HK416

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwym umundurowaniu, ekwipunku czy uzbrojeniu czy też szukasz dokumentacji - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

HK416

Postprzez Początkujący » poniedziałek, 1 kwietnia 2013, 11:15

Proste pytanie, gdzie idzie kupić model 416-tki w 1:35 :roll: ? Czy istnieją jakieś elementy "doczepiane" do broni z szyną montażową w 1:35 :-/ ? Szukałem w różnych sklepach zestawów broni, ale HK 416 tam nie było, a w opakowaniach figurek współczesnych żołnierzy (USA) niemal zawsze są m16, m60 i ewentualnie m4 :evil: . Interesują mnie głównie współczesne konflikty, więc przyjmuje że broń typu m16 i m60 w jednostkach specjalnych jest czymś archaicznym, a m4 nie mają już "uchwytu" typowego dla m16.
Początkujący
 
Posty: 38
Dołączył(a): wtorek, 28 sierpnia 2012, 09:34
Lokalizacja: Leszno

Reklama

modele polskich samolotów

Re: HK416

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » poniedziałek, 1 kwietnia 2013, 12:26

Początkujący napisał(a):Proste pytanie, gdzie idzie kupić model 416-tki w 1:35 :roll: ?

Polecam Ci firmę LiveResin (http://live-resin.com/), znajdziesz tam i SCAR, i HK416
Obrazek
Obrazek
Początkujący napisał(a):Czy istnieją jakieś elementy "doczepiane" do broni z szyną montażową w 1:35 :-/ ?

Owszem, produkuje je zarówno LiveResin, jak i Trumpeter w swoich zestawach M-16/M-4
Obrazek
Obrazek
Początkujący napisał(a):Interesują mnie głównie współczesne konflikty, więc przyjmuje że broń typu m16 i m60 w jednostkach specjalnych jest czymś archaicznym, a m4 nie mają już "uchwytu" typowego dla m16.

Jakiego uchwytu? Chwyt pistoletowy w M-4 jest przecież identyczny z tym stosowanym w M-16 A2/A4. Jeśli go zresztą umieścisz w dłoni operatora, to i tak nikt nie zauważy różnicy.
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: HK416

Postprzez Grzegorz H. » poniedziałek, 1 kwietnia 2013, 13:18

Chyba chodzi o ten "uchwyt" u góry?
Avatar użytkownika
Grzegorz H.
 
Posty: 493
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 12:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: HK416

Postprzez Początkujący » poniedziałek, 1 kwietnia 2013, 13:48

Grzegorz H. napisał(a):Chyba chodzi o ten "uchwyt" u góry?

Zgadłeś. Sorka za niefachowe słownictwo, ale nie wiem jak się ten element ze szczerbinką nazywa :-| .
Tomasz Dzieciątkowski napisał(a):Polecam Ci firmę LiveResin (http://live-resin.com/), znajdziesz tam i SCAR, i HK416

Znajdę te produkty w jakimś polskim sklepie, czy trzeba będzie to jednak sprowadzać z ... właśnie, z kąd :? ?
Początkujący
 
Posty: 38
Dołączył(a): wtorek, 28 sierpnia 2012, 09:34
Lokalizacja: Leszno

Re: HK416

Postprzez Siema » poniedziałek, 1 kwietnia 2013, 15:39

Chodzi Ci pewnie o coś, co pierwotnie było chwytem transportowym i jednocześnie służyło za podstawę muszki. w nowszych modelach zarówno M4 jak i M16 jest to element odczepiany a pod nim znajduje się szynach RIS.
W Polskich sklepach znajdziesz zestawy Trumpetera, nie tylko serię eMek ale i broń linii H&K. Coś sobie powinieneś dobrać. :)
Pozdrawiam!
Paweł Siemaszko
Avatar użytkownika
Siema
 
Posty: 515
Dołączył(a): czwartek, 25 października 2012, 13:28
Lokalizacja: Siedlce/WWA

Re: HK416

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » poniedziałek, 1 kwietnia 2013, 16:50

OK - teraz jest wszystko jasne :)
Jeśli chcesz M-4 lub G-36, to masz na rynku taniego i przyzwoitego Trumpetera. W zestawach serii M-16/XM-177/M-4 będziesz miał także trochę podstawowej optyki.
Dla przykładu:
Obrazek
Obrazek
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: HK416

Postprzez Początkujący » wtorek, 2 kwietnia 2013, 08:17

Tomasz Dzieciątkowski napisał(a): Jeśli chcesz M-4 lub G-36

G36 to umiem w 10 wersjach znaleźć w pierwszym lepszym sklepie. Szukam HK 416 - to jedyny karabin HK którego znaleźć nie mogę. Ale fakt że optyka przyzwoita 8-) .
Siema napisał(a):W Polskich sklepach znajdziesz zestawy Trumpetera, nie tylko serię eMek ale i broń linii H&K. Coś sobie powinieneś dobrać. :)

Powiecie nazwę jakiegoś sklepu gdzie znajdę 416? Broń Boże to reklama,bardziej podpowiedź dla początkującego w skali 1:35 (z reguły kleiłem 1:72, 1:35 to jak na razie kilka nawet ciekawych figurek) :P . Z góry dziękuję za pomoc.
Początkujący
 
Posty: 38
Dołączył(a): wtorek, 28 sierpnia 2012, 09:34
Lokalizacja: Leszno

Re: HK416

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » wtorek, 2 kwietnia 2013, 11:34

Początkujący napisał(a):Powiecie nazwę jakiegoś sklepu gdzie znajdę 416?

Nie znam polskiego sklepu z wyrobami LiveResin, a tylko on ma w swojej ofercie HK-416. Ja kupowałem przez rosyjska stronę http://www.models-hobby.com/ i byłem bardzo zadowolony.
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 19:53
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Figurki - umundurowanie, ekwipunek, uzbrojenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości