RWD-8 w 1:72

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez Drunkmaster » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 12:16

Jarek Gurgul napisał(a): "moja racja jest mojsza niż twojsza, bo moja ..."


Witam!

Czy to Churchill? Piękne słowa.

Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Drunkmaster
 
Posty: 269
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2014, 00:37

Reklama

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez Sherman » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 12:34

RAV napisał(a):
potez napisał(a):Gdzie ja napisałem, że te wszystkie popisy erystyczne to Twoje?

Nie pisząc, czyje, wrzuciłeś g... w wentylator. Ochlapałeś wszystkich, którzy pisali w tym wątku. Proponuję, żebyś na przyszłość konkretyzował zarzuty. Jeśli brak Ci do tego cywilnej odwagi, to lepiej milcz.

Zapędzasz się RAV...
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez net_sailor » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 13:10

RAV napisał(a):
Tomasz Dzieciątkowski napisał(a):Rav, pokaż mi proszę choć jedną firmę modelarską, która nie wypuściła na rynek modelu bez żadnego (podkreślam, żadnego) babola. Tylko jedną...

Nie ma takiej firmy. Proszę o wnioski z tego odkrycia, Tomku.

Ja nie Tomek, ale odpowiem. Czas już zakończyć to, bicie piany bo nic konstruktywnego z tego nie wyniknie. Poprzednie kilkanaście stron miało jeszcze jako-taki sens, bo pomijając niektóre wybitnie zbulwersowane wpisy, pobudziło producentów dodatków do wydania korekty do modelu. Więcej z tego tematu wycisnąć się nie da! Nie dostaniesz już innego modelu RWD-8. Tak więc Twoja dalsza rozpacz - wybacz - przypomina zachowanie niektórych rozkapryszonych dzieci w sklepach z zabawkami, którym rodzice odmówili kolejnego zakupu. Nie będzie i już! Czas już przejść nad tym do porządku dziennego i o tym Ci wszyscy mówią.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez RAV » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 14:19

net_sailor napisał(a):Nie dostaniesz już innego modelu RWD-8. Tak więc Twoja dalsza rozpacz - wybacz - przypomina zachowanie niektórych rozkapryszonych dzieci w sklepach z zabawkami, którym rodzice odmówili kolejnego zakupu. Nie będzie i już!

Ale będą kolejne modele kolejnych polskich producentów, podobnie skopane. Bo skoro można wypuścić bubla i na nim zarobić, mając chór pochlebców na forach, to po co się starać?

net_sailor napisał(a):Czas już przejść nad tym do porządku dziennego i o tym Ci wszyscy mówią.

Jostein przestał istnieć od wczoraj?
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 14:22

RAV napisał(a):
Tomasz Dzieciątkowski napisał(a):Rav, pokaż mi proszę choć jedną firmę modelarską, która nie wypuściła na rynek modelu bez żadnego (podkreślam, żadnego) babola. Tylko jedną...

Nie ma takiej firmy. Proszę o wnioski z tego odkrycia, Tomku.

Wnioski? Wnioski pozostawiłem raczej Tobie do wyciągnięcia...
Nie myli się ten, co nic nie robi. Praktycznie w każdym modelu można (czasem trzeba) coś poprawić i tylko od modelarza zależy stopień dokonanej korekty. Powtórzę się, ale przy budowie RWD-8 IBG są trzy opcje:
- zrobić model OOB i odpuścić sobie jego mankamenty
- zakasać modelarskie rękawki i poprawić część baboli samemu (dla modelarzy dorastających w latach 90-tych i wcześniej, to nie jest ekstremalne wyzwanie)
- poczekać na aftermarkety, dołożyć trochę biletów płatniczych NBP i zrobić to co wyżej
Wybór należy do każdego z nas...

RAV napisał(a):Ale będą kolejne modele kolejnych polskich producentów, podobnie skopane. Bo skoro można wypuścić bubla i na nim zarobić, mając chór pochlebców na forach, to po co się starać?

Skąd masz taką pewność? Masz zdolności profetyczne czy tylko wróżysz z fusów (przepraszam - opiłków polistyrenu)?
Pisząc w ten sposób obrażasz i producentów modeli, i uczestników forów internetowych :-/
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez RAV » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 15:14

Tomasz Dzieciątkowski napisał(a):
RAV napisał(a):
Tomasz Dzieciątkowski napisał(a):Rav, pokaż mi proszę choć jedną firmę modelarską, która nie wypuściła na rynek modelu bez żadnego (podkreślam, żadnego) babola. Tylko jedną...

Nie ma takiej firmy. Proszę o wnioski z tego odkrycia, Tomku.

Wnioski? Wnioski pozostawiłem raczej Tobie do wyciągnięcia...

Tego się spodziewałem. "Zadam mu pytanie z d..., on się pogubi i będzie beka, haha".

To, że nie ma modelu bez błędów, nie znaczy, że jakakolwiek kontrola jakości nie ma sensu. Nie znaczy też, że powinniśmy łykać każdy bubel jak młody pelikan. I cena nie ma tu nic do rzeczy - za 25 zł można było ten model zrobić dużo lepiej i są na to dowody na rynku. Ale to wszystko już pisałem...

Tomasz Dzieciątkowski napisał(a):Praktycznie w każdym modelu można (czasem trzeba) coś poprawić i tylko od modelarza zależy stopień dokonanej korekty.

Wymiana całego płata jest jednak czymś rzadko spotykanym, nieprawdaż?

Jasne, że można poprawić błąd producenta. Tylko dlaczego nie miałby tego zrobić producent przed wypuszczeniem modelu na rynek?

Tomasz Dzieciątkowski napisał(a):
RAV napisał(a):Ale będą kolejne modele kolejnych polskich producentów, podobnie skopane. Bo skoro można wypuścić bubla i na nim zarobić, mając chór pochlebców na forach, to po co się starać?

Skąd masz taką pewność? Masz zdolności profetyczne czy tylko wróżysz z fusów (przepraszam - opiłków polistyrenu)?

Obserwuję rynek od lat i widzę, że RWD-8 jest kolejnym z długiego szeregu bubli. Nic nie wskazuje na to, żeby miał być ostatnim. Historyczne podróby Airfixów, Hellerów i Matchboxów (pamiętasz firmę Farmtex-Lotnia?), przepaki spod znaku MasterCrafta (wybieramy samolot, wyszukujemy jego najgorszy model i pakujemy), wakuformy Broplanu (a da się zrobić ładną wakuformę - np. Hien), "korekty" zestawów KP w wykonaniu Plastyka, aż po nowsze wtryskowe Sokoły, RWD-13 i Orliki i najnowsze An-28 i RWD-8. Bubel za bublem. Kiedyś niska jakość wynikała z problemów technologicznych, ale RWD-8 to doskonały technicznie, świetnie składalny... bubel. Naprawdę wierzysz, że na tym koniec?
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez Sherman » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 15:32

Oczywiście, przypiszmy jednej firmie wszystkie możliwe buble krajowych producentów na przestrzeni lat i płaczmy, że już wszystko zawsze w tym kraju będzie do dupy. RAV, nie wiem czy zostaniesz piosenkarzem czy politykiem, ale szanse na karierę masz :lol:
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez Panzer » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 15:35

RAV napisał(a):
net_sailor napisał(a):Nie dostaniesz już innego modelu RWD-8. Tak więc Twoja dalsza rozpacz - wybacz - przypomina zachowanie niektórych rozkapryszonych dzieci w sklepach z zabawkami, którym rodzice odmówili kolejnego zakupu. Nie będzie i już!

Ale będą kolejne modele kolejnych polskich producentów, podobnie skopane. Bo skoro można wypuścić bubla i na nim zarobić, mając chór pochlebców na forach, to po co się starać?

net_sailor napisał(a):Czas już przejść nad tym do porządku dziennego i o tym Ci wszyscy mówią.

Jostein przestał istnieć od wczoraj?


Ale sklejenie tego bubla nie wymagało od Ciebie wylania morza łez na polskich producentów?
viewtopic.php?f=170&t=78640

Rozumiem, że polskie pojazdy nie zasługują na piękne modele?
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2402
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 16:50
Lokalizacja: Tychy

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez RAV » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 15:56

Panzer napisał(a):Ale sklejenie tego bubla nie wymagało od Ciebie wylania morza łez na polskich producentów?
http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=170&t=78640

"Morza łez"... Nie potrafisz odnosić się do rzeczywistości bez wyolbrzymiania? Argumentacja na poziomie rozhisteryzowanej baby. Trzymaj się faktów, proszę.

W wątku o Kubusiu wspomniano o błędach geometrii, ale nie dowiedziałem się, o co konkretnie chodzi. Sam pytałeś o spawy - z tyłu były niewidoczne, więc je dorobiłem, starając się, żeby wyglądały podobnie jak te przednie. Tyle mi wystarczyło na pierwszy raz. Bałem się, że jak zacznę "smarkać'" fakturę spawu, to przedobrzę. Jeśli masz ochotę kontynuować temat Kubusia, to proponuję w tamtym wątku.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez Arkady72 » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 16:00

Jakoś w "tamtym" wątku nie odniosłeś się do postu Panzera w ogóle.
Załóżcie ankietę jaki polski sprzęt zasługuje na piękne modele a jaki nie zasługuje, na zakończenie tej farsy :mrgreen: .
Z podziałem na skale i klasy oczywiście.
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez otori » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 16:22

Ali narobiłem ;o) A już cicho było. A tak w ogóle to trzeba Panów z IBG dla przykładu zakuć w dyby pod Pałacem Kultury i wtedy wszyscy będą kontent :) Moim zdaniem część kolegów, którzy wypowiadają się w bardziej rozsądnym stylu ma rację. Model jest jaki jest. Można budować prosto z pudła i być zadowolonym. Można ambicjonalnie podejść i samemu przerobić, co już udowodniono, że się da. Można też wywalić 40 PLN i kupić zestaw korygujący największy błąd - czyli skrzydła. Jak powszechnie wiadomo wielu modelarzy wydaje majątek na zestawy korygujące/upgrade'ujące do swoich modeli, więc o co tyle szumu ? Przecież to, co się tu odbywa nie przystaje do poziomu rozsądnych i w większości dorosłych ludzi.
Avatar użytkownika
otori
 
Posty: 81
Dołączył(a): poniedziałek, 11 lutego 2013, 01:11

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez macias13_84 » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 17:07

Nie czujecie przypadkiem, że dyskusja zatoczyła koło...kilkukrotnie?
Zerknijcie lepiej tutaj:
http://scalefun.com/forum/viewtopic.php?f=131&t=1864

Swoją drogą, zawsze można zorganizować obchody miesięcznicy wydania, wziąć krzyże, znicze, jakieś transparenty, tudzież sznur, pochodnie, pierze i smołę... :lol:
Dla ułatwienia podaję lokalizację pikiety
https://www.google.pl/maps/place/IBG.+H ... 0e86a21472
Avatar użytkownika
macias13_84
 
Posty: 1700
Dołączył(a): czwartek, 26 kwietnia 2012, 11:59
Lokalizacja: Zabrze

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez Seweryn » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 17:12

Człowiek jedzie na urlop, wraca a tutaj dalej mielą, moda na sukces.
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2074
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Ustroń

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez RAV » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 18:12

Arkady72 napisał(a):Jakoś w "tamtym" wątku nie odniosłeś się do postu Panzera w ogóle..

Oj, przepraszam! Mam nadzieję, że Go tym nie uraziłem.

Arkady72 napisał(a):Załóżcie ankietę jaki polski sprzęt zasługuje na piękne modele a jaki nie zasługuje, na zakończenie tej farsy :mrgreen: .
Z podziałem na skale i klasy oczywiście.

Jeśli jeszcze nie jest dość głupio, to działaj...
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: RWD-8 w 1:72

Postprzez Tomasz Porosiło » poniedziałek, 17 sierpnia 2015, 21:33

Polskie samoloty zasługują na porządne modele


a może na lepszych modelarzy? Bez złośliwości. Zapraszam na warsztaty do Łodzi
Avatar użytkownika
Tomasz Porosiło
 
Posty: 458
Dołączył(a): środa, 15 lipca 2009, 14:01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RWD / PWS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość