Biesiada Modelarska wBialymstoku Reaktywacja

Nasze wrażenia, relacje z różnych imprez, zawodów, spotkań oraz wizyt w muzeach.

Biesiada Modelarska wBialymstoku Reaktywacja

Postprzez wysokiniak » czwartek, 29 grudnia 2016, 16:07

Mam zaszczyt oznajmić że w tym roku otrzymaliśmy środki na zorganizowanie festiwalu modelarskiego w Białymstoku wstępnie planowanego w miesiącu maju. Wszystkich chętnych do współpracy przy tym wydarzeniu zapraszamy 29-tego stycznia roku 2017 do klubu Tango przy ul. Radzymińskiej 16 (z tyłu poradni zdrowia). Impreza ma być dla plastikowych jak i kartonowych modeli serdecznie wszystkich gorąco zachęcam gdyż w szersze grono ludzi pewniej zaowocuje pomysłami co do organizacji imprezy. Na tym spotkaniu będziemy chcieli również ustalić konkretną datę imprezy. Jeszcze raz wszystkich chętnych zapraszam i do zobaczenia 29-tego (niedziela) stycznia godz.17-ta
wysokiniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota, 30 stycznia 2016, 16:17

Reklama

Re: Biesiada Modelarska wBialymstoku Reaktywacja

Postprzez marco2607 » środa, 25 stycznia 2017, 18:33

Ciekawa inicjatywa, może rozgłoś to w sklepach modelarskich ( jakieś ogłoszenie ). Nie wszyscy oglądają forum.
Zapewne nie będę, ( choroba, zmogło mnie okrutnie). :cry:
Dobrze by było aby ktoś z dawnych organizatorow brał w tym udział, doświadczenie w tego typu imprezach by się przydało.

POWODZENIA :!:
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3304
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Biesiada Modelarska wBialymstoku Reaktywacja

Postprzez marco2607 » poniedziałek, 30 stycznia 2017, 12:08

Jakieś wnioski :?: , coś zostało ustalone :?:
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3304
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Biesiada Modelarska wBialymstoku Reaktywacja

Postprzez wasilewskiadam » sobota, 4 lutego 2017, 02:15

Marek, na ostatnim spotkaniu "klubowym" ..no jest zajawka w necie ze ktoś coś robi.. Będę widział Jurka we wtorek może coś się dowiem.
Adam Wasilewski
KMMR 08/15 Białystok
Avatar użytkownika
wasilewskiadam
 
Posty: 362
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 18:20
Lokalizacja: KMMR 08/15 Białystok

Re: Biesiada Modelarska wBialymstoku Reaktywacja

Postprzez Artur » piątek, 10 lutego 2017, 11:14

Hej,próbujemy reaktywować konkurs w Białymstoku,ma to odbyć się pod nazwą Festiwal Modelarski,termin 27-28 maja,tego roku ,działamy razem z Klubem Gier Bitewnych Overwatch i liczymy na modelarzy kartonowych z Czarnej Białostockiej oraz także na Was , niestety nie mam do nikogo kontaktu ze starego "klubu" , a jedyny nr jaki mam do Jarka G nie odpowiada od 3 tygodni jak nie więcej.
Adam,proszę odezwij się do mnie :) , podam na dole numer.
Obecnie trwają rozmowy z Uniwersyteckim Centrum Kultury i to tam chcielibyśmy zorganizować Festiwal :)
Pozdrawiam
Artur
506340368
Obrazek
Artur
 
Posty: 327
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Białystok

Re: Biesiada Modelarska wBialymstoku Reaktywacja

Postprzez Artur » wtorek, 7 marca 2017, 11:39

Zgodnie z zapowiedziami publikujemy program i klasy startowe imprezy.
I Ogólnopolska Biesiada Modelarska "Reaktywacja " 2017
Rodzaj Konkursu:
Konkurs ma charakter otwarty , mogą w nim uczestniczyć modelarze indywidualni i zrzeszeni w klubach i modelarniach, liczba i wiek uczestników jest nieograniczona.
Cel Konkursu:
Popularyzacja modelarstwa redukcyjnego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
Promowanie modelarstwa, jako ciekawej formy spędzania wolnego czasu i sposobu aktywizacji lokalnych grup społecznych.
Rozpowszechnianie zainteresowania nauką, techniką i historią.
Organizatorzy:
-Stowarzyszenie rodzin abstynenckich -"Tango"
-Klub Gier Bitewnych "Overwatch "
-Warsztaty Modelarskie "Tango"
Współorganizatorzy:
-Klub Modelarstwa Kartonowego "Modelandia"-Czarna Białostocka
Termin i miejsce:
Biesiada odbędzie się w dniach 27-28.05.2017 r. ,w Uniwesyteckim Centrum Kultury w Białymstoku ,przy ul.Ciołkowskiego 1 N
Program Biesiady:
27.05.2017r-sobota
9.00-14.00-Przyjmowanie modeli
10.00-Uroczyste otwarcie Biesiady
9.00-18.00-Zwiedzanie wystawy biorących udział w konkursie modeli,giełda modelarska.
15.00-17.00-Ocena modeli
28.05.2017r-niedziela
9.00-14.00-Zwiedzanie wystawy,giełda
14.00-15.30-Wręczenie nagród,uroczyste zakończenie
Konkurs:
We wszystkich klasach zostaną wybrane trzy najlepsze, równorzędne modele które otrzymają wyróżnienia(medale i dyplomy),młodzicy i juniorzy otrzymają również nagrody rzeczowe
Organizatorzy przewidują również nagrody specjalne w postaci pucharów dla wybranych kategori starowych i tematycznych.Oceny modeli dokona komisja sędziowska złożona z doświadczonych modelarzy w/g zasady "podoba się - nie podoba się" (brak oceny punktowej). Wszystkie kategorie konkursowe zostaną rozegrane w klasie seniorów, juniorów i młodzików. W klasie juniorów startują zawodnicy którzy nie ukończyli 18 lat. Junior ma prawo startować w klasie seniorów. Komisja sędziowska ma prawo przyznać mniejszą ilość wyróżnień, oraz łączenia klas w przypadku braku wystarczającej ilości modeli do oceny.Członkowie komisji sędziowskiej i organizatorzy nie startują w konkursie.
Podczas Biesiady odbedzie się giełda modelarska ,gdzie uczestnicy i zwiedzający będą mogli zaopatrzyć się w modele i akcesoria.
Kategorie wiekowe :
Młodzik-do 12 lat
Junior-12-18 lat
Senior-powyżej 18-tego roku życia
Kategorie konkursowe :
Modele plastikowe
L-1-Lotnicze skala 1/72
L-2-Lotnicze skala 1/48
L-3-Lotnicze skala 1/32 i większe
SC-Samoloty cywilne-wszystkie skale
PWG-1-Pojazdy gąsienicowe 1/72
PWG-2-Pojazdy gąsienicowe 1/48-1/56
PWG-3-Pojazdy gąsienicowe 1/35 i większe
PWK-1-Pojazdy kołowe 1/72
PWK-2-Pojazdy kołowe 1/48-1/56
PWK-3-Pojazdy kołowe 1/35 i większe
AO-Artyleria-wszystkie skale
PC-Pojazdy cywilne
DO-Dioramy(lądowe,lotnicze,morskie)
F-Figurki militarne
M-Motocykle
SO-Statki o okręty
Fantasy Brush
Kategorie dla figurek i pojazdów Sf/Warhammer/Fantasy
F1-Small figure
F2-Large figure
F3-Vehicle
Modele Kartonowe
STK-Samoloty tłokowe
SOK-Samoloty odrzutowe
ŚK-Śmigłowce
PGK-Pojazdy gąsienicowe
PKK-Pojazdy kołowe
FK-Figurki
DK-Dioramy i budowle
OK-Okręty i statki
PCK-Pojazdy cywilne
K-Kolej
I-Inne
Uczetnictwo w konkursie jest bezpłatne,nie będą pobierane żadne opłaty od startujących,warunkiem jest zarejestrowanie modelu poprzez formularz zgłoszeniowy ,lub w dniu imprezy na miejscu.
Przyjmowanie modeli w dniu imprezy odbędzie się 27.05(sobota)2017 r. , w godz.9.00-14.00.
Rezerwację noclegów należy załatwiać we własnym zakresie,proponowane lokalizacje zostaną wkrótce podane.
Dodatkowe informacje mozna uzyskać pod adresem :
modelarstwo@gmail.com
Obrazek
Artur
 
Posty: 327
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Białystok

Re: Biesiada Modelarska wBialymstoku Reaktywacja

Postprzez Artur » wtorek, 7 marca 2017, 17:01

Zabrakło kategorii śmigłowców-oczywiście taka będzie-ŚM-wszystkie skale,plastik.
Zamieszczamy Formularz zgłoszeniowy modeli na Biesiadę.
Uwaga ! Modele nalezy zgłaszać pojedyńczo,każdy osobno,nie ma możliwości wypełnienia formularza dla wielu modeli jednocześnie.
https://goo.gl/forms/ggZybrSnQpu9sxB52
Zapraszam
Artur
Obrazek
Artur
 
Posty: 327
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Białystok

Re: Biesiada Modelarska wBialymstoku Reaktywacja

Postprzez Artur » czwartek, 18 maja 2017, 12:09

Biesiada za 9 dni,zachęcam zatem do rejestrowania swoich modeli elektronicznie,poprzez formularz-link poniżej.
https://goo.gl/forms/ggZybrSnQpu9sxB52
Impreza zyskała patronat Prezydenta Miasta Białegostoku.
Patronat medialny-Kurier Poranny
Sponsorzy nagród :
-IBG Model
-Mirage
-Hataka
-Ammo Mig Jimenez
-Stratus
-Kagero/Super Model
-Wrzesień 39
-Giełda modelarska-Facebook
-osoby prywatne
Link do wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/262834187501924/
Zapraszam :)
Obrazek
Artur
 
Posty: 327
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Białystok

Re: Biesiada Modelarska wBialymstoku Reaktywacja

Postprzez Omenter » piątek, 26 maja 2017, 12:40

Gwoli ścisłości obecna ''biesiada modelarska'' z chytrym dodatkiem ''reaktywacja'' nie ma nic a nic wspólnego z imprezą organizowaną przez KMMR 08/15.Nie mam nic przeciwko tego typu inicjatywom ale gdy kilku cwaniaczków przytula nazwę dawnej poważanej imprezy modelarskiej i próbuje na tym żerować,szlag mnie trafia.Owszem,nazwa nigdy nie została zastrzeżona ale zwykły takt i kultura osobista nakazała by się zapytać o zgodę starych pomysłodawców na okoliczność używania nie własnej nazwy imprezy.To że Ogólnopolska Biesiada Modelarska w Białymstoku z niezależnych powodów przerwała działalność to nie znaczy że umarła i można ją sobie gębę wycierać.Efektem takiego podejścia są buzy i smrodek w środowisku Białostockich modelarzy.
Avatar użytkownika
Omenter
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek, 26 maja 2017, 11:04
Lokalizacja: KMMR 08/15

Re: Biesiada Modelarska wBialymstoku Reaktywacja

Postprzez Artur » piątek, 26 maja 2017, 16:35

Gwoli ścisłości obecna ''biesiada modelarska'' z chytrym dodatkiem ''reaktywacja'' nie ma nic a nic wspólnego z imprezą organizowaną przez KMMR 08/15.Nie mam nic przeciwko tego typu inicjatywom ale gdy kilku cwaniaczków przytula nazwę dawnej poważanej imprezy modelarskiej i próbuje na tym żerować,szlag mnie trafia.Owszem,nazwa nigdy nie została zastrzeżona ale zwykły takt i kultura osobista nakazała by się zapytać o zgodę starych pomysłodawców na okoliczność używania nie własnej nazwy imprezy.To że Ogólnopolska Biesiada Modelarska w Białymstoku z niezależnych powodów przerwała działalność to nie znaczy że umarła i można ją sobie gębę wycierać.Efektem takiego podejścia są buzy i smrodek w środowisku Białostockich modelarzy.


Gwoli ścisłości,kultury osobistej mi nie brakuje,to potwierdzą modelarze w kraju i za granicą,klub KMMR (którego członkiem byłem ) nie istnieje,współtworzyłem czynnie ostatnie dwie edycje "starej" biesiady i uważam że każdy chętny mógł się dołączyć i czynnie pomagać-na potwierdzenie wystarczy poczytać wątek i spojrzeć na daty-podałem kontakt i numer telefonu-10 luty tego roku.Nikt się nie odezwał.
Zapytać o pozwolenie-zapytałem sam siebie,czy się podejmę i czy dam radę i sam musiałem sobie odpowiedzieć.
Zapytaliśmy też prezydenta-pomysł mu się podobał i jest zgoda i patronat.
Wystarczy zapytać najlepiej środowisko modelarzy co o tym sądzą,ja wiem,bo mam z nimi stały kontakt,wszyscy są zadowoleni i szczęśliwi że w B-stoku wraca Biesiada.
To widać w rejestracji elektronicznej-kilkaset modeli.
Nic mi też nie wiadomo o smrodku w środowisku białostockich modelarzy.
Zresztą ukrywając sie pod nickiem na forum łatwo pisać bzdury ,wiem...boli ze coś sie może komuś udać.
Z poważaniem
Sędzia Główny ostatnich dwóch edycji "starej Biesiady'
Artur Wałachowski
Obrazek
Artur
 
Posty: 327
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Białystok

Re: Biesiada Modelarska wBialymstoku Reaktywacja

Postprzez wysokiniak » sobota, 27 maja 2017, 17:26

Omenter napisał(a):Gwoli ścisłości obecna ''biesiada modelarska'' z chytrym dodatkiem ''reaktywacja'' nie ma nic a nic wspólnego z imprezą organizowaną przez KMMR 08/15.Nie mam nic przeciwko tego typu inicjatywom ale gdy kilku cwaniaczków przytula nazwę dawnej poważanej imprezy modelarskiej i próbuje na tym żerować,szlag mnie trafia.Owszem,nazwa nigdy nie została zastrzeżona ale zwykły takt i kultura osobista nakazała by się zapytać o zgodę starych pomysłodawców na okoliczność używania nie własnej nazwy imprezy.To że Ogólnopolska Biesiada Modelarska w Białymstoku z niezależnych powodów przerwała działalność to nie znaczy że umarła i można ją sobie gębę wycierać.Efektem takiego podejścia są buzy i smrodek w środowisku Białostockich modelarzy.


Jak zwykle masz rację i nie mogę się do czekać przyszłego roku w którym to TY zorganizujesz w Białymstoku "Biesiadę Modelarską" z prawdziwego zdarzenia pokarz leszczom jak się robi świetne imprezy na wysokim poziomie , szkoda tylko że przez dziesięć lat nic nie zrobiłeś i powodzenia
wysokiniak
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota, 30 stycznia 2016, 16:17

Re: Biesiada Modelarska wBialymstoku Reaktywacja

Postprzez Omenter » niedziela, 28 maja 2017, 10:34

Po pierwsze: Współorganizator to nie jedyny właściciel(idea biesiady wyszła od jeszcze czynnych członków KMMR 08/15 i tam powinna pozostać.
Po drugie: KMMR 08/15 ma się całkiem dobrze tyle tylko że nie jest sformalizowany.
Po trzecie: Jak się chce zachęcić starych organizatorów (przeważnie ludzie wiekowi i zajęci) to trzeba najzwyczajniej z nimi porozmawiać a nie wrzucać telefon na forum i czekać.Większość z nich nie funkcjonuje na forum.Nie ma co płakać że nikt nie chce pomagać skoro od dobrych kilku lat zerwało się całkowity kontakt z klubowiczami.
Po czwarte:Argument o zgodzie Prezydenta i ogólnej szczęśliwości nieokreślonej grupy modelarzy jest całkiem chybiony jeżeli chodzi o korzystanie z marki Biesiady Modelarskiej.
Po piąte: Skoro nie masz kontaktu z klubowiczami to czemu twierdzisz że wszyscy są zadowoleni i szczęśliwi,nie przyszło ci na myśl że komuś z klubu może nie przypaść do gustu zawłaszczenie nazwy imprezy.
Najważniejsze: Każdy przejaw aktywności modelarskiej w Białymstoku jest godny pochwały i szacunku ale róbmy to pod własnym szyldem lub nazwiskiem wtedy będzie milej i przejrzyściej.

Ps:Forum dopuszcza używanie nicka a to nie oznacza ze każdy tak piszący to kłamca.

Pozdrawiają leszcze które zorganizowały dziesięć Biesiad Modelarskich w Białymstoku.
Avatar użytkownika
Omenter
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek, 26 maja 2017, 11:04
Lokalizacja: KMMR 08/15

Re: Biesiada Modelarska wBialymstoku Reaktywacja

Postprzez marco2607 » niedziela, 28 maja 2017, 12:46

Omenter napisał(a):Najważniejsze: Każdy przejaw aktywności modelarskiej w Białymstoku jest godny pochwały i szacunku


I na tym powinniśmy pozostać. To że część czuje się niedoceniona odbiło się słabą frekwencją w modelach.
O ile pancerki było sporo ,to lotnictwa i szkutnictwa było mało.
Mam nadzieję że za rok wszelkie waśnie zostaną zakopane i wspolne ustalenia zaowocują fajną imprezą.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3304
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Biesiada Modelarska wBialymstoku Reaktywacja

Postprzez yzerman » niedziela, 28 maja 2017, 16:20

Marku myślę że nie było tak źle - około 500 modeli przyjechało na takie zadupie jak Białystok. Uważam że to naprawdę baardzo duży sukces. I dlatego składam serdeczne gratulacje wszystkim organizatorom - Arturom (sędziemu głównemu i prezesowi), Grześkowi, Ani, Beacie, Markowi, Piotrowi itp itd... Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji biesiady serdecznie gratuluję i dziękuję za to wspaniałe święto modelarstwa w Białymstoku.

To było naprawdę przykre że w małych miasteczkach organizowane są fajne festiwale modelarskie a w stolicy Podlasia - modelarska pustynia... Teraz już wiem dlaczego... Wszystko dzięki takim cymbałom jak omenter. I przepraszam tutaj instrument muzyczny ale nie chce używać wulgaryzmów na forum. Rozumiem że w tym wieku hemoroidy zaczynają doskwierać, ale ból dupy u pana omentera to chyba jego drugie imię. Bo takie polskie - nic samemu nie zrobić, ale jeśli już ktoś coś robi to najlepiej żeby mu nie wyszło. A jak wychodzi to chociaż trochę krwi mu napsuję...

Kilka faktów: KMMR 08/15 nie istnieje. Nie ma go ani w krs ani w żadnym spisie. Spis pana Wacka z Młynowej mnie nie interesuje. Jeśli będą jakieś formalne struktury, rejestracja itd wtedy będziemy mówić o jakimś klubie. Jak narazie to niczym się nie różni od grupki pod budką z piwem.
Kto ma prawa do nazwy "Biesiada Modelarska w Białymstoku"? Nikt. Więc kogo mieliby organizatorzy pytać o zgodę? Poza tym jaka to różnica czy nazywało by się to biesiadą czy festiwalem modelarskim? Myślisz że ktoś przyjechał dlatego że nazywało się to biesiada a nie przyjechałby na festiwal? Zmieniło się przecież wszystko, nazwa, miejsce, organizatorzy, idea i nie sądzę żeby choćby 5% uczestników pamiętała dawne biesiady modelarskie w Białymstoku. Zresztą celowo organizatorzy dodali w nazwie - pierwsza - by rozpocząć zupełnie nową tradycję imprez modelarskim w naszym mieście.

Panie omentor - ja wiem ze to boli jak ktoś coś robi i jeszcze mu to wychodzi. Ale chyba już pora zająć się wnukami i dać szansę następnemu pokoleniu modelarzy :)
yzerman
 
Posty: 299
Dołączył(a): piątek, 1 lipca 2011, 00:51

Re: Biesiada Modelarska wBialymstoku Reaktywacja

Postprzez heihachi mishima » niedziela, 28 maja 2017, 19:07

Macie fotki i wyniki biesiady?
Pozdrawiam:)
heihachi mishima
 
Posty: 128
Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 21:36
Lokalizacja: Białystok

Następna strona

Powrót do Imprezy - relacje - spotkania - muzea

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości