MiG-3 1/48 Trumpeter czyli pompujemy Iszaka :)

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

MiG-3 1/48 Trumpeter czyli pompujemy Iszaka :)

Postprzez HK1885 » czwartek, 19 listopada 2015, 22:30

Jak tanim kosztem zrobić nowoczesny myśliwiec? - bierzemy Iszaka, wywalamy słabosilną gwiazdę i dajemy porządną rzędówkę, tu i ówdzie nadymamy i wychodzi MiG Trz3ci. :mrgreen:

A serio - urzekło mnie malowanie na zielono jak w I-16, a sam samolot bardzo mi się spodobał.
Do tego stopnia, że kupiłem.

Obrazek

W srodku trochę plastiku, nawet fajnego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do tego mała blaszka edwarda...

Obrazek

Malowanie jakie sobie wybrałem to biała 17-ka.
Generalnie zielony, ale taki niezielony, a do tego jeszcze różnicowanie koloru na elementach drewnianych i metalowych. Mimo, że zielono-błękitny to wcale nie musi być nudno...

Obrazek

Chociaż intryguje mnie również ta 5-ka Pokryszkina (?) - na samym dole - bo Trumpek radzi malowac go Olive Drabem...
Co może dać interesujący efekt, mocno nietypowy jak na WWS.

Obrazek

Pomocna jest bez wątpienia strona MiG-3 family będąca prawdziwą kopalnią zdjęć, rysunków i informacji.

Obrazek

Obrazek

EPICKI jest... :mrgreen:
Ostatnio edytowano czwartek, 19 listopada 2015, 22:37 przez HK1885, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
HK1885
 
Posty: 1912
Dołączył(a): wtorek, 25 czerwca 2013, 13:14

Reklama

Re: MiG-3 1/48 Trumpeter czyli pompujemy Iszaka :)

Postprzez Arcturus » czwartek, 19 listopada 2015, 22:36

Ja się tak nie bawię, mój z ICMu nie był ponitowany, sam musiałem się użerać. Będę żądał uwzględnienia tego przez żiri ;)
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: MiG-3 1/48 Trumpeter czyli pompujemy Iszaka :)

Postprzez HK1885 » piątek, 20 listopada 2015, 21:37

Iszak... - znaczy MiG - zaczyna się składać, wszystko w kokpicie pasuje do siebie bez problemów.
Malowanki na dwa odcienie niebieskiego jak na przekroju z internetów.

Obrazek

Arcturus napisał(a):Ja się tak nie bawię, mój z ICMu nie był ponitowany, sam musiałem się użerać. Będę żądał uwzględnienia tego przez żiri ;)

A Chińczyk siedzi i nituje wypraski... :mrgreen:
Avatar użytkownika
HK1885
 
Posty: 1912
Dołączył(a): wtorek, 25 czerwca 2013, 13:14

Re: MiG-3 1/48 Trumpeter czyli pompujemy Iszaka :)

Postprzez Janbar » piątek, 20 listopada 2015, 22:13

Będę teraz musiał znaleźć inne malowanie :)
Janbar

Animal Planet
 
Posty: 430
Dołączył(a): niedziela, 8 lutego 2015, 23:27

Re: MiG-3 1/48 Trumpeter czyli pompujemy Iszaka :)

Postprzez MIRO » piątek, 20 listopada 2015, 23:47

HK1886 napisał(a):Malowanki na dwa odcienie niebieskiego jak na przekroju z internetów.


Raczej nie...

Obrazek
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 10:36
Lokalizacja: Opole

Re: MiG-3 1/48 Trumpeter czyli pompujemy Iszaka :)

Postprzez Darek Trzeciak » sobota, 21 listopada 2015, 00:16

HK1886 napisał(a):Jak tanim kosztem... nadymamy... wychodzi MiG Trz3ci. :mrgreen:

Nie mogłem się Grzechu powstrzymać :lol: :lol: :lol:

Obrazek

Zwróć uwagę na osłony przed wydechami, tam zdaję się Trumpek trochę nakłamał.

Obrazek
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: MiG-3 1/48 Trumpeter czyli pompujemy Iszaka :)

Postprzez Daniel iceman Gronowski » niedziela, 22 listopada 2015, 13:01

Bez dwóch zdań najładniejszy myśliwiec jaki wyszedł z pod kacapskiej ręki :D Będę zaglądał.
Avatar użytkownika
Daniel iceman Gronowski

BoB 1 miejsce
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:23
Lokalizacja: Inowrocław

Re: MiG-3 1/48 Trumpeter czyli pompujemy Iszaka :)

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » niedziela, 22 listopada 2015, 14:41

Daniel iceman Gronowski napisał(a):Bez dwóch zdań najładniejszy myśliwiec jaki wyszedł z pod kacapskiej ręki :D

Zgadzam się z przedmówcą :) Ma sylwetkę sportowych aut ze stanowiskiem szofera daleko za silnikiem ;o) Beauty
Obrazek
Co do wad modelu to ma za wąską zauważalnie osłonę chłodnicy - ten kanał pod kadłubem
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: MiG-3 1/48 Trumpeter czyli pompujemy Iszaka :)

Postprzez radoslaw6363 » niedziela, 22 listopada 2015, 15:33

Migi-3 były pierwszymi radzieckimi maszynami, które starły się z niemieckimi na kilka dni przed rozpoczęciem operacji ?Barbarossa? gdy zestrzeliły wywiadowczy Ju-86 (niektóre źródła podają lądowanie przymusowe z powodu awarii silnika) fotografujący radzieckie lotniska. Stalin zakazał jakichkolwiek prób przechwytywania czy ostrzeliwania niemieckich samolotów nawet gdyby naruszały radziecką przestrzeń powietrzną gdyż nie chciał w żaden sposób prowokować Niemców i dawać im pretekstu do działań zaczepnych. Migi biorące udział w akcji zostały zamknięte w zaplombowanym hangarze, ich piloci aresztowani i byli w zasadzie ludźmi skazanymi ale na szczęście dla nich lądująca przymusowo niemiecka załoga nie zdołała zniszczyć wszystkich filmów i kamer. Stalinowi przedstawiono zdjęcia radzieckich lotnisk robione z Junkersa, piloci ocalili życie, wniosków co do podniesienia stanu gotowości obrony granic nie wyciągnięto.
Całość na stronie http://www.mt.com.pl/mig-3
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: MiG-3 1/48 Trumpeter czyli pompujemy Iszaka :)

Postprzez HK1885 » środa, 9 grudnia 2015, 21:34

Generalnie risercz w internetach przyniósł interesujące wyniki jeśli chodzi o kolorystykę kokpitu.
Jak się okazuje podłoga i krzesełko w kolorze ALG-5 czyli szarozielony primer + czarna płyta pancerna za plecami pilota.

Obrazek

Obrazek

Koncepcja spodobała mi się i kokpit wygląda tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Całość powstała następująco:
1. podkład z XF-19
2. preszejding + panele mocno rozcieńczonym czarnym z aerka
3. podłoga + miska fotela XF-51 rozjaśniany białym i mgiełką z żółtego, burty gunze H323 rozjaśniany białym, drążek guzne H67 czyli RLM 65, poduszki czarna tamija XF-1, płyta gunze H77
4. suchopędzlowanie srebrnym + obicia kredką i srebrnym MM 1546 z gąbki
5. całość pociągnięta matem gunze
6. wash z różnych brązów olejnych + na burty odrobina engine grime rozwałkowanego patyczkiem zwilżonym WS
7. na koniec wisienka na torcie czyli pasy dla kierowcy.

I to tyle w skrócie.

BTW - cieszę się, że Trz3ci przyklepał... :lol:
Avatar użytkownika
HK1885
 
Posty: 1912
Dołączył(a): wtorek, 25 czerwca 2013, 13:14

Re: MiG-3 1/48 Trumpeter czyli pompujemy Iszaka :)

Postprzez Janbar » środa, 9 grudnia 2015, 23:44

Samo malowanie (technika) podoba mi się bardzo, ale kolory jakoś mi nie podchodzą.
Janbar

Animal Planet
 
Posty: 430
Dołączył(a): niedziela, 8 lutego 2015, 23:27

Re: MiG-3 1/48 Trumpeter czyli pompujemy Iszaka :)

Postprzez MIRO » czwartek, 10 grudnia 2015, 01:33

Ojojojojoj! Nienajlepszy wzorzec sobie do malowania wybrałeś. Jeśli możesz i chcesz to przemaluj to:
- oparcie zielone,
- siedzisko amelinium,
- podłoga raczej niebieska (na pewno nie zielona)
- to z dziurka za fotelem i półka na radio drewno,
- podusia z oparcia precz, zostaje tylko zagłówek

A wisienka jakaś taka nie ruska.

Jeśli chcesz, to jutro nawrzucam zdjęć.
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 10:36
Lokalizacja: Opole

Re: MiG-3 1/48 Trumpeter czyli pompujemy Iszaka :)

Postprzez HK1885 » czwartek, 10 grudnia 2015, 11:10

MIRO napisał(a):Nienajlepszy wzorzec sobie do malowania wybrałeś. Jeśli możesz i chcesz to przemaluj

Skorupa już zamknięta więc raczej za późno na takie eksperymenty.... :mrgreen:

Przejrzałem kilkadziesiąt zdjęć z epoki i kolory na czarno-białych fotach były od sasa do lasa zatem uznałem, że nie będzie problemu jeśli będę się wzorował na zdjęciach odbudowanego w Rosji egzemplarza. W końcu oni też oparli się na jakiejś dokumentacji.

A skoro jesteśmy przy kolorystyce tego co jeszcze nie wymalowane - jaki kolor goleni, wewnętrznej strony pokryw i wnęk sugerujesz?

MIRO napisał(a):A wisienka jakaś taka nie ruska.

Wisienka czyli pasy jak najbardziej pochodzi z zooma edwarda do MiGa.
Więc jakby co Czesi biorą grzech na siebie. ;o)
Avatar użytkownika
HK1885
 
Posty: 1912
Dołączył(a): wtorek, 25 czerwca 2013, 13:14

Re: MiG-3 1/48 Trumpeter czyli pompujemy Iszaka :)

Postprzez MIRO » czwartek, 10 grudnia 2015, 22:58

HK1886 napisał(a):Skorupa już zamknięta więc raczej za późno na takie eksperymenty.... :mrgreen:


Trudno, co zrobić ;o)

HK1886 napisał(a):A skoro jesteśmy przy kolorystyce tego co jeszcze nie wymalowane - jaki kolor goleni, wewnętrznej strony pokryw i wnęk sugerujesz?


Pokrywy i wnęki na niebiesko. Dyski kół na zielono. Mam trochę problem z goleniami. Na niektórych zdjęciach wygląda, że są w tym samym kolorze, co pokrywy (czyli niebieskie). Ale są też fotki, gdzie są wyraźnie jaśniejsze - może w kolorze metalu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 10:36
Lokalizacja: Opole

Re: MiG-3 1/48 Trumpeter czyli pompujemy Iszaka :)

Postprzez HK1885 » sobota, 12 grudnia 2015, 21:16

Zabaw z pompowaniem iszaka ciąg dalszy.

Zmieniłem kolejność montażu jeśli chodzi o kokpit: najpierw wkleiłem podłogę, potem złożyłem do kupy połówki kadłuba, dodałem okrągłą część z otworem na oś śmigła tak, żeby ustabilizować całość, zaszpachlowałem łączenie za półką radio i dopiero wtedy wkleiłem burty kokpitu i resztę gratów. Nie obyło się bez wklejenia rozpórek, żeby okapotowanie ładnie zgrało się z resztą kadłuba.

Obrazek

Przejście kadłub-skrzydło również nie zawodzi, dziura jest taka, że koń by nogę złamał...
I to w wyjątkowo paskudnym miejscu, gdzie jest nitowanie.

Obrazek

Pasowanie spodu to zaledwie dopełnienie formalności.... :-/

Obrazek

Nie wiem jak pod tym względem wypada piętnastoletni ICM, ale tutaj jakoś szczególnie wesoło nie jest.
Natomiast dobra wiadomość jest taka, że trumpkowy plastik wręcz płynie w zetknięciu z cienkim klejem tamiji więc rozwiązanie tych wszystkich problemów jest dosyć oczywiste...

MIRO napisał(a):Mam trochę problem z goleniami. Na niektórych zdjęciach wygląda, że są w tym samym kolorze, co pokrywy (czyli niebieskie). Ale są też fotki, gdzie są wyraźnie jaśniejsze - może w kolorze metalu


Opcja kolorystycznie ciekawa.
Avatar użytkownika
HK1885
 
Posty: 1912
Dołączył(a): wtorek, 25 czerwca 2013, 13:14

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 59 gości