XIV Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom 2018

Nasze wrażenia, relacje z różnych imprez, zawodów, spotkań oraz wizyt w muzeach.

Re: XIV Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom 2018

Postprzez skusz » poniedziałek, 26 marca 2018, 18:00

Bardzo udana Impreza, podziękowania dla Organizatorów. Bardzo dobry pomysł z SMS-em o wyróżnieniu :) . Brakowało mi pieczątek, które modele zostały wyróżnione. Chyba dla zaoszczędzenia nam zdrowia :lol:
Parę fotek, ciężko było się dopchać do stołów tyle było oglądających i fotografujących
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : viewtopic.php?f=207&t=20734
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3142
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 16:27
Lokalizacja: Roztocze

Reklama

Re: XIV Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom 2018

Postprzez Joachim » poniedziałek, 26 marca 2018, 19:22

Witam,
nie wiem za bardzo w którym miejscu zapytać, ale ponieważ zdjęcie zostało zrobione na Festiwalu w Bytomiu, to pytam tutaj.
Chodzi mi o więcej informacji na temat tego samolotu, dlaczego na nim takie właśnie kilka znaków? Ktoś zna odpowiedź?
Pozdrawiam, Joachim.
Obrazek
Joachim
 
Posty: 11
Dołączył(a): wtorek, 18 marca 2014, 07:34

Re: XIV Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom 2018

Postprzez Marcin_Matejko » poniedziałek, 26 marca 2018, 19:41

Jest to samolot rozpoznawczy LVG ze Szkoły obserwatorów w Toruniu. Godłem tej szkoły było oko, natomiast swastyka jest znakiem runicznym i być może godłem pilota, ale jakoś nie pamiętam. Musiał bym poszperać w numerach Lotnictwa z szachownicą tam coś więcej powinno być?
Ale może odezwie się autor modelu to na pewno sprawę lepiej wyjaśni.
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1335
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 21:56
Lokalizacja: Świdnica

Re: XIV Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom 2018

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 26 marca 2018, 19:53

Mecenas napisał(a):Cześć,
Niby byłem, ale przydałyby się teraz jakieś zdjęcia żeby zobaczyć te wszystkie modele z bliska...

Kolejny raz serdecznie gratuluję bez wyjątku wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy i bardzo dziękuję za Waszą ciężką pracę nad Festiwalem.


https://www.facebook.com/piotr.dmitruk. ... 011&type=3
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9933
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: XIV Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom 2018

Postprzez Joachim » poniedziałek, 26 marca 2018, 20:07

Marcin_Matejko napisał(a):Jest to samolot rozpoznawczy LVG ze Szkoły obserwatorów w Toruniu. Godłem tej szkoły było oko, natomiast swastyka jest znakiem runicznym i być może godłem pilota, ale jakoś nie pamiętam. Musiał bym poszperać w numerach Lotnictwa z szachownicą tam coś więcej powinno być?
Ale może odezwie się autor modelu to na pewno sprawę lepiej wyjaśni.

Dzięki Marcin, to już jesteśmy do przodu :)
Joachim
 
Posty: 11
Dołączył(a): wtorek, 18 marca 2014, 07:34

Re: XIV Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom 2018

Postprzez waran » poniedziałek, 26 marca 2018, 20:45

LVG to mój model. Marcin trafnie go opisał. Znak swastyki to osobiste godło pilota który latał na tej maszynie- Władysława Ditmera .Model firmy Wingnut Wings + wiele dodatków od podstaw, firm HGW, Master, Eduard. Kalki, blaszki zaprojektowane i podarowane mi przez Wojtka Fajgę. Kadłub w Lozenge oraz szachownice malowane dzięki szablonom. Jest to pierwszy model tej firmy zbudowany przez autora tego tekstu kilka lat temu. W sieci można znaleźć fotki tego samolotu.
Pozdrawiam.
Mietek Pietrucha.
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 07:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: XIV Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom 2018

Postprzez Joachim » poniedziałek, 26 marca 2018, 20:55

waran napisał(a):LVG to mój model. Marcin trafnie go opisał. Znak swastyki to osobiste godło pilota który latał na tej maszynie- Władysława Ditmera .Model firmy Wingnut Wings + wiele dodatków od podstaw, firm HGW, Master, Eduard. Kalki, blaszki zaprojektowane i podarowane mi przez Wojtka Fajgę. Kadłub w Lozenge oraz szachownice malowane dzięki szablonom. Jest to pierwszy model tej firmy zbudowany przez autora tego tekstu kilka lat temu. W sieci można znaleźć fotki tego samolotu.
Pozdrawiam.
Mietek Pietrucha.

Wielkie dzięki!
Joachim
 
Posty: 11
Dołączył(a): wtorek, 18 marca 2014, 07:34

Re: XIV Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom 2018

Postprzez donalyah00 » poniedziałek, 26 marca 2018, 22:37

To ja jeszcze cztery fotki dorzucę.

Obrazek
Albatrosa, który pięknie się w porannym niedzielnym słońcu zaprezentował,

Obrazek
pustynnego, piaskowo-błękitnego Forda – bardzo mi się podoba to zestawienie kolorów brytyjskiego kamuflażu,

Obrazek
wszędobylskiego Scammella,

Obrazek
oraz coś, co zrobiło na mnie największe wrażenie na imprezie - miniaturowa dioramka przedstawiająca francuskiego Hotchkissa. Bardzo spokojna kompozycja, ale mająca coś z ciszy przed burzą (może przez stopniowe przyciemnienie koloru podłoża, mocno kontrastujące z trawiastym dachem).

Bardzo się cieszę z wszystkich spotkań, świetnie było! :)

Pozdrawiam, Marek
Pozdrawiam, Marek
--
La tête américaine.
Avatar użytkownika
donalyah00
 
Posty: 898
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2009, 13:54
Lokalizacja: WRO

Poprzednia strona

Powrót do Imprezy - relacje - spotkania - muzea

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości