MC.202 "Duo Camo" | Italeri | 1:32

Re: MC.202 "Duo Camo" | Italeri | 1:32

Postprzez piotr dmitruk » środa, 27 września 2023, 00:41

cooper69 napisał(a):Do takich podziałow jak na sterze kierunku polecam Tamiya PLA - bardzo cienki polistyren

A ja polecam folię Oracal, cienka, mocny klej, elastyczna, ale daje się szlifować, gładka powierzchnia
Obrazek
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9972
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Reklama

Re: MC.202 "Duo Camo" | Italeri | 1:32

Postprzez Aleksander » środa, 27 września 2023, 10:50

Dajesz czadu z tym Trislanderem. Kawał dobrej, modelarskiej roboty!
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 8014
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: MC.202 "Duo Camo" | Italeri | 1:32

Postprzez shadowmare » środa, 27 września 2023, 13:28

piotr dmitruk napisał(a):A ja polecam folię Oracal, cienka, mocny klej, elastyczna, ale daje się szlifować, gładka powierzchnia
Ładna robota. Przy maskowaniu nie obawiasz się, że oderwiesz?
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1584
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: MC.202 "Duo Camo" | Italeri | 1:32

Postprzez piotr dmitruk » środa, 27 września 2023, 16:12

Wypróbowane, trzyma bardzo mocno
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9972
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: MC.202 "Duo Camo" | Italeri | 1:32

Postprzez shadowmare » sobota, 30 września 2023, 16:26

Postępy. Pasuje to wszystko do siebie jak na ten moment bardzo dobrze.

Obrazek

Obrazek

Zgodnie z instrukcją podwozie należy wkleić od razu, co jest pomysłem złym na tym etapie montażu. Rozciąłem golenie czeską żyletką i wkleiłem tylko niewielką część która łączy się z wręgą. Do środka wkleję drucik, dzięki czemu będą sztywniejsze i na koniec połączę.

Obrazek

Obrazek

Ślady po wypychaczach znajdują się w trudno dostępnych miejscach czasami. Remedium na to jest miniszlifierka Dremel z pisakową końcówką.

Obrazek

Zalewam to potem klejem typu thin a następnie parę warstw surfacera 1000 żeby wygładzić.

Obrazek

To samo jeśli chodzi o klapy, chociaż tutaj trzeba zachować większą ostrożność, żeby nie naruszyć żeberek.

Obrazek

Na facebookowym koncie publikującym zdjęcia modeli - Takatodoki znalazłem super wykonanego Mc 202 Hasegawy, na którym można się wzorować. Autor dorobił mnóstwo detali w silniku, we wnękach i kokpicie. Ja osłonę silnika zdejmę z boku, chcę zachować sylwetkę.

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1584
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: MC.202 "Duo Camo" | Italeri | 1:32

Postprzez shadowmare » sobota, 28 października 2023, 22:26

Podejście do sterów wysokości zmieniłem użyłem jednak kawałków cienkiego plastiku. Krawędzie zalałem CA i "zaostrzyłem" żeby nie wyglądały pancernie przez te paski na brzegach.

Obrazek

Dodałem brakujący zbiornik oleju z boku silnika.

Obrazek

Usunąłem dziwne pozostałości po tłoczeniu we wnękach podwozia:

Obrazek

Kołpak ma wielką dziurę, którą załatałem a następnie rozwierciłem. Jest już zamiennik jako druk 3D ale nie robi wielkiej różnicy.

Obrazek

Właściwy celownik to część o numerze 70 z ramki C. San Giorgio Typ B a nie C (pewnie C był w 205 albo w innych makarońskich samolotach)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kokpit składa się ładnie, jedynie trzeba pozbyć się tych wypustek, żeby ścianki doszły jak należy.

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1584
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: MC.202 "Duo Camo" | Italeri | 1:32

Postprzez shadowmare » wtorek, 31 października 2023, 21:52

Skleiłem wszystko co dostępne w pudle w przedziale silnikowym i górnej wnęce z kmami. Dodam jeszcze swoje kable, parę kolorów i wash. Spasowanie bez zarzutu, trzeba oczyścić tylko drobne naddatki plastiku na elementach.

Obrazek

Zamiast używac zestawowej grubej gumowej rurki, która ma łączyć ze sobą połówki tego jaskrawego zielonego kabla użyłem cyny do lutowania, ma mniejszą średnicę i łatwo się wygina.

Obrazek
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1584
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: MC.202 "Duo Camo" | Italeri | 1:32

Postprzez shadowmare » piątek, 3 listopada 2023, 20:58

Poskładane w całość, dodane kable, zbiornik oleju, parę zbiorniczków, taśmy amunicyjne w przedziale uzbrojenia, żeby czymś go zapełnić. Italeri nie pokazało gdzie umieścić część 5 z arkusza kalek 3D, przykleiłem na tej srebrnej rurce w kokpicie. Nie przyklejałem płyty pancernej na zagłówku.

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1584
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: MC.202 "Duo Camo" | Italeri | 1:32

Postprzez shadowmare » poniedziałek, 6 listopada 2023, 15:45

Linie kadłuba przytłumiłem 2-3 warstwami rozcieńczonego trochę Surfacera 1000, nanosiłem go pędzlem. Przygotowuję pod podkładowanie, zaszpachlowałem niepotrzebne linie na podstawie artykułu Maurizio, usunąłem wklęśniecia na skrzydłach nieopodal lotek. Będzie otwarty bok, osłona za silnikiem (przed kmami) była jednym elementem ale dla potrzeb pokazania wnętrza przykleiłem tylko połowę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1584
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: MC.202 "Duo Camo" | Italeri | 1:32

Postprzez shadowmare » niedziela, 12 listopada 2023, 22:48

Przed podkładowaniem dodałem jeszcze te "prostokąty", usztywniające zapewne konstrukcję z cienkiego profilu plastikowego zamiast blaszki. Użyłem białego Surfacera 1000 żeby nie musieć maskować białych elementów później.

Obrazek

proces zalewania linii i szlifowania okazał się strzałem w 10, wyeliminowałem największą wadę modelu :) .

Obrazek

przed użyciem aero narysowałem sobie kontury ameb białą kredką łatwą do zamalowania.

Obrazek

teraz reszta lakierowania oraz nity moją metodą, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1584
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: MC.202 "Duo Camo" | Italeri | 1:32

Postprzez shadowmare » sobota, 18 listopada 2023, 19:32

Fotki bez namiotu więc niedoświetlone, nity miałem zrobić dziurkowaniem Oracala ale gdzieś zgubiłem RB a Trumpkowe słabo przebija. Są tylko w paru miejscach w ten sposób reszta to czarna kredka i ołówek zrobiłem tylko część linii, na oryginale też miejscowo tylko występowały zaczernione łby nitów. Maski Montexu do oznaczeń, brudzenie kredkami plus aero, cieniowanki, modulowanie koloru. Teraz kalki, nad spodem jeszcze trochę popracuję.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1584
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: MC.202 "Duo Camo" | Italeri | 1:32

Postprzez shadowmare » poniedziałek, 20 listopada 2023, 11:07

Przez weekend nałożyłem kilka warstw błysku i położyłem kalki. Błysk zjada efekty kurzu, obicia, zawsze to po położeniu matowego/satyny trzeba poprawić. Kalki Cartograf to wiadomo klasa ale oznaczenia są skopane - rózgi wyszły za wąskie, maski Montexu do modelu PCM rozwiązują problem. Numery nie są równo na środku, to wynika z fotek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1584
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: MC.202 "Duo Camo" | Italeri | 1:32

Postprzez marco2607 » niedziela, 3 grudnia 2023, 14:29

shadowmare napisał(a):Poskładane w całość, dodane kable, zbiornik oleju, parę zbiorniczków, taśmy amunicyjne w przedziale uzbrojenia, żeby czymś go zapełnić. Italeri nie pokazało gdzie umieścić część 5 z arkusza kalek 3D, przykleiłem na tej srebrnej rurce w kokpicie. Nie przyklejałem płyty pancernej na zagłówku.

Obrazek

Obrazek


Wnioskowałem z tych zdjęć , te czarne na bokach wyglądają mi na osmolenia. Myślałem że będzie rozbitek.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3317
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: MC.202 "Duo Camo" | Italeri | 1:32

Postprzez marco2607 » niedziela, 3 grudnia 2023, 16:42

Miałem więcej nic nie pisać ale może faktycznie masz problem z efektami. Więc zapisz sobie że w kokpicie brudzi się to po czym się chodzi , podobnie jest w samochodzie i domu .
Chyba że ktoś lubi łazić po ścianach, co kraj to obyczaj.
A tak na marginesie to naprawdę myślałem że będzie rozbitek na wzor modeli ewpiga
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3317
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: MC.202 "Duo Camo" | Italeri | 1:32

Postprzez shadowmare » niedziela, 3 grudnia 2023, 17:38

marco2607 napisał(a):Miałem więcej nic nie pisać ale może faktycznie masz problem z efektami.
Robisz sam preshading, u mnie z podobnym efektem masz problem, nie ma tu logiki ani sensu.
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1584
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Poprzednia strona

Powrót do Afryka - warsztat konkursowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości