MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez Mecenas » piątek, 11 marca 2011, 23:09

potez napisał(a):Ponieważ najważniesza w życiu jest konsekwencja bronienia własnego zdania to:
kupiony dziś w Bytomiu w Modelworldzie za 125PLN :mrgreen:
Teraz mogę spokojnie poczekać na weekend edition :twisted:


Wyrzuć blaszki, brassin, większość kalkomanii i co tam jeszcze i będziesz miał "weekend edition", tylko trochę przepłaconą :)
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Reklama

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez potez » sobota, 12 marca 2011, 15:10

Za 125PLN to nie ma problemu, tyle mogę przepłacić i nie czuję się z tym źle, to nie 210PLN, troszkę ponad połowa :mrgreen:
Tym bardziej, że jednocześnie wydałem 60 zeta na arkusze polistyrenu 0,3 mm z Tamiyi :mrgreen:
A na poważnie: dziwny jest ten model...
Wypraski wyglądają jakby miały taką bardzo delikatną skórkę pomarańczową na powierzchni i w ogóle troszkę dziwny kolor - są takie lekko niebieskawe, może to jakiś inny wypełniacz chłopaki dodali do PS?
Blaszki - niestety tragedia...
Po pierwsze nie da się tego modelu zbudować bez blaszek- nie ma na ramkach części z bokami kabiny pilota - spróbuję dziś wieczorem jak się ma do tego modelu kabinka z Airesa, powinienem też jeszcze gdzieś na zapasie mieć cockpit FMa, zobaczymy czy coś się da z tego zlepić....
Blaszki są w bardzo dziwny sposób wydrukowane, po pierwsze ten zielono-seledynowy kolor wnętrza jest maksymalnie oczoj...y a co gorsza na powierzchni blaszek widać wyraźną fakturę sita - farba ma lekki połysk i to wychodzi na wierzch. Blaszki są kompletnie bez reliefu - wszystko jest po prostu wydrukowane i nie za bardzo do mnie przemawia, natomiast fajnie wygląda tak z pół metra bo te wszystkie napisy i nadruki wyglądają jakby był tam jakiś mega detal - złudzenie jest niezłe.
Dla weekendowych sklejaczy to będzie najbardziej zdetalowany kokpit w ich życiu, dla innych masakra.
Ja jestem ten inny :-))
A co do modelu - to chyba go przerobię na PFMa - chodzi za mną ten egzemplarz ze złotym paskiem i godłem Poznania oraz napisem "dziękujemy za 40 lat służby", nie pamiętam w tym momencie numeru bocznego 8-)
Ostatnio edytowano niedziela, 13 marca 2011, 10:06 przez potez, łącznie edytowano 1 raz
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4699
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez Leszek Szopieray » sobota, 12 marca 2011, 15:46

potez napisał(a): chodzi za mna ten egzemplarz ze złotym paskiem i godłem poznania oraz napisem dziękujemy za 40 lat służby nie pamietam w tym momencie numeru bocznego 8-)

Chyba chodzi Ci o tego PFM-a nr boczny 6910:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Leszek Szopieray
 
Posty: 589
Dołączył(a): sobota, 14 czerwca 2008, 23:55
Lokalizacja: Poznań

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez potez » sobota, 12 marca 2011, 21:07

Dokładnie o tego mi chodziło :)
Leszek a nie wiesz przypadkiem jaką czcionką były robione malowane na nim napisy? Nie musialbym malować z ręki napisów przy przygotowywaniu masek...
No po prostu nie moge sobie odmówić tej przyjemności - PFM z 4 rakietami pod skrzydłami, mniam, mniam 8-)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4699
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez Leszek Szopieray » sobota, 12 marca 2011, 22:16

Obrazek
Wymiary i kroje cyfr są opisane na podstawie pomiarów z oryginałów w wątku o MiG-21 na Modelwork. Zapytaj Younga, on ma rozpracowane cyfry nr bocznych pod 1/48.
Pozdr
Avatar użytkownika
Leszek Szopieray
 
Posty: 589
Dołączył(a): sobota, 14 czerwca 2008, 23:55
Lokalizacja: Poznań

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez Piotrek.S. » niedziela, 13 marca 2011, 00:23

Leszek skan wygląda znajomo 8-)
Napis okolicznościowy na boku kadłuba chyba został naniesiony już na nielota. Zdjęcie za Aeroplanem.
Obrazek
Z przodu usta z napisem "tu całować".
Czy czasami jakiś PFM (może 6910 z drugiej strony) nie miał jakiegoś innego napisu?
Umysł ludzki jest jak spadochron.
Działa lepiej kiedy jest otwarty.
Avatar użytkownika
Piotrek.S.
 
Posty: 215
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 08:48
Lokalizacja: Oborniki

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez potez » niedziela, 13 marca 2011, 10:10

Czy ja dobrze widze, że on ma podpięte działko w zasobniku pod kadłubem w konfiguracji z czterema rakietami?
To juz zupełnie dobrze wygląda, jesli chodzi o poziom obwieszenia :)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4699
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez Leszek Szopieray » niedziela, 13 marca 2011, 11:00

PF, PFM i R nie miały stałego działka - można było podwiesić gondolę strzelecką GP-9(pod PF i PFM) w miejsce podkadłubowego zbiornika PTB-490.
Trochę odchodzimy od tematu... ale co tam ;o)
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano niedziela, 13 marca 2011, 14:09 przez Leszek Szopieray, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Leszek Szopieray
 
Posty: 589
Dołączył(a): sobota, 14 czerwca 2008, 23:55
Lokalizacja: Poznań

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez young » niedziela, 13 marca 2011, 12:55

To ja tak trochę od końca. R faktycznie działka nie miał, ale czy można było podwiesić GP-9? Trzeba popytać specjalistów na sąsiednim forum. Może teoretycznie, ale w praktyce? Już sobie powiedzieliśmy, że loty bez zasobników zwiadowczych należały do rzadkości więc gdzie tam wcisnąć gondolę :lol:
Z numerami bocznymi i szachownicami do 1:48 nie będzie problemu. Teraz mam 0,1,2,5,7. 6 i 9 można szybko zrobić.
PFM z MF zaiste ciekawy pomysł. Mi też taki chodzi po głowie :twisted: Lecz trzeba będzie trochę podłubać. Kabina do wymiany, garb też. To tak w wersji light. Bo maniacy będą ryć linie podziału, trochę szpachlować. Dorobić kilka dupereli. Trochę roboty jest. Liczę na to, jeśli na drugą generację od edka trzeba będzie długo czekać, ktoś pewnie zrobi konwersję ;o)
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez potez » niedziela, 13 marca 2011, 13:13

Ale ja jestem maniakiem :-)
Właśnie w tej chwili siedze nad planami z RVResin i zastanawiam sie nad nitowaniem kadłuba :twisted:
A co do dziełka to mam ta gondolę z Ciro, więc nie ma problemu.
A wąski garb chyba da sie po niewielkich modyfikacjach przeszczepić z Academy ;o)
Ten PFM jest w wersji "94"?
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4699
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 13 marca 2011, 13:51

young napisał(a):Liczę na to, jeśli na drugą generację od edka trzeba będzie długo czekać, ktoś pewnie zrobi konwersję ;o)

Następny będzie SMT (chyba najmniej atrakcyjna wersja), później bis i to chyba wszystko. Pojawią się jeszcze różne weekendy i inne de luxy (z oświetleniem).
Przy okazji, czy dostępne są kalki (godła) do całoaluminiowych/srebrzankowych/szarych polskich MF?
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez young » niedziela, 13 marca 2011, 15:40

Tak, ten PFM to 94A. PFMy mieliśmy tylko 94, w przeważającej większości A. Do tego 12 N i 10 MŁ/MO ;o)
To rób rób PFMa, najlepiej ze zdjęciami w sieci. Chętnie przyjrzę się co z tego wyjdzie, a nóż jeszcze kiedyś zrobię tak łysego srebrnego N w podobnej konfiguracji ale ze zbiornikiem :twisted:
Jacku, wiem o tym SMT i Bisie, ale w sieci piszą jakoby eduard rozważał możliwość zabrania się za druga generację jeśli pierwsze trzy wersje będą dobrze się sprzedawać. Jednak to dopiero za 2-3 lata najprędzej (jeśli Bis ma być w przyszłym roku). Dlatego moim zdaniem ukazanie się konwersji do PFM nie jest takie nierealne w bliższym czasie. Kokpit i tak muszą zrobić, bo będzie trochę chętnych na zrobienie R. I wtedy to już krótka droga.
Pytasz o inne kalki do naszych MF? Nie ma praktycznie nic. Ja mam własnego projektu do M z 2 PLM i MF z 2 elm 11 PLM. Na modelwork, wstępnie, zobowiązałem się do zrobienia projektów żeby inni mogli to potem drukować. To jednak dopiero w okresie letnim gdy będę miał więcej czasu i będę szykować nowe także dla siebie.
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 13 marca 2011, 17:28

young napisał(a):Ja mam własnego projektu do ... MF z 2 elm 11 PLM.

Z kondorem?
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez Mecenas » niedziela, 13 marca 2011, 18:15

Jacek Bzunek napisał(a):
young napisał(a):Ja mam własnego projektu do ... MF z 2 elm 11 PLM.

Z kondorem?


Też zauważyłem...właśnie te 21-nki latały swego czasu nad moim domem z lotniska w Mierzęcicach...
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: MiG-21MF/SMT/bis Eduard 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 13 marca 2011, 18:25

Mecenas napisał(a):Też zauważyłem...właśnie te 21-nki latały swego czasu nad moim domem z lotniska w Mierzęcicach...

Mierzęcice to 39 PLM.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do MiG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości