Najlepsze Messerschmitty 109-tki w 1/48 AD2016

Re: Najlepsze Messerschmitty 109-tki w 1/48 AD2016

Postprzez manas » poniedziałek, 6 listopada 2017, 23:55

To ocena 100% laika (porównanie modelu z fotkami samolotów): za duży wznios górnej linii, zwłaszcza tuż przed wiatrochronem, wadliwy obrys dolnej linii przed skrzydłami, za duża wysokość (głębokość) kadłuba przed wiatrochronem.

Nitów i śrub nigdy nie liczę (zwłaszcza w modelach rozrywkowych), ale takie sprawy, jak wyżej, mają dla mnie decydujące znaczenie. mam nadzieję, że w Tamce nie będzie z tym problemów.
soczewica koło miele młyn
manas
 
Posty: 352
Dołączył(a): niedziela, 1 stycznia 2012, 12:29

Reklama

Re: Najlepsze Messerschmitty 109-tki w 1/48 AD2016

Postprzez Kuba P. » wtorek, 7 listopada 2017, 02:04

manas napisał(a):To ocena 100% laika (porównanie modelu z fotkami samolotów): za duży wznios górnej linii, zwłaszcza tuż przed wiatrochronem, wadliwy obrys dolnej linii przed skrzydłami, za duża wysokość (głębokość) kadłuba przed wiatrochronem.


Przepraszam, ale ja nic nie rozumiem: jaka "górna linia"? Linia czego? Jaka "dolna linia"?
Kadłub za wysoki czy za głęboki, jak to rozumieć?

Ja też mam swoje spostrzeżenia co do bryły Edka i Zvezdy ale Twojego kodu niestety nie ogarniam, wyjaśnij proszę :)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Najlepsze Messerschmitty 109-tki w 1/48 AD2016

Postprzez karolkonw » wtorek, 7 listopada 2017, 08:45

manas napisał(a):To ocena 100% laika (porównanie modelu z fotkami samolotów): za duży wznios górnej linii, zwłaszcza tuż przed wiatrochronem, wadliwy obrys dolnej linii przed skrzydłami, za duża wysokość (głębokość) kadłuba przed wiatrochronem.

Nitów i śrub nigdy nie liczę (zwłaszcza w modelach rozrywkowych), ale takie sprawy, jak wyżej, mają dla mnie decydujące znaczenie. mam nadzieję, że w Tamce nie będzie z tym problemów.



Czeska HANBA i Zdrada!
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Re: Najlepsze Messerschmitty 109-tki w 1/48 AD2016

Postprzez Kuba P. » wtorek, 7 listopada 2017, 12:14

Karol weź się już wyluzuj z tymi zdradami i hańbami, to może było śmieszne kiedyśtam i przez pierwsze 100 razy. Teraz już z lekka zalatuje innym Karolem :)

Obrazek
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Najlepsze Messerschmitty 109-tki w 1/48 AD2016

Postprzez karolkonw » wtorek, 7 listopada 2017, 13:14

Kuba, to emocje! skoro odkryto kolejny powod dla ktorego nie warto modelu 109 kleic to jak inaczej to nazwiesz jak nie zdrada &hanba?

mowie to obracajac w paluchach piekny model eduarda
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Re: Najlepsze Messerschmitty 109-tki w 1/48 AD2016

Postprzez Murek » wtorek, 7 listopada 2017, 16:38

Mnie też ta odpowiedź nie za bardzo oświeciła. Może, Kuba, opiszesz skrótowo swoje spostrzeżenia nt modelu Eduarda i może jakieś porównanie do idealnej (?) Zvezdy? Chyba, że to są różnice rzędu ułamków milimetra to nawet nie trać czasu ;o)
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3007
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Najlepsze Messerschmitty 109-tki w 1/48 AD2016

Postprzez potez » wtorek, 7 listopada 2017, 20:46

karolkonw napisał(a):mowie to obracajac w paluchach piekny model eduarda

Jeszce nie wiesz , że jest piękny inaczej...
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Najlepsze Messerschmitty 109-tki w 1/48 AD2016

Postprzez karolkonw » wtorek, 7 listopada 2017, 22:10

potez napisał(a):
karolkonw napisał(a):mowie to obracajac w paluchach piekny model eduarda

Jeszce nie wiesz , że jest piękny inaczej...

No troche wiem widzialem HANBE!
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Re: Najlepsze Messerschmitty 109-tki w 1/48 AD2016

Postprzez jwk » wtorek, 7 listopada 2017, 23:14

A mnie w edku zawiodły, dodatki. Czy maska na oszklenie i kilka blaszek jest warte niemalze ceny weekenda? Do tego element ograniczający otwarcie szklarni (czy jak to się poprawnie nazywa), tak ładnie pokazany w instrukcji, a odwzorowany w taki sposób, ze sprzyja decyzji o zamknięcie kabiny.
Tak, wiem - można to sobie poprawić, ale jak już dali te kilka elementów, to mogli się przyłożyć.

Nie zmienia, to faktu, że jest pięknie. Życzę nam, aby każdy samolot doczekał się miniatury tej jakości w takim budżecie.
jwk
 
Posty: 169
Dołączył(a): środa, 1 lipca 2009, 11:22

Re: Najlepsze Messerschmitty 109-tki w 1/48 AD2016

Postprzez Kuba P. » środa, 8 listopada 2017, 12:17

Murek napisał(a):Mnie też ta odpowiedź nie za bardzo oświeciła. Może, Kuba, opiszesz skrótowo swoje spostrzeżenia nt modelu Eduarda i może jakieś porównanie do idealnej (?) Zvezdy? Chyba, że to są różnice rzędu ułamków milimetra to nawet nie trać czasu ;o)


To są takie niuanse, że pokazanie ich wymagałoby dużej i czasochłonnej pracy, która zaintersowałaby może ze 3 osoby.
Oba modele (a niedługo trzy) i tak są ogromnym skokiem jakościowym względem nadal przyzwoitych zestawów Hasegawy i rozpatrywanie niuansów, które je różnią to juz dzielenie włosa na czworo. Zamiast tego hańbiącego zajęcia lepiej sobie poobracać w palcach co tam kto lubi i przejść do porządku dziennego :)

Będzie Tamka w sklepach to wrócimy do tematu.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Najlepsze Messerschmitty 109-tki w 1/48 AD2016

Postprzez karolkonw » środa, 8 listopada 2017, 13:18

jwk napisał(a):A mnie w edku zawiodły, dodatki. Czy maska na oszklenie i kilka blaszek jest warte niemalze ceny weekenda? Do tego element ograniczający otwarcie szklarni (czy jak to się poprawnie nazywa), tak ładnie pokazany w instrukcji, a odwzorowany w taki sposób, ze sprzyja decyzji o zamknięcie kabiny.
Tak, wiem - można to sobie poprawić, ale jak już dali te kilka elementów, to mogli się przyłożyć.

Nie zmienia, to faktu, że jest pięknie. Życzę nam, aby każdy samolot doczekał się miniatury tej jakości w takim budżecie.


polityka edka nie oplaca sie kupowac weekenda + dodatki od tego jest profipack

a jakosc i budzet? no jest no tu nie ma o czym dyskutowac, analizowanie "wersji skoku smigla" czy innych wziernikow wersji fug 3000 to chyba inne hobby
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Re: Najlepsze Messerschmitty 109-tki w 1/48 AD2016

Postprzez potez » środa, 8 listopada 2017, 13:49

w profipacku nie masz zazwyczaj kilku blaszek tylko jedną. Edek do każdego modelu w tej chwili wypuszcza dodatkową blaszkę za mniej więcej połowę ceny modelu...wszystko jedno czy to ich właśny czy przepak z dodatkami.
Opłaca się kupowanie overtreesa i dodatków ale tylko dla starych kupowaczy modeli, kórzy mają zawsze jakieś kalki za zapasie zachomikowane 8-)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Najlepsze Messerschmitty 109-tki w 1/48 AD2016

Postprzez Atlis » środa, 8 listopada 2017, 16:57

Mr HiglyRecommended klei Bf-109G-6 Tamki i pokazuje silnik:

https://www.youtube.com/watch?v=yyPo7rcmufA
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Najlepsze Messerschmitty 109-tki w 1/48 AD2016

Postprzez jwk » czwartek, 9 listopada 2017, 07:48

potez napisał(a):w profipacku nie masz zazwyczaj kilku blaszek tylko jedną. Edek do każdego modelu w tej chwili wypuszcza dodatkową blaszkę za mniej więcej połowę ceny modelu...wszystko jedno czy to ich właśny czy przepak z dodatkami.
Opłaca się kupowanie overtreesa i dodatków ale tylko dla starych kupowaczy modeli, kórzy mają zawsze jakieś kalki za zapasie zachomikowane 8-)

Źle się określiłem - pod hasłem 'kilku blaszek' miałem na myśli, te kilka blaszanych elementów.
A odnośnie overtrees, to jest jakiś sposób, aby nie wydać na nie tyle co na weekenda? Jak dla mnie, to zjawisko występuje tylko w sklepie edka lub na allegro u sprzedawców, którzy zazwyczaj nic ponadto w ofercie nie mają.
jwk
 
Posty: 169
Dołączył(a): środa, 1 lipca 2009, 11:22

Re: Najlepsze Messerschmitty 109-tki w 1/48 AD2016

Postprzez Atlis » czwartek, 9 listopada 2017, 10:02

Trzeba jeździć po konkursach albo prosić kogoś, kto jeździ. Na Eday kupiłem overtrees Fw-190A4 za jakieś 45 zeta...
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Messerschmitt

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości