Pomysły na nowy forumowy konkurs.

czyli sprzęt w barwach użytkowników innych, niż Polska, USA, UK, Rosja/USSR, Niemcy - niezależnie od kraju pochodzenia przedstawionego typu/modelu

Temat najbliższego konkursu to:

Ankieta wygasła piątek, 30 listopada 2018, 21:41

1. "Reszta świata" v.1 - sprzęt w barwach użytkowników innych niż Polska, USA, UK, Rosja/USSR, Niemcy niezależnie od typu/modelu.
27
61%
2. "Reszta świata" v.2 - sprzęt pochodzący z innych krajów niż Polska, USA, UK, Rosja/USSR, Niemcy.
3
7%
3. Coś nietypowego - dziwadła, prototypy.
8
18%
4. Pacyfik
3
7%
5. "All metal finish".
3
7%
 
Liczba głosów : 44

Re: Regulamin konkursu.

Postprzez GrzeM » sobota, 24 listopada 2018, 12:04

Krzysiek B napisał(a):Skoro nie zakończenie wojny to może jej początek? 1 września wypadnie 80 rocznica.

A na konkurs jesienny faktycznie fajnie byłoby zrobić z okazji okrągłej rocznicy "Wrzesień 1939". Daje duże i fajne możliwości - Polska, Niemcy, ZSRR, Słowacja, i o ile polskie będziemy mieli tematy raczej mejnstrimowe, to już inne kraje będą w mniej znanych, rzadszych wersjach i malowaniach (nawet Bf 109 z września 1939 wygląda zupełnie inaczej niż z Bitwy o Anglię!).
No i wreszcie mamy na rynku przyzwoity wybór modeli polskich samolotów wrześniowych.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Reklama

Re: Pomysły na nowy forumowy konkurs.

Postprzez marco2607 » sobota, 24 listopada 2018, 12:12

skusz napisał(a):Artur Rzepka napisał(a):
Można też podejść od drugiej strony - "sprzęt w cudzym mundurku". Nie bawimy się w ustalenie listy krajów cenzurowanych, byleby sprzęt nie był w malowaniu kraju producenta. W zasadzie zabawa i tak się do tego by ograniczała

Np. Francuski He 177 Greif


He-177 to nawet w niemieckim by był mile widziany, BO TO NIECZĘSTY GOŚĆ NA FORUM.
O tym pisałem w poprzednim poście , każdy model mało popularny bez znaczenia na kraj produkcji. Co za różnica czy Mig będzie w polskich czy chińskich barwach , to zawsze będzie Mig.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3312
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Pomysły na nowy forumowy konkurs.

Postprzez Krzysiek B » sobota, 24 listopada 2018, 12:51

Jestem za :) Jest tyle ciekawych i mało znanych tematów np. amerykańskie "yellow wingsy" z okresu międzywojennego, wczesne wersje B-17 zarówno amerykańskie jak i brytyjskie, w sumie lotnictwo włoskie i francuskie też można śmiało zaliczyć do tematów mało popularnych :) W pancerce też spore pole do popisu.
Avatar użytkownika
Krzysiek B

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 127
Dołączył(a): środa, 23 marca 2016, 17:26

Re: Pomysły na nowy forumowy konkurs.

Postprzez Flyzloty » sobota, 24 listopada 2018, 13:07

Czyli "Wyjątkowe konstrukcje-nietypowe malowania"?
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Image
Avatar użytkownika
Flyzloty

Zimna Wojna 2
 
Posty: 1285
Dołączył(a): sobota, 25 lutego 2012, 01:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomysły na nowy forumowy konkurs.

Postprzez Krzysiek Kowalik » sobota, 24 listopada 2018, 13:18

Flyzloty napisał(a):Czyli "Wyjątkowe konstrukcje-nietypowe malowania"?


To teraz trzeba będzie powołać komisje, która będzie orzekać co jest wyjątkowe i nietypowe a co nie ;)
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 954
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 10:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: Pomysły na nowy forumowy konkurs.

Postprzez Artur Rzepka » sobota, 24 listopada 2018, 13:44

Właśnie tego chciałem uniknąć :-/
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Pomysły na nowy forumowy konkurs.

Postprzez Flyzloty » sobota, 24 listopada 2018, 13:44

Liczymy na zdrowy rozsądek uczestników,choc zwycięzca otrzymuje tytuł Cudaka Roku.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Image
Avatar użytkownika
Flyzloty

Zimna Wojna 2
 
Posty: 1285
Dołączył(a): sobota, 25 lutego 2012, 01:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomysły na nowy forumowy konkurs.

Postprzez marco2607 » sobota, 24 listopada 2018, 16:07

Artur Rzepka napisał(a):Właśnie tego chciałem uniknąć


Nic na siłę, zawsze można zrobić 101 mesera lub spita w mośkowych barwach z pilotem w bereciku. ;o)
I będzie cudak roku. :P
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3312
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Pomysły na nowy forumowy konkurs.

Postprzez Artur Rzepka » sobota, 24 listopada 2018, 16:16

Po prostu wychodzę z założenia, że tym większy udział uznaniowości w jakichkolwiek konkursach, tym większe pole do stworzenia się "kwasów" i "pokrzywdzonych" 8-)
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Pomysły na nowy forumowy konkurs.

Postprzez kwiatektatek » sobota, 24 listopada 2018, 18:43

Artur Rzepka napisał(a):Można też podejść od drugiej strony - "sprzęt w cudzym mundurku". Nie bawimy się w ustalenie listy krajów cenzurowanych, byleby sprzęt nie był w malowaniu kraju producenta. W zasadzie zabawa i tak się do tego by ograniczała ;o)


Taka wersja powiększyła by zapewne grono uczestników, za to zmniejszyła by ilość egzotycznych oznakowań.
Ja osobiście upieram się przy "reszcie świata".
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
kwiatektatek

Animal Planet
 
Posty: 248
Dołączył(a): wtorek, 22 kwietnia 2008, 01:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomysły na nowy forumowy konkurs.

Postprzez Artur Rzepka » sobota, 24 listopada 2018, 18:58

Dla mnie również może być. Kwestia tylko tego, żeby były jasne, logiczne i konsekwentne reguły. :)
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Pomysły na nowy forumowy konkurs.

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 25 listopada 2018, 14:12

Flyzloty napisał(a):Czyli "Wyjątkowe konstrukcje-nietypowe malowania"?

Flyzloty napisał(a):Liczymy na zdrowy rozsądek uczestników,choc zwycięzca otrzymuje tytuł Cudaka Roku.


Ja zawsze chętny :D Będzie problem tylko z wyborem czegoś z półki
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9951
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pomysły na nowy forumowy konkurs.

Postprzez Flyzloty » niedziela, 25 listopada 2018, 15:26

Można naprawdę zaszaleć,np taki okręt do naprowadzania nocnych samolotów NJL Togo,katapultowiec Bussard.
Byłaby znakomita okazja do wyjścia z utartych modelarskich tematów.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Image
Avatar użytkownika
Flyzloty

Zimna Wojna 2
 
Posty: 1285
Dołączył(a): sobota, 25 lutego 2012, 01:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomysły na nowy forumowy konkurs.

Postprzez Krowa » niedziela, 25 listopada 2018, 20:48

Skoro konkurs obejmuje tematu nietypowe, to czy jest szansa na osobną kategorię fikcyjnych konstrukcji?
Krowa
 
Posty: 414
Dołączył(a): poniedziałek, 16 marca 2009, 22:11

Re: Pomysły na nowy forumowy konkurs.

Postprzez zegeye » poniedziałek, 26 listopada 2018, 02:30

No I temat się rozwadnia. Od nietypowych konstrukcji doszliśmy do fikcyjnych.... Ja wiem że nietypowe są bardzo interesujące i uatrakcyjnią każdy projekt. Ale bądźmy realistami. Ilu z kolegów jest zainteresowanych by wykonać taki nietypowy projekt? Myślę że może kilku. Na palcach jednej ręki możnaby zliczyć nietypowe konstrukcje które pojawiają się na forum. Dlatego moim zdaniem ten wymóg ograniczy udział ewentualnych chętnych już na starcie. Zostańmy przy tzw. Reszcie świata. To i tak jest dość ograniczony wybór w naszych realiach. Biorąc pod uwagę że na forum pojawiają się głównie niemieckie, amerykańskie, polskie, angielekie i rosyjskie konstrukcje to nawet jeśli ktoś będzie chciał zlepić Mustanga w barwach Kostaryki czy Thunderbolta po Brazylijsku...to ile takich modeli widzieliśmy tu w ostatnim roku? W realiach naszego forum to nawet samolot francuski czy włoski jest mocno nietypowy ;o) Dlatego myślę że należałoby wyraźnie określić malowanie których krajów odpuszczamy, a resztę zezwolić nawet jeśli konstrukcja będzie typowa. Zresztą jak ktoś będzie chciał się mocno wyróżnić to nic nie stoi na przeszkodzie aby zbudował model konstrukcji nietypowej w nietypowym malowaniu :D Takie mam zdanie w tym temacie. :P

Ps. Właśnie sprawdziłem pierwszą stronę w dziale z modelami gotowymi (samoloty). Na całą stronę mamy moim zdaniem jeden nietypowy. Dewoitine po bałkańsku, kolegi Ochlii. Wg mnie wystarczająco nietypowy i wystarczająco z reszty świata. Jeszcze może TSR ale ten jest poprostu żadko spotykany lecz nadal mainstreamowy bo angielski :D
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Reszta Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość