1/72 FOKI DWIE

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

1/72 FOKI DWIE

Postprzez marco2607 » sobota, 11 marca 2017, 11:12

:) . Będę 1 w maluchach :mrgreen: .
W planie jest zrobienie 2 foczek z AZ model. Jak wyjdzie zobaczymy. Bez zbędnego naciągania 10 jest 10.

Fw 190D-9

Obrazek

Fw 190D-13

Obrazek
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3290
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 17:25
Lokalizacja: Białystok

Reklama

Re: 1/72 FOKI DWIE

Postprzez marco2607 » poniedziałek, 27 marca 2017, 10:41

Plan ,planem , a przy zakupie dodatkow nastąpił problem.
więc KTOKOLWIEK WIDZIAŁ ,KTOKOLWIEK WIE GDZIE KUPIĆ BLASZKĘ DO FOKI 190d. Najlepiej eduard SS239 lub jej bogatszy odpowiednik 73239 . Okazało się że producent wycofał je ze sprzedaży. Oferty sklepow też mile widziane ( raczej polskich).
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3290
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 17:25
Lokalizacja: Białystok

Re: 1/72 FOKI DWIE

Postprzez cris » poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 22:05

Będę zaglądał i kibicował -szczerze :D
Jestem ciekaw co wydusisz z tych zestawów , choć akurat Ty może i wiele , mocno się zaparłeś (masochista ??? :mrgreen: ) -szacun.
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 19:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: 1/72 FOKI DWIE

Postprzez marco2607 » wtorek, 4 kwietnia 2017, 09:23

cris napisał(a):(masochista ??? ) -szacun.


Dzięki za dodanie mi otuchy ;o) . Wiem na co się porywam

http://www.ipmsnymburk.com/forum/viewte ... tema=38261

konkurs jest motywacją aby je skończyć. Obecnie jestem na etapie zbierania dodatkow, mam nadzieję że moj warsztat będzie przetarciem szlaku. Przypuszczam że trochę tych zestawow się sprzedało , obecnie producent już ich nie produkuje.
1 spostrzeżenia są , żywica na podwozie d-11 trafi do kosza ( zrobię odlew tej z d-9 i trochę go zmodyfikuję w części centralnej).
Wszelkie uwagi mile widziane. :!:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3290
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 17:25
Lokalizacja: Białystok

Re: 1/72 FOKI DWIE

Postprzez marco2607 » wtorek, 4 kwietnia 2017, 15:26

Szkoda że nie można edytować, znalazłem fajny link z błędami zestawu.

http://archiwum.plastikowe.pl/recenzje/ ... raft-72011

Dotyczy to zestawu R.V ale część z tego opisu nadal pasuje ,

Skrzydło:
Górna część pokrywy przykadłubowych działek ma nieprawidłowy obrys.
Na dole płata brak otworów wylotowych łusek/ogniwek taśmy zewnętrznych działek.
Panel pomiędzy wnękami podwozia jest zbyt uproszczony.
Żywiczne wnęki podwozia maja uproszczone detale ( A.Z zrobił lepszy w wersji D-9 , D11 I D13 NADAL SŁABE)
Klapy są nitowane, czyli odtwarzają wariant metalowy. Na Fw 190D-11 klapy z zasady były drewniane, metalowe były tylko klapy zamontowane na prototypie.
Wszystkie powierzchnie sterowe mają „sflaczałe” płótno, czyli powierzchnie pokryte tkaniną są wklęsłe. W rzeczywistości te miejsca były płaskie, samolot z takimi dolinami na sterach nie miał prawa latać (tu wymienię na airesa)

Panele obsługowe odtworzono jako wystające ponad powierzchnię, niejako „nałożone” na kadłub. W rzeczywistości panele nie wystawały ponad powierzchnię płatowca.
Panel dostępu do zbiornika kadłubowego za kabiną ma nieprawidłowy kształt i jest zbyt mały. W tym miejscu kadłub ma za małą szerokość. ( to będzie trudne do poprawy)
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3290
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 17:25
Lokalizacja: Białystok

Re: 1/72 FOKI DWIE

Postprzez marco2607 » środa, 5 kwietnia 2017, 12:54

Zgromadzone dodatki , jeszcze parę w drodze :roll: .Zobaczymy co uda się zapakować do środka. Strasznie wąska przestrzeń
w miejscu wklejenia kokpitu. Widać to po fabrycznej części ktora jest na 2 zdjęciu - ostatnia po prawej stronie. :cry:

Obrazek
Obrazek

Uwaga dotycząca osob ktore bedą chciały wykorzystać część fabryczną , miejsce w ktore należy wkleić kokpit jest na rożnej wysokości ścian bocznych ( zaznaczone kreską)
Obrazek

Dzisiejszy (d-9 szary ) i wcześniejszy urobek (d-13 ) , jak widać niezła rzeźnia . W d-9 1 skrzydło na miejscu, 2 do wstawienia w żywiczną wnękę podwozia ( widać ile jeszcze skrobania).

Obrazek
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3290
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 17:25
Lokalizacja: Białystok

Re: 1/72 FOKI DWIE

Postprzez cris » środa, 5 kwietnia 2017, 23:14

Marko ten tył silnika to oryginalna część z D9 az -modelu a obok ta szara ? czy odwrotnie ? Ciekawi mnie bo taki tył do wnęki podwozia od D9 usilnie poszukuję
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 19:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: 1/72 FOKI DWIE

Postprzez marco2607 » czwartek, 6 kwietnia 2017, 08:25

cris napisał(a):Ciekawi mnie bo taki tył do wnęki podwozia od D9 usilnie poszukuję


Gdzieś mam porownanie całego obszaru wnęk podwozia u rożnych producentow , jak kogoś to interesuje wrzucę zdjęcie.
Ten szary to AZ od D9 (obecnie trudno dostępny model i producent zaprzestał produkcję) szkoda że nie zrobili tego jak eduard w
swoich fokach ) Jakość odlewu słabsza niż w starym airesie od JUMO 213 (żołty) , ale po wstawieniu w podwozie daje radę.
Przy wstawianiu części żywicznej trzeba uważać bo ma inny kąt wzniosu niż skrzydła, małe podcięcie żywicy załatwia problem.

Jeszcze 1 , zastanawia mnie kolor wnęk w tych modelach - srebrny czy rlm02
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3290
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 17:25
Lokalizacja: Białystok

Re: 1/72 FOKI DWIE

Postprzez cris » niedziela, 9 kwietnia 2017, 00:28

Marko mam pytanie odnosnie modeli .
D-11 /13 miały ponoć poszerzone maski silników na bokach ( w sumie takie wybrzuszenia po jednej i drugiej stronie) ponoć z racji mocowań pod szerszy silnik Jumo 213F-1
Czy na modelach jest to widoczne ,bo dopatrzyć się jakoś nie mogę .
Swojego czasu nasz nieodżałowany Kolega forumowy - LazyCat , wykonał fajną przeróbkę Fw 190D-11 z D-9 Tamiji i tam jest to bardzo dobrze widoczne
viewtopic.php?f=117&t=4682
Pozdrawiam cris
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 19:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: 1/72 FOKI DWIE

Postprzez marco2607 » niedziela, 9 kwietnia 2017, 13:43

cris napisał(a):Marko mam pytanie odnosnie modeli .
D-11 /13 miały ponoć poszerzone maski silników na bokach ( w sumie takie wybrzuszenia po jednej i drugiej stronie) ponoć z racji mocowań pod szerszy silnik Jumo 213F-1
Czy na modelach jest to widoczne ,bo dopatrzyć się jakoś nie mogę .
Swojego czasu nasz nieodżałowany Kolega forumowy - LazyCat , wykonał fajną przeróbkę Fw 190D-11 z D-9 Tamiji i tam jest to bardzo dobrze widoczne
http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=117&t=4682
Pozdrawiam cris


Jak swoje modele budujesz w oparciu o czyjeś błędy to zło czynisz. ;o) żart.
Na poważnie 2 linki na szybko
http://www.asisbiz.com/il2/Fw-190D/Fw-190D-JG26-(Y10-+-)-Gotz.html
https://www.cybermodeler.com/aircraft/f ... 0d13.shtml

resztę można wygoglować.
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3290
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 17:25
Lokalizacja: Białystok

Re: 1/72 FOKI DWIE

Postprzez cris » niedziela, 9 kwietnia 2017, 14:51

marco2607 napisał(a):Jak swoje modele budujesz w oparciu o czyjeś błędy to zło czynisz. ;o) żart.
Na poważnie 2 linki na szybko
http://www.asisbiz.com/il2/Fw-190D/Fw-190D-JG26-(Y10-+-)-Gotz.html
https://www.cybermodeler.com/aircraft/f ... 0d13.shtml
resztę można wygoglować.

Może przejaskrawił ten element ,zważ że to przeróbka z D-9 .
Mam jednak wrażenie przyglądając się tym zdjęciom ( pierwszy link się nie otwiera), że kształt/średnica maski silnika mogły być różne w tych wersjach samolotu i D13 ma bardziej kanciasty przekrój pokryw silnika.
Jestem dociekliwy bo sam zamierzałem zrobić taką przeróbkę ( z D-9 Tamiji na D-11) i zaskoczyły mnie te wybrzuszenia
Jednak w warsztacie w którym udzielał się również Kuba P ,sygnalizowano LazyCat'owi by uwzględnił to w przeróbce.
Z drugiej strony Eduard w swoim D11/13 w 48'emce zrobił jak w D-9 , oczywiście oprócz płaskiej pokrywy uzbrojenia i braku rynienek z wiadomych względów .
Dlatego chciałem się dopytać jak to Az/RV rozwiązał i jak to było w rzeczywistości , bo na załączonych zdjęciach ciężko się coś dopatrzyć.
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 19:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: 1/72 FOKI DWIE

Postprzez cris » niedziela, 9 kwietnia 2017, 15:54

Edit
A jednak się dopatrzyłem
http://images.plastikowe.pl/zestawy/rv_ ... 011-25.jpg
http://images.plastikowe.pl/zestawy/rv_ ... 011-24.jpg
http://www.britmodeller.com/forums/inde ... -az-model/
Jeśli kadłuby w D-13 i D-11 są takie same ( a powinny być ) to wyoblenia jednak są ,choć może trochę mniej wyeksponowane
,ale widać wyraźnie na boku górnej pokrywy .Poza tym widać jak Az zmienił kadłub na plus w stosunku do RV
Fajna foczka wyszła( choć z pewnymi błędami),no ale mnóstwo pracy i dodatków zostało w nią włożone
Życzę Marek podobnego sukcesu :P
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 19:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: 1/72 FOKI DWIE

Postprzez marco2607 » czwartek, 20 kwietnia 2017, 12:17

Powoli do przodu , 1 przymiarki
Obrazek

odlałem parę dodatkow - podwozie
Obrazek

Obrazek

białe 2 odlewy , szary to część oryginalna z AZ.
Temat ma następny problem, brak części ( nie przyszła w dostawie) do sklonowania. Wydech w AZ foczkach to dramat.
Może ktoś ma na zbyciu lub wie gdzie kupić bez zamawiania.
http://www.martola.com.pl/pl142/produkt ... _9_exhaust
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3290
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 17:25
Lokalizacja: Białystok

Re: 1/72 FOKI DWIE

Postprzez marco2607 » piątek, 21 kwietnia 2017, 12:15

Kombinuję z kolorystyką wnętrza podwozia .Na logikę jestem za srebrnym kolorem, ale trochę zamieszania w głowie zrobiło to zdjęcie.

Obrazek

Wygląda na naprawę foki d-13 , pozostaje pytanie czy zrobione przed malowaniem na rlm02 czy po.
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3290
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 17:25
Lokalizacja: Białystok

Re: 1/72 FOKI DWIE

Postprzez Kuba P. » piątek, 21 kwietnia 2017, 21:46

Tak, to kadłub Yellow 10. Nie zwracaj większej uwagi na jego kolorystykę, samolot był mocno zniekształcony przy pierwszej odbudowie. Po wojnie i zakończeniu testów w USA zdewastowany samolot niszczał dosłownie w krzakach zanim trafił w ręce muzealników. Był zdekompletowany, zniszczony i przy ponownym montażu doszło do wielu pomyłek z podmianą skrzydeł na czele. Kolorystykę wnętrz konstrukcji zupełnie olej. To miks konserwacji konstrukcji i wielu niedokładności historycznych.
Obecna kolorystyka Yellow 10 najpewniej odbiega od oryginalnej także również z powodów konserwacji maszyny, chociaż samolot pięknie odbudowano.

Nikt, z Jerrym Crandallem na czele nie da głowy jak wyglądała Yellow 10 w maju 1945, korespondowałem z nim wiele lat temu. Można założyć, że miała drewniane klapy i niemalowane wnętrze komór podwozia z dźwigarem włącznie. Takie coś będzie ok.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości