Normandia '44- inscenizacja

Nasze wrażenia, relacje z różnych imprez, zawodów, spotkań oraz wizyt w muzeach.

Normandia '44- inscenizacja

Postprzez mh59ab » poniedziałek, 18 maja 2009, 20:51

Inscenizacja poświęcona 65. rocznicy walk 1 Dywizji Pancernej w Normandii pod Falaise i Chambios oraz 10. rocznicy wstapienia Polski do NATO. W porownaniu do inscenizacji z Wrzesnia, która moim zdaniem była tragiczna tutaj była rewelacja.
W rolę samolotu szturmowego wcielono Jaka-12 z Aeroklubu, chodź kto wie czy poczciwy CSS-13 nie byłby lepszy.
Miejsce: Bydgoszcz LPKiW

ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek
mh59ab
 

Reklama

Re: Normandia '44- inscenizacja

Postprzez Pan_Cerny » czwartek, 21 maja 2009, 00:39

Ładne zdjęcia.
Czy ten koleś w M3A1 White nie strzela z ruskiego rkm-u?
A ten SU-57 (T-48) to skąd on i czyj? Bo w dobrym stanie jest a ja kojarzę dwa zdezelowane; jeden w Muzeum WP w W-wie a drugi w (chyba) Kołobrzegu. Czyli to chyba jakiś nowy nabytek?
Farbowane OT-810 już mnie nie wzruszają. Dobrze że nie ma tego francuskiego jeździdełka braci Kęszyckich co to na każdym zlocie i pokazie robi za bliżej nieokreślony niemiecki czołg.
Ale miło, że coraz więcej oryginalnego (i jeżdżącego!) sprzętu się u nas pojawia a nie tylko grubi młodziankowie i jeden samochód terenowy.
Tymcza!
Marek
Mam zmienne IP i się tego nie wstydzę.
Avatar użytkownika
Pan_Cerny
 
Posty: 563
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 23:58
Lokalizacja: W-wa

Re: Normandia '44- inscenizacja

Postprzez imek46 » piątek, 22 maja 2009, 19:14

Dokładnie facet wali z PK, ale tak się zmyślnie ukrył, że mało go widać. Co do SU-57 ten sam jeździł na reko w Kołobrzegu tylko miał jeszcze orła domalowanego (tutaj zresztą zamalowany), ale trzeba przyznać, że pojazdy bardzo ładne i fajnie odnowione.
Pozdrawiam I.Z.
imek46
 
Posty: 923
Dołączył(a): piątek, 28 września 2007, 11:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Normandia '44- inscenizacja

Postprzez garnek » niedziela, 24 maja 2009, 05:04

I tak to z nami bywa-są fanatycy pilnujący najmniejszego detalu jak i są fanatycy zabawy ponad pedantyzm.Należy docenić chęć i zapał młodych ludzi którzy mimo wszystkich przeciwnosci i niezgodnosci merytorycznych robią to co robią-CHWAŁA IM ZA TO.Naprawdę dobrze że ponad 50 lat po wojnie to wszystko jeszcze jezdzi-thanks god-i że mamy co synom i wnukom pokazać(chociaż nie do końca jest to zgodne merytorycznie)Pozdrawiam.


Pisownia !!!
Popraw pisownię stosując znaki interpunkcyjne, a po wszystkim odznacz czerwony kolor
i wytnij ten zapisek. Dziękuję i pozdrawiam.
xenomorph
garnek
 

Re: Normandia '44- inscenizacja

Postprzez imek46 » niedziela, 24 maja 2009, 10:36

garnek napisał(a):I tak to z nami bywa-są fanatycy pilnujący najmniejszego detalu, jak i są fanatycy zabawy ponad pedantyzm. Należy docenić chęć i zapał młodych ludzi, którzy mimo wszystkich przeciwności i niezgodności merytorycznych, robią to co robią - CHWAŁA IM ZA TO. Naprawdę dobrze, że ponad 50 lat po wojnie, to wszystko jeszcze jeździ-thanks god-i że mamy co synom i wnukom pokazać(chociaż nie do końca jest to zgodne merytorycznie)Pozdrawiam.

Żeby była jasność. Ja dokładnie też jestem za tym co napisałeś, ale skoro już się organizator decyduje na odtworzenie czegoś to niech ma to ręce i nogi.
Pozdrawiam I.Z.
imek46
 
Posty: 923
Dołączył(a): piątek, 28 września 2007, 11:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Normandia '44- inscenizacja

Postprzez Tomasz Mańkowski » niedziela, 24 maja 2009, 13:15

imek46 napisał(a): Ja dokładnie też jestem za tym co napisałeś, ale skoro już się organizator decyduje na odtworzenie czegoś to niech ma to ręce i nogi.

Zbyszku, rozumiem że ślepą amunicję do Browninga czy Brena masz oczywiście na podorędziu? ( nie wspominając o samym Browningu czy Brenie )...
Bo do PK o ślepą amunicję w naszym kraju jakoś łatwiej - stąd też i efekty typu "światło i dźwięk" tworzone są na takim sprzęcie do którego "ślepaki" są dostępne...
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1242
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy


Powrót do Imprezy - relacje - spotkania - muzea

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości