VIII Festiwal Bytom 2011

Nasze wrażenia, relacje z różnych imprez, zawodów, spotkań oraz wizyt w muzeach.

Re: VIII Festiwal Bytom 2011

Postprzez ROMAN » wtorek, 15 marca 2011, 13:58

spiton napisał(a):A przecież dopiero model + autor to jest komplet.


Dokładnie. I sedno sprawy jak i modelu. Ty Spiton masz akurat taki zawód, że nie wyobrażam go sobie bez podpisu. Coś określasz w formie i pod tym się podpisujesz, bo to twój artyzm wykonania. Obrazu sztuki nie tworzą bezimienne dzieła tylko ludzie, którzy przez swój talent przyczyniają się do rozwoju tej sztuki. Dlatego modelarstwa nie uważam za sztukę bo brak w niej osobowości i dlatego też wspominam w swych tekstach symbol "stylu" bo to jest namiastką sztuki. Ale skoro chcecie być bezimienni to nie żądajcie by modelarstwo było sztuką. Sztukę tworzą osobowości i osiągnięcia formy a nie bezimienne klocki. Sztuka to pryzmat spojrzenia na dane dzieło przez kształt indywidualności talentu danego człowieka.
Ostatnio edytowano wtorek, 15 marca 2011, 14:23 przez ROMAN, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Reklama

Re: VIII Festiwal Bytom 2011

Postprzez Jaho63 » wtorek, 15 marca 2011, 14:21

Mecenas napisał(a):ale w Bytomiu jest jak najbardziej mile widziane i po uzgodnieniu z organizatorem do przeprowadzenia bez specjalnego cyrku.

A, to mnie zainteresowało Michale. Były takie modele? Jak się w takim razie "zgłasza" modele do nie-konkursu?
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: VIII Festiwal Bytom 2011

Postprzez ROMAN » wtorek, 15 marca 2011, 15:12

Ale Panowie, jak na każdej imprezie "luzik" proszę :lol:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YwCGhbeQCVU[/youtube]
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: VIII Festiwal Bytom 2011

Postprzez Mecenas » wtorek, 15 marca 2011, 15:40

Jaho63 napisał(a):
Mecenas napisał(a):ale w Bytomiu jest jak najbardziej mile widziane i po uzgodnieniu z organizatorem do przeprowadzenia bez specjalnego cyrku.

A, to mnie zainteresowało Michale. Były takie modele? Jak się w takim razie "zgłasza" modele do nie-konkursu?



Tak całkiem szczerze, to bazuję na tym co widziałem w poprzednich edycjach (np. modele bez numerów startowych albo dorzucone w niedzielę rano). W tym roku nie zwróciłem uwagi ani nie pytałem Olka.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: VIII Festiwal Bytom 2011

Postprzez waran » wtorek, 15 marca 2011, 17:20

Janusz -chcesz wystawić modele poza konkursem, nie ma sprawy .Postawimy stół, banerek sobie wymyślisz ;o) proponuję Sztajger Jacho i pokazujesz swoje modele :)
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: VIII Festiwal Bytom 2011

Postprzez Jaho63 » wtorek, 15 marca 2011, 18:00

Kolego "Selerek", po pierwsze nie przez "ch" poproszę, bo nie jestem z Krużewnik, a po drugie może już jestem Obersztayger? :lol: A tak w ogóle wygląda to na kpinę z Twojej strony. Tymczasem chętnie wystawiłbym coś za rok, dokładnie tylko dla "PWM-kumpli", bo wiesz dobrze, że u mnie modele są bardziej projekcją "uczuciową" (bez podtekstów, proszę ;o) ), niż stricte modelarskim dziełem. Więc żeby nie "mącić wody", chętnie bym postawił coś "obok". Jeżeli jednak miałoby to być jakieś specjalne przedsięwzięcie, to dajcie spoks. Zainteresowałem się dlatego, bo Michał wspomniał...
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: VIII Festiwal Bytom 2011

Postprzez waran » wtorek, 15 marca 2011, 18:22

Janusz -jaka kpina żle to odebrałeś .Trzymam za słowo z tym wystawieniem Twoich modeli ,miejsce zawsze się znajdzie
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: VIII Festiwal Bytom 2011

Postprzez Hobby » wtorek, 15 marca 2011, 18:29

Jeżeli to jest festiwal to rzeczywiście może i dobrze by było umieszczać autora, ale czy ma być oceniany modelarz wraz z pracą, (bo nie ma się co okłamywać takie nazwisko czy nick zawsze będzie miało wpływ na ocenę) czy sam model, czy wskazując od razu kto jest autorem nie sugerujemy na starcie, że model tej osoby musu być mniej lub bardziej doskonały. Idealnym rozwiązaniem było by sprowadzić sędziów którzy mają wiedzę i nie śledzą forów internetowych (np. z Australii). Ale nie ma na to szans.
Natomiast jeżeli jest przyjmowana formuła Konkursu, to jednak trzeba tu zachować zasady sportowe. Powinien być oceniany tylko i wyłącznie model, bez sugestii kto go wykonał, bo mistrzom czasem się wiele wybacza. (np. dawno dawno temu P-61 autorytetu modelarskiego zwyciężył mimo że miał odwrotnie wklejone golenie).

Na konkursie w Inowrocławiu (9-10 kwietnia 2011) mamy rozwiązany ten problem, bo konkurs jest tylko pretekstem do zebrania w jednym miejscu ludzi o tej samej pasji. Przy zgłaszaniu modelu trzeba zadeklarować czy model będzie modelem konkursowym czy tylko wystawowym. Ponadto mamy też zasadę, ze modele które wygrały w poprzednich edycjach są bardzo mile widziane, ale jako modele wystawowe.
Niech Cię nie zraża myśl moja prosta, smutny efekt reform szkolnictwa.
Obrazek
11 Inowrocławski Konkurs Modelarski 22-23 kwietnia 2017
Avatar użytkownika
Hobby
 
Posty: 291
Dołączył(a): sobota, 3 listopada 2007, 14:27
Lokalizacja: Inowrocław

Re: VIII Festiwal Bytom 2011

Postprzez Hajnel » wtorek, 15 marca 2011, 19:30

Panowie macie rok czasu na wszelkiej maści pomysły dotyczące imprezy (nazwiska przy modelach odpada,ocenia się model a nie człowieka nigdy nie spotkałem takiego opisu przy modelu)tylko pamiętajcie pomysły są fajne,można je mnożyć,dodawać,ubarwiać tylko robić przy imprezie nie ma komu.Z roku na rok jest coraz więcej do roboty a profesjonalnych ludzi do pomocy ubywa,na forach każdy pisze że można coś dodać albo pokazać więcej ale to pociąga za sobą i pieniądze i czas realia są okrutne,a sama pasja nie zastąpi nam dobrego reproduktora :mrgreen: ;o) :mrgreen: który będzie płodził nowych bezinteresownych modelarskich entuzjastów do pomocy przy takiej imprezie.My w tym temacie odpadamy lata nie te i norma wykonana :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrawiam
Henryk"Hajnel"Głodek
Avatar użytkownika
Hajnel
 
Posty: 130
Dołączył(a): wtorek, 13 listopada 2007, 14:40
Lokalizacja: Siem-ce

Re: VIII Festiwal Bytom 2011

Postprzez spiton » wtorek, 15 marca 2011, 20:03

Drogi Heńku.
Impreza w Bytomiu jest super. I te wszystkie pomysły są po to, by było nam jeszcze lepiej.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: VIII Festiwal Bytom 2011

Postprzez Jaho63 » wtorek, 15 marca 2011, 20:09

Można by zamówić do pilnowania modeli, kręcenia się po sali, kilkanaście azjatyckich, skąpo odzianych, długonogich hostess? :mrgreen:
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: VIII Festiwal Bytom 2011

Postprzez Hajnel » wtorek, 15 marca 2011, 20:21

Jaho63 napisał(a):Można by zamówić do pilnowania modeli, kręcenia się po sali, kilkanaście azjatyckich, skąpo odzianych, długonogich hostess? :mrgreen:

to kto by podziwiał te "brzydkie" modele chyba tylko my stare pryki,a ty Janusz uważaj na ciśnienie bo ci się jeszcze coś takiego przyśni i co wtedy :mrgreen:
Pozdrawiam
Henryk"Hajnel"Głodek
Avatar użytkownika
Hajnel
 
Posty: 130
Dołączył(a): wtorek, 13 listopada 2007, 14:40
Lokalizacja: Siem-ce

Re: VIII Festiwal Bytom 2011

Postprzez imek46 » wtorek, 15 marca 2011, 20:30

Heniu Heniu tylko nie mów że lata nie te :D :D :D :D spróbujcie z tymi stołami jak u nas i trzeba tę harcerską młodzież uczulić że nie są oni od paradowania na imprezie, tylko od tego żeby pilnowali. A i tak impreza jest zarąbista oczywiście zaraz po naszej :D :D :D :D :D :D ;o) ;o) ;o) ;o) żartowałem.
Pozdrawiam I.Z.
imek46
 
Posty: 923
Dołączył(a): piątek, 28 września 2007, 11:13
Lokalizacja: Lublin

Re: VIII Festiwal Bytom 2011

Postprzez Chrupek » środa, 16 marca 2011, 08:09

Może to nie spotka się z entuzjastycznym przyjęciem ale dla każdego modelarza, który zechce wystawić swój podpisany model poza konkursem będzie udostępniony (planujemy) stół pod szyldem IPMS Polska. Nawet Ci nie zadeklarowani będą mile widziani i miejsce im zostanie udzielone. Nad formą zgłoszeń pogadamy później. Na pewno pod koniec roku będzie trzeba się zdeklarować kto i ile modeli przywiezie na pozakonkursowy pokaz.
Pozdrawiam
Marcin Chrupek Chruścielewski
Koleżanko/Kolego, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, których podobnie jak Ciebie pasjonuje modelarstwo zapraszamy w nasze szeregi. Nie jesteśmy elitarnym klubem! Zapraszamy WSZYSTKICH! Zarząd jest do Waszej dyspozycji! Odpowiemy na każde pytanie. http://www.ipmspolska.org.pl
Avatar użytkownika
Chrupek
 
Posty: 298
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 20:55
Lokalizacja: Rybnik

Re: VIII Festiwal Bytom 2011

Postprzez Mecenas » sobota, 19 marca 2011, 12:58

Samochwalstwa ciąg dalszy, tym razem moja relacja na Aeroscale. Tekst jest dokładnie taki sam jak na Armoramie, tyle że zdjęcia z inną tematyką.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Imprezy - relacje - spotkania - muzea

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości