Ustawka na nowy konkurs

Re: Ustawka na nowy konkurs

Postprzez marco2607 » poniedziałek, 30 stycznia 2017, 12:07

skusz napisał(a):Jestem za, X-Files, czyli dyszka w tle jak najbardziej, a do września można zaszaleć.


To się pośpieszyłem.
Obrazek

ale może 2/1 , do dokończenia( pokraka)i sf
Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3317
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Reklama

Re: Ustawka na nowy konkurs

Postprzez tombie » poniedziałek, 30 stycznia 2017, 19:15

Moja propozycja:

Kiedyś na innym forum powstał projekt grupowy pod nazwą "Model jak z obrazka" było bardzo dużo głosów aby zrobić kiedyś z tego konkurs - pomimo iż była to luźna zabawa wystartowało sporo modelarzy a zabawa była przednia;

zaletą takiego konkursu jest szerokie spektrum tematów - myślę że każdy znalazłby coś dla siebie

zasady
-zgłaszający się do konkursu szuka w necie - literaturze zdjęcia przedstawiającego jakąś scenę lub po prostu egzemplarz pojazdu - okrętu lub samolotu itp;
-wykonuje go tak aby jak najbardziej zbliżyć się do odtworzenia tej sceny - galerię rozpoczyna od dwóch zdjęć oryginału i swojej sceny a później może sobie zaprezentować szczegóły w pozostałych fotach.
-oceniane jest w dowolny sposób jaki ustalimy

wadą może tego jest to że z reguły ze wszystkiego robią się dioramy ale ja np z reguły dioram nie sklejam i chętnie uczestniczyłem w zabawie


dewertus napisał(a):Myśl przewodnia jest wskazana - jeśli to jubileusz to może coś nietypowego: W obcych rękach - czyli "Bij wroga jego własną bronią!" ;o)


w takiej zabawie również uczestniczyłem i powiem szczerze że dość ciężko wyszukać modele a i ograniczenia tematyczne też występują.
-------------------------------------
Emet Brown czyli Tomasz Bień


Obecnie w budowie:
P-51D Mustang 1:48 Airfix - relacja jest prowadzona na mojej stronie facebookowej P-51D Mustang 1:48 Airfix_2017 - @EmetBrownRecenzja


Obrazek
Avatar użytkownika
tombie
 
Posty: 378
Dołączył(a): środa, 29 września 2010, 11:41
Lokalizacja: Lipowa k/Żywca

Re: Ustawka na nowy konkurs

Postprzez skusz » niedziela, 26 lutego 2017, 16:27

Tik tak, tik tak czas nieubłaganie biegnie...
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3172
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Ustawka na nowy konkurs

Postprzez Arcturus » niedziela, 26 lutego 2017, 17:00

skusz napisał(a):Tik tak, tik tak czas nieubłaganie biegnie...

Wiesz, ja rzuciłem jakąś myśl, ale że odzew był moim zdaniem znikomy (jak na liczbę użytkowników forum), wiec sam czuję się słabo zmotywowany do czegokolwiek...
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2079
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: Ustawka na nowy konkurs

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » poniedziałek, 6 marca 2017, 04:09

No to może z wymalowana na korpusie cyfrą "10" ? To by zmobilizowało do przeszperania pudeł zromadzonych w "spiżarni" lub wyszukania takich własnie malowań. Może akurat zwróci Wasza uwagę model na, który wczesniej nie mieliście weny? Jak Wam sie podoba taki pomysł?
Tak przykładowo po minucie szukania:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Ustawka na nowy konkurs

Postprzez Arcturus » poniedziałek, 6 marca 2017, 09:35

Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a):No to może z wymalowana na korpusie cyfrą "10" ? To by zmobilizowało do przeszperania pudeł zromadzonych w "spiżarni" lub wyszukania takich własnie malowań. Może akurat zwróci Wasza uwagę model na, który wczesniej nie mieliście weny? Jak Wam sie podoba taki pomysł?
Tak przykładowo po minucie szukania:
Obrazek
Obrazek


Dziesięciolecie forum warto uczcić, przy czym ja optowałbym za jak najszerszym tematem, więc "10-ka" mogła by tez być wersją, numerem dywizjonu itd. Dziesięć jako myśl przewodnia.
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2079
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: Ustawka na nowy konkurs

Postprzez karambolis8 » poniedziałek, 6 marca 2017, 10:39

Zaraz będzie trzeba przestawić na 11 ;)
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 08:24

Re: Ustawka na nowy konkurs

Postprzez skusz » poniedziałek, 6 marca 2017, 18:03

Raz, dwa, trzy, krótka chłopska decyzja i do-ro :lol:
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3172
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Ustawka na nowy konkurs

Postprzez Aphar » poniedziałek, 6 marca 2017, 19:26

A jak forma dziesiątki będzie obowiązująca? Czy tylko "czyste" 10, czy też 210 się załapie? Albo 102? W każdym z nich jest w końcu "10".
Pozdrawiam
Aphar
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Aphar
 
Posty: 322
Dołączył(a): poniedziałek, 10 listopada 2008, 21:20
Lokalizacja: Wesoła

Re: Ustawka na nowy konkurs

Postprzez Jarek Gurgul » poniedziałek, 6 marca 2017, 19:52

Pomysł z numerem "10" podoba mi się, ale...

Trzeba by się zastanowić nad dopuszczalnymi wariacjami na temat, żeby nie wykluczyć zbyt wielu ludzi ścisłym ograniczeniem.
Na przykład lotniczy germanofile mają szeroki wybór, bo choćby Messerów 109 różnych wersji z "10" znaleźć można od groma i trochę.

A już powiedzmy taki Spitfire, to wątpliwy temat - wersji nr X w zasadzie brak, numerów "10" na maszynach też raczej jak na lekarstwo.

A jeszcze pancerka, cywile, szkutnicze, figurki (przy tych ostatnich jednak chyba należałoby odejść od przepustki "10" palców :-> ).

Warto by więc pewnie przyjąć raczej luźne "zasady" dopuszczenia do udziału - ?

Inne kwestie do ustalenia to ewentualny podział na skalę - może dopiero na końcu, jeśli będzie dość skończonych prac?

A podstawowe pytanie konkurs, czy może raczej bardziej zabawowo - ogólnoforumowy projekt?

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6072
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ustawka na nowy konkurs

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » poniedziałek, 6 marca 2017, 20:07

Moje zdanie jest takie, ze jak beda to warjacje cyfrowe np. 109 czy 102 nie ma to najmniejszego sensu. Mozna nagiać np. 10 dywizja itp. Można tez przyjac ze litera "X" bedzie traktowana jako rzymska dziesiatka. Połowę frajdy będzie jak własnie wyszuka sie cos oryginalnego zaskakując innych forumowiczów. Troche kreatywnosci a nie siegnięcie po pierwsze z brzegu pudełko bo potem jest tylko start i dalej nic sie nie dzieje. Jak sie człowiek naszuka, napoci to potem szkoda mu zaprzepascić energię, która poświecił na wstepie. Otwarośc i rozmydlanie tematu aby był jak najbardziej wszechstronny wcale nie pomaga i nie przyciaga chetnych- udokumentowane poprzednimi konkursami. Kto bedzie chciał to weźmie udział. Jestem za konkursem a nie happeningiem bo szczypta rywalizacji daje kopa. Aby nie bić piany proponuje termin od 10.03.2017 do 10 lipca. Co Wy na to?
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Ustawka na nowy konkurs

Postprzez Jarek Gurgul » poniedziałek, 6 marca 2017, 21:28

Ja tam się nie upieram - może być konkurs :->.
Jednak co do wariacji na temat "10" warto się moim zdaniem chwilę zastanowić, czy w każdej kategorii da się jakąś dychę znaleźć.

W lotniczych (pozostawiając na boku kwestię preferencji chętnych i braku na przykład Spitfire'ów z "dychą") na pewno coś się znajdzie. W pancerce również. W cywilach pewnie jakieś wyścigówki z numerem "10" też się trafią.

Gorzej ze szkutniczymi - tu wybór przypadków z "dziesiątką" zapewne jest bardzo ograniczony.
No i co z figurkami? "10" w numerze jednostki, z której pochodzi ludzik? Inne kryterium?

No i jeszcze na koniec termin. Forum 10-te urodziny obchodzić będzie 19 września i w tym dniu widziałbym zakończenie konkursu.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6072
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ustawka na nowy konkurs

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » poniedziałek, 6 marca 2017, 22:01

Jarek Gurgul napisał(a):(pozostawiając na boku kwestię preferencji chętnych i braku na przykład Spitfire'ów z "dychą")

Są. Tylko czemu to ja mam szukać? Dodatkowo dałem propzycję aby również cyfra "X" była dychą. Co do szkutniczych...hm...a gdzie Ty widziałeś ukończona pracę w forumowym konkursie? Znowu przez takie "szerokie" myslenie NIC nie będzie (nie bedzie niczego :D). Termin 19 wrzesnia jest ok
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Ustawka na nowy konkurs

Postprzez Arcturus » poniedziałek, 6 marca 2017, 22:01

Masz rację (Jarek :)) - motyw 10ki utrudnia życie figurkowcom czy szkutnikom. Może jednak odpuścić sobie temat. bo skończy się znowu na kilku modelach na krzyż w galeriach końcowych. Można zrobić np. oddzielny puchar dla najlepszego modelu z motywem jubileuszowym, ale sam motyw nie byłby obowiązkowy. Co do terminu zgadzam się z Jarkiem, lepiej do września.
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2079
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: Ustawka na nowy konkurs

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » poniedziałek, 6 marca 2017, 22:06

Arcturus napisał(a):Masz rację (Jarek :)) - motyw 10ki utrudnia życie figurkowcom czy szkutnikom. Może jednak odpuścić sobie temat. bo skończy się znowu na kilku modelach na krzyż w galeriach końcowych.

To po co konkurs??? Nie ma motywu jest dowolnośc to nie lepiej 19 września ocenić wszystkie modele w galerii i przyznac nagrodę :D Dla mnie ZERO funu.
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konkurs jubileuszowy - 10-lecie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości