Zimowe mundury w Ardenach

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwym umundurowaniu, ekwipunku czy uzbrojeniu czy też szukasz dokumentacji - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

Zimowe mundury w Ardenach

Postprzez MarchewaNH » czwartek, 20 listopada 2008, 21:04

Pracuję nad dioramą, na której równocześnie znajdą się 4 postacie w zimowych mundurach. Obiło mi się o uszy, że amerykanie mieli problemy z zaopatrzeniem (zwłaszcza w Ardenach) i owych mundurów brakowało. Czy taka liczba zimowych mundurów w jednym miejscu była możliwa?
MarchewaNH
 

Reklama

Re: Zimowe mundury w Ardenach

Postprzez net_sailor » piątek, 21 listopada 2008, 22:44

Jak oddział dostał to miał, jak nie dostał to nie miał, a co zaradniejsi "kołowali" sobie cosik na własną rękę. Trafili Ci się tacy burżuje co ciepłe ubranka dostali. Ot, cała filozofia :->
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: Zimowe mundury w Ardenach

Postprzez mart72 » niedziela, 22 lutego 2009, 10:32

Mam ten sam zestaw ( Bastonia ) i się do niego przymierzam. Nie jestem obeznany w kolorystyce umundurowania.
Jaką zieleń najlepiej wykorzystać do amerykańskich mundurów z tamtego okresu? Używam Vallejo i Pactry.
Avatar użytkownika
mart72
 
Posty: 234
Dołączył(a): niedziela, 22 lutego 2009, 09:33
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: Zimowe mundury w Ardenach

Postprzez MarchewaNH » niedziela, 22 lutego 2009, 15:01

Ja maluje humbrolami. Na razie stoję w miejscu bo poczta polska wiąże mi ręce i czekam na paczkę od grudnia...
Ale może to pomoże:
Obrazek
To umundurowanie jednego wojaka z zestawu.
Mi na razie tak wychodzi
Obrazek
Głowa wlecze się po Polsce właśnie w tej paczce

A co do reszty mundurów to masz jeszcze 2 w płaszczach zimowych.
U mnie tak
Obrazek
Obrazek

Mi ogólnie kiedyś poradzono że odcieniem mundurów nie zawsze warto się zbytnio przejmować. Tzn może trochę odbiegać od zamierzanego koloru. Na kolor mogą mieć wpływ warunki pogodowe, wielokrotne pranie i ogólnie wiele innych czynników które zmieniają odcień, więc jeśli jest odrobinę ciemniejszy czy jaśniejszy to moim zdaniem nie ma problemu. Nie wiem jak doświadczeni modelarze na to zareagują ;o)
MarchewaNH
 

Re: Zimowe mundury w Ardenach

Postprzez mart72 » poniedziałek, 23 lutego 2009, 18:52

MarchewaNH napisał(a):Mi ogólnie kiedyś poradzono że odcieniem mundurów nie zawsze warto się zbytnio przejmować. Tzn może trochę odbiegać od zamierzanego koloru. Na kolor mogą mieć wpływ warunki pogodowe, wielokrotne pranie i ogólnie wiele innych czynników które zmieniają odcień, więc jeśli jest odrobinę ciemniejszy czy jaśniejszy to moim zdaniem nie ma problemu.

Najprawdziwsza prawda, zgadzam się. Ale jednak chciałbym kwestię kolorystyki (zieleni) umundurowania US. Army raz na zawsze rozwiązać żeby mieć jakąś bazę i nie bawić się w mieszanie farb za każdym razem. Już jestem na tropie-green grey Vallejo. Co do wełnianych płaszczy wydają mi się przypominać kolorem trochę brytyjskie battle dressy. Spróbuję red brown z domieszką dark green.
A co to za zestaw na fotce?
Avatar użytkownika
mart72
 
Posty: 234
Dołączył(a): niedziela, 22 lutego 2009, 09:33
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: Zimowe mundury w Ardenach

Postprzez mik1 » poniedziałek, 23 lutego 2009, 19:13

Ja do amerykańskich płaszczów proponuje English Uniform(141) Vallejo. ;o)
mik1
 

Re: Zimowe mundury w Ardenach

Postprzez Paweł Leszczyński » poniedziałek, 23 lutego 2009, 19:30

trochę w temacie - viewtopic.php?f=89&t=3948
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Olesno

Re: Zimowe mundury w Ardenach

Postprzez MarchewaNH » poniedziałek, 23 lutego 2009, 21:39

A co to za zestaw na fotce?


Zestaw Dragona 101st Airborne (Bastogne)
MarchewaNH
 


Powrót do Figurki - umundurowanie, ekwipunek, uzbrojenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości