Bytom 2015

Nasze wrażenia, relacje z różnych imprez, zawodów, spotkań oraz wizyt w muzeach.

Bytom 2015

Postprzez MFPMR Bytom » wtorek, 16 grudnia 2014, 00:40

Serdecznie witamy!
Poniżej garść informacji dotyczących XII Międzynarodowego Festiwalu Plastikowych Modeli Redukcyjnych Bytom 2015.

1. Sprawy ogólne
Festiwal odbędzie się 14-15 marca w Bytomiu w hali sportowej "Na Skarpie"
Oficjalna strona festiwalu to http://bytom-model-festiwal.pl/
Oficjalny profil na Facebooku to https://www.facebook.com/bytommodelfestiwal

2. Regulamin
Najważniejsze zmiany w tym roku, to:
- jeden zawodnik może wystawić maksymalnie 3 modele w danej kategorii
- kategoria S1 (S1 samoloty 1:32 i większe) zostaje podzielona na S1O (samoloty 1:32 i większe, gotowe do lotu) i S1G (samoloty 1:32 i większe, otwarta)

Pełny tekst regulaminu jest dostępny na stronie Strefa zawodnika -> Regulamin
Regulamin Bytom 2015

Przeglądarka kategorii jest tutaj

3. Nagrody specjalne
Osoby chętne do ufundowania nagród specjalnych prosimy o skorzystanie z formularza na naszej stronie.
Nagrodzone modele proszę zgłaszać w sekretariacie festiwalu do godziny 17:00 na przygotowanych przez nas formularzach. Ta pozorna biurokracja naprawdę sprawdziła się w zeszłym roku.
Formularz: Strefa zawodnika -> Nagrody specjalne -> zielony plusik u góry lub tutaj
Wszystkim fundatorom serdecznie dziękujemy!

4. Sędziowanie
Tutaj nastąpią pewne zmiany, o których będziemy jeszcze informować

5. Stoiska handlowe i klubowe
Wkrótce zostanie udostępniony formularz zgłoszeniowy

6. Elektroniczna rejestracja modeli
Planowane uruchomienie - druga połowa stycznia

Serdecznie zapraszamy 14 i 15 marca do Bytomia!
MFPMR Bytom
 
Posty: 76
Dołączył(a): czwartek, 16 stycznia 2014, 12:20

Reklama

Re: Bytom 2015

Postprzez Grzybu » środa, 17 grudnia 2014, 17:39

o juz się nie mogę doczekać, to kiedy ruszają zapisy? będą jeszcze jakieś dodatkowe atrakcje?
Grzybu
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa, 17 grudnia 2014, 17:18

Re: Bytom 2015

Postprzez Aleksander011 » sobota, 27 grudnia 2014, 20:23

Chyba będzie po staremu...Duzi chłopcy w krótkich spodenkach będą snuć teorie spiskowe na temat panującego nepotyzmu i braku obiektywizmu przy ocenianiu modeli, a po zawodach 100 stron na forum o tym jaka była zła atmosfera...
Modelarza poznać po tym jak kończy ,a nie zaczyna
Obrazek
Avatar użytkownika
Aleksander011
 
Posty: 583
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 12:02
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp

Re: Bytom 2015

Postprzez kub » sobota, 27 grudnia 2014, 21:38

Grzybu napisał(a):o juz się nie mogę doczekać, to kiedy ruszają zapisy?

MFPMR Bytom napisał(a):6. Elektroniczna rejestracja modeli
Planowane uruchomienie - druga połowa stycznia
Avatar użytkownika
kub
 
Posty: 255
Dołączył(a): wtorek, 14 sierpnia 2012, 11:52
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Re: Bytom 2015

Postprzez MFPMR Bytom » poniedziałek, 29 grudnia 2014, 21:46

Witamy po Świętach,
Zgodnie z obietnicą (pkt. 5) uruchomiliśmy rejestrację wystawców i stoisk klubowych. Nie - modeli jeszcze nie!
Wszystkich zainteresowany prosimy o wypełnienie formularza:
Strona główna -> Informacje organizacyjne -> Rejestracja wystawcy
Osoba odpowiedzialna za organizację tej części imprezy będzie się kontaktować celem uzgodnienia dalszych szczegółów.

W polu "Informacje, czyli z czym do ludzi" można się krótko zareklamować (1-3 zdania). Te informacje będą później udostępnione na stornie dla naszych gości (pewnie w sekcji "Atrakcje")

A przy okazji życzymy szampańskiej zabawy w Sylwestra oraz samych sukcesów w Nowym Roku!
MFPMR Bytom
 
Posty: 76
Dołączył(a): czwartek, 16 stycznia 2014, 12:20

Re: Bytom 2015

Postprzez MFPMR Bytom » poniedziałek, 12 stycznia 2015, 22:08

Witamy,
Stoiska wystawowe
Informujemy, że zostało OSTATNIE miejsce dla wystawców (stoisko handlowe lub wystawa klubowa).
Informacje o wystawcach są dostępne na głównej stronie w sekcji atrakcje (pod harmonogramem imprezy).
Będziemy się starać przydzielić taką ilość stołów jaka była wnioskowana oraz poustawiać je zgodnie z życzeniami. NIE ZAWSZE JEDNAK BĘDZIE TO MOŻLIWE.
Jeżeli zostanie trochę wolnego miejsca i stołów to być może w późniejszym terminie uda się jeszcze "upchnąć" kilka stoisk. Na razie proszę czekać na kontakt od nas. W pilnych przypadkach prosze się kontaktowac z Aleksandrem Zielonym - tel. 501 228 582

Sędziowanie
Miło nam poinformować, że obsadzone zostały najważniejsze stanowiska:
Sędzia Główny - Tadeusz Wroński (Kraków)
Sędzia Techniczny - Krzysztof Koza (Koszęcin)
Serdecznie zapraszamy chętne osoby do pomocy w ocenie modeli. Są trzy warunki:
1) wypełnienie formularza - strona główna -> Informacje organizacyjne -> Zgłoszenie sędziego
2) nie można sędziować kategorii w której samemu się startuje
3) kandydaturę zatwierdzają organizatorzy

Skład sędziowski po skompletowaniu będzie dostępny do wglądu w "Strefie zawodnika" z imienia i nazwiska
W przypadku dalszych pytań proszę pisać na adres sedziowie@bytom-model-festiwal.pl
MFPMR Bytom
 
Posty: 76
Dołączył(a): czwartek, 16 stycznia 2014, 12:20

Re: Bytom 2015

Postprzez Maciek_66 » poniedziałek, 26 stycznia 2015, 09:12

Czy ja coś może pomyliłem, ale wydaje mi się, że słyszałem o zapowiedzi stoiska Eduarda w Bytomiu. A na stronie festiwalu go nie ma.
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 21:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bytom 2015

Postprzez MFPMR Bytom » sobota, 31 stycznia 2015, 00:18

Witamy po dłuższej przerwie!
Miło nam poinformować, że ruszyła rejestracja modeli.
Osoby które posiadają konto powinny się zalogować, pozostałe - zarejestrować.
W jednej kategorii można wystawić maksymalnie 3 modele.
Zapraszamy do rejestracji w strefie zawodnika!
MFPMR Bytom
 
Posty: 76
Dołączył(a): czwartek, 16 stycznia 2014, 12:20

Re: Bytom 2015

Postprzez Adrianowro » wtorek, 10 lutego 2015, 17:56

Chciałbym nieśmiało przypomnieć że po zeszłorocznej awanturze (dyskusji) liczę że najlepsi modelarze na forum pomogą w sędziowaniu.....
Jeśli mnie pamieć nie myli, kilku się zgłaszało.....
Jest możliwość zapisywania się do poszczególnych kategorii.....

ZAPRASZAM !!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
Adrianowro
 
Posty: 1245
Dołączył(a): niedziela, 31 stycznia 2010, 16:55
Lokalizacja: Festung Breslau

Re: Bytom 2015

Postprzez Chrupek » wtorek, 17 lutego 2015, 21:16

Maćku tylko były plany z Edkiem, ale nic nie wyszło. Zgłosił się za to Aires.
Koleżanko/Kolego, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, których podobnie jak Ciebie pasjonuje modelarstwo zapraszamy w nasze szeregi. Nie jesteśmy elitarnym klubem! Zapraszamy WSZYSTKICH! Zarząd jest do Waszej dyspozycji! Odpowiemy na każde pytanie. http://www.ipmspolska.org.pl
Avatar użytkownika
Chrupek
 
Posty: 298
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 19:55
Lokalizacja: Rybnik

Re: Bytom 2015

Postprzez Adrianowro » niedziela, 1 marca 2015, 18:20

Witam

Mam pytanie
Mam konto od co najmniej roku na stronie festiwalu, więc w zakładce moje modele mam też pozycje z poprzedniej edycji.
I teraz tak ?
Jak to wygląda z rejestracją na obecny rok?
Gdzie się zaznacza że dany model chce wystawić z ogólnej puli ?
Mam kilka nowych pozycji ale chyba chciałbym wystawić dwa modele, które były w zeszłym roku.....
Avatar użytkownika
Adrianowro
 
Posty: 1245
Dołączył(a): niedziela, 31 stycznia 2010, 16:55
Lokalizacja: Festung Breslau

Re: Bytom 2015

Postprzez Chrupek » poniedziałek, 2 marca 2015, 21:02

Cytat za FB Festiwalu:
Najważniejsze informacje dotyczące rejestracji modeli, czyli tzw. FAQ. Najważniejszy jest ostatni (8.) punkt:
1. Instrukcje i regulamin są dostępne do pobrania w "strefie zawodnika". Zanim zapytasz - przeczytaj.
2. "Jak zgłosić model?" - zarejestrować się w strefie zawodnika ("Rejestracja uczestnika"), zalogować, zarejestrować model lub modele
3. "Jak zarejestrować model dla mojego dziecka?" - zarejestrować się w strefie zawodnika ("Rejestracja uczestnika"), zalogować, dopisać dziecko ("Dzieci") i zarejestrować model lub modele. UWAGA! Jeden zawodnika posiadający "pełne" konto może dopisać wiele dzieci i zarejestrować dla nich modele. W ten sposób można zarejestrować modele dla znajomego, nawet jeśli nie jest dzieckiem Emotikon smile
4. "Dlaczego widzę modele z zeszłego roku?" - ponieważ konto nie jest jednorazowe i póki baza danych wydoli i nie braknie miejsca na dyskach, nie będziemy kasować starych danych. A i nie będzie pokusy, żeby drugi raz wystawić już nagrodzony model Emotikon wink
5. "Wystawiałem model rok temu, chcę go wystawić jeszcze raz. Jak to zrobić?" - jeśli model nie był wyróżniony, to po prostu dopisać go jeszcze raz. Nic nie kasujemy (tym bardziej, że się nie da)
6. "Dlaczego numery startowe zaczynają się od numeru 2646?" - ponieważ pole numer startowy jest wprost kluczem głównym tabeli z rejestracjami, typu int, autoincrement. To chyba wyjaśnia sprawę?
7. "Nie wiem czy przyjadę, to może zarejestruję model na miejscu?" - NIE, NIE, NIE! Lepiej zarejestrować przez internet, a potem ew. przesłać do admina maila z rezygnacją (admin@bytom-model-festiwal.pl). Wysyłanie rezygnacji nie jest konieczne, ale jest proekologiczne, bo nie będziemy niepotrzebnie drukować kart
8. "Zarejestruję model na miejscu..." - NIE, NIE, NIE - TO BARDZO ZŁY POMYSŁ. BĘDZIE DROŻEJ, BĘDZIE OGROMNA KOLEJKA, BĘDZIE NERWOWO, MOŻNA NIE ZDĄŻYĆ ZAREJESTROWAĆ, A SĘDZIOWIE ZACZNĄ OCENIAĆ, BĘDZIE SIĘ STAĆ W PRZECIĄGU I BĘDZIE WIAŁO W PLECY - MOŻNA ZACHOROWAĆ! OD DŁUGIEGO STANIA W KOLEJCE MOŻNA TEŻ DOSTAĆ ŻYLAKÓW ALBO CO GORSZA ZAKRZEPICY - TO ŚMIERTELNIE NIEBEZPIECZNE!!! LEPIEJ ZAREJESTROWAĆ ON-LINE, ODEBRAĆ WYDRUKOWANA KARTĘ I SPOKOJNIE ZWIEDZAĆ WYSTAWĘ A ZA ZAOSZCZĘDZONE PIENIĄDZE KUPIĆ KAWĘ ALBO CO INNEGO!


Jeszcze raz gorąco zachęcamy wszystkich do rejestracji elektronicznej. Zaoszczędzicie sobie dodatkowej opłaty, czasu i nam roboty. Jednocześnie uprzedzamy, że rejestracja zgodnie z regulaminem zostanie zamknięta o godz. 12:30. Po tym czasie nie będziemy rejestrować modeli, jedynie wydawać kupony z elektronicznej rejestracji.
Uniknijmy nie potrzebnych nerwów, elektroniczna rejestracja jednego modelu trwa nie całą minutę.
Do zobaczenia w Bytomiu. Życzę szczęśliwej i spokojnej drogi do Bytomia i do zobaczenia 14.03.2015
Marcin Chruścielewski
Koleżanko/Kolego, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, których podobnie jak Ciebie pasjonuje modelarstwo zapraszamy w nasze szeregi. Nie jesteśmy elitarnym klubem! Zapraszamy WSZYSTKICH! Zarząd jest do Waszej dyspozycji! Odpowiemy na każde pytanie. http://www.ipmspolska.org.pl
Avatar użytkownika
Chrupek
 
Posty: 298
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 19:55
Lokalizacja: Rybnik

Re: Bytom 2015

Postprzez MFPMR Bytom » piątek, 6 marca 2015, 09:16

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zarejestrowali już modele poprzez stronę.

Pozostałe osoby, które wybierają się do Bytomia prosimy o jak najszybszą rejestrację. Czasu zostało już niewiele, bo tylko do środy 11 marca.
Jak już pisaliśmy wcześniej, na miejscu karty można składać do 12:30. Jeśli zgłoszeń na miejscu będzie dużo, może się okazać że Sędziowie zaczną oceniać modele bez Waszego. Prosimy też o przekazanie tej informacji swoim znajomym kolegom modelarzom, którzy planują wizytę w Bytomiu.
Proszę pamiętać, że korzystając z opcji "Dzieci / podopieczni" można też zarejestrować model dla kogoś.
Obrazek
MFPMR Bytom
 
Posty: 76
Dołączył(a): czwartek, 16 stycznia 2014, 12:20

Re: Bytom 2015

Postprzez raptorf22 » piątek, 6 marca 2015, 12:52

Mam pytanie czy ktoś z Poznania jedzie na festiwal tylko na sobotę i wraca? Nie skończyłem kilku prac i raczej odwiedzę wystawę jako zwiedzający w sobotę .
raptorf22
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2008, 21:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Bytom 2015

Postprzez net_sailor » środa, 11 marca 2015, 07:59

Mam pytanie do kolegów udających się do Bytomia z Wybrzeża. Czy znalazłoby się w samochodzie jedno miejsce dla modelarza z niewielkim modelem? Moja lokalizacja jak widać to Elbląg, ale dla wygody Podwożącego jestem gotów przemieścić się na niewielkie odległości np. do Gdańska lub Tczewa.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:01
Lokalizacja: Elbląg

Następna strona

Powrót do Imprezy - relacje - spotkania - muzea

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości