IPMS Polska/Poland

Nasze wrażenia, relacje z różnych imprez, zawodów, spotkań oraz wizyt w muzeach.

Re: IPMS Polska/Poland

Postprzez Andrzej Godlewski » sobota, 29 stycznia 2011, 01:18

Pies pogrzebany jest w tym iż ,od razu na wstępie zostały narzucone pewne rozwiązania bez podjęcia jakichkolwiek konsultacji.
Na stronie IPMS Świdnica jest tekst który narzuca już pewne sprawy organizacyjne ,mimo iż nie odbyło się zebranie członków założycieli.
Członkowie założyciele nie potrzebują żadnych deklaracji ,bo po co,przecież de fakto ta organizacja jeszcze nie istnieje.
To jest po prostu nie logiczne, chyba że wymagają tego zachodnie IPMS.
Można zatem jedynie uznać iż IPMS Świdnica, pilnuje porządku zebrania które można oczywiście ustalić wcześniej, a na które mogą przyjść WSZYSCY zainteresowani modelarze.
Rozmowy to się zaczną jak będzie uchwalany statut ,chyba że w tej materii też jest wszystko ustalone według jakiś wytycznych.
Avatar użytkownika
Andrzej Godlewski
 
Posty: 914
Dołączył(a): niedziela, 15 lutego 2009, 21:42

Reklama

modele polskich samolotów

Re: IPMS Polska/Poland

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » sobota, 29 stycznia 2011, 02:54

Robert Thorz napisał(a):Ale jak Ktoś ma wątpliwości, pytania to chętnie na nie odpowiem zarówno drogą e-mailową jak i telefoniczną w imieniu przyszłego IPMS Poland.


a czemu nie tutaj? w końcu wątpliwości i pytania zostały w tym wątku sformuowane po wielokroć, w sposób jasny, prosty i czytelny. i niestety wciąż tego samego nie można powiedzieć o ripostach osób zaangażowanych w tworzenie IPMS PL
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: IPMS Polska/Poland

Postprzez Robert Thorz » sobota, 29 stycznia 2011, 10:53

Kamilu a co jest nie czytelne w naszych wypowiedziach. Przecież od początku tematu mówi się o "Krztałtowaniu" przyszłego IPMS Poland. Jeszcze go nie ma a się go krytykuje. To trochę tak jak by nażekac na awaryjnośc samochodu którego jeszcze nie ma w produkcji. Do tej pory wszystkie osoby które biorą czynnie udział w krztałtowaniu tej organizacji analizują problemy i niejasności wynikłe w tej rozmowie. Zresztą jak mam byc szczery to bije się tu pianę na temat czegoś o czym docierają Tu tylko szczątkowe informacje z naszych konsultacji na forum IPMS Poland i niestety w większości nie pokrywają się z tym o czym tam mowa. Jeśli Ktoś chce naprawde doczytac się całości to zapraszam do zgłoszenia deklaracji która jak wspomniałem do niczego formalnie nie przywiązuje na stałe. Otrzymacie dostęp do forum i sprawa w większości się wyjaśni.
Moim zdaniem nic prostrzego.

A odpowiadając: "czemu nie tutaj", to proste. Jestem gadułą i telefonicznie lepiej mi się przekazuje informacje. Co rozmowa to rozmowa. A pisząc posty, niestety jednym złym dobranym słowem można źle przekazac cały kontekst. :roll:
Koleżanko/Kolego, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, których podobnie jak Ciebie pasjonuje modelarstwo zapraszamy w nasze szeregi. Nie jesteśmy elitarnym klubem! Zapraszamy WSZYSTKICH! Zarząd jest do Waszej dyspozycji! Odpowiemy na każde pytanie.
http://www.ipmspolska.org.pl/
Avatar użytkownika
Robert Thorz
 
Posty: 157
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 12:06
Lokalizacja: Ruda Śląska / IPMS Silesia

Re: IPMS Polska/Poland

Postprzez Jaho63 » sobota, 29 stycznia 2011, 11:35

Robert, ale w odróżnieniu od rozmowy telefonicznej tutaj od razu przekonujesz do siebie całą grupę osób.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: IPMS Polska/Poland

Postprzez jacekkarolczak » sobota, 29 stycznia 2011, 11:36

Obserwuje ten wątek od początku.
Tak, złożyłem deklarację członkowską do IPMS Polska.
Nie w oczekiwaniu na splendory i chwałę jakie automatycznie na mnie spłyną ( jestem członkiem NAVIGA i też nie spłynęły :D ) ale z myślą że może coś świeżego i fajnego powstanie, tym bardziej że dopiero się kształtuje i możemy mieć wpływ na ostateczny wynik.
Ale muszę powiedzieć jedno: niech Tomasz się już nie zajmuje public relations, niech weźmie się za to ktoś kto to potrafi. Bez urazy Tomaszu - chwała Ci za chęć powołania tej organizacji, ale nie pogrążaj nas już bardziej. Po prostu nie potrafisz przekazać swych dobrych ( tego jestem pewien ) intencji innym.

To tyle ode mnie i do zobaczenia w Bytomiu.

Jacek
Avatar użytkownika
jacekkarolczak
 
Posty: 129
Dołączył(a): piątek, 13 listopada 2009, 17:45
Lokalizacja: Łódź

Re: IPMS Polska/Poland

Postprzez SKYRAIDER » sobota, 29 stycznia 2011, 11:45

Miałem nie pisać, nie wytrzymałem,

"A odpowiadając: "czemu nie tutaj", to proste. Jestem gadułą i telefonicznie lepiej mi się przekazuje informacje. Co rozmowa to rozmowa. A pisząc posty, niestety jednym złym dobranym słowem można źle przekazac cały kontekst."

Trzeba nauczyć się czytać i nie tylko.


TAK SIĘ DOCIERA DO LUDZI, TRZEBA BRAĆ PRZYKŁAD Z ICH POCZYNAŃ ! ! ! !


Czy pozostałych uważacie za ludzi kategorii entej, to jesteście idiotami do potęgi entej.

Marek
Avatar użytkownika
SKYRAIDER
 
Posty: 1111
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 11:26
Lokalizacja: EPTO

Re: IPMS Polska/Poland

Postprzez Chrupek » sobota, 29 stycznia 2011, 11:49

W 1000% popieram Jacka.
Koleżanko/Kolego, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, których podobnie jak Ciebie pasjonuje modelarstwo zapraszamy w nasze szeregi. Nie jesteśmy elitarnym klubem! Zapraszamy WSZYSTKICH! Zarząd jest do Waszej dyspozycji! Odpowiemy na każde pytanie. http://www.ipmspolska.org.pl
Avatar użytkownika
Chrupek
 
Posty: 298
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 20:55
Lokalizacja: Rybnik

Re: IPMS Polska/Poland

Postprzez Jaho63 » sobota, 29 stycznia 2011, 11:54

Skyraider tak się nie da rozmawiać. Ja rozumiem, że uważasz inaczej (z resztą ja tak samo) ale jak na kogoś RYKNIESZ i odeślesz do studiowania elementarza to taka rozmowa nie ma szans się potoczyć normalnie.
Dlaczego nie możemy tu po kolei omówić poruszanych kwestii? Np. cel istnienia IPMS?
Zacząłbym od tego:
"Naczelną rolą IPMS jest propagowanie różnych form modelarstwa plastikowego w społecznościach lokalnych, a także promocja krajowej aktywności modelarskiej na forum międzynarodowym."
Rozumiem, że po głowach organizatorów chodzi kwestia podnoszenia prestiżu, ale jeśli to będzie przekazywane w formie sztywnej i radykalnej propagandy to większość (w tym ja) wyśmieje takie pomysły, bo ogłaszanie światu naszej "wspaniałości" naraża właśnie na śmieszność. A można te same cele osiągnąć inaczej je ujmując jak propagowanie modelarstwa wśród młodzieży (modelarnie), jak pokazywanie prac i osiągnięć w lokalnych społecznościach (jakieś cykliczne wystawy np w domach kultury). Nie trzeba od razu ostro podkreślać "modelarstwo to sztuka, a reszta uważająca że się "tylko" bawi to już gorszy gatunek człowieka w ogóle!
Ostatnio edytowano sobota, 29 stycznia 2011, 12:00 przez Jaho63, łącznie edytowano 1 raz
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: IPMS Polska/Poland

Postprzez Chrupek » sobota, 29 stycznia 2011, 11:57

Może usprawiedliwię wypowiedź Roberta. Chłopak miał na myśli tylko to że lepiej się jemu przekazuje informacje ustnie, niż wypowiada myśli na piśmie. Są ludzie którzy potrafią piękne mowy układać na papierze, ale z ich ustnym przekazem bywa znacznie gorzej. Jedno słowo źle dobrane może zepsuć całość mądrej wypowiedzi. A w rozmowie od razu można sprostować. I proszę nie brać do siebie że uważamy się za kogoś lepszego. Wręcz przeciwnie. Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi. A jako tacy jesteśmy "ułomni" (proszę zrozumieć mnie dobrze).
Pozdrawiam
Marcin Chrupek Chruścielewski
Koleżanko/Kolego, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, których podobnie jak Ciebie pasjonuje modelarstwo zapraszamy w nasze szeregi. Nie jesteśmy elitarnym klubem! Zapraszamy WSZYSTKICH! Zarząd jest do Waszej dyspozycji! Odpowiemy na każde pytanie. http://www.ipmspolska.org.pl
Avatar użytkownika
Chrupek
 
Posty: 298
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 20:55
Lokalizacja: Rybnik

Re: IPMS Polska/Poland

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » sobota, 29 stycznia 2011, 12:00

Robert Thorz napisał(a): Zresztą jak mam byc szczery to bije się tu pianę na temat czegoś o czym docierają Tu tylko szczątkowe informacje z naszych konsultacji na forum IPMS Poland i niestety w większości nie pokrywają się z tym o czym tam mowa.


Jeśli ja mam być szczery, to pianę sie bije własnie dlatego, że za zaproszeniem do IPMS idą właśnie jedynie szczątkowe informacje.


Jeśli Ktoś chce naprawde doczytac się całości to zapraszam do zgłoszenia deklaracji która jak wspomniałem do niczego formalnie nie przywiązuje na stałe.


skoro nic nie znaczy, to po co w takim razie ona? a znasz wogóle treść tej deklaracji?
proszę o przyjęcie mnie w poczet członków IPMS Polska
jest twoim zdaniem do niczego nie zobowiązującym stwierdzeniem?
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: IPMS Polska/Poland

Postprzez Jaho63 » sobota, 29 stycznia 2011, 12:05

A nawet jeśli nie ma znaczenia, to już na wstępie jest postawieniem jakiegoś warunku. To nie lepiej tu pogadać? Bez "ataku" na wolność "userską"? Wiecie przecież jak Polak podchodzi do nakazów? ;o)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: IPMS Polska/Poland

Postprzez wasilewskiadam » sobota, 29 stycznia 2011, 12:36

Cześć
Kamil, Białystok przyjedzie do Bytomia.
Ostatecznie jest to jedyne miejsce gdzie można się czegoś dowiedzieć o.......IPMS Poland .
Wiem, że po zalogowaniu , uzyskaniu kodu/hasła można i w necie.
Ciekawi mnie przebieg dyskusji na żywo :mrgreen:
Pozdrawiam
Adam Wasilewski
KMMR 08/15 Białystok
Avatar użytkownika
wasilewskiadam
 
Posty: 362
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 18:20
Lokalizacja: KMMR 08/15 Białystok

Re: IPMS Polska/Poland

Postprzez Jaho63 » sobota, 29 stycznia 2011, 14:38

Panowie powiem tylko za siebie. Do zawodów jest cały miesiąc. W ciągu miesiąca można naprawdę przewałkować temat. Jeżeli jednak nie będąc ani radykalnym przeciwnikiem IPMS (jego idei), ani jego zagorzałym zwolennikiem, jedyne, co usłyszę to "zapisz się to się dowiesz" (może przynajmniej jakaś konkretna różnica pomiędzy dialogami prowadzonymi na forum IPMS a tutejszym?) to do Bytomia oczywiście pojadę, chętnie wielu panom uścisnę rękę, ale chyba nic więcej. Mnie nie przekona "żywa" dyskusja na spotkaniu "u pana Olka", bo nic tak nie pozwala na wyciągnięcie trafnych wniosków, jak taka właśnie spokojna i równocześnie obserwowana przez wielu ludzi "debata" internetowa. To oczywiście moja opinia i nie musi ona być przez kogokolwiek wzięta pod uwagę. Ale gdyby jednak któremuś z panów założycieli zależało na WSZYSTKICH ewentualnych "braciach" IMPS-owej rodziny (tak, wiem, przesadzam, ale z rozmysłem) to uważam, że warto spróbować.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: IPMS Polska/Poland

Postprzez wasilewskiadam » sobota, 29 stycznia 2011, 15:17

Przerabiałem powstanie kilku organizacji :)
Zostanę raczej przy KMMR 0815.
Adam Wasilewski
KMMR 08/15 Białystok
Avatar użytkownika
wasilewskiadam
 
Posty: 362
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 18:20
Lokalizacja: KMMR 08/15 Białystok

Re: IPMS Polska/Poland

Postprzez SKYRAIDER » sobota, 29 stycznia 2011, 19:49

JEDYNA, SŁUSZNA, DECYZJA ! ! ! ! ! ! ! !
"Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu"
Wiesz na czym stoisz i co masz, IPMS tylko gdybanie.
Wrzucili by projekt statutu na forum, odpowiedzialni ludzie
dali by trochę porad (bezpłatnych) i nie byłoby tego całego szumu.
Plan pracy Zarządu, zamierzeń i komu ma służyć powołana do życia
organizacja.

Marek
Avatar użytkownika
SKYRAIDER
 
Posty: 1111
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 11:26
Lokalizacja: EPTO

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Imprezy - relacje - spotkania - muzea

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości