Spitfire Mk.IXc, Eduard, 1:48

Re: Spitfire Mk.IXc, Eduard, 1:48

Postprzez tomek1123 » środa, 27 lutego 2013, 11:24

Jacek Bzunek napisał(a):
Arkady72 napisał(a):O przepraszam, w pudle od swojego Buffalo znalazłem ładne maski pakowane przez Tamiya.

Faktycznie, big Spitfire też ma.


I nowe Zera w 1/48 i nowa Foka A8.
Avatar użytkownika
tomek1123
 
Posty: 63
Dołączył(a): piątek, 24 października 2008, 14:25

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Spitfire Mk.IXc, Eduard, 1:48

Postprzez Murek » środa, 27 lutego 2013, 21:33

tomek1123 napisał(a):
Jacek Bzunek napisał(a):
Arkady72 napisał(a):O przepraszam, w pudle od swojego Buffalo znalazłem ładne maski pakowane przez Tamiya.

Faktycznie, big Spitfire też ma.


I nowe Zera w 1/48 i nowa Foka A8.


i Storch ;o)

Co z tymi nitami?
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3017
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Spitfire Mk.IXc, Eduard, 1:48

Postprzez Chudziutki » czwartek, 28 lutego 2013, 08:31

Wiem, że to nic nie wniesie w temacie ale chciałbym się pochwalić, że właśnie wygrałem jeden zestaw tego Spita w ich facebookowym konkursie :mrgreen:
Chudziutki
 
Posty: 560
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 10:04

Re: Spitfire Mk.IXc, Eduard, 1:48

Postprzez BOMI21 » czwartek, 28 lutego 2013, 17:55

Chudziutki napisał(a):Wiem, że to nic nie wniesie w temacie ale chciałbym się pochwalić, że właśnie wygrałem jeden zestaw tego Spita w ich facebookowym konkursie :mrgreen:


Suuuuper :mrgreen:
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 20:27

Re: Spitfire Mk.IXc, Eduard, 1:48

Postprzez Chudziutki » wtorek, 5 marca 2013, 23:34

Nie wiem czy w tym momencie nie odkrywam ponownie Ameryki ale wygląda na to, że będzie też mark dwójka :)
Z facebookowego profilu Eduarda
Obrazek
Chudziutki
 
Posty: 560
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 10:04

Re: Spitfire Mk.IXc, Eduard, 1:48

Postprzez Aleksander » środa, 6 marca 2013, 00:42

Idę zarabiać, bo nie dam rady bez kredytu na tą całą kolekcję Spitów :lol:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 8014
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Spitfire Mk.IXc, Eduard, 1:48

Postprzez Seboo » poniedziałek, 11 marca 2013, 21:10

Cui meruit ferrat
Seboo
 
Posty: 38
Dołączył(a): niedziela, 11 maja 2008, 10:35
Lokalizacja: Ipswich, East Anglia

Re: Spitfire Mk.IXc, Eduard, 1:48

Postprzez FranekS » czwartek, 14 marca 2013, 17:40

Czy ktoś z forumowiczów zna może jakieś zdjęcie Spitfire IX ( z czasu wojny, najlepiej polskiego) z Takimi felgami i Takimi oponami ? :
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... erPozdr.eF

Donlupa darować, kwestia tantiem.
FranekS
Avatar użytkownika
FranekS
 
Posty: 205
Dołączył(a): wtorek, 29 maja 2012, 17:07
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Spitfire Mk.IXc, Eduard, 1:48

Postprzez Grzegorz2107 » czwartek, 14 marca 2013, 17:51

FranekS napisał(a):Czy ktoś z forumowiczów zna może jakieś zdjęcie Spitfire IX ( z czasu wojny, najlepiej polskiego) z Takimi felgami i Takimi oponami ? :
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... erPozdr.eF

Donlupa darować, kwestia tantiem.


Felgi są typowe dla Mk.IX sprzed 1945 roku. Opony raczej niespotykane, ale pooglądam jeszcze obrazki, żeby się upewnic.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Spitfire Mk.IXc, Eduard, 1:48

Postprzez FranekS » piątek, 15 marca 2013, 21:09

Grzegorz2107 napisał(a):
FranekS napisał(a):Czy ktoś z forumowiczów zna może jakieś zdjęcie Spitfire IX ( z czasu wojny, najlepiej polskiego) z Takimi felgami i Takimi oponami ? :
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... erPozdr.eF

Donlupa darować, kwestia tantiem.


Felgi są typowe dla Mk.IX sprzed 1945 roku. Opony raczej niespotykane, ale pooglądam jeszcze obrazki, żeby się upewnic.

Dziękuję, Choć moje pytanie miało z lekka retoryczny charakter. Właśnie te opony wątpliwe. Za to (d)efektowne. To chyba znów skutek zwiedzania muzeów. Tam i na latających Warbirdach są powszechne.
FranekS
Avatar użytkownika
FranekS
 
Posty: 205
Dołączył(a): wtorek, 29 maja 2012, 17:07
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Spitfire Mk.IXc, Eduard, 1:48

Postprzez Dominik » niedziela, 17 marca 2013, 08:47

Z tym, że w modelu mają być opony z bieżnikiem i bez niego.
A co do praw autorskich i tantiem Czytałem, że Chuck Yeager przegiął z tym na całego i teraz nie można produkować niczego z napisem Glamorous Glen, gdyż jest to copyrighted. Jakiś czas temu była nawet sprawa w sądzie, którą wygrał. Na stare lata mu odbiło.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: Spitfire Mk.IXc, Eduard, 1:48

Postprzez garrett » niedziela, 17 marca 2013, 12:58

Dominik napisał(a):Z tym, że w modelu mają być opony z bieżnikiem i bez niego.
A co do praw autorskich i tantiem Czytałem, że Chuck Yeager przegiął z tym na całego i teraz nie można produkować niczego z napisem Glamorous Glen, gdyż jest to copyrighted. Jakiś czas temu była nawet sprawa w sądzie, którą wygrał. Na stare lata mu odbiło.

*Offtopic*
Hm, pierwszy z brzegu Mustang na pudełku ma takie coś Obrazek. F-117 od Italeri również wspomina o licencji od LM.
Zaś na Brittmodellerze mignęło mi info, że żadna niemiecka firma nie dostanie glejtu na wypuszczenie modelu dowolnego brytyjskiego produktu - domyślam się, że w ten sposób Airfix zabezpieczył sobie pod patriotycznym płaszczykiem plecy przed zakusami Revella. Skoro z tego samego forum wiadomo, że Hornby ma rozkład jazdy na kilka lat naprzód [rozsądne i logiczne, składaczka wszak nie produkuje się w kwartał] - z góry wycina sobie kawałek tortu - Lancaster się spodobał, ok - idą następne 1/72+1/48 Wimpy, Hampden, Battle itd. Przeglądający wypowiedzi Anglików mam wrażenie, że wręcz ich rozpiera duma - z narodowej marki i jej produktów. Sam zaś przeglądając katalog nadchodzących nowości mogę tylko Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 07:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Re: Spitfire Mk.IXc, Eduard, 1:48

Postprzez Michał Janik » poniedziałek, 18 marca 2013, 00:01

garrett napisał(a):.
Zaś na Brittmodellerze mignęło mi info, że żadna niemiecka firma nie dostanie glejtu na wypuszczenie modelu dowolnego brytyjskiego produktu - domyślam się, że w ten sposób Airfix zabezpieczył sobie pod patriotycznym płaszczykiem plecy przed zakusami Revella.

To jakieś chore - zabija wolną konkurencję, a nam zmniejsza możliwość wyboru zestawów różnych producentów.

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: Spitfire Mk.IXc, Eduard, 1:48

Postprzez tankmania » poniedziałek, 18 marca 2013, 01:35

garrett napisał(a):*Offtopic*
Hm, pierwszy z brzegu Mustang na pudełku ma takie coś Obrazek. F-117 od Italeri również wspomina o licencji od LM.
Zaś na Brittmodellerze mignęło mi info, że żadna niemiecka firma nie dostanie glejtu na wypuszczenie modelu dowolnego brytyjskiego produktu - domyślam się, że w ten sposób Airfix zabezpieczył sobie pod patriotycznym płaszczykiem plecy przed zakusami Revella. Skoro z tego samego forum wiadomo, że Hornby ma rozkład jazdy na kilka lat naprzód [rozsądne i logiczne, składaczka wszak nie produkuje się w kwartał] - z góry wycina sobie kawałek tortu - Lancaster się spodobał, ok - idą następne 1/72+1/48 Wimpy, Hampden, Battle itd. Przeglądający wypowiedzi Anglików mam wrażenie, że wręcz ich rozpiera duma - z narodowej marki i jej produktów.


To chyba jakiś zabieg PRowski pt. kupujcie u nas bo my mamy licencję, a licencja pewnie polega na "błogosławieństwie" firmy. Patent na wzornictwo przemysłowe dosyć szybko traci moc. Jedynie logo firmy jest zastrzeżone, a i tak nie ma skutku w przypadku zabawek. Żeby nie można było używać loga na zabawkach/replikach firma musi to zastrzec i ofkors dopłacić.
tankmania
 
Posty: 1074
Dołączył(a): czwartek, 22 października 2009, 04:53

Re: Spitfire Mk.IXc, Eduard, 1:48

Postprzez Chudziutki » poniedziałek, 18 marca 2013, 08:36

Rosyjski przemysł lotniczy też ostatnio zwrócił uwagę na produkcję zabawek:
Obrazek
Chudziutki
 
Posty: 560
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 10:04

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Supermarine

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości