pomoc w ustaleniu mundurów

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwym umundurowaniu, ekwipunku czy uzbrojeniu czy też szukasz dokumentacji - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

pomoc w ustaleniu mundurów

Postprzez adamp » wtorek, 6 maja 2014, 23:21

Witam Bardzo proszę o pomoc w rozpoznaniu mundurów (formacji,państwa) jakie widać na fotografiach. Przedstawiają one mojego dalekiego krewnego i pochodzą z okresu końca wojny lub powojennego.Fotografie z rodzinnego albumu
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Bardzo dziekuję za wszelka pomoc!
adamp
 
Posty: 106
Dołączył(a): środa, 28 grudnia 2011, 16:33

Reklama

modele polskich samolotów

Re: pomoc w ustaleniu mundurów

Postprzez Paweł Leszczyński » środa, 7 maja 2014, 10:55

To bez wątpienia armijne mundury amerykańskie ("wyjściowe" nie polowe), jednak trudno określić jakiej jednostki są żołnierze zbyt słabe i małe zdjęcia by doszukać się szczegółów nielicznych oznak.
Żołnierz po lewej:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:12
Lokalizacja: Olesno

Re: pomoc w ustaleniu mundurów

Postprzez adamp » środa, 7 maja 2014, 20:07

Dzięki Pawle -tego się spodziewałem:)Na zdjęciu ze słoniem mój stryjek ma naszywkę-jej kształt jest łuczkiem podobnym do "Polandów" -stąd moje wątpliwości.Co do historii jego życia to jest sporo wątpliwości a sobie nic nie mówił ..
adamp
 
Posty: 106
Dołączył(a): środa, 28 grudnia 2011, 16:33

Re: pomoc w ustaleniu mundurów

Postprzez Paweł Leszczyński » środa, 7 maja 2014, 22:08

No właśnie ta naszywka jest dla mnie największą zagadką (łuk, owal?) nie mogę tego podpiąć do żadnej z oznak US. Może to jakieś formacje pomocnicze(?).
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:12
Lokalizacja: Olesno

Re: pomoc w ustaleniu mundurów

Postprzez adamp » piątek, 9 maja 2014, 21:28

W moim domu były jeszcze 2 "pin gold"z klap mundurów -jedna z napisem "US" -druga z flagą,konkretnie gwiazda a pod nią w pionowe pasy, w formie tarczy. Nie znalazłem żadnego odpowiednika -może są w Polsce fora poświęcone umundurowaniu US Army?
adamp
 
Posty: 106
Dołączył(a): środa, 28 grudnia 2011, 16:33


Powrót do Figurki - umundurowanie, ekwipunek, uzbrojenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości