In box, PZL- 50A Jastrząb, 3D by Tomasz Walczak, 1:72

Nowoczesne technologie, które wkraczają do modelarstwa

Re: In box, PZL- 50A Jastrząb, 3D by Tomasz Walczak, 1:72

Postprzez potez » wtorek, 11 kwietnia 2023, 00:52

lukaszlaskowski napisał(a):
Recenzjemodeli.pl napisał(a):..skoro jego twory zbierają klakę i pieniądze, to po co ma sie wysilać?


Otóż to, krytyka jednak jest potrzebna

To nie działa Kamil ma rację. Facet robi jak robi i tyle, buduje swój fanclub i co najwyżej się obraża jak mu się delikatnie zwróci uwagę, że nie umie czytać zdjęć czy planów. Od razu zaczyna pieśń uciśnionych: że on jest spoza branży, że sitwa chce go zniszczyć itp itd. Jego prawo.
Klasyczne cottage industry jakie od lat 80tych z usa czy uk robiło i robi modele i akcesoria. Przeróżnej jakości, przeważnie szrot. Entuzjaści, których umiejętności i wiedza nie wystarczają, żeby
zrobić dobry produkt. Znajdują sie tacy, którzy to kupują, zawsze sobie potrafią ten zakup wytłumaczyć. Nie ma co rozdzierać szat, te produkty sa porównywalne jakościowo z 99% podobnej produkcji na świecie. Nic i nikt tego nie zmieni. Jak pojawią się lepszej jakości opracowania( a pojawią się na 100%) to te po prostu pójdą do kosza- bo już nie będą jedyne.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4682
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Reklama

Re: In box, PZL- 50A Jastrząb, 3D by Tomasz Walczak, 1:72

Postprzez Recenzjemodeli.pl » wtorek, 11 kwietnia 2023, 08:02

potez napisał(a):Jak pojawią się lepszej jakości opracowania( a pojawią się na 100%) to te po prostu pójdą do kosza- bo już nie będą jedyne.


Śmiała teza. 'Nowe lepsze' raczej nie będą tańsze, zatem w obliczu wcześniejszego nasycenia rynku popeliną mogą mieć jednak problemy w konkurowaniu z dominującą wcześniej popeliną.

Nawiasem mówiąc - "cottage industry" w języku polskim ma ładną i dość adekwatną nazwę - chałupnictwo
Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1435
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 13:08

Re: In box, PZL- 50A Jastrząb, 3D by Tomasz Walczak, 1:72

Postprzez potez » wtorek, 11 kwietnia 2023, 15:34

Ile tego sie sprzeda? 50 czy 60szt?
Rynku nie zatkają, 90% kupujących, bierze wszystko co polskie jak leci, kupią nowy lepszej jakości zestaw na półkę, bo przecież mało kto to buduje. Jakby robili to w życiu by takiego kasztana nikt nie kupil i problem jakości rozwiązałby się sam :)
To jak Z modelami od edka trochę. Wprowadzają na rynek lepszy i droższy model niż konkurencja, do tego pierdylion dodatków i zgarniają kasę. Pomimo tego, że ludzie maja składziki zawalone mustangami z tamki czy wildcatami. Zawsze jest miejsce na kolejny model w składziku kolekcjonera.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4682
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: In box, PZL- 50A Jastrząb, 3D by Tomasz Walczak, 1:72

Postprzez grrzesiek28 » wtorek, 11 kwietnia 2023, 16:10

Reasumując "KFS broni, KFS radzi, KFS nigdy cię nie zdradzi“ a jak mam inne zdanie to jestem klakier i zlepiacz popeliny zwanej też "cottage industry".
A ja naiwny myślałem, że za swoje mogę kupić co chce.
Mając powyższe na względzie a takze by ustrzec użytkowników forum przed błędami proponuję zmienić regulamin na nową wersję:
1. Pan KFS ma zawsze rację,
2. Jeśli nawet jej nie ma obligatoryjne stosuje się punkt 1.
grrzesiek28
 
Posty: 106
Dołączył(a): sobota, 22 września 2012, 11:34

Re: In box, PZL- 50A Jastrząb, 3D by Tomasz Walczak, 1:72

Postprzez Recenzjemodeli.pl » wtorek, 11 kwietnia 2023, 19:21

potez napisał(a):Zawsze jest miejsce na kolejny model w składziku kolekcjonera.


Z jednej strony tak, z drugiej, jednak troche ryzykowne jest porównywać konia czy wildcata z niszą w niszy niszowej niszy, jaką sa prototypowe poloniki. Gdzie jak najbardziej druk jest doskonałym medium na wypełnianie braków w tejże niszy. Tylko, co miałem nadzieję (czytając niektóre wpisy, widze, ze jednak płonną, zostało już ustalone, nie technologia jest tu problemem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1435
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 13:08

Re: In box, PZL- 50A Jastrząb, 3D by Tomasz Walczak, 1:72

Postprzez piotr dmitruk » środa, 12 kwietnia 2023, 00:20

Krótka historia Jastrzębia w miniaturze.
Jakby jednak nie patrzeć, w ciągu 50 lat progres jest. ;o)

Obrazek
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9957
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: In box, PZL- 50A Jastrząb, 3D by Tomasz Walczak, 1:72

Postprzez Recenzjemodeli.pl » środa, 12 kwietnia 2023, 00:46

Ten lany z żywicy wygląda najlepiej. A w sumie pozostałe w jednym dyszlu jadą, bo na równi sprawnie eksploatują technologie, w których powstały
Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1435
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 13:08

Re: In box, PZL- 50A Jastrząb, 3D by Tomasz Walczak, 1:72

Postprzez piotr dmitruk » środa, 12 kwietnia 2023, 01:18

Recenzjemodeli.pl napisał(a):Ten lany z żywicy wygląda najlepiej.

Na pierwszy rzut oka, ale wystarczy spojrzeć np. na miniaturę silnika, czy odcięcie powierzchni sterowych. W tych i w niektórych innych aspektach model 3D naprawdę jest lepszy.
No ale, jeden lubi truskawki, drugi Kaśkę.
Mam jednak wrażenie, że skoro stale jest popyt, to znajdzie się kolejny zestaw podnoszący poprzeczkę, i ze względu na koszty wdrożenia, będzie to zestaw drukowany.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9957
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: In box, PZL- 50A Jastrząb, 3D by Tomasz Walczak, 1:72

Postprzez lukaszlaskowski » środa, 12 kwietnia 2023, 12:20

piotr dmitruk napisał(a):Mam jednak wrażenie, że skoro stale jest popyt, to znajdzie się kolejny zestaw podnoszący poprzeczkę, i ze względu na koszty wdrożenia, będzie to zestaw drukowany.


Nowy zestaw na pewno się znajdzie, ale w to podnoszenie poprzeczki szczerze wątpię, właśnie ze względu na ten dziwny przyklask bylejakości.
Avatar użytkownika
lukaszlaskowski
 
Posty: 262
Dołączył(a): piątek, 11 stycznia 2008, 22:10

Re: In box, PZL- 50A Jastrząb, 3D by Tomasz Walczak, 1:72

Postprzez lukaszlaskowski » środa, 12 kwietnia 2023, 13:07

grrzesiek28 napisał(a):Reasumując "KFS broni, KFS radzi, KFS nigdy cię nie zdradzi“ a jak mam inne zdanie to jestem klakier i zlepiacz popeliny zwanej też "cottage industry".
A ja naiwny myślałem, że za swoje mogę kupić co chce.
Mając powyższe na względzie a takze by ustrzec użytkowników forum przed błędami proponuję zmienić regulamin na nową wersję:
1. Pan KFS ma zawsze rację,
2. Jeśli nawet jej nie ma obligatoryjne stosuje się punkt 1.


W dziwnej sytuacji stawiasz użytkowników tego forum. Albo zgadzamy się z Tobą, albo jesteśmy klakierami KFSa... Trochę jak "nasz" rząd: albo się z nami zgadzasz, albo jesteś ruska onuca, szur i płaskoziemca.
Avatar użytkownika
lukaszlaskowski
 
Posty: 262
Dołączył(a): piątek, 11 stycznia 2008, 22:10

Re: In box, PZL- 50A Jastrząb, 3D by Tomasz Walczak, 1:72

Postprzez Aleksander » środa, 12 kwietnia 2023, 13:21

lukaszlaskowski napisał(a):
Nowy zestaw na pewno się znajdzie, ale w to podnoszenie poprzeczki szczerze wątpię, właśnie ze względu na ten dziwny przyklask bylejakości.

Myślę, że możemy trochę przeceniać siłę naszej krytyki - problem leży także w tym, że są tacy, którzy robią byle jak, bo zawsze robią byle jak i żadna krytyka ich nie ruszy, dopóki nie zagłosujemy portfelem - a i wtedy też mam nieoparte wrażenie, że to niewiele da, bo za parę lat takie koszmarki mogą być poszukiwane i bardzo w cenie jako unikat, "pierwszy drukowany model", lub inny vintage (vide seria Mikro 144).
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: In box, PZL- 50A Jastrząb, 3D by Tomasz Walczak, 1:72

Postprzez Paweł Wymysłowski » środa, 12 kwietnia 2023, 13:41

piotr dmitruk napisał(a):Krótka historia Jastrzębia w miniaturze.
Jakby jednak nie patrzeć, w ciągu 50 lat progres jest. ;o)

Obrazek

Żeby nie było wątpliwości: ta żywica to nie Ardpolu.
Pozdrawiam
Paweł
Avatar użytkownika
Paweł Wymysłowski
 
Posty: 566
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 12:08
Lokalizacja: Z lasu

Re: In box, PZL- 50A Jastrząb, 3D by Tomasz Walczak, 1:72

Postprzez Wojciech Perkowski » środa, 12 kwietnia 2023, 15:05

Wszystkie mają ładniejsze zewnętrzne części płata niż te z rysunków, na bazie których powstał wydruk, nieprawdaż? Na miejscu Piotra przeszczepiałbym ;o) .
Wojtek
Wojciech Perkowski
 
Posty: 706
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 14:07
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Re: In box, PZL- 50A Jastrząb, 3D by Tomasz Walczak, 1:72

Postprzez Murek » środa, 12 kwietnia 2023, 15:25

Recenzjemodeli.pl napisał(a):Ten lany z żywicy wygląda najlepiej. A w sumie pozostałe w jednym dyszlu jadą, bo na równi sprawnie eksploatują technologie, w których powstały

Aha.... Czyli ten wtryskowy potworek oraz równie makabryczne vacu według Ciebie Kamilu są wykonane na tym samym poziomie co drukowany model. Innymi słowy stawiasz między nimi znak równości :shock:
Kamilu wzrok Ci z wiekiem nawala czy się droczysz/wygłupiasz?
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3012
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: In box, PZL- 50A Jastrząb, 3D by Tomasz Walczak, 1:72

Postprzez Recenzjemodeli.pl » środa, 12 kwietnia 2023, 16:27

Murek napisał(a):Aha.... Czyli ten wtryskowy potworek oraz równie makabryczne vacu według Ciebie Kamilu są wykonane na tym samym poziomie co drukowany model.


Oczywiście - w kontekście rozwoju każdej z tych technologii w czasach, gdy każdy z tych modeli powstawał - to owszem, jak najbardziej. Każdy podchodzi do możliwości z jednaką nonszalancją. Wtryskowy potworek był wtryskowym potworkiem w porównaniu z innymi wtryskami jego epoki. Podobnie vacuformy ostatniej dekady minionego wieku potrafiły wyglądać zdecydowanie lepiej. I na tym samym pułapie, względem mozliwiości projektowania cyfrowego i druku 3d plasuje się najnowszy model jastrzębia. Twierdzisz, że jest inaczej?
Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1435
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 13:08

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Druk 3D i nowoczesne technologie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości