[KPM] Marcin Sz. StuG III G późny, Ardeny, Grudzień 1944

Tutaj wszyscy mogą dyskutować na temat konkursowych modeli, jak również StuG'a i StuH'a

Re: [KPM] Marcin Sz. StuG III G późny, Ardeny, Grudzień 1944

Postprzez Patterson » niedziela, 11 stycznia 2009, 21:49

Hej,

Dzięki Panowie! Miło słyszeć ciepłe słowa. :)

Dioramka, a właściwie winietka pod pojazd oczywiście będzie. Nie wyrobie się już w konkursie, :-/ ale zobaczymy się już na normalnym dziale gdzie StuG otrzyma podstawkę :D – oczywiście odpowiednio błotną
:mrgreen: Co do samego błota to tego już starczy, jest przy górnej granicy wytrzymałości i mi się podoba tak jak już jest ,nie będę więcej grzebał bo się zepsuje ta cienka równowaga. :P


marder napisał(a):Witam
Być może moje pytanie głupio zabrzmi ale po co (było) robić biedronkę na wannie kadłuba, skoro cały ten swoją drogą świetny efekt niknie w całości pod zwałami błota?


W tym modelu akurat większego sensu nie ma, błoto miało być konkretne to raz, a dwa i tak wszystko zasłonią fartuchy, aczkolwiek kilka plusów się znajdzie. Ot choćby fakt, że oleje zawsze nieco matują satynową powierzchnie modelu na jakiej lubię pracować, co z kolei pozytywnie wpłynie na chwytanie się błota, dwa to fakt, że zardzewiała ręka trochę poćwiczyła :->

Wątek warsztatowy śledzę uważnie i muszę przyznać, że twój Stug robi na mnie coraz bardziej powalające wrażenie, prawdziwe mistrzostwo i modelarstwo przez duże M.
Świetnie, że można was/ciebie podglądać przy pracy i że chcecie się dzielić z innymi waszymi wypracowywanymi w pocie i bólu :) technikami.
Prawdziwą przyjemnością jest śledzić twój warsztat.



Niezwykle mi przyjemnie, mam cichą nadzieje, że może choć jedna osoba podpatrzyła coś dla siebie, a widok gotowego wozu nie spowoduje podwyższonej ilości wyjazdu karetek ze szpitali gdy ktoś oślepnie na widok tego szkaradztwa :lol: Wtedy sukces będzie pełny :-o

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: [KPM] Marcin Sz. StuG III G późny, Ardeny, Grudzień 1944

Postprzez Mirek66 » wtorek, 13 stycznia 2009, 21:30

Torfowe błotko jak u mnie na łące :) bardzo ładna praca i dająca sporo do nauki .
Pozdrawiam Mirek
Sklejać każdy może, jeden lepiej drugi gorzej :D
Avatar użytkownika
Mirek66
 
Posty: 370
Dołączył(a): wtorek, 11 listopada 2008, 22:29
Lokalizacja: Jabłoń ( okolice PARCZEWA. woj.LUBELSKIE)

Re: [KPM] Marcin Sz. StuG III G późny, Ardeny, Grudzień 1944

Postprzez Sergionex » wtorek, 13 stycznia 2009, 23:18

Katujesz się ostro by zdążyć na czas, ale efekty są bardzo, bardzo pozytywne! Świetny model Marcinie! 8-)
Obrazek
Avatar użytkownika
Sergionex
 
Posty: 263
Dołączył(a): poniedziałek, 15 października 2007, 11:40
Lokalizacja: Łódź

Re: [KPM] Marcin Sz. StuG III G późny, Ardeny, Grudzień 1944

Postprzez badger » środa, 14 stycznia 2009, 09:36

Chwilowo miałem okres zwątpienia, jednak gąsienice zamknęły efekt. Jak dla mnie najlepszy z prezentowanych. Jakby nie tak intensywne błoto i płyta nadsilnikowa (wiem że gratami założysz) to za bardzo od Segiuszowego wzorca nie odstaje.
Widać dobitnie że przypadkowo się w konkursie nie znalazłeś.

Mam nadzieje że nie masz nic przeciwko skopiowaniu sobie zdjęć na "twardziela".
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków

Re: [KPM] Marcin Sz. StuG III G późny, Ardeny, Grudzień 1944

Postprzez Patterson » środa, 14 stycznia 2009, 18:53

Sergionex napisał(a):Katujesz się ostro by zdążyć na czas,


No tępo ostatnich dni było ostre, wczoraj jak padłem o 17-stej to dziś się obudziłem o 13.00 :lol:

ale efekty są bardzo, bardzo pozytywne! Świetny model Marcinie! 8-)


Bardzo się cieszę :D

badger napisał(a):Chwilowo miałem okres zwątpienia, jednak gąsienice zamknęły efekt.


Ja też :P Pierwsze takie mocne, mokre błoto w dodatku w większej ilości i przez chwilę miałem gule, że popsułem model. :lol: Ale całkiem chyba się udało, jestem nawet zadowolony. :)
Jak dla mnie najlepszy z prezentowanych. Jakby nie tak intensywne błoto i płyta nadsilnikowa (wiem że gratami założysz) to za bardzo od Segiuszowego wzorca nie odstaje.
Widać dobitnie że przypadkowo się w konkursie nie znalazłeś.


Znowu niezwykle mi miło :oops: Dziękuję :D


Mam nadzieje że nie masz nic przeciwko skopiowaniu sobie zdjęć na "twardziela".


To dla mnie zaszczyt :mrgreen:
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: [KPM] Marcin Sz. StuG III G późny, Ardeny, Grudzień 1944

Postprzez rollingstones » środa, 14 stycznia 2009, 19:05

Wspaniały wariant , wspaniale zbudowany, prawdziwie pobrudzony. Doskonałe dzieło!!! Pozwolę sobie powiedzieć że w 2009 roku powstały już dwa mistrzowskie Stugi - Twój i Sergiusza. I gwoli sprawiedliwości twój pomysł na brudzenie podoba mi się bardziej.
Czekamy teraz na KRZYCHA - tam też się dzieje!!!
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: [KPM] Marcin Sz. StuG III G późny, Ardeny, Grudzień 1944

Postprzez Patterson » czwartek, 15 stycznia 2009, 02:27

Dzięki wielkie, ale mój mógłby conajwyżej robić tło dla Sergiuszowej rakiety :P


Finał! Zapraszam!

viewtopic.php?f=87&t=5503
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość