Światowid 2011

Nasze wrażenia, relacje z różnych imprez, zawodów, spotkań oraz wizyt w muzeach.

Światowid 2011

Postprzez Adrianowro » wtorek, 17 maja 2011, 11:28

Wybiera się ktoś ?
Na modelworku bojkot z powodu ceny opłat ,a ja osobiście zapomniałem się zarejsetrować , więc nawet nie wiem czy warto tłuc sie z modelami na próżno :/
http://www.swiatowid.net.pl/index.php/a ... 2011q.html
Avatar użytkownika
Adrianowro
 
Posty: 1245
Dołączył(a): niedziela, 31 stycznia 2010, 17:55
Lokalizacja: Festung Breslau

Reklama

Re: Światowid 2011

Postprzez Tomasz Mańkowski » wtorek, 17 maja 2011, 20:59

Adrianowro napisał(a):nawet nie wiem czy warto tłuc sie z modelami...

Myślę, że pojechać warto, tym bardziej że jesteś przecież "tambylcem"...
A czy weźmiesz i wystawisz modele ( bo kasa ) to zadecydujesz na miejscu, w sobotę...
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1240
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: Światowid 2011

Postprzez Przemek - MaXus » czwartek, 19 maja 2011, 21:49

Jeśli nic ważniejszego mi nie przeszkodzi, to mam ambitny plan się tam wybrać w sobotę.
Avatar użytkownika
Przemek - MaXus
 
Posty: 964
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:11
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Światowid 2011

Postprzez T.Z.Kędzierski » poniedziałek, 23 maja 2011, 13:42

Adrianowro napisał(a):Wybiera się ktoś ?
Na modelworku bojkot z powodu ceny opłat ,a ja osobiście zapomniałem się zarejsetrować , więc nawet nie wiem czy warto tłuc sie z modelami na próżno :/
http://www.swiatowid.net.pl/index.php/a ... 2011q.html


wróciłem wczoraj wieczorem z Novej Paki było to setkání přátel letectví a motorismu czyli - Novopacký šutrák 2011 (Nova Paka - miasteczko na skraju Českého ráje czyli pohádkova kraina loupežníka Rumcajse - jak by kto nie wiedział). Z rozmów przy piwie wynika że KPM Nova Paka wystawia ekipę do Wrocławia nie oglądając się na ceny.

Z drugiej strony czytam ten wątek na modelworku i czytam i nie mogę wyjść z podziwu dla piszących tam posty o tym że nie przyjadą - jaki to ma cel, piszący chcą żeby organizatorzy ich prosili aby jednak przyjechali ? - Ich nicht verstehe, I do not understand
Chcesz znaleźć się w gronie ludzi akceptujących Ciebie takim, jaki jesteś? Przystań do z IPMS Świdnica – ludzi ze Zdolnego Śląska
Kliknij zatem:
http://www.ipmsswidnica.pl/index.php?op ... &Itemid=17
Avatar użytkownika
T.Z.Kędzierski
 
Posty: 114
Dołączył(a): sobota, 6 września 2008, 19:44

Re: Światowid 2011

Postprzez karambolis8 » poniedziałek, 23 maja 2011, 15:41

T.Z.Kędzierski napisał(a):czytam ten wątek na modelworku i czytam i nie mogę wyjść z podziwu dla piszących tam posty o tym że nie przyjadą - jaki to ma cel


Adrianowro napisał(a):Na modelworku bojkot z powodu ceny opłat
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 08:24

Re: Światowid 2011

Postprzez imek46 » poniedziałek, 23 maja 2011, 19:09

T.Z.Kędzierski napisał(a):
Adrianowro napisał(a):Wybiera się ktoś ?
Na modelworku bojkot z powodu ceny opłat ,a ja osobiście zapomniałem się zarejsetrować , więc nawet nie wiem czy warto tłuc sie z modelami na próżno :/
http://www.swiatowid.net.pl/index.php/a ... 2011q.html


wróciłem wczoraj wieczorem z Novej Paki było to setkání přátel letectví a motorismu czyli - Novopacký šutrák 2011 (Nova Paka - miasteczko na skraju Českého ráje czyli pohádkova kraina loupežníka Rumcajse - jak by kto nie wiedział). Z rozmów przy piwie wynika że KPM Nova Paka wystawia ekipę do Wrocławia nie oglądając się na ceny.

Z drugiej strony czytam ten wątek na modelworku i czytam i nie mogę wyjść z podziwu dla piszących tam posty o tym że nie przyjadą - jaki to ma cel, piszący chcą żeby organizatorzy ich prosili aby jednak przyjechali ? - Ich nicht verstehe, I do not understand


Nie muszą o nic prosić. Proste wyliczenie:
Jadę z Lublina do Wrocławia na Światowida:
10 modeli - opłata 55 złotych
Przejazd - bus w obie strony 136 złotych
- PKP trochę tańsze bo 126 złotych w obie strony
nocleg ponieważ przyjeżdżam w piątek czyli dwie doby znalazłem po 40 złotych za dobę od osoby czyli 80 zlotych. Wątpię czy w tej cenie znajdę coś do spania. A zakres cenowy jest od 40 do 400 złotych.

Koszt przejazdu i pobytu - 271 złotych.

Aha trzeba też coś zjeść, chyba że będę żył miłością modelarską całe dwa dni. Aha i jeszcze jedna rzecz bardzo ważna. Całe te koszty idą li tylko wyłącznie z mojej kieszeni. Łatwo się dziwić panie Tomaszu jak się mieszka na rzut beretem od Wrocławia i jeszcze koszty wrzuca się na IPMS Świdnica. Po raz pierwszy spotykam się z takimi opłatami i z takim podejściem organizatorów ( a jeżdżę już na różne imprezy w kraju i zagranicą ponad 10 lat). Wszędzie pobierane są symboliczne opłaty o ile jakieś są w ogóle. Także niech nie będzie później gadania że było mało modeli. Ja na pewno nie przyjadę. Sądzę, że wielu kolegów z tego forum jak i z modelworka też tak myśli. A jeszcze te opłaty za miejsca na giełdę płatne i w sobotę i w niedzielę. To tyle z mojej strony.

Pozdrawiam
Imieliński Zbigniew Lublin
Pozdrawiam I.Z.
imek46
 
Posty: 923
Dołączył(a): piątek, 28 września 2007, 11:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Światowid 2011

Postprzez lejgo_inc » poniedziałek, 23 maja 2011, 23:53

Pewnie można będzie wygrać Bentleya jakiegoś, albo butelkę za przeproszeniem Curvoisiera, to i organizatorzy jakoś muszą nazbierać na nagrody.
Raczej się wybiorę, z lenistwa.
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Światowid 2011

Postprzez waran » wtorek, 24 maja 2011, 09:45

Zbysiu idealnie to wyliczyłeś i ująłeś -Popieram w 100% ,za taką kasę to mam dobry wyjazd do braci czechów na imprezę, a jeszcze zostanie na coś do poczytania modelarskiego .
Lejgo -Curvoisier przedni koniaczek ,takie nagrody mogły by być ;o)
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Światowid 2011

Postprzez Adrianowro » wtorek, 24 maja 2011, 10:58

Wydaje mi się ze Wrocławska impreza ma lata świetności za sobą - dowalenie większą ceną raczej nie wpłynie na większa ilość modeli.
Jeśli ceny ustalił dom kultury to może trzeba by pomyśleć o innym miejscu albo porządnym sponsorze - szkoda, że podwyżki przekłada się na modelarzy.
Ja w każdym bądź razie w tym roku odpadam, ląduję w robocie :(
Udanej zabawy....
Avatar użytkownika
Adrianowro
 
Posty: 1245
Dołączył(a): niedziela, 31 stycznia 2010, 17:55
Lokalizacja: Festung Breslau

Re: Światowid 2011

Postprzez T.Z.Kędzierski » wtorek, 24 maja 2011, 22:08

Ależ nie zamierzam polemizować na temat wysokości opłat, bulwersuje mnie jedynie to, że każdy poczytuje sobie za obowiązek poinformować świat, że nie startuje, bo …
Proszę przejrzyjcie, jakie opłaty startowe „buli” się na innych imprezach tego typu.
Nie startujesz – twoja sprawa, co to może obchodzić świat.
Chyba że chcesz poinformować świat jaki to jesteś biedny i w tym Wam współczuję.
I jeszcze jedno kolego 46, IPMS Świdnica nie dokłada jak na razie do wyjazdów swoich członków, jeszcze nie.
Chcesz znaleźć się w gronie ludzi akceptujących Ciebie takim, jaki jesteś? Przystań do z IPMS Świdnica – ludzi ze Zdolnego Śląska
Kliknij zatem:
http://www.ipmsswidnica.pl/index.php?op ... &Itemid=17
Avatar użytkownika
T.Z.Kędzierski
 
Posty: 114
Dołączył(a): sobota, 6 września 2008, 19:44

Re: Światowid 2011

Postprzez Adrianowro » wtorek, 24 maja 2011, 22:22

Proszę przejrzyjcie, jakie opłaty startowe „buli” się na innych imprezach tego typu.

Tu się akurat nie zgodzę - Bytom 2011 jakoś dał radę a impreza bije na głowę Wrocławską.
Co do narzekań - po to jest forum ludzie dyskutują co im na sercu leży w kwestii organizowanych konkursów - mają tylko piać z zachwytu ?
Sporo modelarzy to jednak osoby młode nie mające stałych zarobków - podwyższenie ceny nie zachęci ich do rozwoju pasji , a chyba to przede wszystkim maja propagować konkursy.
Avatar użytkownika
Adrianowro
 
Posty: 1245
Dołączył(a): niedziela, 31 stycznia 2010, 17:55
Lokalizacja: Festung Breslau

Re: Światowid 2011

Postprzez imek46 » czwartek, 26 maja 2011, 08:44

T.Z.Kędzierski napisał(a):Ależ nie zamierzam polemizować na temat wysokości opłat, bulwersuje mnie jedynie to, że każdy poczytuje sobie za obowiązek poinformować świat, że nie startuje, bo …
Proszę przejrzyjcie, jakie opłaty startowe „buli” się na innych imprezach tego typu.
Nie startujesz – twoja sprawa, co to może obchodzić świat.
Chyba że chcesz poinformować świat jaki to jesteś biedny i w tym Wam współczuję.
I jeszcze jedno kolego 46, IPMS Świdnica nie dokłada jak na razie do wyjazdów swoich członków, jeszcze nie.


Absolutnie całego świata to nie obchodzi. Tylko większość kolegów bulwersuje fakt opłat jakie musieli by ponieść na tej imprezie. Podałem ci proste wyliczenie ile mnie kosztuje taki wyjazd i sądzę że nie tylko mnie, a czy jestem biedny czy nie to nie TOBIE to oceniać, nie życzę sobie tego. Natomiast jeśli chodzi o opłaty startowe to na naszych Lubelskich Spotkaniach Modelarskich opłata jest 10 zł/osoba/senior, 5 zł/osoba/junior. Tyle wynosi u nas opłata.

Będzin konkurs - 10 senior/osoba 5 złotych/junior/osoba
Częstochowa - j.w.
Zgierz - bez opłat
Tomaszów Maz. - brak informacji (można się domyślać że za darmo)
Wrocław Kartonowy Konkurs 10-12.06 - bez opłat
to tylko najbliższe konkursy w kraju.
Pozdrawiam I.Z.
imek46
 
Posty: 923
Dołączył(a): piątek, 28 września 2007, 11:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Światowid 2011

Postprzez T.Z.Kędzierski » czwartek, 26 maja 2011, 10:50

imek46 napisał(a):Natomiast jeśli chodzi o opłaty startowe to na naszych Lubelskich Spotkaniach Modelarskich opłata jest 10 zł/osoba/senior, 5 zł/osoba/junior. Tyle wynosi u nas opłata.


Oczywiście masz rację, choć jak przyznajesz tez u siebie bierzecie opłaty startowe.
W dzisiejszych ponoć „kwitnących” czasach znalezienie „jelenia – sorry SPONSORA” który wesprze imprezę choćby paroma groszami graniczy z cudem i wymaga niezłej ekwilibrystyki od organizatorów - robisz to wiesz.
Być może mają problem ze sponsorami we Wrocławiu
10,- zetów za pierwszy model i 5,- za każdy następny to chyba jednak nie jest wygórowana opłata. Policz ile jest klas, w każdej trzeba przygotować choćby 2 x 3 nagrody (juniorzy) a każda niech kosztuje choćby 15,- złociszy to daje 90,- zł na klasę czyli jeśli nie ma w klasie minimum 9-ciu startujących to inna klasa musi to zapłacić.
31 klas to co najmniej 2.790,- złotych na wyróżnienia czyli co najmniej 279-ciu startujących, w tej masie przecież będą juniorzy po 5,- i 2,-. więc seniorzy drugim i następnym modelem ich zasponsorują. I to są tylko wyróżnienia. A pozostałe koszty?
Chyba nie muszę Ci tego liczyć masz przecież pewnie podobny problem u siebie.
Reszta komentarza raczej nie na forum, będziesz we Wrocku to możemy pogadać.
Chcesz znaleźć się w gronie ludzi akceptujących Ciebie takim, jaki jesteś? Przystań do z IPMS Świdnica – ludzi ze Zdolnego Śląska
Kliknij zatem:
http://www.ipmsswidnica.pl/index.php?op ... &Itemid=17
Avatar użytkownika
T.Z.Kędzierski
 
Posty: 114
Dołączył(a): sobota, 6 września 2008, 19:44

Re: Światowid 2011

Postprzez imek46 » czwartek, 26 maja 2011, 19:11

We Wrocku nie będę z wiadomych względów (raz że mnie nie stać, a drugie mam komunię akurat w tym czasie), a jeśli chodzi o te opłaty to jak ci napisałem w tych konkursach są raczej symboliczne. I nie sądzę aby organizatorzy tych konkursów mieli nadmiar sponsorów. Światowid ma długoletnią tradycję konkursową i szkoda, że takimi kosztami strzelił sobie najprawdopodobniej gola. Obym się mylił.

Pozdrawiam.
Pozdrawiam I.Z.
imek46
 
Posty: 923
Dołączył(a): piątek, 28 września 2007, 11:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Światowid 2011

Postprzez MODRED » piątek, 27 maja 2011, 00:51

imek46 napisał(a):Tomaszów Maz. - brak informacji (można się domyślać że za darmo)


Jak najbardziej - nie ma opłat. Była stosowna informacja w pierwszym poście, jest również zapis w regulaminie :)
MODRED
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek, 7 marca 2011, 13:32

Następna strona

Powrót do Imprezy - relacje - spotkania - muzea

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości