Mi-2 Aeroplast 1:48

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez kojot nemo » wtorek, 16 lipca 2013, 14:12

Łukasz Kędzierski napisał(a):Ma ktos jakies doswiadczenie z wymiana czesci do Mi-2? Kupilem dwa modele, jeden ma tylko male kawalki plastiku zamiast szklanego nosa, bubel jak nic, a nos to ten potrzebny do Mi-2. Dwa razy wyslalem email do producenta, zero odpowiedzi.

Kontrola jakosci lezy na calego, a szkoda bo model ladny, ale takie buble nie przejda i zepsuja producentowi opinie, tym bardziej ze wyglada na to ze reklamacji nie uwzglednia sie. Wymienialem czesci u Revella, MPM, Trumpetera, nie bylo zadnego problemu, zawsze odpowiedz i wysylka czesci/kalkomanii. A tutaj cisza jak makiem zasial. Kupil, zaplacil, dostal, wiec czego jeszcze chce :-/


Witam!

Ja mam tak z szybami od SW-4. Pisałem, zdjęcia wysyłałem i nic. Totalna olewka.

Pozdrawiam
Piotr
Avatar użytkownika
kojot nemo
 
Posty: 152
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 01:05

Reklama

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez tytus » wtorek, 16 lipca 2013, 14:56

Łukasz & kojot spróbujcie reklamować w sklepie, w którym nabyliście modele. Sprzedawca ma obowiązek wymienić wadliwy towar lub zwrócić pieniądze. Myślę, że jeżeli sprzedawcy wróci 80% towaru z powodu wad, to zwróci uwagę na to co bierze od producenta, a jeżeli przestanie mu się opłacać handlować badziewiem, to może i producent pójdzie po rozum do głowy kiedy spadną obroty. Wasze przypadki nie są sporadycznymi. Większość Mi-2 ma wady oszklenia. Tak jak pisałem wcześniej, musiałem przejrzeć sporo pudełek zanim znalazłem takie komplety, w których wady były mało widoczne lub łatwo da się je naprawić.
Avatar użytkownika
tytus
 
Posty: 320
Dołączył(a): środa, 9 stycznia 2008, 00:37

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez Łukasz Kędzierski » wtorek, 16 lipca 2013, 16:00

tytus napisał(a):Łukasz & kojot spróbujcie reklamować w sklepie, w którym nabyliście modele.


Troche trudno w moim przypadku, bo mieszkam w Melbourne, a model zakupilem poprzez kolege w Polsce.
Pozdrawiam.
Łukasz
www.pme.org.pl
Avatar użytkownika
Łukasz Kędzierski
 
Posty: 256
Dołączył(a): poniedziałek, 2 czerwca 2008, 09:10
Lokalizacja: Melbourne, Australia

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez Paweł Czarnocki » wtorek, 16 lipca 2013, 16:21

Łukasz Kędzierski napisał(a):Troche trudno w moim przypadku, bo mieszkam w Melbourne, a model zakupilem poprzez kolege w Polsce.


Pewnie koszt wysyłki większy niż cena modelu :(
Zakup w MARTOLI portfela nie boli.
Avatar użytkownika
Paweł Czarnocki
 
Posty: 1289
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:32
Lokalizacja: Siedlce

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez Łukasz Kędzierski » środa, 17 lipca 2013, 03:43

Paweł Czarnocki napisał(a):Pewnie koszt wysyłki większy niż cena modelu :(


Jak sie pozalowalo na kontrole jakosci to nic na to nie mozna poradzic. Wyslanie kawalka ramki zawinietej w gabke lub folie nie kosztuje duzo wiecej niz zwykly list do Australii. Jak pisalem inne firmy nie maja problemu z reklamacjami.
Pozdrawiam.
Łukasz
www.pme.org.pl
Avatar użytkownika
Łukasz Kędzierski
 
Posty: 256
Dołączył(a): poniedziałek, 2 czerwca 2008, 09:10
Lokalizacja: Melbourne, Australia

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez Wojciech Perkowski » środa, 17 lipca 2013, 10:32

Może telefonicznie zaapelować do sumienia?: wyguglowane - Aeroplast. PHP. Leszczyńska-Glegolska A.
Tel: 22 641 75 93
02-784 Warszawa, Janowskiego 42, woj. mazowieckie
Wojtek
Wojciech Perkowski
 
Posty: 713
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 14:07
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez tytus » środa, 17 lipca 2013, 12:35

Łukasz jeżeli nie uda Ci się wymienić wadliwych części to może jeszcze nic straconego. Wkrótce pojawi się na rynku Kania, a sądząc po układzie ramki z częściami oszklenia, w Kani będzie taka sama. Zapewne będziesz nabywał ten model, więc zostanie Ci nos do Mi-2. Musisz tylko poprosić znajomego, który odbiera Twoje sprawunki modelarskie, żeby sprawdził, co bierze ze sklepu, albo naświetlić sprawę sprzedawcy, żeby sprawdził przed wydaniem towaru. Wiem, że to brzmi śmiesznie i tak być nie powinno, ale co zrobisz.
Avatar użytkownika
tytus
 
Posty: 320
Dołączył(a): środa, 9 stycznia 2008, 00:37

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez dewertus » środa, 17 lipca 2013, 23:35

Wojciech Perkowski napisał(a):Może telefonicznie zaapelować do sumienia?: wyguglowane - Aeroplast. PHP. Leszczyńska-Glegolska A.
Tel: 22 641 75 93
02-784 Warszawa, Janowskiego 42, woj. mazowieckie

Nic z tego...Miałem problem z oszkleniem do SW-4, po kilku dniach często ponawianych próbach dodzwonienia się o różnych porach raz (1x) mi się udało. Owszem, rozmówca wykazał zrozumienie i obiecał przesłać zamiennik wadliwej części - nawet w celu przyśpieszenia poprosił o przesłanie maila z adresem i numerem części... To było kilka, jeśli nie kilkanaście miesięcy temu - brak odpowiedzi, brak części (i to pomimo złożenia deklaracji o gotowości osobistego odebrania jej z racji zamieszkiwania w tym samym grodzie).

Podobną sprawę z MirageHobby "załatwiłem" z pełnym sukcesem w dwa-trzy dni...
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez Lkmiec » niedziela, 16 lutego 2014, 21:02

Czołem,

a ja trochę w temacie pobocznym - do czasu tego wątku nie słyszałem o firmie Aeroplast i dopiero teraz widzę np. na mojehobby, że oprócz omawianych tu "dwójek" i puszczyków, mają kilka innych modeli pod swoją marką (UH1, AH64 itp) --> ale na ich stronie domowej http://www.aeroplast.pl/home/ widzę tylko "dwójkę"

jak to rozumieć? czy reszta to przepaki?

a co z puszczykiem?

Pzdr

Ł
Lkmiec
 
Posty: 10
Dołączył(a): piątek, 25 listopada 2011, 23:14

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez Siema » niedziela, 16 lutego 2014, 21:05

Czołem, oprócz Puszczyka i Mi-2 wszystkie modele to stare zestawy, słabej jakości na ogół, w mojej opinii nie warte zakupu- lepiej odpuścić i kupić w podobnej cenie np. italeri, airfix, academy.

Pozdrawiam
Pozdrawiam!
Paweł Siemaszko
Avatar użytkownika
Siema
 
Posty: 515
Dołączył(a): czwartek, 25 października 2012, 14:28
Lokalizacja: Siedlce/WWA

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez measure » niedziela, 16 lutego 2014, 21:25

[quote="Siema"]Czołem, oprócz Puszczyka i Mi-2 wszystkie modele to stare zestawy, słabej jakości na ogół, w mojej opinii nie warte zakupu- lepiej odpuścić i kupić w podobnej cenie np. italeri, airfix, academy.


Tak zgadza się . Lecz te modele były robione jeszcze gdy musiałem piłować elektrody w miedzi a nie opracowanie komputerem i obróbka w graficie. Pomimo to że były przeznaczone dla początkujących modelarzy to do dziś nie można kupić w innej firmie kilka modeli ; Agusta 212, czy BM .
Pozdrawiam
measure
 
Posty: 42
Dołączył(a): sobota, 10 grudnia 2011, 15:45

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez Siema » poniedziałek, 17 lutego 2014, 00:21

Ależ doskonale o tym wiem...
Nie zarzucam braku umiejętności wykonania ich projektantom.
Zwyczajnie wyrażam swoją opinię, choć fakt, niektóre modele były ciekawe i unikatowe a ja sam w dzieciństwie skleiłem kilka i wspominam je z sentymentem :)
Pozdrawiam!
Paweł Siemaszko
Avatar użytkownika
Siema
 
Posty: 515
Dołączył(a): czwartek, 25 października 2012, 14:28
Lokalizacja: Siedlce/WWA

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez Grzegorz Stróżek » poniedziałek, 17 lutego 2014, 14:23

Odnośnie nowości - niebawem powinny ukazać się blaszki do wersji URN i RM.
Żeby tak mi się chciało, jak mi się nie chce.
pzdr. Grzegorz
Na warsztacie; P.11c___________, Bf 109B, Whirlwind
Avatar użytkownika
Grzegorz Stróżek
 
Posty: 364
Dołączył(a): czwartek, 1 maja 2008, 14:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez karambolis8 » poniedziałek, 17 lutego 2014, 14:41

Czyjej produkcji?
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 08:24

Re: Mi-2 Aeroplast 1:48

Postprzez rotpol13 » poniedziałek, 17 lutego 2014, 14:51

Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mil - śmigłowce

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość