IPMS Polska/Poland

Nasze wrażenia, relacje z różnych imprez, zawodów, spotkań oraz wizyt w muzeach.

Re: IPMS Polska/Poland

Postprzez ROMAN » niedziela, 30 stycznia 2011, 15:54

Hajnel napisał(a):wypowiadają się bo mogą bo jest to forum a "papier" wszystko przyjmie,a konsekwencje prawie żadne


Mylisz się, przekaz poszedł w eter i to są właśnie konsekwencje.

Piana nie powstaje z niczego. Piana powstaje z np. fermentu. I ja tak to odbieram. Podano nam na tym forum "zacier" którego składników nie znamy więc z tąd piana i jak tu się tego napić ? Ale jest też tak, że "czarne chmury" zbierają się zawsze za horyzontem.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Reklama

Re: IPMS Polska/Poland

Postprzez Jaho63 » niedziela, 30 stycznia 2011, 16:00

Panowie ale TERAZ to już jest bicie piany. Skoro wyraźnie zakomunikowano, że nie ma potrzeby "dyskusji", że i tak "zrobią se" IPMS-a to po co ta gadka? Niech robią. A może akurat jakoś się to rozwinie dobrze?
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: IPMS Polska/Poland

Postprzez Hajnel » niedziela, 30 stycznia 2011, 16:01

Nie potrafi to się nauczy,i nie utożsamiaj tych ludzi z tym czym ma być IPMS traktuj ich jako nosicieli wici,czegoś co być może będzie a nie ojców założycieli z definicją działalności.Ja sam nie chcę być w czymś co ma np.57 członków wolę być w gronie 1500 osób,dzieci,młodych,starych,dziadków,itp,itd,zamknięte zebrania,tajne zloty,na co mi to,jak mała grupa ludzi coś zdziała w naszym kraju,liczy się ilość i pasja która łączy każdego z nas,popatrz np.na.gołębiarzy,filatelistów człowiek z ulicy zawsze coś powie o ich hobby,a o nas :?: ......................ale pojechałem,co mnie naszło,wypiłem za dużo albo zjadłem za mało.....idę do łazienki spojrzeć w lustro czy to jeszcze ja ;o)
Pozdrawiam
Henryk"Hajnel"Głodek
Avatar użytkownika
Hajnel
 
Posty: 130
Dołączył(a): wtorek, 13 listopada 2007, 14:40
Lokalizacja: Siem-ce

Re: IPMS Polska/Poland

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » niedziela, 30 stycznia 2011, 16:10

Hajnel napisał(a):Nie potrafi to się nauczy


jak to dobrze, że lekarze nie uczą się w ten sposób. bo fryzjerzy to już tak.

Hajnel napisał(a):i nie utożsamiaj tych ludzi z tym czym ma być IPMS


no heniu, proszę.. w drodze losowania byli wybierani ci, którzy bedą przedstawiac idee i agitować?
ja mam manię wielkości, ale nie aż taką by uważać się za ducha świętego i co za tym idzie wiedzieć kto wpowiada się w swoim imieniu, a kto w imieniu wiekszej grupy osób i na ile to co przekazuje jest wogóle zgodne z pomysłem na IPMS

Hajnel napisał(a):traktuj ich jako nosicieli wici


tak własnie ich traktuje. i było by do przełknięcia, gdyby choidziło jedynie o formę ich niesienia. ale problem w tym, że w zasadzie nie wiadomo co to za wici. 'chodźcie walczyć! i nie interesujcie się z kim oraz o co".
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: IPMS Polska/Poland

Postprzez tankmania » niedziela, 30 stycznia 2011, 16:15

Jaho63 napisał(a):Panowie ale TERAZ to już jest bicie piany. Skoro wyraźnie zakomunikowano, że nie ma potrzeby "dyskusji", że i tak "zrobią se" IPMS-a to po co ta gadka? Niech robią. A może akurat jakoś się to rozwinie dobrze?


Dlaczego, w każdej chwili mogą skonstatować i napisać to co powinno być w pierwszym poście.

"Chcemy założyć IPMS i jest to w tej chwili tylko zamysł, a celem tego postu jest wysłuchanie z naszej strony jakie byłyby oczekawinia modelarzy od nas oraz wpisanie propozycji czym taki twór mógłby się zająć żeby spopularyzować modelarstwo w naszym kraju i pomóc naszym modelarzom zaistnieć w świecie. Prosimy o niedyskutowanie w temacie zasadności istnienia tylko podzielenie się z nami Waszymi pomysłami."

I tyle, żadnego pitolenia, każdy może sobie napisać co chce, a decyzję i tak podejmą założyciele. Oczywiście jak jeden napisze to pięciu skrytykuje, ale właśnie to na tym polega, że organizatorzy mają pogląd na wszystkie za i przeciw.
tankmania
 
Posty: 1074
Dołączył(a): czwartek, 22 października 2009, 04:53

Re: IPMS Polska/Poland

Postprzez Jaho63 » niedziela, 30 stycznia 2011, 16:19

Mnie się wydaje, że chodziło tylko o "chodźcie do nas". Nie odnalazłem raczej cech zainteresowania "naszym" (PWM-owskim) zdaniem.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: IPMS Polska/Poland

Postprzez ROMAN » niedziela, 30 stycznia 2011, 16:20

Jaho63 napisał(a):Panowie ale TERAZ to już jest bicie piany.

Nie sądze by Twoja inteligencja nie zrozumiała mojego przekazu. Sądzę, że to Twoja osobista wycieczka. Nie lubisz mnie. Wiem. Jest gorzej, bo stoimy po tej samej stronie zadania, większości modelarzy i tych zrzeszonych w PWM.
Ja tylko chcę mieć jasny i czytelny pogląd na to co ma powstać i nie wyrażam opini czy chcę czy nie chcę, chodzi mi osobiście o przejrzystość proponowanej sytuacji na przyszłość. Tylko tyle.
Ostatnio edytowano niedziela, 30 stycznia 2011, 16:28 przez ROMAN, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: IPMS Polska/Poland

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » niedziela, 30 stycznia 2011, 16:27

tankmania napisał(a):Prosimy o niedyskutowanie w temacie zasadności istnienia


ale ja własnie chciał bym wiedzieć jaka jest zasadność istnienia.

ja rozumiem, ze ipms mam pól wieku tradycji. ale nie u nas. na całym świecie jak się formalizuje jakiś klub, to najczesciej dodaje sobie IPMS do nazwy. bo czemu nie. u nas powstawały i powstają 'po prostu' kluby. bo siłą rzeczy kontakty choćby z macierzystymi strukturami IPMS były utrudnione.
popularyzacja modelarstwa to wyświechtany frazez, taka formułka która musi być w statucie. tak to przynajmniej wygląda, bo żadnego zarysu pomysłow na zinstytucjonalizowane działania w tym kierunku nikt z pomysłodawców IPMS nie przedstawił.

spotkania.. coś mi się wydaje, że to też jest raczej rola lokalnych kół, a nie organizacji o zasięgu krajowym.

dlatego pytam po co ma powstać IPMS PL. jak się do wiem po co, to nie wątpie, że będę w stanie podpowiedzieć jak ten cel zrealizować. a przy okazji zasugerować kilka innych inicjatyw.
oczywiście pod warunkiem, że choć w minimalnym stopniu będę się zgadzał z głownymi ideami (dlatego chciał bym je poznać). bo naturalnym jest chyba, że jeżeli twór pt. IPMS PL bedzie w moim odczuciu jakąś wynaturzoną karykaturą (czego niestety wykluczyć nie mogę, bo wciąż, podobnie jak większośc tu zgromadzonych nie dostąpiłem zaszczytu przedstawienia jakichkolwiek konkretnych założeń), to raczej bedę starał się nie mieć nic z nim wspólnego.
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: IPMS Polska/Poland

Postprzez Hajnel » niedziela, 30 stycznia 2011, 16:33

Jaho63 napisał(a):Mnie się wydaje, że chodziło tylko o "chodźcie do nas".

i tak to traktujcie Panowie wszystko jest jeszcze do ustalenia

Jaho63 napisał(a):"naszym" (PWM-owskim) zdaniem.


a tego to nie rozumiem Janusz,bo nawet jako humorystycznie to nie na miejscu i nie za wszystkich stwierdzenie
Pozdrawiam
Henryk"Hajnel"Głodek
Avatar użytkownika
Hajnel
 
Posty: 130
Dołączył(a): wtorek, 13 listopada 2007, 14:40
Lokalizacja: Siem-ce

Re: IPMS Polska/Poland

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » niedziela, 30 stycznia 2011, 16:54

Hajnel napisał(a):nie na miejscu i nie za wszystkich stwierdzenie


pewnie tak. ale woli dyskusji nadal jakoś nie widzę, mimo szczerej chęci jej dostrzezenia.
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: IPMS Polska/Poland

Postprzez tankmania » niedziela, 30 stycznia 2011, 17:02

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):
tankmania napisał(a):Prosimy o niedyskutowanie w temacie zasadności istnienia


ale ja własnie chciał bym wiedzieć jaka jest zasadność istnienia.


Musisz się nauczyć żyć w demokracji. Zasadność polega na tym, że ktoś po prostu chce i nie czyni tym nikomu zła.
tankmania
 
Posty: 1074
Dołączył(a): czwartek, 22 października 2009, 04:53

Re: IPMS Polska/Poland

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » niedziela, 30 stycznia 2011, 17:07

tankmania napisał(a): Zasadność polega na tym, że ktoś po prostu chce i nie czyni tym nikomu zła.


toć ja nikomu nie bronię. ale w pierwszym poście tego watku mamy do czynienia z agitacją, a nie informacją o powołaniu ipms.
a przyznasz, że dziwnym jest zapraszać do wstepowania w szeregi jakiejkolwiek organizacji, a nie potrafić przy tem powiedzieć czym ta organizacja ma być..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: IPMS Polska/Poland

Postprzez tankmania » niedziela, 30 stycznia 2011, 17:13

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):
tankmania napisał(a): Zasadność polega na tym, że ktoś po prostu chce i nie czyni tym nikomu zła.


toć ja nikomu nie bronię. ale w pierwszym poście tego watku mamy do czynienia z agitacją, a nie informacją o powołaniu ipms.
a przyznasz, że dziwnym jest zapraszać do wstepowania w szeregi jakiejkolwiek organizacji, a nie potrafić przy tem powiedzieć czym ta organizacja ma być..


Dlatego napisałem kilka postów wyżej jak powinien wyglądać pierwszy zakładając, że są to plany, a przesłanką autora ma być dyskusja nad formą. W takim wypadku o agitacji nie powinno być mowy, ale to nie ma nic wspólnego z zasadnością. Jeżeli wymagana ilość osób chce takiego tworu to są spełnione wszystkie wymogi tejże.
tankmania
 
Posty: 1074
Dołączył(a): czwartek, 22 października 2009, 04:53

Re: IPMS Polska/Poland

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » niedziela, 30 stycznia 2011, 17:19

tankmania napisał(a):Jeżeli wymagana ilość osób chce takiego tworu to są spełnione wszystkie wymogi tejże.


dlatego własnie chcę wiedziec, czy to ma być twór, którego głownym celem będzie spełniać ambicje tego założycieli (wtedy krzyżk im na droge, niec się bawią), czy coś więcej (wtedy można pogadać o tym, jakie są pomysły na działaność).
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: IPMS Polska/Poland

Postprzez tankmania » niedziela, 30 stycznia 2011, 17:28

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):
tankmania napisał(a):Jeżeli wymagana ilość osób chce takiego tworu to są spełnione wszystkie wymogi tejże.


dlatego własnie chcę wiedziec, czy to ma być twór, którego głownym celem będzie spełniać ambicje tego założycieli (wtedy krzyżk im na droge, niec się bawią), czy coś więcej (wtedy można pogadać o tym, jakie są pomysły na działaność).


Byśmy się dogadali wcześniej gdybyśmy obaj wiedzieli, że zasadność to poprawność uzasadnienia, a nie zasady działania. :mrgreen:
tankmania
 
Posty: 1074
Dołączył(a): czwartek, 22 października 2009, 04:53

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Imprezy - relacje - spotkania - muzea

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości