych operacji? Można by sobie wtedy na spokojnie przemyśleć z czym wystartować i nie byłoby pytań - Czy konstrukcja X się nadaje do konkursu?
Avatar użytkownika
Daniel iceman Gronowski

BoB 1 miejsce
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:23
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Zbiórka osób zainteresowanych tematem konkursu "Barbaros

Postprzez Jarek Gurgul » wtorek, 6 października 2015, 21:10

Aleksander napisał(a):Ale jeśli ma być zgodność z oryginałem, to powinno być dołączone zdjęcie oryginału, albo przynajmniej plansza barwna, żeby było można się do czegoś odnieść - chyba, że mówimy o zgodności nie z oryginałem, a z "ogólnym trendem" - czyli odpowiednio ubrudzony zimą, okopcony i ubłocony latem itp

Nie raz już się nad tym zastanawiałem.
Według mnie to...
Aleksander napisał(a):...chyba, że mówimy o zgodności nie z oryginałem, a z "ogólnym trendem" - czyli odpowiednio ubrudzony zimą, okopcony i ubłocony latem itp

...jest jak najbardziej słuszne dla wszystkiego, co jeździ, pełza, chodzi.

Natomiast dla maszyn latających raczej bym się skłaniał do odnoszenia się do zdjęcia, czy chociaż kolorówki konkretnej maszyny.

Dlaczego tak?

Samoloty są mniej anonimowe, da się często dla nich określić kto, kiedy, gdzie leciał, z kim się potykał, jak skończył.
Pojazdy natomiast generalnie (oczywiście są - nawet nie takie rzadkie - wyjątki) giną w bezimiennej masie i dlatego bardziej ogólne podejście - jak to ładnie nazwałeś - "trend" nie byłby tu złym rozwiązaniem.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6071
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zbiórka osób zainteresowanych tematem konkursu "Barbaros

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » wtorek, 6 października 2015, 21:26

Daniel iceman Gronowski napisał(a):Słuchajcie, a może sporządzilibyśmy jakąś listę sprzętu, który łapałby się w ramach czasowych operacji? Można by sobie wtedy na spokojnie przemyśleć z czym wystartować i nie byłoby pytań - Czy konstrukcja X się nadaje do konkursu?

Leniuszek ? :) A samemu poszperać ? ;o) Jak się nie wstrzelisz to spoko, loża szyderców jest czujna :D Daniel oczywiście, że można i jak ktoś oblatany w temacie to może taką rozpocząć-zawsze kotoś uzupełni przeoczenie. Ważne tylko aby malowanie mieściło się w ramach czasowych (np. będzie T-34 typ... zgodny z wykazem w malowaniu "RUDY 102" :mrgreen: ).
Po przeczytaniu argumentów na temat warsztatu też się zgadzam z Jarkiem-powinien być ocenieny i w takich proporcjach jak podał Jarek- zapożyczam ;o) To z fotą lub profilem co zaproponował Olek też fajne.
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Zbiórka osób zainteresowanych tematem konkursu "Barbaros

Postprzez hacz » wtorek, 6 października 2015, 21:46

Daniel iceman Gronowski napisał(a):Słuchajcie, a może sporządzilibyśmy jakąś listę sprzętu, który łapałby się w ramach czasowych operacji? Można by sobie wtedy na spokojnie przemyśleć z czym wystartować i nie byłoby pytań

Tutaj troszeczkę na ten temat piszą https://www.infolotnicze.pl/2012/06/04/ ... wschodzie/

Ja puki co kompletnie się nie mogę zdecydować - co kupić, bo w sumie żadnego pudełka z Barbarossy nie mam na półce :-/
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Zbiórka osób zainteresowanych tematem konkursu "Barbaros

Postprzez Flyzloty » wtorek, 6 października 2015, 22:01

Daniel iceman Gronowski napisał(a):To co zaproponował Jarek ma sens.

Słuchajcie, a może sporządzilibyśmy jakąś listę sprzętu, który łapałby się w ramach czasowych operacji? Można by sobie wtedy na spokojnie przemyśleć z czym wystartować i nie byłoby pytań - Czy konstrukcja X się nadaje do konkursu?

ZSRR:
Stan na 1 czerwca 1941.
Myśliwce
DI-6
Gloster Gladiator 1
I-15
I-153
I-16
Jak-1
ŁaGG-3
Mig-1
Mig-3
Miles Hawk
BOMBOWE
Ar-2
Pe-2
SB
TB-3
Jak-2
Jak-4
SZTURMOWE
Ił-2
ROZPOZNZWCZE
R-6
R-Zet
S-2
KOR-1
KOR-2
R-10
R-5
SSS
Su-2
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Image
Avatar użytkownika
Flyzloty

Zimna Wojna 2
 
Posty: 1285
Dołączył(a): sobota, 25 lutego 2012, 01:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Zbiórka osób zainteresowanych tematem konkursu "Barbaros

Postprzez dewertus » wtorek, 6 października 2015, 22:05

hacz napisał(a):puki co kompletnie się nie mogę zdecydować - co kupić, bo w sumie żadnego pudełka z Barbarossy nie mam na półce

Mam podobnie, ale nie dlatego że nie mam na półce tylko dlatego że mam aż nadto :mrgreen:
I-152
I-16
LaGG-3
MiG-3
Po-2
Su-2
DB-3F
P-36A
Buffalo
Fiat G-50
Morane MS.406C-1
Hurricane
Lysander
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zbiórka osób zainteresowanych tematem konkursu "Barbaros

Postprzez Arcturus » wtorek, 6 października 2015, 22:11

Mój MiG-3 (Ark, ex-ICM) już u mnie wylądował :)
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2079
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: Zbiórka osób zainteresowanych tematem konkursu "Barbaros

Postprzez Darek Trzeciak » wtorek, 6 października 2015, 22:28

Jak się Czajki z ICM-u nie doczekam to idę na łatwiznę z Frycem :mrgreen:
Obrazek
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Zbiórka osób zainteresowanych tematem konkursu "Barbaros

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » środa, 7 października 2015, 00:17

UWAGA: zamieszczam projekt regulaminu. Uwagi do poprawki mile widziane ale bez skłonnosci badania pisma świętego bo to ma być mimo wszystko forma wspólnej zabawy dla dużych chłpoców ;o)

REGULAMIN KONKURSU „OPERACJA BARBAROSSA 75-lat”
Czas trwania konkursu: od 15.10.2015 od godz. 00:01 r. do 22.06.2016 do godz. 24:00
Udział może wziąć każdy posiadacz aktywnego konta na forum pwm.org.pl
Tematem konkursu jest nawiązanie do 75-rocznicy operacji pod kryptonimem Bartbarossa t.j. ataku Niemiec hitlerowskich na terytorium ZSRR. Po końcowym terminie konkursowe prace zostaną ocenione przez wybrane Jury oraz dodatkowo przez forumowiczów. Dobór modeli ma odzwierciedlić sprzęt stosowany przez obie strony konfliktu (w tym państw wspomagających) w malowaniach z okresu od 22 czerwca 1941 r. do 09.01.1942 r. Model przed rozpoczęciem powinien być w stanie sklepowym – dopuszczalne jest uprzednie wycięcie kilku części z ramek (Komisarze ludowi w ramach definicji ufaj i kontroluj zalecają na początku wątku warsztatowego zamieszczenie zdjęcia zestawu sprzed rozpoczęcia pracy ;) ). Dla uatrakcyjnienia zabawy zostaje wprowadzony element rywalizacji pomiędzy stronami konfliktu zwanych roboczo:
strona ZSRR – „Kufajkarze”
strona Agresorów – „Termosy”
Zadaniem „Termosów” jest wbicie się w teren „Kufdajkarzy” a tych obrona swojego terenu. Każdy UKOŃCZONY model w ramach konkursu daje 50 km zdobytego terenu (odległość Warszawa-Moskwa to 1250 km) czyli jeden model „Termosów” zdobywa 50 km a „Kufajkarzy” odzyskuje. Zdobycie choćby 50 km terenu w jedną lub druga stronę w końcowym podsumowaniu daje zwycięstwo stronie konfliktu (uwaga - aby uniknąć „nieczystych” zagrań modele w skali 1/144 liczą się jako 5 km. W przypadku dioram liczy się każdy model imitujący sprzęt a nie jego obsługa. Figurka wykonana indywidualnie to 25 km). Każdy uczestnik zwycięskiej grupy zostanie nagrodzony (modelarz wykonujący po jednym modelu z każdej ze stron jest pominięty przy nagradzaniu grupowym –wyjątek jeżeli wykona ilość modeli z przewagą np. 2:1)
Indywidualna ocena modeli:
1. Zgodność z oryginałem 10 pkt
2. Jakość relacji warsztatowej 10 pkt
3. Jakość wykonania modelu 10 pkt (dla wyrównania szans Daniel „Iceman” Gronowski w tej kategorii może otrzymać tylko 1 pkt – taki żart -no chyba, że większość to przegłosuje :D
W celu ułatwienia Jury oceny zgodności z oryginałem uprasza się o zamieszczenie reprodukcji zdjęcia oryginalnego obiektu, którego replikę wykonaliśmy (ha, ha, replikę ;)) lub chociaż barwny schemat.
Podział grup na skale (jednakowy dla modeli, figurek, dioram)
1. Skala 1/24 i 1/35, 1/32, 1/350
2. Skala 1/48,
3. Skala 1/72 i 1/144
4. Skala 1/700
Osobną grupę stanowią „Młodziki” (nieletni, który do 22.06.2016 r. nie osiągnie pełnoletniości) – dodają km w rywalizacji grupowej natomiast w ocenie indywidualnej brak podziału na skale. Taki uczestnik w tytule swojego warsztatu dla wyróżnienia powinien zamieścić dużą literę „M”
Zdobywcy pierwszych miejsc w swoim awatarze otrzymają gwiazdę z rokiem konkursu natomiast uczestnicy zwycięskiej grupy zostaną odznaczeni w awatarze „czerwonym sztandarem” lub symbolem niemieckiego hełmu – zalecam przemyślenie wyboru strony ;)
Całość konkursu należy traktować jako rywalizację z przymrużeniem oka więc dopuszcza się w wątkach warsztatowych obrazków-ulotek mających na celu demotywowanie grupy uczestnika grupy przeciwnej lub dokonywanie wpisów wprowadzających dezinformację (pamiętajmy o granicach życzliwości i dobrego smaku). Można też czynić gusła i rzucanie klątw „Starej Kowalichy” powodujących odłażenie farby z modelu razem z taśmą, zagubienie drobnych części czy ich niewłaściwe wklejenie – wszystko co prowadzi do ZWYCIĘSTWA !!!!
Udanej ZABAWY :)
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Zbiórka osób zainteresowanych tematem konkursu "Barbaros

Postprzez Slash » środa, 7 października 2015, 00:21

Proponowałbym jednak trochę zmienić i przede wszystkim skonkretyzować system oceniania modeli.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Zbiórka osób zainteresowanych tematem konkursu "Barbaros

Postprzez zegeye » środa, 7 października 2015, 01:26

Darek Trzeciak napisał(a):Jak się Czajki z ICM-u nie doczekam to idę na łatwiznę z Frycem :mrgreen:
Obrazek


Darek, nie czekaj na Czajke.... idź na łatwiznę proszę cię... :D
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plan Barbarossa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości