"Flying Legends" 2011 - Duxford, UK.

Nasze wrażenia, relacje z różnych imprez, zawodów, spotkań oraz wizyt w muzeach.

"Flying Legends" 2011 - Duxford, UK.

Postprzez _iceboy » środa, 13 lipca 2011, 14:07

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Takie "panoramki". Reszta tutaj: https://picasaweb.google.com/aleksander ... s2011Day1#

Fotki trzeba powiększać + na picassie, gdyż są jakoś dziwnie skompresowane. Oryginalne 800x600 pokazuje się po przybliżeniu.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
_iceboy
 
Posty: 987
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:22
Lokalizacja: Konin/Warszawa

Reklama

Re: "Flying Legends" 2011 - Duxford, UK.

Postprzez Tofik » środa, 13 lipca 2011, 15:49

Byłem w 2009 i muszę powiedzieć, że jest to niezwykle klimatyczna impreza :) Wszelkiej maści rekonstruktorzy przechadzający się wśród publiczności, jak i muzyczka z epoki dobiegająca z gramofonu przy domku pilota potęgują niezwykłe wrażenia :)
Jak słodko zostać świrem. Choć przez chwilę Choć przez chwilę łoOłoOoŁ
Tofik
 
Posty: 407
Dołączył(a): wtorek, 8 grudnia 2009, 21:22

Re: "Flying Legends" 2011 - Duxford, UK.

Postprzez Jaho63 » środa, 13 lipca 2011, 16:15

A poza imprezami warto pojechać? Bo Hendon ma ugruntowaną opinię i jeszcze za darmochę... a tam, 16,5 funciaka.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: "Flying Legends" 2011 - Duxford, UK.

Postprzez Mecenas » środa, 13 lipca 2011, 16:24

Jaho63 napisał(a):A poza imprezami warto pojechać? Bo Hendon ma ugruntowaną opinię i jeszcze za darmochę... a tam, 16,5 funciaka.


Hendon to chyba jedyne darmowe muzeum jakie widziałem w UK. Nie jestem pewien IWM. HMS Belfast, Duxford, War Cabinet - wszystkie za bodajże 10funciaków. Nawet do kościoła jak chciałem wejść to musiałem przez bramkę...za 10 funtów.

Odpowiadając na pytanie: zdecydowanie warto. Jak bym chciał jeszcze raz. W Duxford masz teraz nowy hangar z ekspozycją, hangar USAAF projektowany przez Fostera (warto i dla zawartości i dla wyglądu), kolejny duży hangar ze sprzętem lądowym oraz kolejny hangar z tymi wszystkimi maszynami, które latają (można się przyjrzeć remontom i przeglądom niektórych maszyn-wszystko na oczach zwiedzających jedynie za tasiemką). A w sezonie letnim przeloty TigerMothem lub Rapidem albo niektóre maszyny koczujące na płycie (ja miałem okazję pomacać Catalinę po oponkach). Myślę, że spokojnie można cały dzień tam spędzić jak pogoda dopisuje. Sama okolica wsi Duxford mnie się też bardzo podobała. Wycieczkę można też połączyć z Cambridge (w którym osobiście mi się nudziło a na trawie nie można siadać).
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: "Flying Legends" 2011 - Duxford, UK.

Postprzez Jaho63 » środa, 13 lipca 2011, 16:50

Dzięki. Może jak będę miał mało i będzie jeszcze czas to i Duxford "zaliczę". Ale jadę tylko na tydzień i w zasadzie już mam trasy zaplanowane (fakt, wstępy w GB nie są za tanie, ale darmowych Muzea troszku jest).
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: "Flying Legends" 2011 - Duxford, UK.

Postprzez Mecenas » środa, 13 lipca 2011, 16:55

Jedź koniecznie i nie gadaj. Jadąc busikiem z Cambidge jedzie się przez fajne "wiosky", dla mnie już samo gapienie się w szybę i oglądanie okolicy było przyjemnością - zupełnie inna zabudowa i układ urbanistyczny niż u nas. Jak jedziesz z rodziną to powiedz, że to będzie wycieczka krajoznawcza :twisted: :mrgreen:
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: "Flying Legends" 2011 - Duxford, UK.

Postprzez Tofik » środa, 13 lipca 2011, 17:21

Zdecydowanie warto nawet dla samego muzeum, jak będę miał okazje to się tam jeszcze wybiorę bo raz to za mało :) Będąc w okolicy Cambidge warto wstąpić na amerykański cmentarz wojskowy, Ta według niekutych oklepana łopocząca amerykańska flaga robi wrażenie w takim miejscu. . Dużo polsko brzmiących nazwisk można tam znaleźć .
Jak słodko zostać świrem. Choć przez chwilę Choć przez chwilę łoOłoOoŁ
Tofik
 
Posty: 407
Dołączył(a): wtorek, 8 grudnia 2009, 21:22

Re: "Flying Legends" 2011 - Duxford, UK.

Postprzez siara1939 » środa, 13 lipca 2011, 17:59

Mecenas napisał(a):
Jaho63 napisał(a):A poza imprezami warto pojechać? Bo Hendon ma ugruntowaną opinię i jeszcze za darmochę... a tam, 16,5 funciaka.


Hendon to chyba jedyne darmowe muzeum jakie widziałem w UK. Nie jestem pewien IWM. HMS Belfast, Duxford, War Cabinet - wszystkie za bodajże 10funciaków. Nawet do kościoła jak chciałem wejść to musiałem przez bramkę...za 10 funtów.
.


Nie jest to prawda. Jest wiele miejsc gdzie mozna wejsc za friko. Jednym z ciekawszych jest Natural History Museum. Bylem kilka razy i dalej z checia bym poszedl. Link do Muzeum: klik klik
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: "Flying Legends" 2011 - Duxford, UK.

Postprzez _iceboy » środa, 13 lipca 2011, 18:03

Dziwna gadka w ogóle. Zdjęci nie przekonują że warto wydać te 10 funciaków?

IWM na Lambeth North jest darmowe
IWM Belfast - płatny
Science Museum (parę fajnych lotniczych sprzętów w tym Me 163)- darmowe
Natural History Museum - darmowe
Hendon - darmowe

Dzisiaj postaram się zrobić drugą partię z dnia drugiego.
Avatar użytkownika
_iceboy
 
Posty: 987
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:22
Lokalizacja: Konin/Warszawa

Re: "Flying Legends" 2011 - Duxford, UK.

Postprzez Jaho63 » środa, 13 lipca 2011, 20:46

_iceboy napisał(a):Dziwna gadka w ogóle. Zdjęci nie przekonują że warto wydać te 10 funciaków

To co na zdjęciach to stali bywalcy Duxford? I nie chodzi w końcu o 45zł!! Najbardziej o to, że nie jadę w towarzystwie "militarnym", tylko "cywilnym" (cholerka , zaś się czepjają). ;o)
http://elondyn.co.uk/kultura,miejsce,14
2-gie miejsce w kategorii muzea! Dobra, jadę.
Ostatnio edytowano środa, 13 lipca 2011, 21:00 przez Jaho63, łącznie edytowano 1 raz
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: "Flying Legends" 2011 - Duxford, UK.

Postprzez Kuba P. » środa, 13 lipca 2011, 20:56

Mecenas napisał(a):Hendon to chyba jedyne darmowe muzeum jakie widziałem w UK. Nie jestem pewien IWM.


IWM w Londynie też nie pobiera opłat za wjazd. Nie wiem jak oddziały.
Zresztą nawet jeśli, czym jest kilka funtów czy ojro za wejście do takiego muzeum. :lol:
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: "Flying Legends" 2011 - Duxford, UK.

Postprzez merlin_PL » środa, 13 lipca 2011, 22:15

NIczym Kuba . Niczym nie jest.Wydałem kasę za 2 dni pokazów w Duxford. O zakupach książek nie wspominam , bo na stoiskach też z 50 funtów utopiłem. Wczoraj poszła kasa na Belfasta i też nie żałuję ani pensa.
Właśnie wróciłem z Hendon i jutro się szykuję na zwiedzanie niemilitarnych zabytków Londynu.
Iceboy miał rację z tym co mi mówił w Duxford, że hangar z niemieckimi sprzętami ciemny w Hendon jak diabli :(
Informacje podane przez niego dotyczące cen wejść jak najbardziej aktualne.
Robią się różne rzeczy
merlin_PL
 
Posty: 889
Dołączył(a): poniedziałek, 20 lipca 2009, 22:34
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Re: "Flying Legends" 2011 - Duxford, UK.

Postprzez _iceboy » środa, 13 lipca 2011, 22:49

merlin_PL napisał(a):....
Właśnie wróciłem z Hendon ...



I jak?;>

przekierowanie może tutaj?

viewtopic.php?f=9&p=208670#p208670
Avatar użytkownika
_iceboy
 
Posty: 987
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:22
Lokalizacja: Konin/Warszawa

Re: "Flying Legends" 2011 - Duxford, UK.

Postprzez _iceboy » piątek, 15 lipca 2011, 02:00

I jest mała relacja z dnia drugiego:

Obrazek

Obrazek


Reszta jak zwykle w albumie na Picasie:

https://picasaweb.google.com/aleksander ... ds2011Day2

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
_iceboy
 
Posty: 987
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:22
Lokalizacja: Konin/Warszawa

Re: "Flying Legends" 2011 - Duxford, UK.

Postprzez merlin_PL » piątek, 22 lipca 2011, 14:51

Icek dał relację zdjęciową , a ja dam od siebie kilka informacji, które mogą się przydać tym , którzy będą się do Duxford wybierali w przyszłości.

1. Wg mnie pomimo faktu , że program jest powtarzany każdego dnia warto kupić wejściówkę na pokazy na obydwa dni . Dlaczego. Bo w cenie wejścia na pokazy jest cena wejścia do muzeum, a tego przez jeden dzień zwyczajnie nie da się obejść , a tym bardziej zrobić dobrych zdjęć i obejrz O pogodzie nie wspominam, bo pogoda jest nawet w lipcu typowo brytyjska , a wejście na obydwa dni pokazów minimalizuje ryzyko z tym związane.

2. Optymalnym miejscem do noclegu jest Cambridge. Łatwo tam się dostac ze Stansted . Jest blizej Duxford i stamtąd kursują darmowe autobusy do Duxford. Z Duxford do Cambridge po pokazach powrót anlogiczny i też darmowy. Co więcej autobusy mają w Cambridge przystanek przy dworcu kolejowym , co sprzyja przesiadkom na pociąg.

3. Decyzję o wyjeździe trzeba zaplanowac wcześniej. Ja noclegi w Cambridge zaklepywałem w marcu i juz był bardzo mały wybór . Generalnie wszelkie hoteliki i B&B są zaklepywanej już duzo wczesniej przez ludzi z Europy , którzy przyjeżdzają tylko na pokazy własnie z powodu wygodniejszego dojazdu do Duxford.

4. Wziąść większą kasę na modele książki , bo dzięki stoiskom handlowym w dniu pokazów fajne rzeczy można wypatrzeć.

I tyle . Wyjazd wszystkim polecam
Robią się różne rzeczy
merlin_PL
 
Posty: 889
Dołączył(a): poniedziałek, 20 lipca 2009, 22:34
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Następna strona

Powrót do Imprezy - relacje - spotkania - muzea

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości