[Kapcie] Curtiss A12 Shrike

Re: [Kapcie] Curtiss A12 Shrike

Postprzez zegeye » czwartek, 19 lutego 2015, 23:48

No trudno....czyli trzeba będzie dorobić. Ale dziękuję za zaangażowanie. Jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje... ten samolot miał podobno aż 4 karabiny strzelające do przodu! Czy może wiesz gdzie one tak naprawdę były? Niby miałyby być w osłonach podwozia, ale tak naprawdę na zdjęciach niczego poza oprofilowaniami nie mogę się dopatrzeć....tzn nie widzę luf ;o)
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1702
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 15:03
Lokalizacja: warszawa

Reklama

Re: [Kapcie] Curtiss A12 Shrike

Postprzez piotr dmitruk » piątek, 20 lutego 2015, 01:36

Na niewielu zdjęciach ósemek widać coś co raczej jest lufami
Obrazek

Na żadnej dwunastce tego nie spotkałem, ale wszystkie one mają "wybulenia" na kapciach podwozia, więc niby po co? Może po prostu ich nie instalowano, choć możliwość była?
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9931
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Kapcie] Curtiss A12 Shrike

Postprzez zegeye » piątek, 20 lutego 2015, 11:37

No właśnie.... wyoblenia są a luf nie widać. Tu jest egzemplarz wysłany do Chin...czyli jakby ''mój'' i tu też nie ma karabinów....http://en.wikipedia.org/wiki/Curtiss_A- ... s_A-12.jpg
To chyba sobie odpuszcze te lufy w takim razie.... :-/
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1702
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 15:03
Lokalizacja: warszawa

Re: [Kapcie] Curtiss A12 Shrike

Postprzez pepociufakers » piątek, 22 maja 2015, 20:44

Co tak cicho w temacie?:)
Z racji swojej pokraczności ten samolot przypadł mi do gustu w związku z tym czekam niecierpliwie na dalszą część relacji, tymczasem przeszukując internet wpadłem na taki oto przekrój, może się przydać:

Obrazek

Obrazek

ps. przy okazji polacam poszperać w internecie, i pod hasłem "Model Airplane News - The Best Of Wylam Aviation Drawings Book 4" można znaleźć pozycję gdzie na stronie 64 zamieszczone są plany A-12.
A przy okazji pod tym hasłem można znaleźć jeszcze więcej ciekawych planów.
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 14:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: [Kapcie] Curtiss A12 Shrike

Postprzez zegeye » sobota, 23 maja 2015, 01:29

Dzięki za przekrój, rzeczywiście fajny, ale najbardziej ciekawy fragment wypadł na łączeniu stron :-/ Projekt nie umarł, choć nieco przystopował z racji tych niepewności i zagubienia jednej części wewnętrznej :( W międzyczasie skończyłem zerówkę z Pearl... i mam połowę pracy przy Ki-9 zrobioną ;o) Ale do Shrike'a wrócę na pewno niebawem.... może już po Fieście.
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1702
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 15:03
Lokalizacja: warszawa

Re: [Kapcie] Curtiss A12 Shrike

Postprzez marco2607 » sobota, 23 maja 2015, 07:16

zegeye napisał(a):W międzyczasie skończyłem zerówkę z Pearl... i mam połowę pracy przy Ki-9 zrobioną Ale do Shrike'a wrócę na pewno niebawem.... może już po Fieście.


Pokaż co zmajstrowałeś, ten KI-9 to nie częsty ptaszek na obrazkach. :P
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3290
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 17:25
Lokalizacja: Białystok

Re: [Kapcie] Curtiss A12 Shrike

Postprzez zegeye » niedziela, 24 maja 2015, 18:44

Marku, nie będę mieszał w wątku fotkami innej konstrukcji, więc tylko zamieszczę linka do naszego FB gdzie można zobaczyć coś tam z mojego Ki-9 : https://www.facebook.com/ipmswarszawa/photos/pcb.793167257445581/793165824112391/?type=1&theater
Warsztatu na forum raczej nie założę ale pewnie dam galerię jak już będzie zrobiony. ;o)
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1702
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 15:03
Lokalizacja: warszawa

Re: [Kapcie] Curtiss A12 Shrike

Postprzez zegeye » czwartek, 14 stycznia 2016, 19:23

Prace nad tym ptaszkiem zatrzymały się po zagubieniu części.... ale cudownym trafem część odnalazła się ;o) Zamieszczam dziś fotki z obecnego stanu. Trochę trzeba poszpachlować przy nim niestety....a to dopiero początek. Łączenie skrzydeł z kadłubem to będzie dopiero wyzwanie.

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1702
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 15:03
Lokalizacja: warszawa

Poprzednia strona

Powrót do [GT] Samoloty w kapciach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości