Ustawka na nowy konkurs

Re: Ustawka na nowy konkurs

Postprzez dewertus » wtorek, 7 marca 2017, 18:07

Adam napisał(a):Moim zdaniem podział na skale jest dobry, trudno porównać wykonanie modelu w skali 1:144 i 1:32.

Zwłaszcza gdy ten w 1/144 sam jeździ, pływa, świeci i buczy a ten większy tylko stoi :mrgreen: :lol: :mrgreen:
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: Ustawka na nowy konkurs

Postprzez Darek Trzeciak » wtorek, 7 marca 2017, 18:13

10-ciu uczestników na 10-cio lecie...
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Ustawka na nowy konkurs

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » wtorek, 7 marca 2017, 18:20

Konkurs dla uczczenie dziesięciolecia funkcjonowania forum internetowego "Modelarstwo z pasją" http://www.pwm.org.pl

Czas trwania konkursu: od 10.03.2017 godz. 0:01 do 19.09.2017 godz. 24:00 (do tego terminu należy umieścić galerię z ukończonym modelem, aby został on poddany ocenie końcowej).

Uczestnik konkursu może wykonać dowolny model, w dowolnej skali, jednak z malowaniem uwzględniającym liczbę "10" lub literę "X", która jak mozna załozyć symbolizuje liczbę rzymską. Przykładowo: oznaczenie samolotów RAF-u "RF-X" czy japońskich X-180 lub 201-10. Nie dotyczy to cyfr jeden i zero w numerach np. 102, gdyż jest to 102 a nie 10 ;o). Również dopuszczone są oznaczenia zawierające znak graficzny w formie "X" np. litnictwa bułgarskiego w okresie II WŚ czy frankistowskiej hiszpanii.

Dopuszczony jest również dowolny model posiadający w nazwie liczbę 10 lub literę X (np. pojazd SF X-wing) lub jednostki, w której pełnił służbę (figurki).

Aby model był zakwalifikowany do konkursu, należy założyć wątek warsztatowy w wydzielonym przez administrację forum dziale w dowolnym terminie po 10.03.2017 r., a po ukończeniu modelu w wydzielonej galerii.

Dopuszcza się udziału w konkursie z modelem na dowolnym etapie jego wykonania (tzw. "rozgrzebany') jednak warunkiem jest, że dalsze nad nim prace będą prowadzone w ramach warsztatu konkursowego.

Do oceny końcowej w zaleznosci od liczby uczestników modele zostana pogrupowane w skalach (moderatorzy forum zastrzegaja sobie prawo do łączenia skal w przypadku małej frekwencji w danej grupie - przykładowo tylko dwóch uczestników z modelami w skali 1:144 zostanie dołaczonych do skali 1:72).

Końcową ocenę modeli obejmie ankieta w ramach której każdy uczestnik forum będzie mógł odznaczyć najładniejszy według jego oceny model w danej skali.


Tadam :) Czy teraz w miarę przejrzyscie i poprawnie?
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Ustawka na nowy konkurs

Postprzez Arcturus » wtorek, 7 marca 2017, 18:43

Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a):
Końcową ocenę modeli obejmie ankieta w ramach której każdy uczestnik forum będzie mógł odznaczyć najładniejszy według jego oceny model w danej skali.

NIe wiem, jakie są możliwości silnika forum, ale ja jestem zwolennikiem prawa głosowania równorzędnego na 2 albo 3 modele w kategorii; czasami ciężko wybrać tylko jeden.
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: Ustawka na nowy konkurs

Postprzez Jarek Gurgul » wtorek, 7 marca 2017, 21:15

Arcturus napisał(a):
Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a):
Końcową ocenę modeli obejmie ankieta w ramach której każdy uczestnik forum będzie mógł odznaczyć najładniejszy według jego oceny model w danej skali.

NIe wiem, jakie są możliwości silnika forum, ale ja jestem zwolennikiem prawa głosowania równorzędnego na 2 albo 3 modele w kategorii; czasami ciężko wybrać tylko jeden.

W opcjach ankiety da się określić maksymalną liczbę opcji wyboru.
Warto by jednak zachować odpowiednie proporcje.
W konkursie foto przyjęte jest, że na każdą rozpoczętą trójkę zgłoszonych zdjęć głosujący ma jeden głos.
Czyli dla:
- 1-3 zdjęć - 1 głos
- 4-6 zdjęć - 2 głosy
- 7-9 zdjęć - 3 głosy
i tak dalej.

I myślę, że to byłaby dobra zasada w ankiecie konkursowej.
?

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6055
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ustawka na nowy konkurs

Postprzez Arcturus » wtorek, 7 marca 2017, 22:01

Jarek Gurgul napisał(a):
Arcturus napisał(a):
Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a):
Końcową ocenę modeli obejmie ankieta w ramach której każdy uczestnik forum będzie mógł odznaczyć najładniejszy według jego oceny model w danej skali.

NIe wiem, jakie są możliwości silnika forum, ale ja jestem zwolennikiem prawa głosowania równorzędnego na 2 albo 3 modele w kategorii; czasami ciężko wybrać tylko jeden.

W opcjach ankiety da się określić maksymalną liczbę opcji wyboru.
Warto by jednak zachować odpowiednie proporcje.
W konkursie foto przyjęte jest, że na każdą rozpoczętą trójkę zgłoszonych zdjęć głosujący ma jeden głos.
Czyli dla:
- 1-3 zdjęć - 1 głos
- 4-6 zdjęć - 2 głosy
- 7-9 zdjęć - 3 głosy
i tak dalej.

I myślę, że to byłaby dobra zasada w ankiecie konkursowej.
?

Jarek

Chyba tak; możliwość głosowania na 3 w kategorii, gdzie będą np. 4 modele, to absurd. Słuszna koncepcja...
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: Ustawka na nowy konkurs

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » wtorek, 7 marca 2017, 22:51

To wprowadzamy konkurs czy sejmikujemy dalej? :)
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Ustawka na nowy konkurs

Postprzez ewpiga » wtorek, 7 marca 2017, 23:02

Puszczaj. Startuje :)
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Ustawka na nowy konkurs

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » wtorek, 7 marca 2017, 23:59

Inspirująco-kierując sie dostepnoscią modeli:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Ustawka na nowy konkurs

Postprzez Flyzloty » środa, 8 marca 2017, 11:16

L-1011 TriStar
Czy taki cywil się kwalifikuje?
Wymawia się dziesięć jedenaście.
"The Lockheed L-1011 TriStar, commonly referred to as the L-1011 (pronounced "L-ten-eleven") or TriStar, is a medium-to-long-range, wide-body trijet airliner by Lockheed Corporation."
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Image
Avatar użytkownika
Flyzloty

Zimna Wojna 2
 
Posty: 1285
Dołączył(a): sobota, 25 lutego 2012, 01:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Ustawka na nowy konkurs

Postprzez Darek Trzeciak » środa, 8 marca 2017, 13:00

inspiracje na dioramę...
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Ustawka na nowy konkurs

Postprzez greatgonzo » środa, 8 marca 2017, 21:22

Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a):Inspirująco-kierując sie dostepnoscią modeli:


Inspirująco - kierując się tylko dziesiątką:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Polonica:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Ustawka na nowy konkurs

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » czwartek, 9 marca 2017, 01:26

No i teraz będzie beka przez nalblizsze dwie strony z symbolu X - który to został naciagniety zgodnie z wyrazonym zyczeniem. Żart ze smigła jako X tak filigranowy jak tusza wielorybia. Szkoda mojej energii. Sejmikujcie dalej, wysmiewajcie i klejcie co chcecie. Miała byc zabawa a traktujecie zwykły regulamin tak jakbym przedkładał ustawę sejmową. Nikt mi nie kazał tego robić ale napisałem propozycje regulaminu, poszukałem przykładowe malowania (na razie z okresu w który jest mi bliski, dzisiaj planowałem w szmatopłatach a w kolejny dzień w pancerce na czym sie kompletnie nie znam). Wszystko po to aby rozkrecić Was, aby cos sie działo. Zamiast wsparcia pomysłami to jest szydera i to od osób, które nie biora udziału w konkursach. Przy takim podejsciu nie mam już checi w tym dziale się udzielać. Proszę tego nie traktować jak focha ale przemyślaną decyzję.
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Ustawka na nowy konkurs

Postprzez Jarek Gurgul » czwartek, 9 marca 2017, 11:58

Coś mi się wydaje, że wpis Darka to miał być żart, a Gonzowi zapewne nie chodziło o "X" w śmigle, tylko o oznaczenia wersji samolotów i propozycje były jak najbardziej serio.

Na przykład Mustang "Shoo Shoo Baby" to P-51B-10-NA, a Thunderbolt "Hawkeye" to P-47D-10-RE.

A tak w ogóle Mariusz, kawał świetnej roboty z tymi malowankami. Nie spodziewałbym się, że się tego tyle znajdzie. Na dodatek kilka takich bardzo mocno do mnie przemawiających przypadków. Dziekuję.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6055
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ustawka na nowy konkurs

Postprzez greatgonzo » czwartek, 9 marca 2017, 12:51

Oczywiście. Wszystkie pokazane przeze mnie samoloty to wersje B-10, C-10 i D-10. Pół dnia sprawdzałem (a w przypadku polskich Mustangów nie jest to tak oczywiste dla każdego), więc mam nadzieję, że uwaga o x-śmigle to nie do mnie :).
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konkurs jubileuszowy - 10-lecie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości