Jakie Farbki?

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwym umundurowaniu, ekwipunku czy uzbrojeniu czy też szukasz dokumentacji - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

Jakie Farbki?

Postprzez Dzejqob » poniedziałek, 2 listopada 2009, 20:01

Witam Serdecznie :) Z góry informuje że użyłem opcji szukaj i nie znalazłem zadowalającej mnie odpowiedzi :) Chciałbym sie dowiedzieć jakimi farbkami mógłbym pomalować te 2 zestawy figurek, rodzaj i producent farbek dowolny :)

http://www.hobbysta.pl/brytyjscy-spadoc ... 10319.html

http://www.hobbysta.pl/brytyjscy-spadoc ... 10320.html

wolałbym nie dobierać na oko i potem znów zamawiać, więc prosze o rade ;) Jeżeli ewentualnie ktoś miałby jakieś foto z umundurowaniem Spadochroniarzy z okresu operacji "Market-Garden" byłbym bardzo wdzięczny :)

Pozdrawiam.
Dzejqob
 

Reklama

Re: Jakie Farbki?

Postprzez net_sailor » poniedziałek, 2 listopada 2009, 21:45

Wybierz sobie zestaw jakiegoś producenta:
http://www.shqminiatures.co.uk/Xtras/SH ... rborne.PDF
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: Jakie Farbki?

Postprzez Dzejqob » poniedziałek, 2 listopada 2009, 23:51

Wolałbym Humbrola...ale kurde...wyjdzie z 75 zł za same farbki przyjmując że cena waha sie w okolicach 5 zł... :-|
Dzejqob
 

Re: Jakie Farbki?

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » wtorek, 3 listopada 2009, 00:42

jak masz humbrole kupować, to od razu wyrzuć pieniądze w błoto i przydepnij- rezultat ten sam będzie..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Jakie Farbki?

Postprzez Dzejqob » wtorek, 3 listopada 2009, 00:57

To samo będzie jak kupie Vallejo (nie wiem czy tak sie to pisze) bo o ile sie nie myle są to farby lepszej klasy, ale niestety, lepszy sprzęt nie poprawi moich nikłych umiejetności ;o) Póki co , staram sie kupować oby taniej, jeżeli zauważe ze mi to przeszkadza, przerzuce sie na coś lepszego, póki co, dopiero sie ucze, więc to czy jedna farba lepiej kryje itd. jest dla mnie niebardzo ważne, bylebym opanował podstawowe umiejtnosci ;) A wracając do zakupu, może kupić tańsze odpowiedniki Pactry?
Dzejqob
 

Re: Jakie Farbki?

Postprzez arthur_szu » wtorek, 3 listopada 2009, 08:41

Dzejqob napisał(a):wolałbym nie dobierać na oko i potem znów zamawiać, więc prosze o rade ;) Jeżeli ewentualnie ktoś miałby jakieś foto z umundurowaniem Spadochroniarzy z okresu operacji "Market-Garden" byłbym bardzo wdzięczny :)

Witaj. Jeśli chodzi o konkretne numery kolorów to od razu powiem Ci, że nie warto sugerować się "jedynymi słusznymi" kolorami dla danego munduru - bez różnicy czy chodzi o mundury niemieckie, amerykańskie czy właśnie brytyjskie. Mundury płowiały, zużywały się w różnym stopniu, inne były sorty itd itd... Moim zdaniem poszukaj strony jakiejś grupy rekonstrukcyjnej i obejrzyj zdjęcia - zapewne zamieszczone w kolorze. Nawet wydrukuj sobie i w modelarskim dobierz kolory. osobiści dobieram na oko mieszając farby, głównie z palety Vallejo, i jakoś to idzie :)

Powodzenia 8-)
Pozdrawiam, Artur Sz.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
arthur_szu
 
Posty: 242
Dołączył(a): poniedziałek, 30 marca 2009, 12:04
Lokalizacja: Braniewo/Koszalin

Re: Jakie Farbki?

Postprzez Dzejqob » środa, 4 listopada 2009, 00:29

Wziałem kilka Humbroli i chyba 2 sztuki pactry. Postaram sie coś z tego wykrzesać, jak skończe to postaram się wstawić zdjęcie :D Dzięki za rady ;o)
Dzejqob
 

Re: Jakie Farbki?

Postprzez Dzejqob » środa, 4 listopada 2009, 01:10

Cholera :cry: Właśnie sie zorientowałem że zapomniałem wziąć farbki o kolorze skóry :-/ Spróbuje anulować jeszcze zamówienie o ile to możlwie, będe katował własciciela ''mejlami'' i telefonami, ale już z góry sie pytam : Jakie kolorki trzeba zmieszać by uzyskać odcień skóry, dziękuje :oops:

Matt White
Matt Wine
Brown
Brass
Matt Khaki
Matt Desert Yellow
Dark Green
Matt Brick Red
Matt Light Grey

Te wyżej opisane mieć będe napewno I jeszcze kilkanaście sztuk w domu ale już nie mam siły sprawdzać jakie :)
Dzejqob
 

Re: Jakie Farbki?

Postprzez Jaho63 » środa, 4 listopada 2009, 01:19

A ja myślałem, że sklep modelarski to taka fajna "fucha" :lol:
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Jakie Farbki?

Postprzez Dzejqob » środa, 4 listopada 2009, 01:23

Jak sie trafi na klienta takiego jak ja, to każda praca może zbrzydnąć ;)
Dzejqob
 

Re: Jakie Farbki?

Postprzez Dzejqob » środa, 4 listopada 2009, 12:34

Na szczęście właściciel sklepu okazał sie wporządku i pozwolił mi zmienić zamówienie :P
Dzejqob
 


Powrót do Figurki - umundurowanie, ekwipunek, uzbrojenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości