[Kraków] 25-26czerwca VIII Małopolski Piknik Lotniczy

Nasze wrażenia, relacje z różnych imprez, zawodów, spotkań oraz wizyt w muzeach.

Re: [Kraków] 25-26czerwca VIII Małopolski Piknik Lotniczy

Postprzez Michal » poniedziałek, 13 czerwca 2011, 16:58

Szkoda imprezy. Mieszkam 100 m od pasa używanego w czasie pokazów. I naprawdę dwa dni w roku odgłosy silników można przetrwać. Bardziej uciążliwi są studenci z akademików oraz pseudokibice "drący mordy" nieraz do 2 w nocy.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: [Kraków] 25-26czerwca VIII Małopolski Piknik Lotniczy

Postprzez Czarny » wtorek, 14 czerwca 2011, 16:19

Mieszkam 500m od pasa na którym miał miejsce piknik lotniczy, ryk silników nie przeszkadzał mi. Dużo bardziej uciążliwe i potencjalnie niebezpieczne są koncerty organizowane w coraz większej liczbie na tamtym terenie. Głośna muzyka do późna w nocy+ grupki napitej szwendającej się po okolicy młodzieży szukającej czegoś z procentami żeby się bardziej nawalić... Nie zgodzę się też z poglądem, iż w ciągu tych dni wzrasta szansa na spotkanie na swoim balkonie resztek samolotu czy jego załogi. Pas dawnego lotniska w Czyżynach znajduje sie bardzo blisko ścieżki podejścia na lotnisko w Balicach. Z tego kierunku wykonuje się chyba większość podejść ponieważ na tym właśnie kierunku działa ILS.

Impreza do moich ulubionych nie należała ale mimo wszystko szkoda, że się nie odbędzie.
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] 25-26czerwca VIII Małopolski Piknik Lotniczy

Postprzez Kuba P. » środa, 15 czerwca 2011, 11:59

dewertus napisał(a):
Na niedzielę zapowiedziany jest low pass (ok 100m) B-767...



Nic takiego się nie zdarzy. Lot odwołal 763.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: [Kraków] 25-26czerwca VIII Małopolski Piknik Lotniczy

Postprzez Marek Naja » środa, 15 czerwca 2011, 13:45

Czarny napisał(a): Nie zgodzę się też z poglądem, iż w ciągu tych dni wzrasta szansa na spotkanie na swoim balkonie resztek samolotu czy jego załogi. Pas dawnego lotniska w Czyżynach znajduje sie bardzo blisko ścieżki podejścia na lotnisko w Balicach. Z tego kierunku wykonuje się chyba większość podejść ponieważ na tym właśnie kierunku działa ILS.

A to podaj ile w okolicach Czyżyn rozbiło się samolotów zmierzających w kierunku Balic, a ile startujących z Czyżyn. Zresztą, co Wam szkodzi zrobić ankietę, przejść się po okolicznych osiedlach i przedstawić stosownym władzom wyniki. Zapewne mieszkańcy w większości będą za pozostawieniem pasa w użytkowaniu lotniczym więc pewnie warto.
vel Baldigozz
Avatar użytkownika
Marek Naja

rpm3
 
Posty: 872
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:40

Re: [Kraków] 25-26czerwca VIII Małopolski Piknik Lotniczy

Postprzez Czarny » niedziela, 19 czerwca 2011, 01:10

Pogadaj z ludźmi którzy wiedzą co dzieje sie na krakowskim niebie. Ja znam co najmniej dwa przypadki gdzie było blisko
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] 25-26czerwca VIII Małopolski Piknik Lotniczy

Postprzez Marek Naja » niedziela, 19 czerwca 2011, 08:22

No wybacz ale tego rodzaju opowieści, to przeciętnego mieszczucha interesują tyle co doniesienia z telewizorni jak to znów było blisko zagłady, bo meteoryt przeleciał milion kilometrów od Ziemi. Latanie związane z pokazami, szczególnie jeśli odbywa się przed moim balkonem jest już wymiernym zagrożeniem co smutna rzeczywistość tylko potwierdza. Ja nie neguję idei pokazów ale niech będą robione tam gdzie ich miejsce, czyli na normalnych lotniskach. Wiem, że zapalonym miłośnikom lotnictwa trudno to zrozumieć ale zamiast pokazów lotniczych podstawcie sobie np. sytuację, gdy ktoś 300 m od waszego domu zacznie stawiać tuczarnię na 1000 świniaków. Będzie miał plik papierów udowadniających, że ich sąsiedztwo w niczym wam nie będzie dolegać, no może czasem jak kierunek wiatru się zmieni, to trochę będzie wam w mieszkaniach jechało ale to tylko parę razy do roku się zdarza. No więc jak, zagrożenia dla życia nie ma żadnego więc pewnie nie będziecie mieli nic przeciwko takiemu sąsiedztwu?
vel Baldigozz
Avatar użytkownika
Marek Naja

rpm3
 
Posty: 872
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:40

Re: [Kraków] 25-26czerwca VIII Małopolski Piknik Lotniczy

Postprzez Czarny » poniedziałek, 20 czerwca 2011, 21:47

Marek, zgoda, że nie jest to trafme miejsce na piknik lotniczy. Wypadki zdarzają sie wszędzie co najlepiej pokazał tego roczny Płock (niestety ...) Ja tylko chciałem wskazać, że teren Czyżyn narażony jest na "zagrożenie z powietrza" również w każdy dzień powszedni co w trakcie pikniku. Ten argument po prostu do mnie nie przemawia. Sa inne bardziej zasadne.
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] 25-26czerwca VIII Małopolski Piknik Lotniczy

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 20 czerwca 2011, 22:00

Wiesz, tak samo narażony jest Ursynów czy Ursus/Bemowo/Wola.
I do tej pory na szczęście (w całej okropności opisanych sytuacji i koszmarze jaki spotkał ofiary i ich rodziny) oba tragiczne wypadki koło EPWA nie pociągnęły ofiar na ziemi. Kopernik cudem, Kościuszko ponoć kontrolowany (choć sam nie wiem...) uderzyły w puste miejsce. A ile operacji lotniczych w zgodzie z najbezpieczniejszym reżimem jest tam przeprowadzanych codzień? Pokazy to niestety proszenie się o tragedię. Żelaźni, Su-27, Płock...
Jest taki zapis w przepisach, zacytuję go z głowy - akrobacja to zamierzone wprowadzenie statku powietrznego w nienormalny stan lotu.

Ja trochę rozumiem mieszkańców Czyżyn chociaż jestem z tych, którzy najpiękniej czują się wąchając paloną kerozynę i avgas i słuchający ryku silnika lotniczego.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: [Kraków] 25-26czerwca VIII Małopolski Piknik Lotniczy

Postprzez author21 » czwartek, 21 lipca 2011, 11:27

dużo gorzej mają mieszkańcy Balic :)
author21
 
Posty: 486
Dołączył(a): wtorek, 24 marca 2009, 15:00

Re: [Kraków] 25-26czerwca VIII Małopolski Piknik Lotniczy

Postprzez Mac Eyka » czwartek, 21 lipca 2011, 16:56

Kuba P. napisał(a):Kopernik cudem, Kościuszko ponoć kontrolowany (choć sam nie wiem...) uderzyły w puste miejsce.


Jak Kubuś wiesz, miejsce w którym rozbił się Kopernik jest obecnie zabudowane, choć lotnisko wcale nie zmieniło lokalizacji ani dróg podejścia.
Gdyby, odpukać oczywiście w niemalowane, katastrofa ta odbyła się obecnie to jej wymiar na pewno byłby dużo tragiczniejszy. Bo choć zabudowa jest jednorodzinna to jest tam bazarowisko, centra handlowe i logistyczne.
Osobiście wychodzę z założenia, że bezpieczeństwo jest ważniejsze od radochy publiczności i imprezy powinny być organizowane bardziej pod kontem zapewnienia jego a nie łatwości dojazdu dla tłumu.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3032
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Poprzednia strona

Powrót do Imprezy - relacje - spotkania - muzea

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 19 gości