Fotki z Moson

Nasze wrażenia, relacje z różnych imprez, zawodów, spotkań oraz wizyt w muzeach.

Fotki z Moson

Postprzez imek46 » sobota, 23 kwietnia 2011, 20:32

Czy ktoś z kolegów ma fotki z ostatniej imprezy w Moson. Impreza odbyła się tydzień temu a na forum cisza. Z tego co wiem to było dużo kolegów modelarzy z Polski.
Pozdrawiam I.Z.
imek46
 
Posty: 923
Dołączył(a): piątek, 28 września 2007, 11:13
Lokalizacja: Lublin

Reklama

Re: Fotki z Moson

Postprzez S.G » niedziela, 24 kwietnia 2011, 20:01

Cześć Zbyszku, masz tu linka do czeskiego forum tam jest trochę fotek z tego roku, a jak ktoś łapie czeski to może sobie poczytać awanturę o ocenę modeli w czeskim wykonaniu, tak że spokojnie, to nie tylko na naszych forach takie kwiatki.
http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=516&t=48576&st=0&sk=t&sd=a&start=120
szymon grzywocz
IPMS SILESIA
S.G
 
Posty: 87
Dołączył(a): piątek, 2 listopada 2007, 23:35

Re: Fotki z Moson

Postprzez SKYRAIDER » środa, 27 kwietnia 2011, 23:44

Dlatego przestaliśmy tam jeździć, kryteria i regulamin oceny gorsze od naszych.
Marek
Avatar użytkownika
SKYRAIDER
 
Posty: 1111
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 11:26
Lokalizacja: EPTO

Re: Fotki z Moson

Postprzez Cichociemny » czwartek, 28 kwietnia 2011, 00:20

Obrazek
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Fotki z Moson

Postprzez dp » czwartek, 28 kwietnia 2011, 21:28

Jak się robi modele na odpowiednim poziomie to ani kryteria oceny, ani regulaminy nie mają znaczenia żeby wygrać daną kategorię czy to u nas czy w Moson 8-)
Pozdrawiam Damian Piekarczyk. IPMS Silesia.
Koleżanko, Kolego,
Jeśli pasjonuje cię modelarstwo, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, ciekawe miejsca, zapraszamy w szeregi IPMS Polska ! Jest to miejsce dla każdego, i młodego i starego, doświadczonego i nowego. Chcesz dzielić się swoją pasją, chcesz być z nami, masz pytania, spotkaj się z nami napisz lub zadzwoń ? Zapraszamy wszystkich!

http://www.ipmspolska.org.pl/
dp
 
Posty: 68
Dołączył(a): poniedziałek, 22 listopada 2010, 20:28
Lokalizacja: Bolęcin k/Chrzanowa

Re: Fotki z Moson

Postprzez marder » czwartek, 28 kwietnia 2011, 22:01

Rafał B - Entuzjasta HIPS-u
marder
 
Posty: 648
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 20:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Fotki z Moson

Postprzez S.G » czwartek, 28 kwietnia 2011, 22:19

SKYRAIDER napisał(a):Dlatego przestaliśmy tam jeździć, kryteria i regulamin oceny gorsze od naszych.
Marek

A my jeździmy i jeździć będziemy, bo to największą tego typu impreza w tej części Europy, na której można zobaczyć na prawdę odjazdowe modele i to czasem modelarzy z bardzo daleka i jeszcze to miejsce, nigdzie modele nie prezentują się tak pięknie jak w auli w Moson, a to, że czasem komuś nie leży ocena, bo nie dostał medalu, to nic w porównaniu ze smakiem zupy gulaszowej. :lol: A Czesi, marudzili, krytykowali, a za rok znowu przyjadą, bo takiej imprezy to nawet u siebie nie mają. Wiec jak ktoś chce zobaczyć piękne modele, modelarzy z całej Europy to polecam za rok się wybrać, bo jest warto.
szymon grzywocz
IPMS SILESIA
S.G
 
Posty: 87
Dołączył(a): piątek, 2 listopada 2007, 23:35

Re: Fotki z Moson

Postprzez SKYRAIDER » czwartek, 28 kwietnia 2011, 23:22

Jeżeli Andrasz wziął to z powrotem pod swoje skrzydła, może, zobaczymy.
Jak by co to 30% modeli było mniej niż dwa lata temu i w zeszłym roku.
Odjazdowe modele można zobaczyć również na naszych krajowych imprezach.
Marek
Avatar użytkownika
SKYRAIDER
 
Posty: 1111
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 11:26
Lokalizacja: EPTO

Re: Fotki z Moson

Postprzez waran » piątek, 29 kwietnia 2011, 06:31

Tak ,taki poziom zawodów i modele na najwyższym poziomie sztuki modelarskiej można zobaczyć tylko w Bytomiu i to w ograniczonej ilości,w Moson są prawie wszystkie z górnej półki sztuki modelarskiej,a co do ilości, niestety coś takiego jak kryzys dotknął też i modelarstwo.Natomiast co do sędziowania ,na pewno nie ma w Moson takich kwiatków sędziowskich w ocenach jak na naszych krajowych zawodach . Trochę przyglądałem się u nich pracy sędziowskiej .Wybrany model, brany był na osobny stolik i tam oceniany .Skład był międzynarodowy ,ale tendencje brania modelu z podstawki w łapy mają chyba tylko sędziowie z Czech.Sam byłem świadkiem uszkodzenia modelu węgierskiego modelarza ,przez sędziego z Czech .Będąc niedawno na imprezie w Karwinie widziałem namiętne obmacywanie modeli ,zaraz też interweniowałem u sędziego głownego ,a przy swoich modelach położyłem kartkę -nie brać modelu do ręki.Reakcja była taka że punktacja jakowaś czesko-lokowska wręcz nakazuje obracać model w łapach -tak mi wytłumaczył sędzia główny .Nie muszę dodawać że w rubryce -wygląd ogólny modelu miałem 0 punktów.Zawody w Moson polecam wszystkim ,ze względu na klimat tych zawodów,poziom,ilość modeli i gastronomię jak zaznaczył tu kolega Szymon.Moson to atrakcja dla oczu i podniebienia i po prostu trzeba tam być na drugi rok :)
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk


Powrót do Imprezy - relacje - spotkania - muzea

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości