PZL P.7a 1/48 Toro Model

Re: PZL P.7a 1/48 Toro Model

Postprzez Darek Trzeciak » poniedziałek, 19 grudnia 2011, 10:54

Obrazek
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Reklama

Re: PZL P.7a 1/48 Toro Model

Postprzez Grzegorz2107 » poniedziałek, 19 grudnia 2011, 12:05

Daniel-Martola napisał(a): A uczciwie powiem że model sklejony w realu wygląda bardziej rzeczywiście niż na fotkach. I oby wszyscy którzy będą go sklejać mieli tyle przyjemności z tego co TUR i Kamil.

pozdrawiam


Bardziej rzeczywiście? Mam przeciwny argument.
Zobacz na zdjęcie tego Iła, zmęczonego dziesiątkami lat stania pod chmurką i sam oceń czy Siódemka robi "rzeczywiste" wrażenie samolotu będącego w eksploatacji, czy eksponatu z jeszcze gorszego muzeum niż warszawskie.
Obrazek
Nie zastanawiajcie się jakim uroczym facetem jest Kamil i jak nam go tu brakuje, ale wierzcie swoim oczom. ;o)
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: PZL P.7a 1/48 Toro Model

Postprzez Sparrow » poniedziałek, 19 grudnia 2011, 12:09

Ten Ił-2 to żaden argument. Stoi pod chmurką, tylko nie wiadomo kiedy był przmalowywany i podmalowywany. Co nie znaczy, że uważam, że kafelki na samolocie to jest realizm.
Sparrow
Avatar użytkownika
Sparrow
 
Posty: 642
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 14:08
Lokalizacja: Poznań

Re: PZL P.7a 1/48 Toro Model

Postprzez Murek » poniedziałek, 19 grudnia 2011, 12:31

Proponuję zmienić tytuł wątku na -Wszystko co chcielibyście wiedzieć o Kamilu tylko boicie się zapytać- :mrgreen:
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3017
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: PZL P.7a 1/48 Toro Model

Postprzez Slash » poniedziałek, 19 grudnia 2011, 12:33

Obrazek
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: PZL P.7a 1/48 Toro Model

Postprzez K.Y.Czart » poniedziałek, 19 grudnia 2011, 12:44

Pudełko jest jakie jest. Jednym sie podoba, innym się nie podoba. Dla jednych KFS i jego "styl" jest wzorem do naśladowania, a dla innych nie jest. Dla mnie nie jest i nie będzie. Nawet gdyby było inaczej, u mnie pudełko i tak pierwsze ląduje w koszu. Warto chyba się zastanawiać i rozmawiać raczej o zawartości opakowania, niż nad nim samym. Ale trzeba przyznać, że KFS na okładce spełnił dodakowe zadanie marketingowe - o produkcie się mówi. Szkoda byłoby jednak, gdyby o tym przecież ciekawym zestawie, zaczęto rozmawiać wyłącznie w kontekście autora zdjęcia na okładce. ;o)
Ostatnio edytowano poniedziałek, 19 grudnia 2011, 13:21 przez K.Y.Czart, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: PZL P.7a 1/48 Toro Model

Postprzez Grzegorz2107 » poniedziałek, 19 grudnia 2011, 12:56

Sparrow napisał(a):Ten Ił-2 to żaden argument. Stoi pod chmurką, tylko nie wiadomo kiedy był przmalowywany i podmalowywany. Co nie znaczy, że uważam, że kafelki na samolocie to jest realizm.


Wiesz, padały propozycje porównania z materiałem zdjęciowym (czarnobiałym) przedstawiającym P.7. I nie wywołało to odzewu. Wątpię, czy ktoś uznający to co robi Kamil za "realistyczne" zmusił się do krytycznej analizy tamtych zdjęć. Cokolwiek się zaproponuje będzie "żadnym argumentem" dla zwolenników tej maniery, takie mam pesymistyczne wrażenie.

Zdjęcie Iła wkleiłem, żeby ludzie zobaczyli jak w ogóle wygląda wypłowiały i bardzo zaniedbany samolot. Mam jakieś dziwne przekonanie, że niektórzy budują sobie obraz tego jak samoloty wyglądały á rebours, czyli za wzorzec przyjmując przerysowaną wizję modelarską, zamiast wierzyć własnym oczom i temu co widać na zdjęciach.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: PZL P.7a 1/48 Toro Model

Postprzez Pan_Cerny » poniedziałek, 19 grudnia 2011, 13:13

Grzegorz2107 napisał(a): Mam jakieś dziwne przekonanie, że niektórzy budują sobie obraz tego jak samoloty wyglądały á rebours, czyli za wzorzec przyjmując przerysowaną wizję modelarską, zamiast wierzyć własnym oczom i temu co widać na zdjęciach.

Słuszna uwaga.
A tak a propos.
Znajoma z pracy powiedziała mi niedawno historyjkę z życia.
Jej dziecko przerabiało w liceum wiersz Ernest Bryla i z analizy dostała dwóję (mimo że w pracy domowej pomagała jej mama polonistka z wykształcenia). Szkolna pani polonistka powiedziała "Ty zupełnie nie rozumiesz tego wiersza". Tak się akurat składało, że mama pracowała z Brylem i postanowiła z córką udać się do niego by u źródła uzyskać wytłumaczenie o co w tym wierszu chodzi. Bryl napisał "co autor miał na myśli". Wypracowanie zostało poprawione i zaniesione do szkoły.
Efekt? Kolejna dwója za brak zrozumienia wiersza :)
Tymcza!
Marek
Mam zmienne IP i się tego nie wstydzę.
Avatar użytkownika
Pan_Cerny
 
Posty: 563
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 23:58
Lokalizacja: W-wa

Re: PZL P.7a 1/48 Toro Model

Postprzez Darek Trzeciak » poniedziałek, 19 grudnia 2011, 13:57

Obrazek
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: PZL P.7a 1/48 Toro Model

Postprzez RAV » poniedziałek, 19 grudnia 2011, 15:41

Pan_Cerny napisał(a):Jej dziecko przerabiało w liceum wiersz Ernest Bryla i z analizy dostała dwóję (mimo że w pracy domowej pomagała jej mama polonistka z wykształcenia). Szkolna pani polonistka powiedziała "Ty zupełnie nie rozumiesz tego wiersza". Tak się akurat składało, że mama pracowała z Brylem i postanowiła z córką udać się do niego by u źródła uzyskać wytłumaczenie o co w tym wierszu chodzi. Bryl napisał "co autor miał na myśli". Wypracowanie zostało poprawione i zaniesione do szkoły.
Efekt? Kolejna dwója za brak zrozumienia wiersza :)

W całej tej opowieści zabrakło odpowiedzi na pytanie, czy dziecko zrozumiało wiersz. Wiemy natomiast, że rozumiał je Autor i mama-polonistka (autorytet Autora pozwala nawet założyć, że ich rozumienie było słuszniejsze niż rozumienie nauczycielki), ale to nie ich rozumienie było tu oceniane, nieprawdaż?
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3300
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: PZL P.7a 1/48 Toro Model

Postprzez Pan_Cerny » poniedziałek, 19 grudnia 2011, 16:06

Dziecko na pewno rozumiało ten wiersz inaczej niż Autor i zapewne inaczej niż mama. Problem w tym, że nauczycielka zwalczała wszystkie interpretacje, które odbiegały od jej prywatnej.
A do modelu to ma się tak, ze każdy widziałby go wedle swojego subiektywnego wyobrażenia. Kamil go widzi tak jak przedstawił. Modelarstwo według obecnie lansowanych trendów już nie jest redukcją a sztuką, więc trudno wymagać by modele były wiernymi kopiami oryginałów. Może przy nazwach powinny być sygnaturki R-redukcja, S-sztuka, żeby oglądający wiedzieli czy mają prawo się czepiać detali?
Tymcza!
Marek
Mam zmienne IP i się tego nie wstydzę.
Avatar użytkownika
Pan_Cerny
 
Posty: 563
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 23:58
Lokalizacja: W-wa

Re: PZL P.7a 1/48 Toro Model

Postprzez malinowski » poniedziałek, 19 grudnia 2011, 16:28

Mam go już;) Jak ktoś chce mogę wieczorem zrobić inbox'a
na warsztacie:
Obrazek
Avatar użytkownika
malinowski
 
Posty: 2190
Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 14:49

Re: PZL P.7a 1/48 Toro Model

Postprzez waran » poniedziałek, 19 grudnia 2011, 16:31

Marek,może nie pisz że modelarstwo to sztuka, bo się zaraz forumowi "tfórcy"i pisarze odezwą ;o).Model parę godzin temu też obejrzałem u Erniego.Chwała za następną polską konstrukcję.
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: PZL P.7a 1/48 Toro Model

Postprzez Jaho63 » poniedziałek, 19 grudnia 2011, 17:31

Obrazek
Jak myślisz Hans, dobry będzie ten odcień zieleni? Wiesz, Ci z PWM-u nam nie odpuszczą. :lol:
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: PZL P.7a 1/48 Toro Model

Postprzez S.G » poniedziałek, 19 grudnia 2011, 17:42

Przepraszam, że odejdę od tematu pudełka i Pana KFS, ale korzystając z okazji, że zebrało się tu tylu miłośników PZL-ki, mam prośbę, czy ktoś z Szacownych Kolegów nie posiada przypadkiem fotografii, lub rysunku ścianki ogniowej w P 7, w monografiach są fajne fotki kratownicy, łoża w fazie montażu, ale nigdzie nie znalazłem kratownicy z zamontowana ścianką, a na fotka gotowych egzemplarzy bez okapotowania nie wiele widać, jedynie widać, że coś tam jest.
szymon grzywocz
IPMS SILESIA
S.G
 
Posty: 87
Dołączył(a): piątek, 2 listopada 2007, 23:35

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PZL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość