Obsługa Flak'a

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwym umundurowaniu, ekwipunku czy uzbrojeniu czy też szukasz dokumentacji - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

Obsługa Flak'a

Postprzez 5tev0 » sobota, 8 stycznia 2011, 20:31

Witam szanownych kolegów.
Mam takie pytanie na temat umundurowania w wermachcie. Czy obsługa flak'a (np. 2cm Flak38 taki jak z postu Siary) maiła mundury wermachtu czy luftwaffe. Bo widziałem na zdjęciach że zazwyczaj obsługa dział przeciwlotniczych maiła niebieskie, popielato niebieskie (jak zwał tak zwał). Czy chodziło tu o działa że tak powiem stacjonarne np. zamontowane na tzw Flakturmach?
Avatar użytkownika
5tev0
 
Posty: 91
Dołączył(a): piątek, 27 marca 2009, 19:21
Lokalizacja: Syrynia/Silesia

Reklama

Re: Obsługa Flak'a

Postprzez PiterATS » niedziela, 9 stycznia 2011, 01:15

Zależy w jakiej jednostce było działko. Jeśli w jednostce WH, W-SS, to obsługa miała mundury zielone. Natomiast jeśli działo było w jednostce LW, obsługa nosiła mundury LW, w kolorze o odcieniu niebieskawym.
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 789
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Obsługa Flak'a

Postprzez 5tev0 » niedziela, 9 stycznia 2011, 13:03

oki dzięki za odpowiedź.
Avatar użytkownika
5tev0
 
Posty: 91
Dołączył(a): piątek, 27 marca 2009, 19:21
Lokalizacja: Syrynia/Silesia

Re: Obsługa Flak'a

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » niedziela, 9 stycznia 2011, 17:53

przy czym obslugi flaków LW nie tylko kolorem uniformów potrafiły się róznić, ale tez ich krojem
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Obsługa Flak'a

Postprzez PiterATS » niedziela, 9 stycznia 2011, 20:04

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):przy czym obslugi flaków LW nie tylko kolorem uniformów potrafiły się róznić, ale tez ich krojem


Owszem, dlatego w swoim wpisie zaznaczyłem " obsługa nosiła munudry LW". WH i W-SS używali tych samych wzorów ciuchów, natomiast mundury LW to już inna historia 8-)
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 789
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Figurki - umundurowanie, ekwipunek, uzbrojenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości