niemieckie miotacze ognia WW II

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwym umundurowaniu, ekwipunku czy uzbrojeniu czy też szukasz dokumentacji - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

niemieckie miotacze ognia WW II

Postprzez kazio » sobota, 21 listopada 2009, 18:43

Mam pytanie do posiadaczy zestawów figurek typu "Sturmpioniers" w 35-tce. Dłubię sobie jedynkę Ausf. A doposażoną polowo w stanadardowy miotacz ognia używany przez niemieckie oddziały inżynieryjne. Jako "niefigurkowiec" chciałbym poznać średnicę i długość "lufy" rzeczonej broni, by móc dobrać odpowiednią igłę. Za podanie wymiarów będę bardzo wdzięczny :).
kazio
 
Posty: 180
Dołączył(a): niedziela, 20 stycznia 2008, 00:18
Lokalizacja: Posen

Reklama

Re: niemieckie miotacze ognia WW II

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » sobota, 21 listopada 2009, 21:52

kazio napisał(a): Jako "niefigurkowiec" chciałbym poznać średnicę i długość "lufy" rzeczonej broni, by móc dobrać odpowiednią igłę. Za podanie wymiarów będę bardzo wdzięczny :).

Długość prądownicy (lufy) w niemieckich miotaczach ognia to 118 cm. Średnicy nigdzie nie udało mi się znaleźć, ale sądzę że w skali 1/35 igła 1,2 mm będzie OK
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: niemieckie miotacze ognia WW II

Postprzez kazio » niedziela, 22 listopada 2009, 00:30

Serdeczne dzięki :). Sprawdziłem empirycznie - igła 1,2 pasuje w otwór w jarzmie bardziej niż na styk (1,1 będzie oki); ponieważ cała "konwersja" na Flammpanzera I polegała jedynie na wymianie 1-go MG na miotacz i była dokonana polowo, to średnica "rury" miotacza powinna się mniej więcej pokrywać ze średnicą MG 13 (brak dostępu do sprzętu, by rozwiercić pancerne jarzmo).
kazio
 
Posty: 180
Dołączył(a): niedziela, 20 stycznia 2008, 00:18
Lokalizacja: Posen


Powrót do Figurki - umundurowanie, ekwipunek, uzbrojenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości