Jakim kolorem pomalować mundury?

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwym umundurowaniu, ekwipunku czy uzbrojeniu czy też szukasz dokumentacji - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

Jakim kolorem pomalować mundury?

Postprzez Czasznik12 » środa, 25 marca 2015, 08:37

Witam,
jestem nowy na tym forum więc chciałbym się przedstawić. Na imię mam Krzysiek no i... mam jedynie 12 lat ;o)
Mimo to bardzo lubię sklejać modele, mam aerograf, farby i staram się najlepiej jak mogę. Postanowiłem wykonać dioramę ( może niedługo utworzę wątek warsztatowy ) i mam małe wątpliwości.Mam ramkę niemieckich żołnierzy w skali 1/72 i nie wiem jakim kolorem pomalować ich mundury. Scenka ma przedstawiać uszkodzonego Shermana ,,Callioppe'' i atak Niemców. Czas wydarzenia: początek 1945 roku. Pomożecie?
'' Jeśli masz coś robić, to rób to dobrze ''
Avatar użytkownika
Czasznik12
 
Posty: 28
Dołączył(a): niedziela, 8 marca 2015, 19:25

Reklama

Re: Jakim kolorem pomalować mundury?

Postprzez bziumik » piątek, 3 kwietnia 2015, 17:25

Wyżej przypięty feldgrau. Np. Valejo 920 German uniform. Nigdy nie dobierzesz jednego słusznego koloru. Zawsze będzie to coś około. Mundury: kolor się spierał (jaśniejszy), w różnych okresach wojny różne były składniki materiału i farby więc zawsze jest coś około jedynego słusznego koloru. Oczywiście dochodzą kolory innych elementów munduru jak buty, hełm, paski itp. Ja jestem za czymś zbliżonym, bo nie ma jedynego, słusznego koloru, czegokolwiek (czołg, samolot, mundur) by to dotyczyło.
bziumik
 
Posty: 20
Dołączył(a): niedziela, 23 lutego 2014, 14:53

Re: Jakim kolorem pomalować mundury?

Postprzez Qavosh » wtorek, 28 czerwca 2016, 08:29

Kolega wyżej dobrze prawi ;) nie przejmuj się dokładną kolorystyką tylko staraj się raczej trafić 'mniej więcej'. Pamiętaj, jak zrobisz tak będzie dobrze :D
Avatar użytkownika
Qavosh
 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek, 16 czerwca 2016, 08:03

Re: Jakim kolorem pomalować mundury?

Postprzez radoslaw6363 » wtorek, 28 czerwca 2016, 17:16

Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Jakim kolorem pomalować mundury?

Postprzez PiterATS » wtorek, 28 czerwca 2016, 20:54

Takie poglądowe zdjęcie odnośnie niemieckich mundurów. Na każdym z nich jest inny odcień, ale to wszystko jest jednym i tym samym kolorem Feldgrau:
Obrazek

Odcień mundurów zależał od tego w jakiej fabryce wyprodukowano mundur i jaki odcień barwnika do tkanin był aktualnie na zakładzie. Trzeba też wziąć pod uwagę to z czego one były zrobione. Mundury sukienne, które widać na zdjęciu, z biegiem czasu były robione z coraz gorszych materiałów. Im bliżej końca wojny, tym Niemcy używali więcej sztucznych włókien do produkcji umundurowania, a to też wpływało na kolor. No i oczywiście ostatni czynnik to stopień zużycia, wybrudzenia i wypłowienia na słońcu.
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 788
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 15:01
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Figurki - umundurowanie, ekwipunek, uzbrojenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości