Baza U-bootów, V-3, pomnik pilotów RAF mało znane miejsca?

Nasze wrażenia, relacje z różnych imprez, zawodów, spotkań oraz wizyt w muzeach.

Baza U-bootów, V-3, pomnik pilotów RAF mało znane miejsca?

Postprzez Adam » sobota, 11 września 2010, 09:16

Są takie miejsca o których mało kto słyszał a będąc gdzieś w okolicy warto je odwiedzić.
Właśnie spędzam urlop w Świnoujściu i przeglądając mapę z myślą gdzieby tu się udać zauażyłem, że niedaleko jest zaznaczony na mapie "Basen U-botów". Znnajduje się on niedaleko drogi Świnoujście Międzyzdroje po przeprawie promowej w drodze na Karsibór zaraz po przejechaniu mostu.
Wygląda ona tak:
Obrazek
Obrazek
Tam też skromna strzałka kieruje na Pomnik piltów RAF, trzeba podjechać do miescowości Karsibór i dalej na piechotę lub można samochodem wjechać w las.
Najpierw widać taką tablicę.
Obrazek
Trzeba rozejżeć sie trochę aby zobaczyć sam pomnik
Obrazek
Następnie wróciłem na drogę do Międzyzdrojów i przed ta miejscowościę skręciłem w kierunku na Wapnicę.
Przed tą miejscwością znajdują się pozostałości stanowiska testowego cudownej broni V-3.
Było to działo, które miało strzelać na odległość 160 km.
Oto kilka fotek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Za Wapnicą są ruiny fabryki cementu portlanckieg, ale tam nie dotarłem
14 września mam w planie odwiedzić bardziej znane miejsce - Peenemunde :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: Baza U-bootów, V-3, pomnik pilotów RAF mało znane miejsca?

Postprzez Ostach » sobota, 11 września 2010, 20:13

W Świnoujściu są też udostępnione forty z XIX wieku. Śmiechowy przewodnik tam jest, odpala nawet armatkę :)
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 02:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Baza U-bootów, V-3, pomnik pilotów RAF mało znane miejsca?

Postprzez Adam » sobota, 11 września 2010, 22:53

Wiem właśnie tam byłem dziś :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Baza U-bootów, V-3, pomnik pilotów RAF mało znane miejsca?

Postprzez imek46 » środa, 22 września 2010, 19:50

A ja byłem ta w roku ubiegłym. Zarówno w tym muzeum jak i w twierdzy w Świnoujściu. A w muzeum jak zobaczyłem przed te armatę z lufą od rury kanalizacyjnej pcv to mnie taki śmiech ogarnął, że nie wiem. Mam trochę zdjęć z twierdzy w Świnoujściu i jak ktoś byłby zainteresowany to proszę o kontakt.
Pozdrawiam I.Z.
imek46
 
Posty: 923
Dołączył(a): piątek, 28 września 2007, 11:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Baza U-bootów, V-3, pomnik pilotów RAF mało znane miejsca?

Postprzez young » czwartek, 23 września 2010, 14:16

V-3 widziałem, forty widziałem, ciekawie wygląda baza U-bootów 8-) W Peenemunde byłem w połowie sierpnia. Dla fanów broni V jak znalazł. Dla tych którzy jadą tam aby zobaczyć mały zbiór statków powietrznych byłego NRD wielka kicha. Wszystko posprzątane. Na pocieszenie warto wpaść na same lotnisko, stoi tam MiG-21 US i bezpilotowy pocisk Mikojana. Czasem takze przylatują ciekawe rzeczy ;o)
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: Baza U-bootów, V-3, pomnik pilotów RAF mało znane miejsca?

Postprzez Adam » czwartek, 23 września 2010, 14:35

Też byłem w Peenemunde, jest tam muzeumu w którym można zobaczyć makietę V-2 i chyba oryginał V-1. W budynku byłej elektrowni można wiele detali tych broni, różnych dokumentów, ale większość z nich jest "Nur fur Deutsche", są opisane po niemiecku :P
W porcie na terenie muzeum, można zwiedzić NRD-owski kuter rakietowy, reszta to tak jak opisał Young
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Baza U-bootów, V-3, pomnik pilotów RAF mało znane miejsca?

Postprzez young » czwartek, 23 września 2010, 18:14

Plus obowiązkowy punkt wycieczki - "U-461" czyli zaparkowany kawałek dalej (ulicą prowadzącą do muzeum do końca i w prawo) radziecki okręt podwodny projekt 651 :D Do zwiedzania cały jeden poziom wewnątrz, wrażenia - nie do zdarcia!
U-461
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:49
Lokalizacja: Szczecin


Powrót do Imprezy - relacje - spotkania - muzea

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości