XIII Ogólnopolski Konkurs Modelarski - Zgierz 28-29.05.2011

Nasze wrażenia, relacje z różnych imprez, zawodów, spotkań oraz wizyt w muzeach.

Re: XIII Ogólnopolski Konkurs Modelarski - Zgierz 28-29.05.2011

Postprzez Bushi » poniedziałek, 30 maja 2011, 22:14

Komunikat wstępny z XIII Ogólnopolskiego Konkursu Modelarskiego – Zgierz 2011

W dniach 28-29 maja 2011r. odbył się w Zgierzu XIII Ogólnopolski Konkurs Modelarski. Impreza miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 8 położonej przy ul. Boya-Żeleńskiego 4.
Konkurs został zorganizowany przez Klub Modelarski „Radarek” Zgierz, Ligę Obrony Kraju, oraz Radę Osiedla 650-lecia.
W konkursie wystartowało 68 zawodników zrzeszonych w 7 klubach modelarskich oraz kilkunastu modelarzy niezrzeszonych. Na konkursie i wystawie pozakonkursowej zaprezentowano łącznie 397 modeli.

Zwycięzcom zawodów wręczono wiele nagród i wyróżnień specjalnych.
Puchar za I miejsce w klasyfikacji zespołowej został ufundowany przez Prezydenta miasta Zgierza dr Iwonę Wieczorek, otrzymało go Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych (ISMR).
Puchar za II miejsce w klasyfikacji zespołowej ufundowany przez Ligę Obrony Kraju wręczył dyrektor Biura Łódzkiego Zarządu Wojewódzkiego LOK ppłk(r) Marek Jurkiewicz. Puchar przyznano klubowi Modellot Toruń.
Puchar za III miejsce w klasyfikacji zespołowej został ufundowany przez dr inż. Zbigniewa Andrzejczaka, otrzymało go Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi.
Puchar dla najmłodszego zawodnika ufundował Starosta Powiatu zgierskiego - Krzysztof Kozanecki, nagrodę otrzymał Sebastian Byszewski z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Ratajczyk” Łódź.
Puchar dla najlepszego zawodnika ufundował Przewodniczący Rady Powiatu zgierskiego – Józef Dziemdziela, wyróżnienie otrzymał Jarosław Michalak z Klubu Modelarskiego „Radarek” Zgierz.
Puchar za najlepszy model pojazdu w barwach polskich ufundował Paweł Gancarz – radny Rady Osiedla 650-lecia w Zgierzu, wyróżnienie otrzymał Paweł Siemiński z ISMR.
Puchar za najlepszy samolot w barwach polskich ufundował Mirosław Kolenda, nagrodę otrzymał Jan Bąkała z klubu Modellot Toruń.
Puchar za najlepszy model okrętu został ufundowany przez Tomasza Tomczaka, nagrodę otrzymał Sylwester Grabarczyk z klubu „Dedal” Wieluń.
Po raz pierwszy w historii zgierskiego konkursu przyznano nagrodę specjalną za najlepszy pojazd strażacki/specjalistyczny. Statuetkę ufundował komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu - bryg. mgr inż. Krzysztof Zieliński. Nagrodę otrzymał Marek Michalski z KM „Radarek” Zgierz.
Wydawnictwo Kagero ufundowało szereg publikacji modelarskich i historycznych dla dzieci z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 2 w Łodzi, przy którym działa modelarnia UKS „Ratajczyk”. Publikacje otrzymali: Kamil Sadowski, Marcin Zając, Sebastian Byszewski, Andrzej Kowalski i Przemysław Kałużny.
Łącznie osędziowano 32 klasy modeli. Modelarze, którzy zajęli miejsca 1-3 w danej klasie otrzymywali dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci modeli plastikowych, bądź kartonowych. Nagrody zakupiono ze środków przyznanych organizatorom przez Ligę Obrony Kraju, Starostwo Powiatowe w Zgierzu, Urząd Miasta Zgierza oraz szereg indywidualnych sponsorów: firmę Hiarte, Markab, PT&M, Tomtex i osoby prywatne.
Poczęstunek dla sędziów i zawodników ufundowała firma Agros-Nova oraz hurtownia spożywcza „Piotruś i Angelika”.

Podczas trwania konkursu instruktorzy z Klubu Modelarskiego „Radarek” Zgierz przeprowadzili warsztaty modelarskie dla dzieci i młodzieży. Warsztaty cieszyły się dużym powodzeniem. Modele na warsztaty modelarskie zostały ufundowane przez Radę Osiedla 650-lecia w Zgierzu. Poczęstunek dla osób biorących udział w warsztatach pozyskano z Urzędu Miasta Zgierza. Dyplomy dla uczestników wydrukowała firma Tomtex.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania zawodnikom, sędziom, sponsorom, patronom medialnym i wszystkim osobom, które pomogły w organizacji konkursu. Szczególne podziękowania organizatorzy składają pani Annie Lewandowskiej - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 za udostępnienie miejsca w którym rozegrano zawody. Dziękujemy również pozostałym pracownikom tej placówki oświatowej za szeroką pomoc organizacyjną.

W imieniu organizatorów podziękowania składa
- wiceprezes KM "Radarek" Zgierz - Michał Kaniowski
Obrazek

"Lewatywa to fundament cesarstwa" - Szwejk
Avatar użytkownika
Bushi
 
Posty: 41
Dołączył(a): środa, 1 października 2008, 13:40
Lokalizacja: Zgierz

Reklama

Re: XIII Ogólnopolski Konkurs Modelarski - Zgierz 28-29.05.2011

Postprzez Aleksander » wtorek, 31 maja 2011, 11:58

W ciągu kilku dni pokażę parę zdjęć z konkursu, zrobionych w niedzielę (przez koleżankę Małżonkę :lol: ) - trzeba je tylko troszkę poprawić.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7975
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: XIII Ogólnopolski Konkurs Modelarski - Zgierz 28-29.05.2011

Postprzez Artur Domański » wtorek, 31 maja 2011, 12:01

Aleksander napisał(a):W ciągu kilku dni pokażę parę zdjęć z konkursu, zrobionych w niedzielę (przez koleżankę Małżonkę :lol: ) - trzeba je tylko troszkę poprawić.

Ale mam nadzieję że nie koleżankę małżonkę
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Artur Domański
 
Posty: 1223
Dołączył(a): wtorek, 27 listopada 2007, 20:39
Lokalizacja: Włocławek

Re: XIII Ogólnopolski Konkurs Modelarski - Zgierz 28-29.05.2011

Postprzez Hobby » wtorek, 31 maja 2011, 13:58

Chciałbym dodać, że Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych przybyło w sile 8 osób i Panu Romualdowi Adamczukowi z Białegostoku przyznało wyróżnienie za kolekcję pojazdów specjalnych.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A GALERIA jest tutaj
Niech Cię nie zraża myśl moja prosta, smutny efekt reform szkolnictwa.
Obrazek
11 Inowrocławski Konkurs Modelarski 22-23 kwietnia 2017
Avatar użytkownika
Hobby
 
Posty: 291
Dołączył(a): sobota, 3 listopada 2007, 14:27
Lokalizacja: Inowrocław

Re: XIII Ogólnopolski Konkurs Modelarski - Zgierz 28-29.05.2011

Postprzez merlin_PL » wtorek, 31 maja 2011, 22:39

Jako przedstawiciel łódzkich i zgierskich modelarzy na tym forum i ten co do przyjazdu na konkurs zachęcał chcę podziękować za przybycie silnej i zwartej grupie z Inowrocławia. Bardzo miło nam was było poznać i zobaczyć wasze wspaniałe modele. Jak Aleksander da fotki to ja się pokuszę o jakiś komentarz co do wyników i samej imprezy.
Ja w każdym razie postaram się zrewanżować za waszą wizytą w Zgierzu wizytą w Inowrocławiu. :D
Robią się różne rzeczy
merlin_PL
 
Posty: 889
Dołączył(a): poniedziałek, 20 lipca 2009, 22:34
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Re: XIII Ogólnopolski Konkurs Modelarski - Zgierz 28-29.05.2011

Postprzez Hobby » wtorek, 31 maja 2011, 23:27

Czyli z premedytacją, wyrachowaniem cel został osiągnięty.
Czekamy na was 21-22 kwietnia 2012 i będziemy wykazywać wyższość kujawskiej białej kiełbasy nad zgierską :P

A jeszcze lepiej jak odwiedzicie nas na najbliższym Inowrocławskim Spotkaniu Modelarzy Redukcyjnych 18 czerwca o 15:00 w Inowrocławiu przy ul. Św, Ducha 23.
Niech Cię nie zraża myśl moja prosta, smutny efekt reform szkolnictwa.
Obrazek
11 Inowrocławski Konkurs Modelarski 22-23 kwietnia 2017
Avatar użytkownika
Hobby
 
Posty: 291
Dołączył(a): sobota, 3 listopada 2007, 14:27
Lokalizacja: Inowrocław

Re: XIII Ogólnopolski Konkurs Modelarski - Zgierz 28-29.05.2011

Postprzez Aleksander » wtorek, 31 maja 2011, 23:32

artro219 napisał(a):
Aleksander napisał(a):W ciągu kilku dni pokażę parę zdjęć z konkursu, zrobionych w niedzielę (przez koleżankę Małżonkę :lol: ) - trzeba je tylko troszkę poprawić.

Ale mam nadzieję że nie koleżankę małżonkę

Małżonki się już nie da poprawić, ale nie jest najgorzej :P
Poprawić trzeba fotki, bo są zbyt ciemne (taki obiektyw niestety) - "będzie pan zadowolooony" :lol:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7975
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: XIII Ogólnopolski Konkurs Modelarski - Zgierz 28-29.05.2011

Postprzez valpurgius » piątek, 3 czerwca 2011, 15:56

Witam.

Poniżej miniaturki skanów klasyfikacji indywidualnej (miejsca 1-3). Pliki są ogromne, nie przerabiałem ich zbytnio, gdyz strasznie traciły na jakości. W razie czego, proszę o info na valpurgius(at)autograf.pl - udostępnię plik w formacie pdf ważący niecałe 500kB.

[url=http://s23.photobucket.com/albums/b354/maciejinho/XIIIOKMZGIERZ2011/?action=view&current=skanowanie0001.jpgObrazek[/url] [url=http://s23.photobucket.com/albums/b354/maciejinho/XIIIOKMZGIERZ2011/?action=view&current=skanowanie0002.jpgObrazek[/url] [url=http://s23.photobucket.com/albums/b354/maciejinho/XIIIOKMZGIERZ2011/?action=view&current=skanowanie0003.jpgObrazek[/url]
[url=http://s23.photobucket.com/albums/b354/maciejinho/XIIIOKMZGIERZ2011/?action=view&current=skanowanie0004.jpgObrazek[/url] [url=http://s23.photobucket.com/albums/b354/maciejinho/XIIIOKMZGIERZ2011/?action=view&current=skanowanie0005.jpgObrazek[/url] [url=http://s23.photobucket.com/albums/b354/maciejinho/XIIIOKMZGIERZ2011/?action=view&current=skanowanie0006.jpgObrazek[/url]

Jeszcze raz dziękuję wszystkim zawodnikom w imieniu Organizatorów za udział i samą chęć przybycia na konkurs, mimo wielu równoległych imprez, oraz w swoim - za przemiłe spotkanie :)


jak już gdzieśtam napisałem - znaki zapytania oznaczają, że nie mogłem odczytać co tam sędziowie napisali - sam też wszystkich modelarzy i modeli nie znam (nawet z własnego klubu - praca skutecznie uniemożliwia mi poznanie nowych kolegów spod moich barw). Jeśli ktoś poczuł się pokrzywdzony - przepraszam z góry :)


Wstaw, proszę, zdjęcia zgodnie z regulaminem.
Xenomorph
Avatar użytkownika
valpurgius
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek, 7 września 2009, 11:11

Re: XIII Ogólnopolski Konkurs Modelarski - Zgierz 28-29.05.2011

Postprzez Aleksander » niedziela, 3 lipca 2011, 13:57

Oto obiecane fotki - przepraszam, że z takim opóźnieniem :oops:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Oczywiście jest to tylko fragment całości - to co się podobało mojej małżonce :lol:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7975
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: XIII Ogólnopolski Konkurs Modelarski - Zgierz 28-29.05.2011

Postprzez merlin_PL » piątek, 22 lipca 2011, 15:51

Aleksander wstawił zdjęcia, to ja po urlopach pokuszę się tak jak obiecałem o kilka zdań komentarza.
Impreza udana . Było około 400 modeli tak plastikowych jak i kartonowych . W ubiegłym roku wynik był był podobny tak więc nastąpiła mała stabilizacja , która pozwala z pewnym optymizmem spoglądać w przyszłość. Co do organizacji to nie budziła w mojej ocenie większych zastrzeżeń poza może jedną kwestią , a było nią miejsce gdzie modele były wystawiane ( sala gimnastyczna w szkole i do tego ta jedna z mniejszych ) Zwyczajnie na tą ilość modeli było trochę za ciasno. Rozmawiałem z organizatorami dlaczego tak się stało i mam nadzieję , że w przyszłości będzie więcej miejsca.
Fakt , że impreza była organiziwana w szkole podstawowej gdzie w sobotę odbywało się święto szkoły - piknik rodzinny zaowocował dużą ilością odwiedzających wystawę dzieci i ich opiekunów tak więc walor popularyzacji modelartwa impreza także wykonała, aczkolwiek zmuszało to modelarzy do czuwania przy modelach.
Co do poziomu to uważam, że był wyższy niż w roku ubiegłym . Było kilka perełek tak w plastiku jak i w kartonie.

Generalnie na chwilę obecną jest to najpoważniejsza impreza modelarska w bezpośredniej bliskości Łodzi .
A obok rozgrywanego po raz pierwszy Tomaszowa Mazowieckiego druga warta odnotowania impreza modelarska w tym regionie kraju.

Na koniec to co mnie w Zgierzu trochę zaskoczyło. Niestety lekko na minus , a była nią dość niewielka obecnośc modelarzy z Łodzi i okolic.Tych , którzy na wystawę mają najbliżej. Dużo ich jest na forach. Jeszcze więccej spotykam w łódzkich sklepach modelarskich. W Zgierzu ich niestety zobaczyłem naprawdę niewielu , czy to w charakterze startujących , czy to w charakterze widzów. W Tomaszowie było juz ich trochę więcej więc jest nadzieja , że w przyszłym roku będzie lepiej.
Robią się różne rzeczy
merlin_PL
 
Posty: 889
Dołączył(a): poniedziałek, 20 lipca 2009, 22:34
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Poprzednia strona

Powrót do Imprezy - relacje - spotkania - muzea

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości