[Z] PZL.37 Łoś, FLY, 1:72

Re: [Z] PZL.37 Łoś, FLY, 1:72

Postprzez Atlis » piątek, 3 sierpnia 2018, 21:50

Myślę, że dla Army lepszy ruszt niż machanięcie ręką jak nad Fly-em.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Reklama

Re: [Z] PZL.37 Łoś, FLY, 1:72

Postprzez arhtus » piątek, 3 sierpnia 2018, 22:58

A ja już miałem zamiar kupić tego Łosia :?
To wygląda okropnie, jedyne co na plus to linie podziału blach, ale reszta to kiepścizna, wolałbym już chyba Plastyka doprowadzić do przyzwoitości przy pomocy blaszek Parta, niż wydać na model tego Fly'a 100 zeta :shock:
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Re: [Z] PZL.37 Łoś, FLY, 1:72

Postprzez iras67 » sobota, 4 sierpnia 2018, 00:05

Buduję 220 Rumuńską która miała równo 5 lat barwnego żywota wojennego. Jest to A bis no i po kolei pierwsze wrażenie. Nie ma Szczeniaków są tylko Vickersy chociaż magazynki są dla obu wersji uzbrojenia(Rumuni używali obu kaemów), chłodnice podskrzydłowe podwójne dla późnych wersji, A Bis miał pojedyncze. Oszklenie można zboleć poza ruchomym elementem z gniazdem przedniego kmu które jest grube i brzydkie .Ale mam obawy czy będzie idealnie pasować bo to szort. Silniki niby żywica a detal szczególnie zbiornik opadowy oleju jakiś uproszczony. Nie podoba mi się rozwiązanie z komorami skrzydłowymi na bomby- trzeba wklejać nawet w konfiguracji z zamkniętymi klapkami. Wolałbym skrzydła pełne z opcja wycięcia samodzielnego otworów pod otwarte komory. Wnęki podwozia bez wnętrza co w takim modelu trochę dziwi zważywszy na dodano zywiczne komory bombowe:-(. Wnętrze kadłuba posiada tylko wręgi i to nie wszystkie bez podłużnic i blach żłobkowanych w centrum jakby ktoś nagle przerwał prace nad modelem i nie skończył. Końce oprofilowania skrzydło-kadłub na górnych płatach wystają znacznie z ramki i ulegają zagięciu podczas transportu .U mnie oba zagięte i jeden lekko ukruszony). Model ma wiele powierzchni które trzeba przed spasowaniem szlifować odcinać kombinować. To są pierwsze obserwacje po pierwszych przymiarkach
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: [Z] PZL.37 Łoś, FLY, 1:72

Postprzez fragles » czwartek, 9 sierpnia 2018, 06:16

Podziwiam upór. Ja zapakowałem go do pudła i do szafy. Na starość będę pokazywał, że miałem takiego łosia. :)
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1560
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [Z] PZL.37 Łoś, FLY, 1:72

Postprzez MarCo » piątek, 10 sierpnia 2018, 17:07

fragles napisał(a):Podziwiam upór. Ja zapakowałem go do pudła i do szafy. Na starość będę pokazywał, że miałem takiego łosia. :)


I nawet inboxa się doczekał na plastikowe.pl =>link

Z tego co widać, to rzeczywiście do szafy się nada.
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 11:56

Re: [Z] PZL.37 Łoś, FLY, 1:72

Postprzez iras67 » sobota, 11 sierpnia 2018, 14:46

Co myślicie o dolnym stanowisku strzelca? Przeglądam zdjęcia i kształt jest taki jakby nie uwzględniono prostych krawędzi pokryw które wsuwały się, ale były widoczne nawet po otwarciu całego otworu
Obrazek
ps. Tworzywo klejone Extra Thinami zamienia się w kisiel trzeba się pilnować z ilością. Jak ktoś sklejał Swordy to wie co czeka ;o) .
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: [Z] PZL.37 Łoś, FLY, 1:72

Postprzez potez » sobota, 11 sierpnia 2018, 16:47

Ten jasno zielony też? Pytam bo mam do zrobienia mBf109C z CA a to jest sword...
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [Z] PZL.37 Łoś, FLY, 1:72

Postprzez Wojciech Perkowski » sobota, 11 sierpnia 2018, 18:16

iras67 napisał(a):Co myślicie o dolnym stanowisku strzelca? .... .


Zaprojektowane dla jaj ;o) .
Wojtek
Wojciech Perkowski
 
Posty: 706
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 14:07
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Re: [Z] PZL.37 Łoś, FLY, 1:72

Postprzez iras67 » sobota, 11 sierpnia 2018, 20:20

potez napisał(a):Ten jasno zielony też? Pytam bo mam do zrobienia mBf109C z CA a to jest sword...

Raczej tak. Na Ansonie takie miałem i Beauforcie. Kolor taki od zielonego po niebiesko szary ale właściwości tworzywa podobne. To w MPM i SH jak dla mnie o wiele lepsze było.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: [Z] PZL.37 Łoś, FLY, 1:72

Postprzez potez » sobota, 11 sierpnia 2018, 20:47

Nie o plastik mi chodziło tylko o klej. Bo extra thiny sa dwa stary ciemnozielony i nowy szybki jasno zielony 8-)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [Z] PZL.37 Łoś, FLY, 1:72

Postprzez iras67 » sobota, 11 sierpnia 2018, 21:15

Ten wolniejszy w schnięciu starszy, ale quick jak się podleje za dużo to też potrafi przytopić.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: [Z] PZL.37 Łoś, FLY, 1:72

Postprzez potez » sobota, 11 sierpnia 2018, 22:41

Ale ma jedna zaletę - nie niszczy powierzchni tak jak starszy. Jak zostawisz kroplę starego na plastiku to zawsze ci go lekko "zagotuje" i jest ślad. NA krople nowego wystarczy podmuchac i pieknie bezśladowo odparowuje :)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [Z] PZL.37 Łoś, FLY, 1:72

Postprzez Bond » wtorek, 14 sierpnia 2018, 12:58

iras67 napisał(a):Buduję 220 Rumuńską która miała równo 5 lat barwnego żywota wojennego. Jest to A bis no i po kolei pierwsze wrażenie. Nie ma Szczeniaków są tylko Vickersy chociaż magazynki są dla obu wersji uzbrojenia(Rumuni używali obu kaemów), chłodnice podskrzydłowe podwójne dla późnych wersji, A Bis miał pojedyncze. Oszklenie można zboleć poza ruchomym elementem z gniazdem przedniego kmu które jest grube i brzydkie .Ale mam obawy czy będzie idealnie pasować bo to szort. Silniki niby żywica a detal szczególnie zbiornik opadowy oleju jakiś uproszczony. Nie podoba mi się rozwiązanie z komorami skrzydłowymi na bomby- trzeba wklejać nawet w konfiguracji z zamkniętymi klapkami. Wolałbym skrzydła pełne z opcja wycięcia samodzielnego otworów pod otwarte komory. Wnęki podwozia bez wnętrza co w takim modelu trochę dziwi zważywszy na dodano zywiczne komory bombowe:-(. Wnętrze kadłuba posiada tylko wręgi i to nie wszystkie bez podłużnic i blach żłobkowanych w centrum jakby ktoś nagle przerwał prace nad modelem i nie skończył....



Cóż. możecie wierzyć, nie wierzyć, otrzymałem ten model ( 2- 3 tygodnie temu) od dystrybutora( KS Model) jako pierwszy w świecie :) więc postanowiłem go zrobić jak najszybciej, chociaż w 1/72 to już dawno nic nie robiłem. Ale do rzeczy - Iras67 ma w wielu słowach rację, model pomimo projektowania pod początku w technologii CAD 3D ma wady więc powyższe potwierdzam, wnęki podwozia są gołe, szkoda tu upgrade się pojawią za pewien czas jak znam życie bo muszą. Komory bombowe z żywicy może dokładne ale szlifować je trzeba aż osiągnięcia przeźroczystości sufitów tych komór prawie na łyso, szkoda że to nie wklejany plastik.
Ogólnie dobrze że model jest ale , ale jak na model z ekranu 3D to brak spasowania kadłuba, oszklenia , i ogólnie jakości wyprasek to stawiam mu ocenę analogiczną do np w menu restauracji z w zależności od ostrości potraw oznacza się to ilości symboli papryczek - tu oznaczyłbym to ilością tubek szpachli - na 5 tubek stawiam 3 jak kto woli 3/5, to dalej jest short run za bardzo dużą cenę. Mam maski, przynitowałem go wg planów do tego modelu ale to wiele nie zmieniło.Polecam dla wyjątkowo pracowitych modelarzy bo pracy czeka ich sporo. Poniżej pamiątkowe zdjęcie z walki z modelem.

https://drive.google.com/file/d/1KR2DD3 ... sp=sharing
na warsztacie:



IMAM (Romeo) Ro.371, 1/48, Special Hobby 30%
Avatar użytkownika
Bond
 
Posty: 452
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 16:27
Lokalizacja: Top Secret

Re: [Z] PZL.37 Łoś, FLY, 1:72

Postprzez caughtinthemiddle » wtorek, 14 sierpnia 2018, 15:06

Bond napisał(a):wnęki podwozia są gołe, szkoda tu upgrade się pojawią za pewien czas jak znam życie bo muszą


A to nie jest tak, że na nie po prostu brakuje kwitów?
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1763
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Re: [Z] PZL.37 Łoś, FLY, 1:72

Postprzez Wojciech Perkowski » wtorek, 14 sierpnia 2018, 15:20

Tzw "wyczerpującej" dokumentacji na komory podwozia nie ma, ale w oparciu o to co dostępne - kilka zdjęć - można coś zaimitować - np. Łoś Bernhard'a Schrock'a: https://www.scalemates.com/profiles/mat ... lbum=29472
Wojtek
Wojciech Perkowski
 
Posty: 706
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 14:07
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PZL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości