Gloster Meteor Mk.III, Dragon 1:72

Gloster Meteor Mk.III, Dragon 1:72

Postprzez Dominik » poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 16:58

Już MOŻNA obejrzeć zdjęcia wyprasek dragonowskiego Meteora Mk.III. Jednak cena (27 zielonych lub 27 funciaków) jest dosyć zaporowa. Ciekawym ile będzie to kosztowało u nas.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2616
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Gloster Meteor Mk.III

Postprzez K.Y.Czart » poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 21:12

Dla porównania model MPM: http://modelweb.modelforum.cz/view.php? ... 2010070007

Gdyby nie mało, wydaje mi się, subtelne linie i inne detale powierzchni, to byłoby, mimo ceny, bardzo dobrze. Dużo lepiej niż MPM, nie wspominając o starym Airfixie. MPM to bowiem "czwórka" z krótkimi silnikami i długimi skrzydłami. Ale wiele części np. koła nadal pochodzi z najwcześniej wydanych wersji późnych i zupełnie nie pasuje. W modelu CyberHobby wygląda to dużo poprawniej, zwłaszcza jeśli chodzi o rysunek (nie wykonanie) linii podziału. Dużo poprawniejsza jest też "szklarnia". Duży plus za blachy hamulców. MPM też tani nie jest, a i tak trzeba kupić do niego co nieco. Ja mam nadzieję na "3" w 32. Ale może dla zbudowania "1" skusiłbym się i na tego CH. ;o)
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: Gloster Meteor Mk.III

Postprzez Jaho63 » poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 21:19

Krzyś, jak go obejrzałem, to się ucieszyłem, że nie kupiłem w Brnie tego MPM-a. Jeżeli nie będzie jakiejś niespodzianki wymiarowej to model wydaje się wart dobrej ceny. Ja się cieszę.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Gloster Meteor Mk.III

Postprzez K.Y.Czart » poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 21:37

Jaho63 napisał(a):Krzyś, jak go obejrzałem, to się ucieszyłem, że nie kupiłem w Brnie tego MPM-a. Jeżeli nie będzie jakiejś niespodzianki wymiarowej to model wydaje się wart dobrej ceny. Ja się cieszę.

Mnie też on cieszy, bo być może CH machnie również "1" i nie będzie trzeba przerabiać przodu. :)
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: Gloster Meteor Mk.III

Postprzez spiton » poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 21:45

wygląda na elegancki modelik, no i fajna wersja.
Podwozie też fajne ,-)).
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Gloster Meteor Mk.III

Postprzez Dominik » piątek, 13 sierpnia 2010, 09:44

Na stronie CyberHobby znalazłem zdjęcia złożonego Meteora. Może jednak odłożę trochę kasy i się skuszę.
KLIK

Tylko cena. Sugerowana 24,95$
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2616
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: Gloster Meteor Mk.III

Postprzez K.Y.Czart » piątek, 13 sierpnia 2010, 10:13

Dominik napisał(a):Tylko cena. Sugerowana 24,95$


Nie jest źle :D , Cena też. Moja przeróbka wyszła znaaaaacznie drożej - MPM + Airfix + 3xCMK + vacu Squadron. Tu wprawdzie nie ma silnika, zbiorników i vacu, ale za to jest dużo taniej, a i tak zupełnie przyzwoite zdetalowanie. Ja go kupię i zrobię Mk.I ;o)
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: Gloster Meteor Mk.III

Postprzez MarCo » piątek, 13 sierpnia 2010, 19:59

K.Y.Czart napisał(a):Gdyby nie mało, wydaje mi się, subtelne linie i inne detale powierzchni, to byłoby, mimo ceny, bardzo dobrze.

Kilka dni temu dotarł mój egzemplarz z HLJ. Linie tylko na zdjęciach wyglądają na lekko rozmyte - to duże powiększenia. Oglądając wypraski gołym okiem, są subtelne i bardzo bogate w detale. Ogólnie, przed złożeniem - model zamiata MPM. Jedyne zastrzeżenia mam do silników - gondole wewnątrz, w widoku z przodu, za krawędzią natarcia płata, są puste - ale to mało widoczne i łatwe do "naprawienia".
Widać wyraźnie, że to nowa jakość u Dragona - dla większości modelarzy to co znajduje się w pudle, wystarczy do stworzenia pięknej miniatury. Model tak zaprojektowano , że tylko wymagający będą będą chcieli dokupić dodatki i coś poprawiać :).
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 11:56

Re: Gloster Meteor Mk.III

Postprzez K.Y.Czart » piątek, 13 sierpnia 2010, 20:56

MarCo napisał(a):Ogólnie, przed złożeniem - model zamiata MPM. Jedyne zastrzeżenia mam do silników - gondole wewnątrz, w widoku z przodu, za krawędzią natarcia płata, są puste - ale to mało widoczne i łatwe do "naprawienia".
Widać wyraźnie, że to nowa jakość u Dragona - dla większości modelarzy to co znajduje się w pudle, wystarczy do stworzenia pięknej miniatury. Model tak zaprojektowano , że tylko wymagający będą będą chcieli dokupić dodatki i coś poprawiać :).


Bardzo mnie to cieszy, a klamoty do wlotów mam z właśnie z MPM ;o)
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: Gloster Meteor Mk.III

Postprzez K.Y.Czart » niedziela, 29 sierpnia 2010, 16:38

Znalazłem taki artykuł o tym dragonowskim Meteorze w najnowszym (311) numerze Model Graphix:

Obrazek

Obrazek

Wygląda bardzo zachęcająco. Linie rzeczywiście wydają się być OK. I znajomo jakoś wygląda. :lol:
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: Gloster Meteor Mk.III

Postprzez PiotrekS » środa, 1 września 2010, 09:24

Cena polska Meteora w IBG to 101zł.
Obrazek
Avatar użytkownika
PiotrekS
 
Posty: 240
Dołączył(a): wtorek, 11 listopada 2008, 11:29

Re: Gloster Meteor Mk.III

Postprzez piotr dmitruk » środa, 1 września 2010, 09:45

:shock: :roll:
Cena jak za 1:48!
Chyba można tą wersję przerobić na turbośmigłowego?
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9978
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Gloster Meteor Mk.III

Postprzez K.Y.Czart » środa, 1 września 2010, 10:31

piotr dmitruk napisał(a)::shock: :roll:
Cena jak za 1:48!
Chyba można tą wersję przerobić na turbośmigłowego?


Albo 1/72 MPM z żywicą ;o) . Jeśli myślisz o konwersji na Trent Meteora, w wersji żywicznej Unicraft Models, to ona jest do Airfixa i nie wiem jak z pasowaniem. Skrzydła w Airfixie mają inną grubość niż w MPM. Nie wiem jak z Dragonem. No i kabina w Trencie jest zupełnie inna, bo z Mk.I (otwierana na bok). Inny wiatrochron wymaga przeróbek przodu, a ten znowu w Airfixie i w MPM są inne. I znów nie wiem jak jest w Dragonie. Bez rzeźby się nie obejdzie. Ale to chyba dobrze ;o)
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: Gloster Meteor Mk.III

Postprzez Tomasz Mańkowski » środa, 1 września 2010, 22:17

piotr dmitruk napisał(a)::shock: :roll:
Cena jak za 1:48!


Nie wszędzie w kraju cena jest trzycyfrowa...
Choć to akurat IBG ściąga do nas modele CyberHobby, no i oni mają na cenę największy wpływ.
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1245
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: Gloster Meteor Mk.III

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 31 maja 2011, 14:20

K.Y.Czart napisał(a):
piotr dmitruk napisał(a)::shock: :roll:
Cena jak za 1:48!
Chyba można tą wersję przerobić na turbośmigłowego?


Albo 1/72 MPM z żywicą ;o) . Jeśli myślisz o konwersji na Trent Meteora, w wersji żywicznej Unicraft Models, to ona jest do Airfixa i nie wiem jak z pasowaniem. Skrzydła w Airfixie mają inną grubość niż w MPM. Nie wiem jak z Dragonem. No i kabina w Trencie jest zupełnie inna, bo z Mk.I (otwierana na bok). Inny wiatrochron wymaga przeróbek przodu, a ten znowu w Airfixie i w MPM są inne. I znów nie wiem jak jest w Dragonie. Bez rzeźby się nie obejdzie. Ale to chyba dobrze ;o)


Właśnie nabyłem model w wersji Mk.1, tak że nie będę musiał przerabiać zbyt dużo. Limuzynka śliczna, otwierana na bok, superprzezroczysta. Cena trzycyfrowa bez jednej złotówki, ale jakość tak mnie zachwyciła, że go kupiłem. Wewnątrz dodatkowo dwie makiety silników, nie najgorsze, ale wiadomo że żywiczne będą lepsze ze względu na ograniczenia technologiczne. Piękne szczegółowe wnętrze kabiny, zdetalowane wnętrza komór podwozi i pokryw silników, detale powierzchni subtelne. Oddzielne powierzchnie ruchome i klapy, genialnie skonstruowany ster kierunku. Malowanie angielskie i amerykańskie z okreu prób. Najbardziej rozczuliła mnie blaszka fototrawiona wielkości 1 cm2, zawierająca DWIE antenki. Chyba po raz pierwszy zobaczyłem model wtryskowy jakością doganiający dobre żywice. Wart swojej dość dużej ceny!
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9978
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Następna strona

Powrót do Bristol / Gloster

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości